YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Novi Aranzer Korg EK-50 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30966)

mihal 10.09.2018 08:47

Novi Aranzer Korg EK-50
 
1 Privitaka
Korg je predstavio novi model Ek-50 -Aranzer nize klase Sa dosta dobrim karakteristikama za pocetnike , kompozitore,Korisnike midi fajlova . Po karakteristikama jos slabiji cak I od Pa300 ali mu je i cena prihvatljivija $399 USD. U prodaji se ocekuje vec u Oktobru ove godine.
Karakteristike mozete videte na zvanicnom Korgovom sajtu ima I nekoliko postavljenih video zapisa na YouTube. Postavio sam link, pogledajte pa da krenemo sa razmenom misljenja… https://www.youtube.com/watch?v=w8wLG0Bv3Hk

ffb 10.09.2018 09:20

Ako prima semplove onda je super😂

mihal 10.09.2018 09:23

Koliko Sam ja zakljucio Semplove ne prima samo ritmove preko USB...

vadexfly 10.09.2018 23:24

Bilo bi malo previse ocekivati da prima semplove, realno..

Humu 27.09.2018 17:15

Zna li netko, mogu li se na ek-50 ubacivati setovi i boje?
Dodato:
ILI je bolje nadodati jos nesto novca i uzeti pa300?

vasic.predrag 09.02.2019 19:36

Kakva je situacija sa ovim aranžerom..mogu li se ubacivati domaći ritmovi i boje ili ne?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

mihal 10.02.2019 06:13

Kao sto je vec navedeno U EK-50 se mogu ubaciti user style tj. nasi domaci ritmovi radjeni za korg pa 50 a verovatno I drugi modeli uz malo vise podesaavanja, sredjivanja. Fabriskih ritmova ima dosta I oni mogu da se podesavaju menjaju sredjuju po ukusu Boje semplovi samo fabricki koji mogu da se podesavaju, menjaju sto je sasvim dovoljno za pocetnike I kucno sviraje, vezbanje . Ima sasvim dovoljno semplova harmonika , stringsa, gitara,distorzija, frula, truba I drugih semplova koji mogu da se sredjuju po ukusu uz koriscenje 2 efx(efekta), eq.User skale (terce ) isto tako moze da se isprogramira.
Dali je bolje uzeti Pa 300 ? po mom misljenju bas I nije zato sto nije puno boji , ima malo memorije za ubacivanje semplova ,setova , kvalitet klavijature(pa300) dosta los daleko losiji od pa600. Prednost ek50 u odnosu na pa300 skoro duplo jeftiniji I za pocetnike nije pozeljno ubacivati raznorazne setove , semplove koji ce samo napraviti nered I neupotrebljivost klavijature a sredjivanje uzima jako puno vremena I iskustva ...Bolje je ubaciti tih nekoliko domacih folk ritmova koji fale I uz gomilu fabrickih (profesionalnih) ritmova koji se isto tako koriste za nasu domacu muziku I Vezbati, svirati , pevati ….. Pozz

Humu 19.02.2019 09:26

Ne bih se slozio. Pa300 ne mozes usporeditisa EK50. Pa300 je aranzer.
Dodato:
Ne bih se slozio. Pa300 ne mozes usporeditisa EK50. Pa300 je aranzer koji moze primati semplove i sasvim uredno odraditi svirku. Dok sam trazio za sebe klavijaturu gledao sam i ovaj aranzer. Dojma sam da je slabiji za cijelu klasu od pa300.

grico 02.02.2024 18:48

Bok svima.Kupio sam Korg EK 50.Cijeli život koristim yamahe,nekad davno sam imao Korga Pa 50.


Sad mene zanima dal je isti format stylova kao kod korga PA 50,možda još neki PA?

I dal se ritmovi mogu ubacivat pojedinačno prekpo sticka il mora ići komplet set.
Da sve pojednostavnim zanimaju me ballade i koji pop,rock ritam


Hvala

Vux 02.02.2024 19:47

Citat:

Originalno postovano od grico (Post 316603)
Bok svima.Kupio sam Korg EK 50.Cijeli život koristim yamahe,nekad davno sam imao Korga Pa 50.


Sad mene zanima dal je isti format stylova kao kod korga PA 50,možda još neki PA?

I dal se ritmovi mogu ubacivat pojedinačno prekpo sticka il mora ići komplet set.
Da sve pojednostavnim zanimaju me ballade i koji pop,rock ritam


Hvala

Na par stranih sajtova sam nasao setove gde pise Pa50/60/80/EK50, tako da verujem da je isti format ritmova. Ako imas resurse i OS, probaj da ucitas set, pa ako se zapuca bar mozes da ga vratis na fabricko stanje. Imas takodje na internetu bonusware od Korga za EK50, dodatnih ritmova boja itd.


Trenutno vrijeme na Forumu 21:42

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org