YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   kako prebaciti windows xp na usb stick? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19132)

yamahapassion 10.06.2011 21:37

kako prebaciti windows xp na usb stick?
 
Evo kolege, mozda ce nekome zvucati smesno, ali moram da pitam za postupak. Hteo sam sada preko vikenda da ubacim windows xp na laptop, a nemam cd rom, pa bih morao to da odradim preko usb sticka. Ja sam mislio da ce biti dovoljno da samo cd sa windowsom komplet prekopiram na usb ali sada vidim da sam se grdno zahebo... E, sad trazio sam neko resenje na netu pa sam nasao da mi treba neki program multibot koji priprema usb za prebacivanje windowsa. I ja krenem da radim po uputstvima, pojavi mi se program PeToUSB, ali uopste ne moze da mi prepozna moj usb u racunaru. Kao da nemam usb. Da li je problem u tome sto to pokusavam da radim sa usb-om koji je 4 gb? Tamo nesto vidim da navodno prepoznaje samo usb stickove do 1 gb... Nemam pojma kako da to resim. Ukratko mene zanima kako da na usb stick od 4 gb prebacim windows xp, ako neko zna bilo koju varijantu koja radi molio bih da mi napise kratko uputstvo... Hvala unaped za svaku pomoc.

Vaxter 10.06.2011 22:20

Traži na netu USB_multiboot_10. To je ceo paket programa sa cmd skriptom za prebacivanje instalacije XP-a na usb.

yamahapassion 10.06.2011 22:28

Vax, znao sam da ces se ti javiti posto si najvise upucen u te stvari, i hvala ti puno. Reci mi samo, ja mislim da sam bas taj multiboot i skinuo, ali mi nije program uopste prepoznao usb... Reci mi da li taj program cita usb od 4 gb, i da li taj postupak moram raditi na racunaru koji radi na sistemu windows xp, ili moze i na racunaru sa windows 7. Pitam zato sto sam to probao na racunaru sa win sedmicom, pa ne znam mozda zbog toga problemi... Hvala na pomoci

Vaxter 11.06.2011 00:47

Ne radi taj program na sedmici.
Zvanično kao radi, ali meni nikada nije profunkcionisao.
Obzirom da su mi svi kompovi na Linuxu, ja to radim pod virtuelnom mašinom na kojoj je XP.
Koristim VirtualBox za to.

yamahapassion 11.06.2011 02:25

E, pa znao sam da je nesto do mene. Onda cu morati da radim to sa drugog racunara na kojem mi je windows xp. Hvala puno Vax na savetu, ziv bio!

Vaxter 11.06.2011 10:50

Nema na čemu.

yamahapassion 11.06.2011 14:01

Vaxter, jos jedna molba ako ikako moze... Ubih se celo jutro trazeci USB multiboot 10, na koji god link probam da skinem javlja mi da je ostecena arhiva i ne mogu da pokrenem program. A i kasperski mi stalno nesto javlja, kao da ima neki virus mada ga ja ignorisem, najgore sto nece da mi otpakuje iz rar fajla. Da li znas mozda neki link sa ispravnim programom, molim te da mi posaljes ovde ili na pp, mislim da je program free pa ne bi trebao biti problem oko deljenja, u suprotnom jako se izvinjavam. Ili treba da ugasim kasperski pa onda da probam, mada sumnjam da je do toga... Puno ti hvala unapred.

Vaxter 11.06.2011 14:05

Free je.
Okačiću ga na download kad stignem kući.

emrah 11.06.2011 19:10

Drugar pozajmi lepo od nekog eksterni cd citac i odradi lepo sa diska instalaciju, ja sam se namucio dok sam nasao verzije multiboot-a i ostali programcica, verzija, i dok sam napravio da usb bute butabilan, i opet sam napravio rusvaj s particijama.... i na kraju lepo pozajmio usb cd i sve odradio za pola sata....

Vaxter 11.06.2011 19:23

XP često ima priblema da i da se instalira sa USB čitača.
Ovo zavisi od BIOS-a, tj. kako BIOS prepoznaje taj čitač.

Evo ga prog.
http://www.yu-midi.org/forum/downloa...=file&id=12313

Ako ga antivirus prijavi problem je u antivirusu.
Sve je ispravno i čisto.

yamahapassion 12.06.2011 00:50

evo da se javim na brzinu, nista nisam uradio.... danas mi je multiboot proradio, i to tek posto sam ugasio totalno kasperski, izgleda je u antivirusu bio problem... elem, napravim ja flash sa windowsom, i krene sve lepo da mi podize na laptopu, izformatira particiju koju sam odredio, i na kraju kad je trebalo da podize windows, jednostavno mi prijavi da fali nekih 20ak fajlova i da ne moze da instalira windows bez toga... poludeo sam... napominjem da imam original windows sa SP2 i da nikada do sada nisam imao problema prilikom instaliranja na pc, tako da sam prvi put pomislio da nisam dobro odradio pravljenje butabilnog flash-a, pa sam jos ponovio par puta, ali uvek ista prica... Dizem ruke i upravo vracam svoj windows 7 na laptop, evo upravo ubacujem os na fles... Hvala jos jednom Vaxteru na pomoci, ali nemam vise zivaca da se cimam s tim.

Vaxter 12.06.2011 01:39

Verovatno si nešto preskočio u proceduri...
Ako se predomisliš videću da ti napravim neki tutorial sa sličkama.

yamahapassion 12.06.2011 21:22

Vax, voleo bih da pokusam jos jednom, ja sam sledio neke tutorijale koji su bili na netu, i sve sam radio step by step, ali jednostavno nece.... Znam da sigurno nije do cd-a posto nisam skidao neke leve verzije nego imam original cd, e sad moguce da nesto ja nisam odradio kako treba. Kada budes imao vremena i volje molio bih te da napravis jedan tutorijal pa da stavis u download, da probam opet da odradim to, a moguce da ce trebati i jos nekom. Hvala unapred.

Vaxter 12.06.2011 23:43

Aj, ščukaću to ovih dana.
Malo sam sada u stisci sa vremenom.

bokajunior 13.06.2011 00:27

Citat:

Originalno postovano od yamahapassion (Post 185821)
, ja sam sledio neke tutorijale koji su bili na netu, i sve sam radio step by step, ali jednostavno nece.....

...i jednostavno nece. Zaista mislim da ne treba gubiti vreme. Ja sam pre par meseci izgubio nedelju dana da podignem XP sa USB stik-a i na kraju uspeo ali opet sistem nije bio samostalan bez boot stick-a. Nakon instalacije, kada USB nije prisutan, sistem se ne pokrece, ali kada je tu USB, XP se "digne", zatim izvadim stick i sve radi normalno. Kao da su mu neki sistemski fajlovi i dalje bili na stiku.

Na kraju sam posudio eksterni DVD i resio problem. BIOS mi nije pravio problem, mada mislim da ne bi trebalo da pravi probleme s obzirom da veliki broj netbook-ova nemaju optiku, pa bi trebalo da imaju bolju podrsku za boot device.

Vaxter 13.06.2011 01:26

Nije problem boot device, već što neki biosi prepoznaju externi disk kao usb stick, a windows xp jednostavno ima problem da se instalira sa njega, dok mu se ne dodaju određeni fajlovi.
Taj problem koji si ti boka imaju je da verovatno nisi ispravno odradio proceduru instalacije, tj. kada treba da se stick izvadi, i kada da se odabere koja stavka u boot meniju sticka.
Inače, čak i kada instalacija prijavi da ne može da pronađe neke fajlove, slobodno ih preskočite.
Update ih nadoknadi, ako ga pustite kada se instalacija sistema završi.

dakiyu 13.06.2011 04:21

Nisam imao problema sa usb multiboot,jedino sto kod prvog dizanja win mora stick biti u racunaru i onda ga izvaditi i odmah restart...ali ako si se vec namucio probaj win to flash,sa njim je bas sve bilo iz prve i jednostavniji je...

cane612 13.06.2011 09:39

Ja ne razumem zasto vam je problem da odete do prodavnice i uzmete cd prazan i sa torrenta skinete xp kao image fajl i narezete ga na cd i zavrsite posao! a ne ovako se cimate nedelju dana za 50 dinara i na kraju neki nisu ni uspeli pa su vracali ponovo win 7(sto je sve u svemu dupli posao).(neki saveti) Inace kod mog starog racunara (3.0 ghz ,1 gb sdram,128 mb graficke kartice i 80 gb hard diska) kada sam hteo da vratim xp morao sam da obrisem sve particije i ponovo da ih kreiram i formatiram kao xp! instalira on xp sve ali kada treba da podigne sistem samo bleji crni ekran i crtica i nece da ucini dalji korak!

a mislim da ima uputsvo na internetu (samomalo engleskog znanja) kako sve mozete napraviti boot - abilan fles i sta sve trebate podesiti u komandnoj listi(iskucati)!

i ja isto volim da experimentisem ali nikad necu skapirati da samo u jednom trenutku malo bolje razmislim sta treba da odradim ustedeo bi vise od 7 sati sredjivanja racunara! tako da dobro razmislite i rapitajte se!

momo 13.06.2011 10:00

prijatelju cane ako sam ja dobro pročitao čovek ima kompjuter bez cd ili dvd čitača.Mislim da je verovatno netbook pa ne može cd-om.
Da ipak pažljivo čitam ovaj forum ,prvi post....

cane612 13.06.2011 11:33

ovo mi je za nauk -.- izvinjavam se kolegi momi zbog moje nepaznje (koja je jako cesta) ali imao sam najbolju nameru! ukucaj kolega u nekom od pretrazivaca "how to make bootable USB on win 7" ! izvinjavam se jos jednom!

yamahapassion 18.06.2011 19:22

Evo jos se ubijam sa ovim, nema sta nisam probao.... Na jednom forumu je covek objasnio da se to moze odraditi jednostavno sa onim programom PEtoUSB, i ja uzmem, formatiram USB, izaberem source i target, i sve mi lepo iskopira, ubacim fles u laptop, i vec mi se ucinilo da krece da podize sistem, kad mi izadje poruka da mi fali neki fajl u bios setup, neki info, Bog te pita sta.... ne znam da li sam dobro ni napisao. Mislim da taj program ne iskopira sve elemente sa CDa i da zbog toga dodje do problema... Kada sam pokusao rucno da iskopiram windowsov CD na hard disk, pa da ga odatle kopiram na fles, u jednom momentu izbacilo mi je poruku da ne moze neki "migrate" fajl da iskopira jel je vec u upotrebi od strane nekog programa ili tako nekako.... bem li ga... Tako da mi nije ni dalo da iskopira windowsov cd na hard disk. Ima li neko jos neku ideju?? E da, nasao sam i windows xp usb verziju i probao nju da ubacim, lepo mi sve odradilo, premestilo na USB stick, i kada sam ubacio usb u laptop i restartovao, samo mi je izbacilo da uklonim usb.... nisam vise pametan :(

bokajunior 18.06.2011 22:14

Citat:

Originalno postovano od bokajunior (Post 185834)
Zaista mislim da ne treba gubiti vreme.
Na kraju sam posudio eksterni DVD i resio problem.

Da se ne ponavljam. Sve sam isto probao kao i ti, ali nadji negde externi DVD i resi problem. ;)

yamahapassion 18.06.2011 22:51

@Boka: Veruj mi druze da mi je danas pukao film, i krenem u jedan veliki market tehnike da nadjem taj eksterni dvd da kupim samo za tu zaebanciju da uradim. I kako me tera maler, neka kisurina bila padala, a ovi svabe cim padne kisa, zabiju se po prodavnicama, ne mozes naci parking da si Bog, i posle pola sata kruzenja i vozanja odustanem i vratim se kuci. Ali idem od nedelje, pa cu videti da nadjem to cudo, posto nemam stvarno od koga da pozajmim. Jedino me interesuje ako zna neko jos, da li bi se mogla nekako spojiti dva PCja, npr da spojim kucni racunar sa laptopom, pa da odatle instaliram? Cisto sumnjam da moze, ali hajde da pitam :D

Vaxter 18.06.2011 23:51

Moguće je, ali je za to neophodan neki Windows Server (2000, 2003, 2008) i na njemu podignut RIS koji omogućava PXE BIOS.
Malo je komplikovano.
Izvini što nikako da napravim tutorial za USB pakovanje.
Baš sam kratak sa vremenom.

yamahapassion 19.06.2011 00:22

Vax druze pretpostavio sam da je suvise komplikovano da bih ja kao prosecni poznavalac mogao da namestim, tako da necu ni pokusavati. A za tutorijal se ne sekiraj, kada budes bas imao vremena ti uradi nesto, pa ako do tada ne kupim eksterni citac dobro ce mi doci.


Trenutno vrijeme na Forumu 04:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org