YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   9000 pro pitanje ???? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20716)

tonijo 29.11.2011 15:09

9000 pro pitanje ????
 
Obzirom da sam novi na Yamahi, shvatio sam editiranje ritmova, spajanje dva u jedan, stalno napredujem ali me zanima jedno, kad namjestim jezik na ENGLISH, wawe autoload na ON i Owner name, kad ugasim i upalim klavijaturu sve mi se vrati na njemački jezika i ne povlači mi samplove sa harda, sve bude na OFF, kako spremiti te izmjene kad ih napravim??????
pozz

gnovako8 29.11.2011 16:43

Pozzz koliko sam shvatio trebas napraviti sljedece: imas kraj ekrana ljevo prvu tipku mislim da pise A kad ju stisnes mora pisat backup znaci moras potvrdit backup ok.tak nekako nemam vise yamahu pa napamet mi teze.ali prvo kad si sve podesio izadji sa exit na pocetnu stranicu,i onda na A backup. nadam se da je tako.

tranzit 29.11.2011 17:14

Bas tako i jeste gnovako8, tacno si se sjetio. I sve ostalo sto podesavas u sistemu (globalu) obavezno na kraju potvrdi sa tim Backupom preko tastera A na glavnom ekranu inace nece biti memorisano za slijedeci put.

tonijo 29.11.2011 21:49

Napravljeno, sve 5, hvala dečki, još jedno, kad smo već tu.... da li ima netko od vas iskustava sa editiranjem staylova, znači sad mislim za staylove praviti prelaze na bubnju po mom ukusu jer su ovi dosta siromašni, što kažete na promjenu ekstenzije stayla .STY u .MID, Import u Cubase, edit , pa onda export i opet vratim .STY i u Yamahu ?????????????????????

Jel to netko radio ili postoji bolji i jednostavniji način???

tranzit 30.11.2011 00:42

Moze sa promjenom extenzije ali pazi na markere koji oznacavaju pojedine partove ritma. Njih ne smijes da pomjeras kako ti padne na pamet jer ce se desiti pod obavezno, da poslije vracanja u .sty format neces imati sve partove ritma u instrumentu. Kod obrade ritma u sekvenceru, bilo koji da je (savjetovao bih ti XG Works, Sonar ili Cubase ali ovim redom kako sam ih i naveo) moras biti vrlo pazljiv. Najbolje ces proci sa XG Worksom jer u njemu imas spremljene vec sve alate za Yamahine aranzere, koji u drugim sekvencerima ne postoje u takvom obliku.

fico 30.11.2011 01:20

Jedan od najboljih alata XG Works jer u njega direkt uvodis stajl bez da mu mjenjas ekstenziju ili bilo sta .Posto kazes da se ne snalazis jos najbolje na Yamahi ima tu dosta momaka koji ju koriste pa ce ti sigurno dati dosta saveta kako i sta se sve moze sa njom.Ako mislis sam da pravis ritmove ja bi ti preporucio jos i CASM editor i OMB One Man Band kao i Style Maker .Ti programi su skoro svi free na Yamahinom sajtu a sa njima mozes onda bas sve .A naravno kad negde zapne i neznas kako dalje postavis pitanje i pogledas na forumu starije postove sigura nsam da ima na sve odgovor.

tonijo 30.11.2011 10:47

Hvala na savjetima, poskidaću ih sve i probati redosljedom kao ste naveli.

P.S. još jedno pitanje, na Yamahi od dva stayla kopiram dijelove i napravim jedan, no međutim, događa mi se da u tom staylu koji sam dobio iz dva različita na recimo Main A i Main B bubanj ne radi isto, napominjem da je na svemu postavljen isti Drum Set,Groove & Dynamics a opet različito rade, pokušavam naći effekte od Drum Set-a ali bezuspješno,mislim da je problem u effektima???????

momo 30.11.2011 11:10

Mislim da je najbolje u step record ući i pregledati traku bubnja i obrisati viškove upisanih efekata i note.Mislim da bi tamo sve trebalo pisati i koji je efekt i koji velocity i ton

casper 30.11.2011 13:08

Za taj problem različitog sounda bubnja na varijacijama ćeš morati malo "zagrebati" u system exclusive (Sys Ex). To je dosta složen posao za početnika. Ali ako imaš volje i budeš uporan nakon nekog vremena možeš potpuno kontrolirati svaki element bubnja kao i sve detalje u ostalim trakama styla.

tonijo 30.11.2011 13:33

Znači na Full Edit/Step Recorid, pa na Event Filter označim samo System Exclusive Message, onda mi na EVENT LIST prikaže bubanj, pa u gornjem lijevom kutu Evt prebacim na Con i otvori mi cijeli bubanj gdje mijenjam vrjednosti, odlično, jel ima još što, jesam ovo dobro skužio ?????


Trenutno vrijeme na Forumu 08:44

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org