YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Savet za male kutije? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26985)

jtodorov 07.04.2014 21:39

Savet za male kutije?
 
Kolegi muzicari,
Dali postoje zvucne kutije (aktivne ili pasivne sve jedno) koje su male, mocne i lake za transport, a imaju 15'' i 600-750 W.
Ja ustvari zelim zvucni sistem koji se sastoji od 2 bas binova, i 6 satelita koji ce da budu rasporedjeni tako da obuhvate citav restoran i na taj nacin ozvuciti 500-600 osoba.
Gledao sam sisteme tipa HK AUDIO SYSTEM ACTOR ili KV2 sisteme, ali sve je to tesko i masivno za transport, a ne zelim da vucem i da nosim toliki tovar svaki dan u razlicite sale, pa zato sam pitao za savet.
Cena mi nije problem, bitno je da su lake i male kutije.

Hvala vam unapred,
Jovan

tranzit 08.04.2014 00:49

3 Privitaka
Ima, kako da nema, pitanje je da li si ti raspolozen da das toliko novca za takav sistem. Preporucicu ti samo jedan koji jos uvijek nema nikakvu konkurenciju: Bose L2, dva sistema i to svaki sa duplim Suwooferom. Nista kvalitetnije niti cuo, niti postoji trenutno, a u isto vrijeme nisa lakse. Sa takva dva sistema imas 1.000W (RMS) po strani i sound koji mozes cuti jedino jos na bayerdynamic DT911 Pro slusalicama. Sound koji se cuje u 360°, dakle na sve strane i sound koji ne poznaje mikrofoniju. Na donjim slikama vidis jednu stranu sistema sa jednim Subwooferom, a posto bi ti trebao dva Subwoofera po strani i naravno dva takva kompletna sistema, cijena bi bila trenutno ukupno 7.000 eura sa Tonematch sound processingom. Sve se rasklapa, a ukupna tezina ovoga svega bi bila oko 100kg s tim sto je najteza pojedinacna komponenta Subwoofer od 20kg. Kompletan sistem se moze spakovati u bilo koji auto srednje klase bez da obaras zadnja sjedista.

Milan$ 08.04.2014 00:58

tranzit koliko je visok ovaj satelit? deluje kao da ga ima 2 metra u visini?

tranzit 08.04.2014 01:12

To su dva cilindra koji se zakace jedan na drugi a ukupna visina im je onda 221cm. Visoko taman koliko i treba. Dole su svi dijelovi rasklopljeni tako da odmah vidis da je sistem maksimalno podoban za transport. O samom soundu se vec legende prucaju i pisu i vjeruj mi da su istinite sve odreda. Ne vjeruj u suprotno sta god ti ko pokusao da izbrljavi jer taj nije cuo kako radi L2. Imao sam prilike da radim na 12 ovakvih sistema vezanih u jednu cjelinu, prikacenih na jedan veci Trans Audio sistem od 32 ulazna kanala i 6 stereo izlaza (taman za ovih 12 sistema, te je svaki par sistema imao svoj miks). Fenomenalan sound ogromne snage (6kW po strani) i jednostavno neshvatljivog kvaliteta.

http://www3.picfront.org/picture/APS...b/dijelovi.JPG

Milan$ 08.04.2014 01:30

Uopste ne sumnjam u to sto pises, da je kvalitet na visokom nivou, a gabariti idealni, samo cena prevazilazi mene kao jos jednog u moru tezgarosa sa aranzerom u Srbiji..mada mi nikad nije krivo kad dam pare za opremu, jer ce to uvek rezultirati necim boljem u generalnom soundu, ali ovo je za sada preveliki zalogaj....ali tako bih ga posedovao :) ...jednog dana ;)

MarjanMilosevic 08.04.2014 01:56

Pitanja.
Sta podrazumevas pod lakom kutijom? Koliko je to kilograma?
Koji ti je budzet?
Jel to mora biti 15tica kad vec koristis i baseve?

tranzit 08.04.2014 04:57

@Milan$

Milane, sta je tebi tesko ? Umori li te kad moras da vucaras kutiju od 40 kilograma ? Mozda si neki bidza-badza pa ti nije ni 60 kilograma problem ? Mozda si jadnicak pa ti teska i kutija od 10 kilograma !!!! Sta li je tebi tesko ? Je l' ti tesko kada moras da dignes zensku od 60 kilograma i postavis u odgovarajuci polozaj ? Sta ti dodje teze, ona kutija od 60 kilograma ili zenska iste kilaze ? Ovdje u pitanje dolazi i ispravnost fizickih zakona !!!!! To je sustinsko pitanje od zivotnog znacaja, primarno za tvoj opstanak kao muzicara.

nurfet 08.04.2014 20:27

Prije par dana kupio sam novi sistem HK Pulsar 115 1000 Watt/aktivna kutija teska 27,5 kg. Rade da covjek ne povjeruje svojim usima


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk
Dodato:
Cijena komad 789 eur


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

tranzit 08.04.2014 22:52

Taj Pulsar je zaista interesantan, Koliko vidim Biamping je sa dva Class D pojacala snage i to zaista 1KW. Mozda eventualno jos jedan Subwoofer i da sound bude na mjestu. Ovo se treba testirati.

nurfet 08.04.2014 23:01

Imao sam jednu svirku 200 ljudi prosli vikend,ton je za svaku pohvalu a cijelu noc mi govore smanji pa smanji, u planu mi je i Subwoofer i18" ista serija .topla preporuka


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 22:19

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org