YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Presonus 16.0.2 - struja i zvuk (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29367)

Milan$ 17.04.2016 20:13

Presonus 16.0.2 - struja i zvuk
 
Ljudi pozz...Imam problem sa Presonusom, moeel je 16.0.2. Naime, kako sam primetio mixer je jako osetljiv na losu struju, kad kazem losu struju ne mislim samo na slab napon, vec i na.sve smetnje koje tu idu uz losu struju, nema uzemljenja, neka zujanja, brujanja, cuda, i ne znam sta.vise...Ta losa struja u velikoj meri utice na kvalitet zvuka kod ovog mixera, i to je vrlo cujno...kad je losa struja, odmah je zvuk nekako prstav, ostar, bije na.neke.prastave srednje i visoke, i ne mogu da ga ustelujem ljudski nikako...Evo situacije od sinoc..Stelujemo se pre svirke, gitaristi prsti gitara ubija, kao da je pocepan zvucnik, meni na klavijaturi sve sve, al kad cujem solo boje da prste da biju na neke.nedifinisane.srednjake, a kanal stavljen na 0, sto bi rekli, a izlazi nekako,cudno, vokali prste na.sibilante, kao da su visoki odvrnuti do kraja, i znao sam odmah da je struja ne daj boze...elem ustelujemo se mi nekako, jedva, mada opet ceo zvuk generalno, fuj...elem u toku veceri, preko klavijature udara me struja odjednom, ama sve sam zvezde vido, istovremeno gitaristu udara preko zicanog mikrofona, vokalima nista..i nista, stajemo, jer sam ceo iskrivio u momentu od onog udara, i ne smemo nista da pipnemo, da ne zaginemo :)...Ocigledno da tu odakle smo vukli struju uzemljenja uopste i nema, jer da ima ovo se.ne.bi desilo...Elem vidimo s gazdom da dovucemo struju sa nekog drugog stekera produznim, nadjemo jedan tu na 5,6 metara od nas, neka lampa bila tu ukljucena, ukljucimo se mi tamo, popalimo instrumente.sve ok, i kad smo krenuli da sviramo, bum, ceo zvuk je odjednom isplivao tako lepo, da.nismo mogli da.verujemo, kao da smo doneli drugo ozvucenje, ama nista ne prsti, ne zuji, ne bruji, ma prosto neverovatno, a pre toga sam celo vece proveo nad mixerom, ne.bi li ga ukrotio...Znaci stvarno je vrlo osetljiv na losu struju, meni on nikad za 2 godine nije zamrzo ili bilo sta, stvarno ne mogu da se pozalim na takve stvari,ali mu losa struja stvarno utice.na.zvuk...Korektor napona uvek nosimo sa sobom,ali on nije uvek od pomoci, pegla on napon, to je ok, al smetnje koje idu uz struju ostaju, ti brumovi i slicna cuda, i ako je lose uzemljenje ili ga nema uopste, tacno znam i pre pocetka svirke kakvu cu muku da imam celo vece oko stelke...Jel ima jos neko slicna iskustva sa presonusom, i kako resiti opisani problem, ako ga vec cesto ni sam koreltor napona.ne.moze resiti??Ima li leka? mixerom sam generalno zadovoljan i ne bih ga menjao zbog ovakve stvari, ali ako u krajnjoj instsnci nemam drugog izbora, onda...Dajte predloge, iskustva...hvala i pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

DinO74 18.04.2016 00:54

Pozdrav Milane. Imam 16.0.12 već 4 godine i znam o čemu pričaš. Reci mi , koji korekor koristiš ?

Milan$ 18.04.2016 01:01

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...f26893f3d6.gif

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
evo drug ovakav korektor, identican, kako procitah na.netu to je.relejni tip korektora, moj je od 3.5 kilowata...slika je sa.neta, slikacu sutra bas moj korektor, ali to je to...je si li uspeo nekako da.resis probleme sa.presonusom i strujom? mozda neki drugi tip korektora? pozdrav

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

DinO74 18.04.2016 01:24

Znam o kojem se rai. Daje ruku ako je napon loš odnosno varira ali ima minimalnu ili nikakvu mogućnost da "pegla" napon, skida neželjene vrhove na amplitudi, pucketanje, ....jednostavno silno smeće koje se nalazi u naponu u distributivnoj mreži. Moj ti je savjet da nabaviš (ako možeš na probu još bolje) Furman M10-LX ili LX-E. Neki u tom rangu jer se mogu opteretiti do 10A sto je i vise nego dovoljno da na njega spojis mix i klavijature. Nisu ni velika investicija, cca 100-120 EUR. Pored tog tvog "kineza", zajedno u kombinaciji, Furman bi trebao da odradi lagano ostatak posla i onih ispravljenih 230V ti jos dodatno očisti i ispegla ili možeš da probaš da totalno elimišeš taj tvoj korektor mad aod viška n boli glava:). Pozdrav!

Milan$ 18.04.2016 01:29

hvala drug na informaciji..A kazi mi taj Furman, jel to isto korektor ili nesto slicno? ako je korektor ima li model do 3 kilovata, jer ako dobro prlegla smetnje, odmah bih prodao ovaj moj i nabavio taj furman, malo jaci model samo, jer mi treba korektor da na njega povezem i aktivne kutije, koje su takodje osetljive na losu struju...hvala i pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

DinO74 18.04.2016 01:39

Te snage koja tebi treba, Furman je skup ko sam đavo. Nisam puno trazio cijene modela koje mogu podnijeti toliko opterećenje jer sam radio sa pasivnim RCF sistemom koje je tjerao Zeck PT-9, tenk od pojačala koji nije baš toliko osjetljiv na "prljavštinu" u mreži ali nisam ruku na srce ni imao problema sa velikim oscilacijama u naponu većim od - 5%. Najbolje bi bilo da nazoveš neki malo ozbiljniji music shop koji ti je blizu i da se informises ali budi spreman da za 3 KW platiš cetverocifrenu cijenu. I da,zaboravio sam odgovoriti.... Furman je u samom vrhu što se tiče korekcije i ispravljanja smetnji iz el. mreže. On je i korektor napona i "čistač" u jednom :)

Milan$ 18.04.2016 01:46

u tom slucaju bih zadrzao ovaj moj korektor i samo dodao tog furmana, jer sto se tice kutija mislim da ova moj korektor ok radi posao, na par mesta gde radimo kutije bas glasno zuje bez korektora, kad stavimo korektor , skroz nestane zujanje, tako da je to ok, a i ne nosimo cesto kutije, jer uglavnom po lokalima gde radimo imaju svoje ozvucenje...problem je mixer, i mozda ponekad klavijatura, mada to retko, najvise utice na mixet...Nego reci mi sta je u stvari taj Furman? Gledam slike po netu i po velicini uopste ne deluje kao korektor?? sta je to zapravo? i reci mi jel kod tebe uspesno resio problem oko presonusa? pozz i hvala

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

DinO74 18.04.2016 01:54

Stabilizator napona sa redukovanjem smetnji iz mreže. To ti je ukratko to šta je Furman, i stabilizator (korektor) i uklanja smetnje iz mreže koje slobodno izlaze iz tvog stabilizatora jer on u sebi nema fikltere koji će te smetnje eliminisati. Nisam radiosa Furman-om jer je malo falilo da ga nabavim iz razloga što mi zvuk bukvalno propada kada se popale reflektori, laseri, kugle , zamrzičači pojačaju na max. itd. Nisam uspio da ga nabavim jer je tada kada sam ga htio kupiti bio trenotno "out of stock" a ubrzo sam i prestao sa aktivnim bavljenjem muzikom.

Milan$ 18.04.2016 02:01

hvala drug, onda je.to to, bas kao sto opisujes situaciju, zvuk propada, kao da se u toku veceri menja, cas dobro, cas lose, cas prsti, cas ne, mada nekad zna da.bude tokom cele svirke bljak, kad nabasamo negde...nego jos jedno pitanje i necu vise da.smaram :) reci mi postoji li jos neka marka, model i sl. sl. slicnog kvaliteta koja je malo vise zastupljena na nasim prostorima da mogu da jr nabavim? kako sad gledam ovog furmana, nema niti u jednoj prodavnici kod nas, niti ima ijednog polovnog po oglasima, bas nista..jedino iz Thomana da narucim

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

splendid 18.04.2016 11:08

Furmana ima u artistu :)

Milan$ 18.04.2016 14:35

pazi stvarno, evo sad sam pogledao, ne znam sto meni nije to izbacilo u pretragu...elem hvala za info :) Nego sad mi recite ako se malo bolje razumete koji uzeti od ova dva: da li m10 lxe. ili ac 210 e? Razlika je 2000 din, nije mnogo, ovaj ac 210 je skuplji, a po specifikacijama.koje citam on ima sve.te njihove silne.zastite:SMP, EVS, LIFT itd, a m10 ima valjda samo ovaj SMP, nisam siguran...s druge strane vidim da ovaj ac210e preporucuju za plazme, lcd i sl, dok je m10 rack verzija i preporucuju i za live i za recording...pa sad nisam siguran koji uzeti...narucujem jedan obavezno, samo ako se malo bolje razumete, opravite me, koji naruciti :) hvala i pozdrav

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
i zaboravih da pitam, jel ove spravice imaju zastitu od ovoga sto se meni desili za vikend, ubi me struja jer likovi nemaju uzemljenje u lokalu? jer mogu i to da sprece? hvala i pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

splendid 18.04.2016 15:27

I ja bih voleo da nam neki električar, elektroničar ili neko ko se stvarno razume, objasni šta to sve može da se pegla kod struje mada je to možda za novu temu....
A što se uzemljenja tiče....ja sam par puta u takvim situacijama rešavao to sa najlonom sa kutije cigara...samo ubodeš utikač u zid kroz celofan i tako ukloniš uzemljenje jer često bude na toj liniji još nekih uređaja koji se prazne na to uzemljenje a koje ne odlazi nigde nego nama kroz razglas....

NE kroz onaj alu papir iz kutije nego Foliju sa spoljne strane kutije cigara....

Milan$ 18.04.2016 15:37

pa cek na taj nacin eliminises skroz uzemljenje, i onda moze da se.desi ovo sto se meni desilo za vikend, da u slucaju katkog spoja ili strujnog udara, struja zavrsi u muzicare, mesto u zemlju :) ja bih ipak probao ovog furmana, samo da resimo koji model :)

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

splendid 18.04.2016 15:50

Pa mislim da furman ne može da napravi uzemljenje ako je uzemljenje loše ili ne postoji...a to pražnjenje koje mi osetimo mislim da je pre od nekih drugih uređaja u objektu koji su na istom uzemljenju a to uzemljenje ne ide van objekta...

Milan$ 18.04.2016 15:58

ma dobro, nek bar sredi smetnje u mrezi, da bar zvuk bude.dobar, da ne moram i o tome da mu mislim sad...korektor koji trenutno koristim ima neke zastite od strujnog udara i sl. tako da.bi kombinacija furman i neki klasican korektor trebalo da resi vecinu nasih problema...

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Nego, stvarno ima li neki elektronicar na forumu, da.nam razresi dilemu, koji bi model za nase potrebe bio najbolji? hvala i pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

splendid 18.04.2016 16:53

Meni taj Furman deluje ok....a što se tiče snage nije to malo...ako ti treba više, po meni je bolje uzeti dva Furmana jer taj jedan korektor ne znam kako bi spojio sa Furmanom...ja sam moj korektor koji je mislim do 5kw opterećenja platio negde oko 250-300e što je otprilike kao dva ta što ih gledaš a taman je tako i snaga negde....

Nego.....oće'l neko stručniji od nas da zaradi koje 'ladno pivo dok mi nismo napravili neki belaj...???... :)

Milan$ 18.04.2016 16:57

pa ne bih vezivao sve preko furmana, vezao bih mixer, klavijaturu, i gitaristin procesor za gitaru, ostalo ide direktno iz korektora, kazem moj korektor se do sada dobro pokazao za aktivne kutije, tako da je to to, mi radimo aranzersku svirku, daklem mixer, klavijature i procesor za gitaru, mislim da je za to ovaj furman i vise nego dovoljan..pozz
Dodato:
izgleda da u artistu imaju samo m10 model sa ovim lampama za reck, a on i je i skuplji oko 15-20 evrica, mada meni te lampice ne trebaju, jer nemam reck, samo mixer :D nazvacu ih da vidim sta ce reci, sajt im je cesto neazuran, pa mozda ima i ovaj model bez lampica ;)
Dodato:
i opet ja...na netu sam nasao da je ukupni kapacitet furmana m10 oko 2400 wati, tako da mozda cak mogu da uklopim i ceo moj sistem u njega...jer cisto sumnjam da cela oprema ima preko 2000 wati - pa3x, presonus 16.0.2, dve kutije jbl prx 615m, i dodao bih gitaristin procesor u sve to...trebalo bi da to obskrbi ovaj jedan furman m19, mada preracunacemo :)
Dodato:
evo izracunah nekako na osnovu specifikacija snagu u watima..elem pa3 trosi 30 wati, presonus 100 wati, jedna kutija jbl trosi 600 wati, sto bi ukupno bilo zajedno sa procesorom za gitaru celih 1400 wati...sto znaci da tu ima dovoljno viska prostora...medjutim problem je amperaza kako vidim...ukupan kapacitet furmana m10 je 10 ampera, a jedna kutija jbl vuce 5 ampera, tako da bi samo kutije "pojele" tu struju iz furmana, tako da to otpada...ali zato nase najcesce svirke jesu ili bez zvucnika ili samo sa jednim za monitoring, i tu bi sve mogao da vezem na furmana, bez potrebe da iznosim i korektor, a kad koristimo obe kutije ili neko iznajmljeno vece ozvucenje, onda kutije na korektor, ostali svi instrumenti preko furmana i to je to..bar mislim :):D

Vex 18.04.2016 22:12

Ja koristim 16.0.2 vec 2.5 godine i nikad nikakvi problemi... Mislim da bi trebalo mixer da odneses mozda kod Mustanga ili tako negde, da se pogleda, nisam nikad primetio da je mixer iole osetljiv na losu struju,a radio sam i na mestima sa korektorom gde je struja uzas,i nikad nikakve anomalije.

Milan$ 19.04.2016 00:06

Ja ga koristim 2 godine, i nisam imao nikad problema s njim oko bugova, zamrzavanja i slicno, citam po stranim forumima da se cesto desava ljudima da im output signal opada vise puta u toku svirke, i slicno, ja takva iskustva nisam imao, ali problem sa.strujom definitivno postoji, naslucivao sam ranije, a sad za vikend.sam.se.konacno uverio, kao sto rekoh, kad smo promenili izvor napajanja, kao da sam progledao u momentu...signal ne opada, jednostavno zvuk je najjednostavnije prstav, basa ima, ali je nekako nedefinisan, ne umem to da opisem, i cim smo promenili steker za struju sve je isplivalo milina, narocito se culo u prvom delu svirke kako gitaristi zvoni gitara, a vokali su tako prstali na slovo "S" kao da sam im odvrnuo visoke do maximuma...cim smo promenili napajanje sve je.doslo na svoje.mesto...definitivno je do struje, e sad da li nesto zeza u mixeru kod njegovog napajanja ili je struja toliko bila losa jbm li ga, ali jedno je sigurno - struja nas.je dobro oprlila to vece, tako da je.sigurno da je.struja bila losa, a koliko to sad.u stvari treba da.utice.na.zvuk mixera, jbm li ga iskreno...pricam s ljudima, citam po forumima, neki imaju slicna iskustva, neki nemaju problema, jbm li ga...ako ga odnesem kod mustanga, kako coveku da.manifestujem kvar kad sve.radi :), i ako je dobra.struja , on nece.nista primetiti da lose.funkcionise, jbm li ga, nisam pametan...mozda da promenim mixer? :)

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

splendid 19.04.2016 08:47

Možda je do kutija...ne do mixera...???

Milan$ 19.04.2016 09:35

nije do kutija, sad zadnji vikend.kad.se.to desilo, nismo radili na nasim kutijama...

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Zvao sam Artist i BG i Novi Sad, nemaju na stanju Furmana, niti veruju da ce to vise porucivati...jbg

DinO74 19.04.2016 20:03

Milane...ako si ikako u mogućnosti posudi negdje Furmana, probaj i uvjeri se da li je to rjesenje tvog problema ili ne. Ovako ces dozivjeti moju sudbinu slusajuci "rekla - kazala" i na kraju nikada nisam riješio taj problem. Furman je neizostavni dio svakog ozbiljnijeg studio setup-a i nije to slučajno. Sto se tice samog 16.0.2, on kao i svi ostali kinezi ne rade isto tako da moze biti mix bez problema ali i mix sa problemima u samom startu. Posudi, nabavi nekako na probu i vidi da li je to to. Ako rjesava sve toje probleme nemoj zaliti i kupi malo ozbiljniji Furman ali ne razmisljaj za sada da spajaš i zvučnike preko njega. I taj mit sa izolovanjem uzemljenja je ok i rješava zujanje ali zato i dalje mozes imati statiku koja ce da te "udara ko maljem" kada nasloniš usne na mikrofon. Nemoj misliti da te nagovaram da kupis... nagovaram te da posudis i probas. Pozdrav!

Milan$ 20.04.2016 00:27

ja bih radio pojamio od nekog da probam da ne bacam pare, ali kod nas je i dalje standard dynacord, ljudi i ne znaju sta je power conditioner, kao sto i ja nisam iskreno znao do pre par dana :) tako da cu vrlo tesko to naci od nekog da probam...jbm li ga

josipv 03.10.2016 23:05

Citat:

Originalno postovano od Milan$ (Post 289133)
Ja ga koristim 2 godine, i nisam imao nikad problema s njim oko bugova, zamrzavanja i slicno, citam po stranim forumima da se cesto desava ljudima da im output signal opada vise puta u toku svirke, i slicno, ja takva iskustva nisam imao, ali problem sa.strujom definitivno postoji, naslucivao sam ranije, a sad za vikend.sam.se.konacno uverio, kao sto rekoh, kad smo promenili izvor napajanja, kao da sam progledao u momentu...signal ne opada, jednostavno zvuk je najjednostavnije prstav, basa ima, ali je nekako nedefinisan, ne umem to da opisem, i cim smo promenili steker za struju sve je isplivalo milina, narocito se culo u prvom delu svirke kako gitaristi zvoni gitara, a vokali su tako prstali na slovo "S" kao da sam im odvrnuo visoke do maximuma...cim smo promenili napajanje sve je.doslo na svoje.mesto...definitivno je do struje, e sad da li nesto zeza u mixeru kod njegovog napajanja ili je struja toliko bila losa jbm li ga, ali jedno je sigurno - struja nas.je dobro oprlila to vece, tako da je.sigurno da je.struja bila losa, a koliko to sad.u stvari treba da.utice.na.zvuk mixera, jbm li ga iskreno...pricam s ljudima, citam po forumima, neki imaju slicna iskustva, neki nemaju problema, jbm li ga...ako ga odnesem kod mustanga, kako coveku da.manifestujem kvar kad sve.radi :), i ako je dobra.struja , on nece.nista primetiti da lose.funkcionise, jbm li ga, nisam pametan...mozda da promenim mixer? :)

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Ista stvar se i meni desava sa 24.4.2 presonusom
Dok je struja zdrava sound je hifi na mackie sa1232,cim je struja losa sve prsti i sikce kao sto Milan kaze,preznojih se od glave do pete da ustelam i opet ro nije to...

Milan$ 04.10.2016 00:46

probaj ovog Furmana, mozda resi probleme..ja za ovih 6 meseci otkad je pisan post, nisam nasao nijedan polovan na oglasima, a gledam stalno, a novih vec nema od pocetka godine, bilo ih je ranije u artistu, ali kazu slaba prodaja i odustali su, vise ne narucuju..idem uskoro nesto za inostranstvo, pa cu videti tamo neki da nabavim..samo se nadam da ce biti vajde od njega :)

miki2008 13.10.2016 02:56

Ne postoji oprema koja nije osjetljiva na los napon i sve ono sto ide uz los napon... Neka vas nikad ne zbuni voltaza na korektoru, vecini korektora najmanji problem da isprave voltazu, mimo voltaze ide mnogo problema!!! Nekad to i najbolji korektori ne mogu da isprave te smetnje!!! Jednostavno 220-250V ciste struje bez korektora i onda sve radi savrseno cim je napon ispod toga slijedi pregrst problema i sa korektorom. Pravi korektori kostaju nekoliko hiljada eura!!!

josipv 20.11.2016 21:59

Uzeli smo digitalni Ups i sad preko njega spajamo mixer i mogu vam reci da se problem rijesio...

aleksandar031 22.11.2016 13:25

Koja je tacna oznaka tog ups?

josipv 29.11.2016 22:11

https://goo.gl/images/ilIO8v

Evo ovaj...

Vladimirr 07.08.2018 06:52

Radim na presonusa 16.0.2 mixujem bubanj. Desava mi se to da odjednom stanu svi izlazi nema tona, pa kasnije se pojave ili kad iskljucim pa ukljucim ponovo mixer. Nekad se desava kad mu samo promenim mesto mixeru da se izgubi out i nema tona na kutijama. Ne znam sta se desava?

branoy 08.08.2022 23:42

aa de mi recite imam KEBO SED-5000S , sta on radi od toga sto sve sve napricali??
trebal mi pre njega ili posle njega ovaj furman?

imam povermate 2, xr19, i narucio sam i presonusa 16.0.2 svidja mi se i njegov ton

GALA 09.08.2022 04:15

Ne treba ti druze nista vise uz KEBU...Kebo pegla dize i spusta napon jer ima servo motor
imam Kebu i presonus mirno spavaj...hehe

Sviralo 11.08.2022 01:24

postoji filter za nesto sto se zove "prljava struja", nesto slicno stabilizatoru. Probaj to. Nadam se da ce ovo pomoci..

GALA 13.08.2022 19:42

Keba ima sve i no sikiriki

Fekete 16.08.2022 18:24

Gdje u HR ima za kupiti KEBO SED-5000S ili negdje preko neta, nisam uspio gotovo ništa naći. a i da li bi mi on bio dovoljan?


Imam razglas EV TX2152 satelite i binove TX2181, satelite tjera pojačalo Q4 audio PTH7 koje je 2x700w na 4ohma i binove pojačalo t.amp TA3200 2x1600w na 4ohma, aktivnu skretnicu DYNACORD POWERMAX 230, mali aktivni mixer Behringer Europower pmh2000 2x250 na 8ohma, kojeg koristim kao suhi mix, a ponekad i samo snjim odradim neku manju svirku na male Ev kutije... uz to dvije klavijature, laptop, bežični mikrofon, pa rasvjeta...

branoy 16.08.2022 23:39

KEBO SED-5000S je bio u koroni do 250eu nov. sad je nov ured 900km ili 450eu
evo jedan jedini na OLX u bosni, a secam se u koroni sta su ih prodavali muzicari nije bil posla
bilo i po 350km ili 180eu
https://www.olx.ba/artikal/2200305/k...ebo-sed-5000s/

Fekete 17.08.2022 15:03

1 Privitaka
Evo uspio sam naći i za nešto manje novaca ovaj KEBO a on je do 3,5 kw, što mislim da to ne bi bilo dovoljno s obzirom na opremu koju sam nabrojao, a ima i ovaj neki drugi koji je snage 6kw Elmatis AVR-TRC-AGILE 10000, cijena je maltene ista a opet duplo je jači, sad jedino ne znam dal netko ima iskustva da li je dobar i pozdan?

Fekete 17.08.2022 15:04

1 Privitaka
Evo uspio sam naći i za nešto manje novaca ovaj KEBO a on je do 3,5 kw, što mislim da to ne bi bilo dovoljno s obzirom na opremu koju sam nabrojao, a ima i ovaj neki drugi koji je snage 6kw Elmatis AVR-TRC-AGILE 10000, cijena je maltene ista a opet duplo je jači, sad jedino ne znam dal netko ima iskustva da li je dobar i pozdan?

http://www.elmatis.hr/Products.aspx?categoryId=97

smuchac 17.08.2022 19:59

Znaš li ti provjereno i uopće koliko tvoja oprema vuče struje? 3 i pol kw je dosta snage...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Fekete 17.08.2022 20:51

ne znam točno, valjda to ovisi i o tome koliko je razglas pojačan predpostavljam... no znam kad sviramo negdje na otvorenom i kad to mora biti podosta glasno recimo kad bude preko 1000 ljudi i više da onda valjda i više struje pojačala vuku... nisam baš neki ekspert što se tiče toga moram priznati...


Trenutno vrijeme na Forumu 15:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org