YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland Prelude nova klavijatura (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7567)

Boban010 19.01.2009 06:32

Roland Prelude nova klavijatura
 
Da li je Roland Prelude novi aranger(ili workstation kako kome drago) ili je to samo GW-8 u novom odelu?

Vaxter 19.01.2009 07:04

A mozda to Honda i Roland rade zajedno...
Kao Acer Ferrari i Asus Lamborghini... :))

RadeKOKI 19.01.2009 07:44

Roland inzenjeri definitivno imaju neko drustvo u glavi :S

milanceshow 19.01.2009 09:56

Ocigledno jos jedna klavijatura za pocetnike!!!!

milanche007 19.01.2009 11:25

da li me zezate ili se stvarno klavijatura zove roland prelude:Dhoce roland da se ubrza pa to ti je,na cemu li su njihovi inzenjeri=))

sinisa 19.01.2009 11:57

Lepo pise Pre-lude znaci ova sledeca treba da bude nesto totalno ludo.=))

Boban010 19.01.2009 14:07

Izgleda ko GW-8 sa zvucnicima,reko bi neko da je ovo kucna varijanta!!
Evo linka
http://www.roland.com/products/en/PRELUDE/index.html

Da li neko zna koja ce mu biti cena?

ognjen-ogy 19.01.2009 15:46

Citat:

Originalno postovano od sinisa (Post 67281)
Lepo pise Pre-lude znaci ova sledeca treba da bude nesto totalno ludo.=))


=)) =)) =))

To doktoreee hahahaa ....

NeX007 19.01.2009 16:25

Pa po specifikacijama deluje solidno napakovan! Verovatno ce biti ispod 1000eur





Keyboard

61 Keys (with velocity)
Sound Generator

Maximum Polyphony

128 voices


Preset Memory

Tones: 896+256 (GM2)+World, Rhythm Sets: 32 + 9 (GM2) + World, Performance: 128


User Memory

Performances: 128


Effects

MFX: 78 types, Reverb: 5 types, Chorus: 3 types
Backing Track

SMF Song

Yes


Audio Files

MP3, WAV, AIFF


Style

4 Intro, 4 Main, 4 Ending, 6 Fill In


USB Memory Player

Yes


Preset Memory

Styles: 130 + World


User Memory

Styles: 100, Songs: 200
Others

Rated Power Output

11W + 11W


Controllers

D BEAM, Pitch Bend/Modulation


Display

240 x 64 dots graphic LCD


Connectors

Output Jacks (L/MONO, R), Ext Input, 2 Headphones, MIDI connectors (IN, OUT), Hold Pedal, Control Pedal, USB Connectors: COMPUTER (supports USB MIDI), USB Memory (supports USB 2.0 Hi-Speed Flash Memory)


Accessories

Owner's Manual, Tone & Rhythm Set List, CD-ROM (Style Converter 3.0, Playlist Editor), AC Adaptor (PSB-7U), Music Rest

Size and Weight

Width

1,044 mm
41-1/8 inches


Depth

317 mm
12-1/2 inches


Height

121 mm
4-13/16 inches


Weight

7.8 kg
17 lbs. 4 oz

gjoko 19.01.2009 17:41

izgleda da je dobar za fajlasa jer ima USB Memory Player bice karaoke u MP3,WAW pa cak i u AIFF format. Epa sa srecom fajlasi :lol::lol::lol::lol:

jeftabgd 19.01.2009 18:01

Nije lose ali kao treca klavijatura na stalku.

Boban010 19.01.2009 19:40

Da li neko zna koja mu je cena?

mykeli 19.01.2009 23:46

Evo sad su mi javili iz Rolanda da ce cena biti 999 evr!

zeljko_mo 20.01.2009 01:49

Nex007 upravu si...ispod je 1000€... tj 999€ je... provjereno ;)

Boban010 20.01.2009 02:20

Ako je razlika u ceni izmedju GW8 i Prelude 200 Eura a na prvi pogled dodati samo zvucnici sta cini toliku razliku?

m@x 21.01.2009 00:07

Kako u čemu je razlika?!

Pa zar ne vidiš da su, osim što su dodali zvučnike, uklonili dugmiće za kontrolu parametara zvuka? I oduzimanje očito košta isto kao i dodavanje! =))

Malo se šalimo, ali ne bi me začudilo da su 'naštancali' viška GW-8, pa im prodaja išla slabo (između ostalog i zbog financijske krize) i sad se odlučili jedan dio sa skladišta 'prepakovati' u "novi model".

Ali opet, i ovo je bolje nego ono od prošle godine, kad su na sajmu izbacili "novi" model na način da su E-09 prebojali u bijelu boju (inače je sivo-crn) i tako 'stvorili' E-09W.

=))

Boban010 21.01.2009 00:55

Osim 4 varijacije i 4 introa ima i 6 prelaza!!
Znas ono kad treba da predjes preko ulice pa zebra pa drn drn jaralice!!

Vex 21.01.2009 03:13

Cim je Roland i ne uzimam ga u obzir ;)

intersite 21.01.2009 08:08

Citat:

Originalno postovano od gjoko (Post 67315)
izgleda da je dobar za fajlasa jer ima USB Memory Player bice karaoke u MP3,WAW pa cak i u AIFF format. Epa sa srecom fajlasi :lol::lol::lol::lol:


Ne spominji mi fajlase...njima nije mjesto na forumu muzicara.....nego na forumu Cirkusanata !!!!!!

milanche007 21.01.2009 09:42

licno mislim da je ovo neka teska prevara,roland je bio nekada ozbiljna firma ,danas vise ne...ovo je uzas sta oni nama uvaljuju.naravno docice neki njihov inzenjer i ispricati nam kako je to extre sprava izvanredna,sta reci cak je u klasi m3 ili mozda fantoma x6(ne bih bas da poredim sa g serijom)....

zeljko_mo 21.01.2009 20:43

nemoj tako... :) roland ipak ima pored korga najbolje bla bla bla... ipak je to vrh klavijatura... :) samo nek izbacuju, sto vise, tako cijene starijim padaju :p

mesh 22.01.2009 16:28

Meni ta "Honda" Prelude izgleda kao GW-8 za kućnu upotrebu, što uostalom i piše na Rolandovim stranicama.
Znači, GW-8 sa zvučnicima.Sve ostalo gotovo isto.
Jel netko od vas baš radi na GW-8?
Mene najviše zanima dali GW-8 može editirati midi fajl,dosta različitih mišljenja sam dobio na raznim forumima,pa čak i ovdje.Druge aranžerske funkcije me ne zanimaju,jer sam i dobio informaciju da na GW-8 baš i nisu neke.
Pod editiranjem MIDI fajla smatram ono osnovno: promjenu nekog instrumenta koji "zvoni" ili "pinga" na nekom kanalu (znači da se na to mjesto-taj kanal, ubaci neki od VSTi-ja iz banke GW-8 ili iz nekog vanjskog izvora/USB sticka ili sl, promjenu tempa, glasnoće instrumenta po nekom kanalu) - tj. da se taj "sirovi" midi fajl prilagodi da zvuči OK upotrebljivo.
Znam da Roland E-50 ima jednostavnije mogućnosti editiranja preko svog touch screena, ali ako to sve može i GW-8 preko svojih kontrola (nema veza što nema touch screen) onda ću se radije odlučiti na GW-8 nego na E-50 ili "Hondu" Prelude.

makso68 15.02.2009 19:58

Ako te interesuje zbog toga što si naveo,onda je bolje da uzmeš KORG PA 500,on ima to što tražiš,a ima i dupli sekvencer za fajlove.Kupio sam prije 2-3 dana GW 8:aranžerske su funkcije skromne,ali ima fantastične boje,naravno,kad se malo preedituju.Interesuje me samo ko je od naših stručnjaka pravio one naše ritmove što je Roland uvrstio među fabričke.Ono je ,blago rečeno,TUŽNO.N.p.r,Rumunski saradnik Rolanda je to za njihove ritmove odradio izuzetno ozbiljno.Ali mogu se i naši srediti preko Style convertera 3,koji dođe uz klavijaturu.Sve u svemu,sint opravdava svih 810 €.Ja ga koristim kao solo sint,a kao takav zvuči odlično.Pozdrav svima!!!

Boban010 15.02.2009 20:18

Verovatno taj koji je pravio te ritmove smatra da su najbolji kao sto uostalom i vecina nas smatra da je ono sto je nasom rukom uradjeno najbolje(svako za sebe).Ne znam sta bi rumunski muzicari imali da kazu o kvalitetu njihovih ritmova ali pretpostavljam da bi komentari bili slicni!

markoucha23 16.02.2009 23:10

dok ne naprave ARAZER koji cita SEMPLOVE kao fantom, sve je to svirnje K...U!!!!!!:D

milanceshow 17.02.2009 01:46

Sta fali Rolandu E80 ili G70???!!!Uopste nema razloga za semplerom!!!!

Vex 17.02.2009 10:46

Da kostaju 1500 E manje nego koliko kostaju sada-onda ne fali nista-bilo bi realno- ovako za te pare im mnooogo fali ;)

makso68 18.02.2009 19:11

Pa možda su sa razlogom skuplji,jesi li provjerio.Inače su KORGovi najjeftiniji,izuzimajući Casio.Ja ti tvrdim da Yamaha i Roland tako dobro fabrički usempluju boje da nema potrebe da se brljaju sa tzv. multisemplovima.Ja sam svirao 20 godina bez multisemplova,pa se niko nije bunio,a i brate,puno se više zarađivalo.Pozdrav!!!

RadeKOKI 18.02.2009 19:17

hm, semplovi ! Pa Roland nikad nije razmisljao o toj soluciji da u aranzer ubaci semplove, mada sad imaju pritisak ne od naroda to je dokazano da njih boli stojko za ljude nego ih pritiska sama konkurencija, al ima jedna sigurna cinjenica KORG bez semplova je nista a sa semplovima "prosvira sint" a Roland godinama bez semplera zadovoljava i izlazi gde god ga ukljucis u PIVSKU GAJBU on ima ton, tako da ako na ovom NAMM izbace aranzer sa semplerom bice.........

m@x 18.02.2009 22:00

Citat:

Originalno postovano od markoucha23 (Post 71908)
dok ne naprave ARAZER koji cita SEMPLOVE kao fantom, sve je to svirnje K...U!!!!!!:D

Nemoj tako, iako ni G-70 ni E-80 nemaju sampler, ipak ČITAJU SEMPLOVE, doduše samo sa SRX kartica (na koje samo Roland može staviti iste), a koje su za naše uvjete prilično skupe.

zoki-41 17.12.2009 18:33

ovo je starija tema medjutim ja sam pre dan dva prvi put cuo od jednog kolege muzicara za ovaj model rolanda.on ga je toliko hvalio da sam se zainteresovao da vidim sta je to.a gde cu ako ne ovde da se raspitam.tako sam nasao i ovu temu pogledao sam nekoliko primera na you toube ali bih ipak pitao dali je neko od forumasa radio ,video ili zna nesto vise odnosno dali vredi ovaj aranzer nesto kad su u pitanju ove nase balkanske "tezge"

Boban010 17.12.2009 22:59

Kao i GW8 i Roland-Prelude ima svoju verziju "with european colection tones" i naravno najnoviji update 2.0 koji omogucava da se na klavijaturi prave ritmovi,edituju midi fajlovi i jos dosta opcija kojih u originalnoj verziji nema.Inace klavijatura ima sve sto ima i Roland GW8-E a za razliku od nje Prelude ima i zvucnike.Za GW8 je dosta pisano na ovom forumu pa uz pomoc pretrazivaca pronadji,procitaj teme i preslusaj demo snimke jer sve sto vazi za GW8 vazi i za Prelude.

Dejan 18.12.2009 05:25

Citat:

Originalno postovano od milanceshow (Post 71952)
Sta fali Rolandu E80 ili G70???!!!Uopste nema razloga za semplerom!!!!

E80 i G70 su super klavijature,sto ti kazes,njima ne treba sempler...

Boban010 05.03.2010 12:12

Evo jos jedne informacije koja moze da bude vrlo vazna buducim kupcima Roland Prelude,naime kljava nema opciju Favorite Performanse pa je samim tim nemoguce sloziti jedan ritam i deset boja za brzo biranje,bar ne na nacin kao kod GW8.Ako neko zna drugi nacin na koji je to moguce uraditi neka napise.

calevh 21.03.2014 01:13

Jeste da je zadnji post bio davno, ali ne bih da otvaram novu temu, nema potrebe za tim.
Bobane, koliko znam, ti imaš ili si imao ovu klavijaturu. Na koji način je moguće raditi "live" s obzirom da ne postoje Favourite? I voleo bi iskreno da mi kažeš, ti ili bilo ko, ko ima ovu spravu, koliko je spretna i brza za rad uživo, znači menjanje boja, ritmova? Iz čitanja i specifikacija sam skapirao da što se tiče efekata, "naših" boja, da je sve isto kao na Gw8. Zanima me kako bi sve to izgledalo "live"? Vidim da nema "lock" taster, a to me brine.
Hvala unapred na odgovoru.

tranzit 21.03.2014 07:13

I uz GW8 a i uz Prelude je uvijek dobro imati jedan externi midi controller sa nekoliko komandi, sto bi rijesilo sve probleme i dileme u vezi sa ovim sto si pitao, to jest sa odabiranje sounda, ritmova itd... Taj midi controller moze biti cak i neki App, a ima ih koji bi se natjerali da se bave upravo tim funkcijama. Na jednom 4 Zolla touch display mogu stati svi kontroleri koji su potrebni, a da se vrlo komotno opsluzuju. Jednom rijecju za vrlo mali novac se dodje do rjesenja za sve "probleme" kod Rolandovih aranzera.

Boban010 21.03.2014 13:34

@Calevh
Jos uvek imam ovu klavijaturu i koristi je moj sin,dakle ne koristim je za tezge.Roland Prelude (ovo je takoreci nova informacija) za razliku od GW8 ima oko 200 boja vise,sto je ako se uzme u obzir velika banka boja kod GW8,pravo malo bogatstvo!
E sad o njenoj upotrebnoj vrednosti.
Mnogi koriste GW8 bez upotrebe favorita i sasvim su zadovoljni tako da ne vidim razloga zasto to ne bi bio slucaj sa Prelude.Meni bi bi bilo vrlo tesko jer sam navikao na Favorite.Na Prelude ritam mozes da zakljucas u sistemskim podesavanjima tako da prilikom promene performansi ritam ostaje.E sad ritam menjas uz pomoc tastera style (skroz levo od ekrana) i uz pomoc tockica) a boje-performanse mozes da poredjas jednu do druge tako da jednim okretom tockica-levo ili desno dobijes drugu boju.Osim ovoga imas na raspolaganju i jedan ONE touch po ritmu.Ovo je alternativa za koriscenje i GW8 bez favorita.
Najbolji nacin za koriscenje i Prelude i GW8 je ovo sto rece Tranzit,tablet sa aplikacijom za slanje midi podataka i onda u svakom trenutku imas dostupno 100 ritmova i 128 performansi na jedan dodir "tastera".

calevh 21.03.2014 15:51

Uh, to okretanje točka, diže mi se kosa na glavi. Ne sviđa mi se to, moram da kažem u startu. Ni za ritmove, ni za boje. Druga stvar je zaključavanje ritma, dok ja udjem u sistemska podešavanja, zaključam, pa svaki put otključam ritam. Često se rade i porudzbine, mislim da mi to ne bi odgovaralo.
Što se tiče dodatnih Midi kontrolera, to bi mi verovatno bili dodatni troškovi, da mi neko omogući taj softver, prilagodi, plus naravno sam tablet. Ipak si Favourite ogromna prednost za rad uživo, i nešto bez čega ja ne bi mogao. Sličan sistem primenjujem sada na Va7, i relativno mi odgovara. Samo što nemam "Lock" taster, već moram posebno zaključati stavke Style i Tempo.

Boban010 21.03.2014 18:03

Nisi bas najbolje razumeo.Ritam i tempo zakljucas samo jednom u sistemskim podesavanjima.To omogucava da biras performanse a da stoji samo jedan ritam,dok ritmove biras na nacin na koji sam objasnio i nemas potrebu da otkljucavas i ponovo zakljucavas.A za promenu boja tockicem i to nije tako strasno,dodje mu slicno poput pipkanja po touch screenu na korgu,mozda malo dok se ne naviknes.Recimo,glavna boja ti je neka solirka,u levo tockic bras,a u desno strings.
Sto se midi kontrolera tice,izdatak je samo za tablet ili laptop,program je besplatan i lako je da se "isprogramira".Ogromna vecina onemanband muzicara vec koristi racunare za tekstove,tako da fakticki nema nikakvih izdataka....
Cak ne moras ni laptop da kupujes,castis sebe nekim boljim telefonom(ako se ne varam trebalo bi da samsung galaxy ima mogucnost za ovo ali najbolje se raspitaj) i em si u trendu em dobijas instrument sa maximalnom upotrebnom vrednoscu!:lol:

calevh 21.03.2014 21:15

Bobane, znači Prelude poseduje apsolutno sve one "naše" boje, koje se nalaze u Gw8? Iz specifikacija sam video da nema nijedan MFX za ritam sekciju, i čini mi se da ima nešto manje MFX - a, za desnu ruku, tj. broj efekata u odnosu na Gw8? I nešto mi je čudno u specifikacijama, piše da nema delay kao efekat, već samo u sklopu MFX-a ima grupu delay efekta?

Bobane, ajde da obnovimo još jednom gradivo, :lol:
- 100 Performansi pravim, u kojima uopšte nemam potrebe snimati ritmove, već samo podešavanja vezana za boje? Jer ću ritmove pozivati sa leve strane, verovatno preko "User" tastera, u bilo kojoj performansi mogu pozvati bilo koji ritam, pritiskom tastera "user" i onda točkićem odem do ritma, pa "enter". U ovom slučaju, šta se dešava sa efektima na ritmu, tj. na trakama ritma. Kako da odredim koja količina efekta će ići na trakama, da li to radim preko "Style composera", a u performansi određujem koji će se efekat koristiti?
- Jednom kada sređujem klavijaturu, podesim je da mi promenom performanse ne menja ritam, i tempo.
- E sad pitanje, vidim da postoji taster "numeric", da li je moguće birati performanse tj. boje, ukucavanjem broja.


Trenutno vrijeme na Forumu 09:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org