YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Aktivan bas bin (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28726)

kristi 30.08.2015 16:35

Aktivan bas bin
 
Pozdrav kolege. Hteo bi da uzmem neki (polovan) aktivan bas bin koji bi koristio pored 4 dynacordove kutije C150 (400w komad) . Nasao sam aktivne binove wharfedale evp x18pb i evp x15pb po povoljnoj ceni. E sad me zanima jel se neko sretao sa ovim binovima i kakvi su utisci. Malo sam proucio specifikacije pa koliko sam shvatio evp x18pb i evp x15pb imaju isto pojacalo u sebi samo jedan ima 18-bas ,a drugi 15-icu . E sad me zanima jel vredi uzeti 18-icu koja je teska 50kg ,a ima isto pojacalo kao 15-ica koja je oko 15kg laksa i jel ima razlike u zvuku(jacini,kvalitetu...)? Meni je vazno da zvuk bude dobar,a tezina mi ne predstavlja neki problem zato sto imam ogranicen budzet mada ako je ista jacina bina i priblizan kvalitet zvuka sto bi vuko bin od 50kg kad je 15-ica bin mnogo laksi...
Dodato:
Ima u oglasima i Alto 18" truesonic aktivan bin pa ako neko ima iskustva sa njim neka napise utiske...

mikimiki 30.08.2015 17:57

Imas li sanse da provjeris EV ELX 118P sub??

kristi 30.08.2015 23:09

Pa ako ima polovan u oglasima doslo bi u obzir bilo sta sto je u rangu do 450e komad ali nisam video nista slicno

VUNIMRAV 05.10.2015 11:51

Da li si rešio ovu dilemu,i mene nepto slično interesira?
Imam dve dynacordove trosistemke 15-tice i kupio bih samo jedan aktivan bas bin.Pitanje za sve:da li ima smisla?

kristi 05.10.2015 14:03

Ja aktivan bas bin koristim uglavnom kad radim vece svirke ili kad sviram na otvorenom(obavezno). E sad dali ima smisla ti da uzimas bas bin ili je bolje da uzmes jos 2 komada full range zvucnika to ti zavisi od svirki koje radis...

ella 85 05.10.2015 22:27

Meni bas gotovo uvijek ima smisla.......rijetko krenem na svirku bez i jednog basa.

Meni bolje rade posao jedan bas i dva satelita.......nego 4 komada osjetno skupljih full range.

Jedino sto malo nema smisla je......kad imas 4 glasne full range kutije.......i onda kupujes jedan jeftini bas.......koji ne moze nikako sustic tolike kutije.

Licno sam probao davno......ponio u ljetnu bastu powermate2, dva komada ev zx5 i dva komada d lite 15-3.......tona nije bilo ni iz glave.......basovi su se culi samo metar od kutija.

Sledeci dan ponio aktivni bas 18 i samo dva komada ne sjecam se tacno koje od ovih kojesam naveo........uglavnom razvala u odnosu na prethodnu kombinaciju........ton dobar,bas dubok,na kutijama odrezao basove pa su radile jos ljepse i cini se glasnije........neuporedivo .

GALA 06.10.2015 15:11

potpisujem sto Ella kaze.....ovo posebno :Jedino sto malo nema smisla je......kad imas 4 glasne full range kutije.......i onda kupujes jedan jeftini bas.......koji ne moze nikako sustic tolike kutije.

Toga Wharfedale nece biti nigdje a ni ELX nije nist bolji...cak isto kao Behringer B1800d....ako vec od tih jeftiniji uzimas onda uzmi 18 imat ces bar nekog basa..al ne ocekuj nest od toga....pozzz


Trenutno vrijeme na Forumu 14:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org