YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Dosadio aranžer! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29625)

mimiki 16.09.2016 10:53

casper nije mi trebalo nista bolje ali sam hirovit hteo sam i yamahu da prodjem i jbg i ta promena malo sto smo pricali osvezi samo sto sam ovde bukvalno na 0 :)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
na hold je ali kad promenim ritam i dalje zadrzava isti tempo

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

casper 16.09.2016 11:02

Krivo sam napisao, pa sam ispravio. Treba biti na RESET.

Treba ponekad biti i hirovit, nije to loše.
Strpi se mjesec, dva, shvati logiku Yamahe, zaobiđi nedostatke koje ima, navikni se na sound ...

Kad nakon par mjeseci ponovo zasviraš Korga (posuđenog naravno) vidjet ćeš da će suza ponovo poteći. ;)

mimiki 16.09.2016 11:12

hvala casper joj treba vremena i vremena sada qq :)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

casper 16.09.2016 11:13

Nije to tako strašno, barem ti neće biti dosadno. Mislim na naslov teme. :D

ffb 16.09.2016 13:24

@mimiki mozda te ovo utjesi i ja sam prije par mjeseci prodao pa3 ( nakon mnogo godina samo sa Korgom pa80,800,2x i 3x) i kupio psr 770. A ti si kupio pravi stroj. Poslije par mjeseci rada sa Yamahom pitam samog sebe zasto vec odavno prije nisam presao na Yamahu😜

mimiki 16.09.2016 20:23

i ja sam imao pa80 pa1x pa3x i nisam ni bio nezadovoljan i samo mi malo dojadilo i samo mi dodje bum u glavi neki i prodam brzo i odmah tyrosa 4 uzmem niti sam znao koje su mu mane ni prednosti niti sam citao o njemu i sad sam kao pao sa marsa pomaze mi komsa moj dmacak koji je doktorirao na tyros-u sreca pa mi je blizu :D da pocnem sa sredjivanjem ne znam odakle da pocnem i kako pocetak da nadjem sa ovako malo vremena :) samo mi recite da li je neko namunjio boje za sve vrste muzike? ili svi zivi imaju solo uz tyrosa :) ? imam ja juzi koji bih trebao na kraju da linkujem u set koji ce pokriti stvari koje ne uspem na tyrosu mada bih najvise voleo kada mi ne bi trebao kao sto je bio slucaj sa pa3 koji pokriva sve :) ne bih voleo da sam se zeznuo da moram da obavljam jos jednu kupoprodaju u obrnutom smeru :)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

tihi05 18.10.2016 18:56

Godinama sviram od toga godinama i kao duo OMB.
Kao i nesi ima kojih 3 godine dojadilo mi to tipkanje po aranzerima umjesto da sviram. Poceo sam propadati jer umjesto da vjezbam i skidam nove pjesme ja sam danima sređivao ritmove sitnice koje samo ja cujem ili mozda jos neki aranzerista tj muzicar. Rekao sam sam sebi dosta i nasao bubnjara gitaristu i krenuo u zivo. Sada za dezurnu svirkicu jer se nema novaca za platiti band imam GW8,ali i to sam sad prosli puta svirao bass u zivo -pustio sam samo bubanj- gitarista harmonikas i ja ..spajali smo po dvije tri pjesme i tako odradili i bolje nam je bilo nego sa stylom :)

Jeste vi(stariji muzicari ) primjetili da od kada se pojavio aranzer kako je muzika i muzicar spao na niske grane ?!

ffb 18.10.2016 19:31

@Tihi slazem se sa tobom,od kada postoji aranzer koji zbog svojih mogucnosti moze sve i midi i mp3 profesija muzicar i muzika odlazi u .....

Alen P 18.10.2016 20:16

Ja nisam tako star, ali imam glazbenog staža nekih 22 godine. Mogu samo dati jedan rezime: svaki proizvod ima svojeg kupca. Kod nas bendovi funkcioniraju, petorka je optimalna, posla posljednjih godina imaju poprilično, svatove računaju solidno, uz to gaže-svirke u udarnim datumima... Za bendove mogu reći da na kraju godine članovi više zarade od OMB-duo.

Što se tiče OMB-filozofije sviranja, monotonije...uf...pa još kad si sam..:(
Mislim da je jako teško svirati i samo od toga živjeti. U mojem kraju gotovo nemoguće. Doslovno bi bilo to životarenje. Dakle, kao drugi posao a shodno tome tjeraju te financijske potrebe pa pređeš preko monotonije. -Govorim u svoje ime. Sretan si kad je dobar feedback pa te to tjera dalje.

Midi ne mora ograničiti svirača. Čak dapače! Ja jesam za svirku uživo, da se razumijemo. Ali kraj tolike lepeze prijelaza, ritmova, umoran sam brate mili tražiti što sličniji style, praviti drugi s kojim jesam ili nisam zadovoljan za pjesmu koja će trajati jedno kratko razdoblje i opet sve u krug raditi za tjedan-dva drugi style... Platiš midi na Cromidi, fino si podesiš tonalitet, izbrišeš solo i lower kanale, izabereš određene soundove interne ili samplove, kad pozoveš pjesmu da pjesma pozove pohranjene soundove, i sviraš s midijem kao u jednom dobrom bandu. -Bar za one pjesme koje traju vrlo kratko vrijeme. A ostatak vremena koje bi potrošio na kuckanje ritma iskoristiš na preslušavanje Jordana Roudesa, Michela Vonkea, vježbanje da dobiješ malo poticaja, ideja...

Dakle-da se razbije monotonija: sviranje u cijelosti uživo, sviranje uz 'osakaćeni' midi, i još:

Kad je dobra atmosfera, znam staviti samo klavir i odsviram-odpjevam Lutku ili npr. Nije htjela. Samo klavir i pjevanje. Feedback zna biti odličan. :D Ljudi to čuju, prepoznaju. A gro pjesama koje se mogu tako odsvirati. Opet nešto novo, što možda ne može baš svaki klavijaturist. Eto, malo hrabrosti, inovativnosti, poštovati motive sviranja, i.... svirati. ;)

rolandx 20.10.2016 08:52

Citat:

Originalno postovano od Alen P (Post 292529)
Dakle-da se razbije monotonija: sviranje u cijelosti uživo, sviranje uz 'osakaćeni' midi

Sviranje uz osakaćen midi je mač sa dve oštrice ako se previše oslonimo na takav način sviranja. Naćiće se neko ko će zgrabiti mikrofon ili nas odvojiti od mikrofona zarad naručivanja pesme a ,,osakaćeni midi" pegla li pegla... Jedino pritisnuti pauzu pa nastaviti pesmu kasnije... =)) Šalu na stranu. U aranžer nikako: midi,mp3, karaoke i slično... ni osakaćeni, ni oskrnavljeni, ni u kom smislu. Nisam pristalica toga i to je moje mišljenje.

Što se tiče aranžera, milion i jedan put mi se zgadio, ponekad sam sebi ličim na daftilografa... pa šutnem djubre i dohvatim solaricu. I gle čuda ... posle 15 minuta nešto mi nedostaje ( drum, bass, per, acc1234... ). Uzmem ponovo to isto djubre u ruku i skontam da neide to tek tako.... ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 01:57

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org