YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Gitare (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=33)
-   -   najbolji setup za nastup uzivo (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=8320)

zirox 04.03.2009 17:43

najbolji setup za nastup uzivo
 
Postovanje,
imam jedno pitanje. Koji je najbolji setup, za svirku uzivo kad nastupas sam sa akusticnom gitarom? Da li se koriste ritam masina, klavijatura, mini disk ili laptop kao pratnja ili nesto drugo? Interesuje me zato sto zelim da na najlaksi nacin imam pratnju. Mozda neki iskusni gitarista moze da objasni, ja sam pocetnik.

dominik 04.03.2009 19:11

Kod nas je tu jedan gitarista imao nekakav mali mp3 uredjaj, skopčao to i gitaricu na mali razglasčić i radio na bašti, lagano i tiho-super!
Znači išla je matrica, on je pjevao i dopunjavao s gitarom.
Pozdrav

EmirTotic 04.03.2009 19:19

Nisam neki gitarista da bih mogao dobro to da objasnim, ali se za to koristi taj uredjaj koji pusta matrice pa ih dopunjavas. Nisam tako radio nikad jer prezirem matrice. Mnogo je bolje raditi samo gitarom jer je tako prijatnije mnogo u nekom otmenijem lokalu. Ne znam o kakvoj je svirci rec, ali taj matrica player :) je resenje.

gogspa80 04.03.2009 19:48

pa neka nadje nekoga klavjeturistu, i sviraju skupa, to mu je bolje nego da se pati sam...

EmirTotic 04.03.2009 20:40

Sve zavisi o kakvoj vrtsti svirke je rec...

zirox 04.03.2009 21:01

Hvala na odgovorima. Radi se o svirci gdje bih ja solo svirao gitaru i pjevao, upravo sa malim razglasom. Ali da bi to zvucalo kompletnije potrebna mi je i pratnja. Manje vise isto kao sto to klavijaturisti rade sa aranzerima, ja zelim to da ostvarim sa gitarom i nekim dodatnim instrumentom, tj. uredjajem. Vidio sam jednom davno nekog tipa sto je radio sa mini disk playerom, na kojem je imao pratnju dakle gotove pjesme sa bubnjevima i bassom. Da li je taj mini disk svirao matrice ili je on snimio matrice na audio format nemam pojma ali je dobro zvucalo. Ako neko zna o cemu se radi nek razjasni. Da li iko radi sa ritam masinom iskljucivo? Ne svidja mi se ideja da nosam laptop sa sobom jer mi je zvuk sa njim uzasan.

Zlatek 04.03.2009 21:57

Ako je tip koristio mini disc player tada je na mini discu trebalo prije toga snimiti matrice, ili midi sa nekog drugog uređaja jer mini disc reproducira isključivo audio format-nikako midi ili karaoke.Kada bi radio isključivo sa ritam mašinom dobio bi samo bubanj u pratnji i ništa drugo-bez basa ili čega drugog.Da bi dobio otprilike to što rade klavijaturisti sa aranžerom preporučio bi ti da ugradiš na gitaru midi, nabaviš nekakav aranger modul ,sve zajedno spojiš i -sviraj!Nisi ovisan u tome slučaju o nikome.

zirox 04.03.2009 22:09

Dakle o kakvom aranzer modulu se radi, imali konkretno neka marka i model? Znam da ove novije ritam masine pored bubnjeva imaju i mogucnost programiranja basa, medjutim ja mislim da bi mi to mnogo vremena oduzelo. Sto se tice mini disk playera mislim da si u pravu da oni samo audio format koriste.

gitara 12.03.2009 22:47

ja se licno snalazim ovako. Instaliras programcic u pc (virtual sound canvs3,2)toliko je prost ima idealne instrumente mnogo bolje nego od windosa, Midi pjesmu prebaci u waw format koja veoma dobro zvuci.A onda taj ritam ili pjesmu iz pc prebacim u MP3 player

wall 13.03.2009 11:59

Za pratnju solo gitariste je najbolje ritam gitara ili da nađes nekoga tko ima aranzer sve drugo ti je fingiranje sviranja uz file ili matricu.pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 06:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org