YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Nov Pa900 a vec izgleda crko USB port (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27527)

bockob 17.09.2014 03:45

Nov Pa900 a vec izgleda crko USB port
 
Nije mi jasno kupio sam nov PA900 pre 3-4 dana, i normalno ubcio set preko usb-a, stavio novu verziju sw od 1.01 na 1.10, snimao nesto sitno na usb, i danas posle samo par dana vise ne vidi usb fles
probao sa jos 2 fleske i sa onom sa kojom je radilo i nista.
restartovao, vratio na fabr podesavanja, vadio kabl od struje
ista prica
Da li postoji neka mogucnost da port nije aktivan, mada je bio aktivan cim je izvadjen iz kese
Hvala

nesaband 17.09.2014 07:08

Ne diraj nista nego ako je klavijatura nova pravac prodavnica i trazi novu da ti daju.
Uvek neki problemi sa tim Korgovim proizvodima.Moguce da je neka glupost u pitanju ali dovoljno da ti pojede zivce i skrati zivot za koju godinu.

NeX007 17.09.2014 18:15

Proveri format usb flasha... klavijatura cita samo FAT32. Ako je formatovan na bilo koji drugi file system nece ga prepoznati klavijatura.

Amater_svirac 17.09.2014 18:41

Pravac prodavnica...
 
ne znam gde si kupio ali pravac prodavnica i dace ti zamenu. Ja sam pre x godina prvo kupio PA50 i tek sto sam ga dobio jedno dugme mi otkazalo poslusnost, mislio da nosim u servis i pozovem ih, a covek mi kaze da ne gubim vreme na servisiranje i vratim to dileru... i stvarno su mi vratili i poslali novi, njihovi troskovi slanja... slican slucaj sa PA800 koji sam kupio pre par godina, mada se ne secam tacno sta je bilo u pitanju, ali uradili su isto, sem nerviranja zbog novog proizvoda kome je nesto falilo, nikakvih troskova nisam imao. Ovaj drugi jos uvek radi... sta ces, ima tu neki quality assurance i/ili quality control koji nije odradjen kako valja kod Korg-a.

bockob 17.09.2014 19:23

Taman sam se spremao da krenem k prodavcu i zatrazim novu, ali jedino sto mi je bilo preostalo sinoc je bilo da iskljucim kabl od napajanja do ujutru i vidim sta ce biti, jer znam i da na kompu kad usb port zablokira da iskljucivanje napajanja uglavnom pomaze
i gle cuda ujutru je proradilo iz prve, iako sam ja sinoc vadio napajanje na nekih 7-8 sekundi, verovatno to nije bilo dovoljno
Nadam se da je samo nesto zabagovalo i da se nece ponoviti
inace jel vam usb stoji uglavnom sve vreme u portu ili ga vadite pre gasenja generalno?

rolandx 17.09.2014 19:27

Nekada ako na brzinu izvučeš usb i ubaciš, zbuni se jadna pa nezna jel je pošo il je došo... Treba uvek sacekati par sekundi..... pogotovo kada se USB ubaci sa mnogo materijala i taman krene da učitava .. a ti prekines izvlačenjem... Onda nista do restarta... Desavalo mi se to na Pa600... Budi nezan, kao sa devojkom ;) . Inače nema veze dal je stalno USB uboden ili ne.....

sale_band 18.09.2014 11:07

Znaci, ne vadi ga dok se ne prestane sa svim zapocetim radnjama :D

zaki1 18.09.2014 14:59

Ove Korgove ko da su napaljene zene izmislile. Dobro Sale kaza, ne zuri majstore ne vadi dok se ne okaplje.

bockob 18.09.2014 17:42

Ne nisam mislio na to, nikad nije izvadjen na brzinu pre zavrsenog kopiranja ili bilo sta

ali je problem izgleda veci, sve se isto ponovilo nakon sto sam isprobavao neki set i onda hteo da vratim na fabricki podeseno, kada sam vratio, usb koji je sve vreme stajao unutra i bio vidljiv , posle res na fabricki vise se nije video

probao sam sve radnje kao i pre, ponovniu res, gasenje, sto je najgore ostavio sam ga opet cele noci bez napajanja i opet nista, jedino mi ostaje da probam da ucitam fabricki OS odponovo

velja87 18.09.2014 18:42

Kad ucitavas setove, da li ucitavas i global od tih setova?


Trenutno vrijeme na Forumu 10:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org