YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   HDD na kompu crkao (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27533)

VUNIMRAV 18.09.2014 20:32

HDD na kompu crkao
 
Crkao mi je hdd racunaru i na njemu naravno brda materijala,programa,fajlova,ritmova,slika.....znat e već.
postoji li kakav nacin da se popravi,nosio sam kod par ljudi u servis racunar-svi sem jednog su rekli ćao bela,taj jedan mi je rekao ,mozda da se sa istog takvog skine ploca pa prebaci,pa...pa.. ali nece da to uradi,kao puno posla a ne garantuje uspeh..
Ima li i zna li neko lijeka.Kopiranog materijala nisam imao punao,na zalost!!!:-SS,znaci većina, propalo!!!!

casper 18.09.2014 23:06

Koji je hard u pitanju i koji su simptomi? Ako ne daje znakove života onda ti sam bez servisa ne možeš ništa.
Povratak podataka je ponekad moguć (ovisi o kvaru) ali veoma skup i kompliciran.

draganost 07.01.2019 19:26

Na HDD-u su moguće dve vrste kvara - elektronika ili sam disk unutar harda na koji se upisuju podaci. Ako je crkla elektronika onda se može uzeti sa istog takvog harda i staviti na tvoj HDD da bi se videli podaci, ali to rade specijalizovani servisi za tu vrstu posla - vraćanje izgubljenioh podataka. @casper je u pravu, to je komplikovano i skupo ali ne i nemoguće. Ukoliko je oštećen disk unutar HDD-a i tu može biti dve varijante: oštećeni prvi sektori gde je upisano gde se šta na disku nalazi tako da se podaci zbog toga ne vide a tu su (što je lakši slučaj), ili je oštećen disk na drugi način. Disk unutar HDD-a se oštećuje kada se udari dok radi kompjuter ili ako magnetna glava iz nekog razloga dodiruje disk i oštećuje ga. Imao sam prilike da vidim totalno izgreban disk u HDD-a i tu se zaista ništa ne može učiniti, dok se za prvi slučaj (oštećeni prvi sektori, tzv Master Boot Record iliskraćeno MBR) može pokušati sa vraćanjem podataka posebnim za to namenjenim programima. U svakom slučaju ne otvarati hard dik na svoju ruku nego to prepustiti stručnjacima koji to rade. Pri tome ne mislim na servis računara nego baš na specijalizovane firme za vraćanje izgubljenih podataka. Svakako treba konsultovati neku od njih jer konsultacija ne košta ništa, a oni će ti reći koliko bi u tvom slučaju koštalo vraćanje podataka i da li je to moguće.

smuchac 08.01.2019 14:12

Elekroniku može svaki telac s torx odvijačem promijeniti ako ima istu. Fizička oštećenja pak ne. Kolegica slala disk na procjenu jednom i tražili su kretenski velike novce a nisu obećavali puno pa je batalila.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Humu 26.02.2019 16:52

Nije uvijek jamstvo da ce vam i izvuci podatke. Zna se dogoditi da izvuce samo pola filea ili dio slike primjera.


Treba vam software kao Cleverfiles i racunalo koje ce to danima raditi.


Trenutno vrijeme na Forumu 12:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org