YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Vokalist na pa3x...utisci i saveti.... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23687)

splendid 17.09.2012 13:51

Vokalist na pa3x...utisci i saveti....
 
Po meni.....na pa2 vokalist je radio bar 2x bolje od ovog na pa3....mislim konkretno na boju glasa...stvarno sam očekivao da će nešto izmeniti sa novim OS....ne znam zašto su nas uskratili za opcije gašenja i paljenja određenih glasova....v1, v2......uopšte sve što su natrpali unutra stvarno jako loše zvuči....jedino što pevam na beta 87a pa to malo vadi situaciju...nadam se da ne smaram sa temom.....:-@

Marco7 17.09.2012 16:28

E pa vidis ja kazem da je kod mene sve suprotno od ovoga sto si napisao ti i da radi jedno 3-4 puta bolje nego na Pa2xPro ;)

Vex 17.09.2012 17:43

Sta sve necu da procitam... Vocalist na pa3x je za 2 klase bolji nego na predhodnim modelima... Splendid, prouci ti to malo bolje ;-)

Sent from S3

mojjmbg 17.09.2012 17:43

splendid ja fakat neznam kako uopce mozes doc to tog zakljucka i takve izjave... ali ok... definitivno je onda samo stvar u tome da neznas namjestit spravu kako treba ......
Dodato:
jer taj isti vokalist kao solo jedinica kosta 750e a ti se isprovalis ovako.....

sale_band 17.09.2012 18:10

Lako mi je za vokalist, ali, sta ti je ovo "fakat"???

Dell 17.09.2012 18:18

Turcizam koji znaci zaista ili stvarno.

mojjmbg 17.09.2012 18:19

sorry.. fakat ili ( stvarno,, za ozbiljno i sl )

makso68 17.09.2012 20:30

Citat:

Originalno postovano od Dell (Post 224617)
Turcizam koji znaci zaista ili stvarno.

Ne mora biti turcizam(vjerovatno i nije).Fakat je anglizam u našem jeziku,od engleskog fact - činjenica.
Što se tiče vokalista na PA 3 X fantastičan je.Ja nemam PA 3,ali sam nedavno radio sa kolegom i pjevao preko njegovog vokalista.Malo je reći da sam oduševljen.Pozdrav!

sale_band 18.09.2012 01:54

To i jeste problem kod nas, pricamo a ne znamo sta govorimo...

Ukoliko se radi o "turcizmu", po meni to je najblize rijeci "vakat" (vrijeme) sto u ovom kontekstu nema nikakvo znacenje...
Ipak mislim da je to vise postalo "onako usput" kao sto je "ba, bre, bo" itd...
Svakodnevno cujem da ljudi govore "fakat ovo, fakat ono" ???
Ako je pak od engleske rijeci, onda bi moglo da bude pomalo i bezobrazno ;)

tranzit 18.09.2012 02:02

Varate se momci Dell je totalno u pravu. "Fakat" kako ga mi pisemo i u smislu u kojem je to upotrijebio kolega mojjmbg je cisti turcizam i nema blage veze ni sa kakvim anglizmom, ni germanizmom a ni sa ostalim izmima. Ko ne vjeruje objasnicu i to sa debelim argumentom.. i Sale, nema to nikakve veze sa "vaktom".
Sa "faktom" ili bez fakta splendid je fakat debelo pogrijesio u onome sto tvrdi za vokalist.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org