YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Yamaha Tyros2 za Roland E-A7 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29518)

tihi05 06.09.2016 23:03

Ok postujem tvojeviđenje na koje ima par komentara.
Oko dva ekrana na EA je samo stvar navike -meni su se jako svidjeli tj njihova logika i namjena.
Sto se tice sitnih tastera takodje tvrdim samo stvar navike.
Tipka je meni prolazna -nista posebno kao niti na gomili slicnih tipa TR...ali ipak puno bolja od recimo pa600 koja mi nikako nije pasala niti nakon pola godine pa je otisla kolegi fajlašu.
Jamaha T serija 2-3 mi se nisu svidjele po soundu. Ove novije su valjda bolje .. neznam.. Ketron Auda mi se recimo odmah svidjela zvukom koji izlazi. No nakon zaista puuuno godina sviranja a mislim da ce me mnoge starije kolege koje su ispekle zanat od zadnje krcme do prestiznog hotela podrzati da je kupovina skupog aranzera cisto bacanje novaca .. ako niste kad tad cete doci na to moje razmisljanje. Doma za svoju dusu ako se ima novaca ajde razumijem ali na gazama ili tezgama gdje se trazi i svira duo garant ce kolege Bobana GW8 odraditi i zadovoljiti svakog prisutnog gosta na toj i takvoj gazi tj namjeni. Svirao sam po terasama na moru gdje se ajde okrece fina klijantela i lova ali tu se svira tj od dua trazi 90% animir mjuza -dakle nitko te pravo ni ne slusa ni ne dozivljava vec ljudi jedu ,razgovaraju itd- a dok se treba malo zaplesati nema potrebe za PA4 ili sl. vec za dobro pogođenom i odsviranom pjesmom na recimo primjer GW8 koji se nadje za sramotnih 250-300€. Kod duo svirke je najbitniji vokal kao i u bendu ali kod dua posebno ,jer se kod dua nema sta drugo vidjeti ni slusati osim pjevaca ili pjevacice...puno ljudi misli i onako da se ne svira u zivo vec pusta ko đuboks. Ako odlicno sviras i odlican si muzicar ne valja jer svi misle da je plejbek pa im dokazujes opet iznova da to ti sviras,ako si pak los i cuje se da sviras u zivo ali grijesis opet ne valja :)
EEEhhh opet ja otisao u OFF , ali samo zelim nesto reci i naglasiti pa tko me shvati i prihvati ok a tko ne opet dobro...svima sve najbolje zelim...pozdrav......

casper 07.09.2016 00:57

Kao jedan od stariji kolega držim da je tvoje razmišljanje u vezi sviranja na jeftinom modelu klavijatura pogrešno. Nema mi boljeg osjećaja nego kada i sam uživam svirajući drugima. Nije to stvar prestiža, nije bitno da li će neki provokator reči "ajde pusti onu stvar", nije uopće bitno da li će netko sa strane čuti razliku ili da li je došao na večeru pa ga glazba uopće ne zanima. Vlastiti osjećaj kada zvučim dobro nikada ne bih zamjenio jeftinom računicom koja govori da mi se ne isplati svirati skupi instrument. Nemoj me pogrešno shvatiti jer mogu razumjeti tvoj stav. Jednostavno tako gledaš na stvari i znam mnogo kolega koji su tvog mišljenja.

Malo i ja odoh u Off ali to nije zgorega, pogotovo kada se radi o stavovima koji su stečeni na osnovu iskustva. Ono što forume poput ovoga čini kvalitetnim je to da se međusobno poštujemo, da razmjenimo mišljenja ali isto tako da prilikom komunikacije nema isključivosti. Ne postoji jedinstveno mjerilo jer svatko od nas ima vlastite potrebe i mogućnosti, a u skladu s tim i razmišlja.

ffb 07.09.2016 06:38

@tihi05,casper imate cevape i pivo od mene😜

mihal 07.09.2016 07:54

Citat iz Casper-ovog komentara:
"Ono što forume poput ovoga čini kvalitetnim je to da se međusobno poštujemo, da razmjenimo mišljenja ali isto tako da prilikom komunikacije nema isključivosti. Ne postoji jedinstveno mjerilo jer svatko od nas ima vlastite potrebe i mogućnosti, a u skladu s tim i razmišlja."

Ovako dobar komentar zasluzuje svaku pohvalu....

tihi05 08.09.2016 15:21

Casper postujem tvoje razmisljanje i meni je isto bilo vodilja cijeli zivot :)

mimiki 09.09.2016 10:42

Meni ako se neka klavijatura dopadne psiho-fizicki :) uopste ne razmisljam da li bi mogao zaraditi pare i na pa80,a moze...kupim ono sto mi merak i sto me ispunjava u skladu sa finansijskim mogucnostima ali skrpimo se mi sve sacekas malo pa kupis kad dodje trenutak,ne treba gledati to ma nema para sta ima da nosim klavijaturu skupu bla bla...nekad ima para nekad nema a klavijaturu ne kupujes svaki dan,ovde je 90 posto ljudi zaludjeno klavijaturama tako da dobra sprava ti da volju i da vise radis kuci i da uzivas na svirci,ja bih sad da nemam zenu da zvoca prodao kola i kupio kronosa i t5 :D hahaha

smuchac 09.09.2016 18:47

Sve pocinje s klavijaturom. Da nisi imao klavijaturu ne bi imao ni zenu niti bi zvocala. 😂

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 19:58

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org