YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   kme sound,barth-acoustic,fohhn,k-array (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21840)

tranzit 04.03.2012 01:22

Kad god zatreba... a ja budem znao.

Ivan KV 04.03.2012 01:33

Upravo sve ovo sto si naveo Fir filteri rade,i kada sam cuo razliku u tonu odusevio sam se.Kompletna zvucna slika je puno bolja.

tranzit 04.03.2012 01:37

Tako je. To mora da se cuje, to se na da objasniti. Sound je drugaciji nego sto je covjek navikao da cuje kod konvencionalnih sistema: Mozemo se posluziti kojekakvim metaforama ama je najbolje cuti, tad je sve jasno i to govori vise no hiljadu rijeci. FIR tehnologija je buducnost u to mozes biti sto na sto siguran.

MarjanMilosevic 04.03.2012 01:40

Eto lepog objasnjenja :-).

romario 04.03.2012 10:31

Marijane,

objasnio je tri posta prije ovoga ;)

Vidiš kako fali kad se izostane iz škole jedan dan;)

tranzit 04.03.2012 11:01

E sad romario i za tebe jedna vijest u vezi sa tom FIR tehnologijom, posto ti pazis na casovima. Postoji Plugin koji radi isto sto i gore opisani KS-Audio DSP ali je on nesto kompleksniji pa se kao model, odnosno onaj referentni signal moze kod njega upotrijebiti Impuls bilo kakvog abienta odnosno prostora pa se ocas posla dobije recimo, akustika Milanske Skale u seoskom bircuzu. Plugin naravno radi u realnom vremenu i neznatno opterecuje CPU a sto je najljepse u cijeloj prici Plugin je vrlo kvalitetan i autentican a povrh svega besplatan.

romario 04.03.2012 13:46

jedino sam zapamtio ono na kraju .
besplatan ;)

kako se zove ?

MarjanMilosevic 04.03.2012 13:47

Tranzit, taj plugin je predpostavljam efekat koji simulira recimo Milansku Skalu.
Jedini problem koji ja tu vidim, ispravi me ako gresim, je sto su svi ti efekti tog tipa radjeni u gluvim sobama. Kad na to dodas akustiku "bircuza" (koja je uglavnom uzasna) rezultat ce biti daleko od Milanske Skale :-)
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od romario (Post 208740)
Marijane,

objasnio je tri posta prije ovoga ;)

Vidiš kako fali kad se izostane iz škole jedan dan;)

Ne provociraj :-). Da ne bude i ova tema obrisana na kraju.
Dodato:
Tranzit, ja bih te veoma ljudski zamolio da na malo drugaciji nacin komentiras moje postove.
To sto sam ja napisao o FIR filterima nit je pogresno nit je dezinformacija.
Lepo sam rekao da je moje znanje ograniceno i objasnio jednu od funkcija koju obicni DSP uredjaji nemaju u odnosu na DSP uredjaje sa FIR filterima.
Moje objasnjenje si i sam potvrdio sto se tice fazih pomeranja. I ja sam jedino o teme i pricao. Tako da promeni ton molim te i da zavrsimo na ovome nas odnos. OK?

Dell 04.03.2012 17:10

Dobro je vise, nazad na temu,,,

accordst 05.03.2012 11:42

Hvala i Marjanu i Tranzitu na informacijama.Pokrenuo sam ovu temu da dobijem malo više informacija o sistemima o kojima se malo manje priča.
Bilo mi žao da zbog ''loše'' komunikacije moderator izbriše ili zaključa ovu temu jer bi time bili uskraćeni za dosta korisnih informacija.
Ako neko slučajno i da neku nepotpunu informaciju neka mu se to ne uzima odmah za zlo,jer svako napiše koliko u datom momentu zna,a drugi neka ga nadopune ili dobronamjerno isprave.
Hvala svima koji su do sada podijeliti svoje znanje sa nama ostalima koje ova tema zanima,a nastavak neka bude u mirnom i konstruktivnom tonu kako je tema i počela.
Naučili smo nešto o FIR filterima...znate vi još dosta toga idemo dalje...


Trenutno vrijeme na Forumu 05:55

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org