YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Tehnike i teorija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   pravilo da se svira dvojke (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14456)

driftkiller 11.07.2010 01:20

Dvojka: Najednostavniji ritam, gledajuci po ritmici, tj po elementima bubnja i tako to, a najtezi po slaganju harmonije. ;)

Nenad023 11.07.2010 01:37

Hvala drugar prosvetlio si nas, ako si nas dosao zamajavati i sakupljati postove, bolje nemoj.
Dodato:
I jos nesto, "Najednostavniji ritam, gledajuci po ritmici, tj po elementima bubnja i tako to, a najtezi po slaganju harmonije." Sastav ritma niko nije pominjao, dal je on jednostavan ili slozen, to moze cuti i moj deda kad mu pustim ritam da cuka. Ako nemas nista pametno da nam dodas, onda cuti.


Ovakva komunikacija na Forumu nije poželjna a što se tiče reklame,i za to postoji adresa na koju možete da se obratite!!!

Ace 11.07.2010 02:19

@Nenad023

Druze smiri malo straste. Vidim nov si na foruma, pa procitaj pravilnika malo i ne provociraj ostale.
Iskreno ja mislim da i tvoj post nije puno pomogao kolegi SinisaT#2 pa nista ti nisam rekao.
Pozdrav ;)

milanceshow 11.07.2010 16:59

Harmonija neke pesme zavisi prvenstveno od kompozitora kako ju je zamislio!To znaci da treba skinuti original pesmu!
Dosta dvojki ima harmoniju npr. G-Cm-A7-D.Neka ti to bude neki pocetak,ali ti lepo skidaj pesme u originalu i nema problema.Sve ce doci sa vezbom!!!!


Ovakvo pitanje zahteva veoma iscrpan odgovor koji verovatno nece pomoci.....
Verovatno zato mnogi uzimaju casove,jer samo prakticno mogu da se objasne neke stvari.

HARMONIJA je veoma sirok pojam!!!!!

driftkiller 12.07.2010 00:13

Samo sekund offtopic:
Nisam ovdje na forumu prijavio se da se svadam s nekim, niti da mi neko nareduje sta da radim.
Prijavio sam se da ja naucim nesto, i da pomognem nekome sto neko ne zna, ko god da me pita nesto oko Pa 50 ja sve sto znam reci cu...

Dalje, ja sam samo iznio svoje misljenje o dvojci kao ritmu, da bi bilo malo jasnije, ali eto, nema veze.

Pozdrav svima ;)

milepsr 12.07.2010 00:30

Samo si rekao svoje misljenje :) Tako i treba :)

korg18 12.07.2010 10:54

korg18
 
milance je dobro rekao pocetne akorde,ja sam ih tako davno koristio dok sam ucio svirat,e sad kad samto savladao,pustim pjesmu,i sasvoje klave stisnem taj nap Cdur,i pratim gdje harmonija ide,i tako da mi je dosta vremena proslo tu dok sam to savladao,ali moj savjet,jaro uci pjesmu pa makar i 100 puta je ponovio ,jer kad to savladas onda ti ide lakse i lakse,eto ovo je nesto od mene kako sam ja ucio prije pozz

tranzit 12.07.2010 13:54

A kako sada ucis ?

svirko 12.07.2010 14:10

Ja bi se najprije u potpunosti složio sa kolegom @bokivelik, što kaže da previše toga natrpanog u pjesmi, može istu i upropastit da će bit jedva prepoznatljiva.

@SinisaT#2,
uzmi neku jednostavnu pjesmu brzine otprilike 100, ili 90, i što kažu kolege, neki stari narodnjak, gdje ima recimo D,Gm, E, A ili D,Gm,E7 A7. dok ti dobro ta šema ne sjedne u uho.
Princip je isti za dalje.....G,Cm. A7, D7........C,Fm,D7,G7---
Kasnije, u pjesmi recimo D tonaliteta...možeš probati i sa D,C,H, E7,A7---
A još kasnije, na onu osnovnu harmoniju, i šemu koja joj pripada, možeš dodavati, Dim, Sus. i td.
Al ne pretjerivat.....
Nisu kompozitori ludi, pa da ne bi mogli natrpat u pjemu od dvije kitice, da za svaku dobu mjenjaš tonalitet...:D
Ali, šta je previše, previše je...

sinisaBL 12.07.2010 17:34

kolege su ti dosta toga korisnog rekli sto se tice osnova i najjednostavnijeg ''kostura'' harmonskog za dvojke.i ako pratis dvojku vazno je da naucis i obrate akorada da ne sviras samo prvi obrt (G,H,D-C,ES,G-A,CIS,E,G-D,FIS,A)nego da znas obrtaje akorada sto je dosta vazno u dvojci bilo sumadiji ciganiji ili drugim.i oko ritma dvojka.ko kaze da je to najjednostavniji ritam sto se tice samo ritmike??:-))pitajte prijatelje bubnjare koji su imali prilike zavirati sa majstorima instrumentalistima u dvojci kako im je bilo:-))gdje bubnjari najcesce ubrzavaju ?u dvojci .gdje najcesce ispadaju iz ritma ?u dvojci .koji ritam im je ''najmlitaviji'' i kilavo zvuci ?upravo dvojka.da me ko pogresno ne shvati da imam nesto protiv bubnjara:-))upravo volim svirati zive svirke gdje bubanj sviraju bubnjari a ne japanci iz aranzera to mi je uzas(pogotovo dvojka sa aranzera:-)) navodim samo primjer uopsteni.pozdrav i sve naj svima


Trenutno vrijeme na Forumu 21:22

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org