YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Novi Korg Pa800EX (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13377)

Sejox 21.03.2010 01:36

@saki123

Jesi li ovo vidio na zvanicnom Korg sajtu....????
Ili na nekom drugom Korg sajtu,koji je u sklopu podrske i marketinga Korg korporacije..????

Ako nisi,onda se o tome nema sta komentarisati,jer je bilo svakojakih fotomontaza raznih modela klavijatura.

Ace 21.03.2010 01:48

Ma ovih stvari, fotomontaze ima dosta. Ova slika se pojavila vec davno, nema se tu sta reci. Pusti ovo

Nego sto se tice ovaj Korg pa800EX jedino ako ima128 mb RAM onda se isplati kupiti, inace taj novi softwre nije ko zna sta pa da se daje povise para samo zbog to. Iskreno kad jos ima EDS masinu i nije bas neka novost, kad izadje nova masina tek onda ima znacajni napredak. Al sada ne misle svi isto, ko zeli neka kupi i ovo.
Pozdrav

saki_123 21.03.2010 10:41

ovaj pa3x nisam vidjeo na Korg stranici, nego sam slucajno jednom naletio na njega i sacuvao mu sliku...

BasariStudios 25.03.2010 07:11

PA800EX je masina koju sam vec video/svirao 2 puta, postoji, prodaje se, cena
neznam, kako gdje al dosta skuplja od PA800, ide i do 3000$. Nije nikakvo
prefarbavanje nego druga masina je, Outputi su promenjeni od hardware, sad ima
3 opcije za jacinu Outputa, prelazi i samog PA2X, mislim mocnije zvuci. Dalje, OS
je skroz promenjen i nije uopste kao na PA800, sad u jednu stranicu mozes birati
i boje i ritmove, Tocak radi za Tempo u bilo koju stranicu, UserScale su promenjene
i tako neke ostale stvari. Klavijaturu su radili Fadi i Kenan iz Lebanona, to su ustvari
Ketronovi distributori, ne Korgovi. RAM je isti na 64 MB samo sto je smanjen ovde,
te Orientalne stvari su u RAM a ne u ROM. To neznaci da klavijatura nevalja nego
znaci da je MNOGO bolja od PA800...al za njih, ne za nas. Ne radite kao neki sto zele
da promene curu kako njima pase, nego prihvati je kakva jest il bezi od nje.
Za njih je klavijatura zakon a ako vama nepase to je druga prica, ima P800 i PA2X.
A druga stvar je neko ovde kaze PA1XPRO i PA2XPRO su Korgov zakon? NIMALO NISU!!!
I PA800 je zakon i PA500 i sve ostale...PA2X je zakon onome ko moze da je kupi
a PA500 je zakon onome ko moze da NJEGA kupi...dosta se ponekad sprdamo!
A to ako vi zelite PA800 sa 256MB RAMa i to postoji, 3 sam sintova video i svirao,
DA, 256MB rama, ako imas para salji u njemacku, urade ga i gotovo.
Al dok potrosis te pare za to uzmi PA2X i mirna glava.

svirko 25.03.2010 11:03

Iskreno.....čitao sam ovaj post iznad mene od kolege
@BasariStudios, i to nekoliko puta, i ne mogu još doći k sebi da je on to napisao, ali evo, svaka čast, i moram reći, stavljam i svoj potpis, barem na onaj dio o zakonima, jel nisam svirao PA 800EX, pa ne mogu ništa reći o njemu.

HARIS1 25.03.2010 11:36

ISTI SAD IZGLEDA KO PA 80 xD ja bi osto na moj pa 800 :) ako bude nesto od korg izaslo direktno uradi se ram na 128 to bi rado uradio a ne druge firme da saljem i da mi to uradu i garancija mi ode ... tek mi je nov pa 800

poz svima

jeftabgd 25.03.2010 11:41

Imam coveka u Beirutu i Libanu pa ako nekog zanima klavijatura sredicemo nesto a cena ce biti prava sitnica.:).

BasariStudios 25.03.2010 17:35

Svirko nit kontam sta zelis reci nit kontam sta si rekao...

svirko 26.03.2010 09:22

Citat:

Originalno postovano od BasariStudios (Post 127608)
To neznaci da klavijatura nevalja nego
znaci da je MNOGO bolja od PA800...al za njih, ne za nas. Ne radite kao neki sto zele
da promene curu kako njima pase, nego prihvati je kakva jest il bezi od nje.
Za njih je klavijatura zakon a ako vama nepase to je druga prica, ima P800 i PA2X.
A druga stvar je neko ovde kaze PA1XPRO i PA2XPRO su Korgov zakon? NIMALO NISU!!!
I PA800 je zakon i PA500 i sve ostale...PA2X je zakon onome ko moze da je kupi
a PA500 je zakon onome ko moze da NJEGA kupi...dosta se ponekad sprdamo!
A to ako vi zelite PA800 sa 256MB RAMa i to postoji, 3 sam sintova video i svirao,
DA, 256MB rama, ako imas para salji u njemacku, urade ga i gotovo.
Al dok potrosis te pare za to uzmi PA2X i mirna glava.

Evo, na ovo sam mislio....
I mislio sam da još da je jako lijepo rečena stvar o tome, da je za nekoga recimo jedna serija klavijatura Extra, a za druge ništa ne valja.
Svaka klavijatura je zakon za sebe i služi i zvuči onako kako ju sam nariktaš

Nikola Cakic 06.04.2010 01:53

da li je pojacana ram memorija,i gde moze da se nadje?????????


Trenutno vrijeme na Forumu 23:39

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org