YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   KORG PA3X - Oficijalna Diskusija (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17681)

Cegor5 14.12.2018 19:25

Jel ekran nakon 10 minuta proradi sam od sebe bez da ga kucneš? I kako to misliš zaledi? Jel ne vidiš ništa na njemu ili se zalede slova dok se učitava?
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od Cegor5 (Post 304701)
Jel ekran nakon 10 minuta proradi sam od sebe bez da ga kucneš? I kako to misliš zaledi? Jel ne vidiš ništa na njemu ili se zalede slova dok se učitava?

I jel mozes svirati klavijaturu dok ekran ne radi

toni-bt 15.12.2018 18:34

najpre hvala Cegor5 za to sto si se zainteresovao da ponognes .Kada uklucim klavijaturu sve ima jasno se vidi sve na ekranu kao sto treba samo kada pritisnem touch da pozovem bilo koju funkciju ne reaguje na dodir svi tasteri koji nisu vezani sa touch rade kao sto treba klavijatura svira na pocetni ritam i to sve tako oko 5 -10 minuta onda se sve vrati u normalu pocinje da radi touch i sve to dok ne isklucim.

Cegor5 16.12.2018 12:35

Jel si prije tog simptoma nešto ubacivao ili nešto uradio s klavijaturom?



Kad kažeš resetirao, misliš stavio klavijaturu na tvorničke postavke?

Ako jesi, probaj ponovno instalirati OS.

Humu 27.04.2020 10:35

Htio bih od vas kolega čuti objektivan odgovor. Koliko bi bila prosječna realna cijena za polovan pa3x? Uzmimo u obzir da je očuvana, stanje odlično. 61 tipka i 128mb.

Dobio sam jednu ponudu pa je želim razmotriti.

splendid 27.04.2020 10:48

Otvori oglase i pogledaj cene. Jedno je što ljudi traže da dobiju a drugo jenza koliko para prodaju. To ti je jedino merodavno. Računaj da će neko korigovati cenu i to ti je to. Ovako da pišemo koliko kome vredi džabe jer ti je opet kažem merodavna cena u oglasima. Zbog čega bi ti nešto platio 100 il 200e skuplje nego što tako nešto slično možeš da kupiš u oglasima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Humu 27.04.2020 11:02

Sve jasno, slažem se. Ali, veliki je raspon cijena u oglasniku zato pitam. Konkretno sam dobio ponudu 1500e pa me zanimalo vrijedi li tu cijenu po vašem mišljenju?

splendid 27.04.2020 11:05

Druže kazem ti...otvoriš oglase i pogledaš....ako ih ima za 1200 i 1300e u pristojnom stanju...taj nemož da dobije 1500 verovatno u oglasima nikad. Sa druge strane ako ti želiš da daš 100 ili 200e više a da znaš sta i od koga uzimaš to je tvoja stvar. Ako je stavi u oglase mislim da te novce neće dobiti. Zavisi da li dobijaš još nešto uz klavijaturu osim onog što joj inače pripada. Ako ima torbu opet je to neki plus mada svi uglavnom prodaju sa torbama. Proceni sam za svoje novce.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Dodato:
I kad je veliki raspon cena to je samo ono što ljudi traže...obično se sve prodaje po nižoj ceni od tražene. Vidim po opisima oglasa da ih za 1350e ima u sasvim dobrom stanju...i to će se prodati za 1300e verovatno. Otvori mu oglase i pokaži. Nema razloga da kupiš nešto skuplje za 200e. Cenjkaj se sa argumentovanim cenama po oglasima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Humu 27.04.2020 11:25

Ovo je zapravo vrlo vazno i sto sam trazio. 1300 eura je neka realna vrijednost za polovan. Slozit ce se mnogi da za te novce mogu dobiti novu generaciju, ali mislim da bih ovu klavijaturu kupovao iskljucivo zbog kvalitete izrade.

splendid 27.04.2020 11:47

Kasnije joj promeniš usb flash memoriju i dobiješ hard disk veći od sadašnja 2gb.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

cleaner 28.04.2020 15:14

Citat:

Originalno postovano od splendid (Post 310812)
I kad je veliki raspon cena to je samo ono što ljudi traže...obično se sve prodaje po nižoj ceni od tražene. Vidim po opisima oglasa da ih za 1350e ima u sasvim dobrom stanju...i to će se prodati za 1300e verovatno. Otvori mu oglase i pokaži. Nema razloga da kupiš nešto skuplje za 200e. Cenjkaj se sa argumentovanim cenama po oglasima.

Bravo, svaka rec ti je na mestu.
Ja moj pa3 trenutno ne bih dao ni za 1500 eura ali ako bih odlucio da kupim npr pa4 dao bih je i za 1100-1200 eura.
Najbolje je kupiti od nekoga ko je vec kupio novu klavijaturu jer takvog stara ne zanima vise ma kakva da je. Isto kao i kad kupis novi auto a stari si izgustirao i gledas da ga se otarasis, pogotovo ako si jos i duzan.....
Pa3 je zaista odlicna klavijatura, radi ko singerica i nikad me nije izdala a jos imam staru pa800 kao neku rezervu. Kad kupujes vidi da nadjes neku sa kvalitetno spustenim dirkama jer sa fabrickim ces da se mucis.
Pozdrav i srecno

Humu 29.04.2020 15:13

Možda ce vam se ciniti kao glupo pitanje, ali zasto su neki meniji na pa3x sivi, a neki zeleni? Jel to ovisi o softwareu ili postoji odabir color sheme u meniju?

cleaner 29.04.2020 15:35

Imas u meniju opciju da menjas boje

nikadvisekorg 30.04.2020 10:57

Citat:

Originalno postovano od Humu (Post 310814)
Ovo je zapravo vrlo vazno i sto sam trazio. 1300 eura je neka realna vrijednost za polovan. Slozit ce se mnogi da za te novce mogu dobiti novu generaciju, ali mislim da bih ovu klavijaturu kupovao iskljucivo zbog kvalitete izrade.

Ne znam koja je zemlja u pitanju za Srbiju je to previše, pa bar jedno 10 sam kupio prošle godine za kolege po ceni 1200 do 1300 maksimalno da je odličan pogotovo što sad niko i ne radi, niti se šta prodaje, keš menja stvari realno ja bi nudio 1000-1100 pa ko hoće prodaće, ko neće nek vežba kući.... Pričao sam sa par prodavaca polovne opreme koji i rentaju u velikim su problemima jer sve stoji, bukvalno možeš da uzmeš šta god hoćeš i na otplatu i kako god samo da dođu do love.... Kao što kolega kaže sve preko 1300 za pa3 je ludost davati novac.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

DarijoKORG 30.05.2020 08:14

Pozdrav drusto,jedno pitanje vezano za Pa3x.
Trenutno imamo bend i sviram na Fantomu G6,pa sam dobio ponudu da mijenjam G6 pa Korg Pa3x,da li se isplati mjenjati to 1 za 1 i da li ce mi raditi posao jer je bendovska svirka u pitanju ciljam na bass solo,bass kontru.Neki kazu radice i bolje,neki ne mjenjam,pa me zanima i vase misljenje.Hvala unaprijed svima.Lp

pekilik 30.05.2020 14:39

Ako ti netreba aranzer i neces ga koristiti kao takav onda zamena nije dobra opcija jer zvucno, kvalitet dirki i opcije editinga boja terci itd... su i te kako na strani G6...


Trenutno vrijeme na Forumu 06:52

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org