YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Pa3x kablovi mikser (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=33469)

Vux 27.02.2024 18:00

Probaj da kliknes MODE taster na mikseti

U globalu treba da stoji L+R, to nije problem, imas podesavanja za 1+2 ali L+R je default i treba tako da radi

casper 27.02.2024 18:29

1. Ako sam dobro shvatio, ti probu radiš samo s jednom kutijom? Tako nećeš ništa saznati.
2. Nisam slučajno predložio da koristiš B ulaze od 1-6 kanala.
3. Ovakvim pristupom nećeš pronaći pravi uzrok problema, a on može biti u
a) izlazu klavijature (hardware kvar ili nepravilna podešavanja),
b) neispravnom kablu
c) problem u razglasu

spale 01.03.2024 21:01

Evo mene,
Prikopcao obe kutije.Stereo kabl u L OUt klavijature,drugi kraj u B ulaz na prvi kanal u mikset.Ton se cuje u obe strane.Panorama razdvaja levo desno.Isti taj kabl premestim u R OUT na klavijaturi ulaz na mikseti isti.Isto desavanke-ton u obe strane ,panorama razdvaja levo-desno.
Vratim kabl u L OUT na klavijaturi i cim ubodem drugi kabl u klavijaturu u R OUT kao da "ponisti L OUT signal.Ubodem taj drugi kabl u mix u kanal 2 i tonnse cuje sa kanala br 2 na obe strane u panorama razdvaja levo i desno a u kanalu 1 (kabl iz L OUT) nema tona
Zapravo ima ali kad stavis uvo na kutiju cuje se jedva negde "tamo u pozadini".

Vux 01.03.2024 22:04

Mislim da imas normalan kabel koji je pravi stereo a ne te dve mono banane da ne bi bilo problema. Jel to onaj kabel gde imas dve banane ja jednom kraju a samo jednu na drugom?

spale 02.03.2024 00:28

Dva zasebna kabla.
Na krajevima stereo banane.

Morison 02.03.2024 12:45

A da probas slusalice, na Pa3x, pa da prvo ustanovimo da li na njima imas stereo zvuk?
Ako je to ok, sumnjao bih na hardware problem izlaza klavijature.

spale 02.03.2024 14:26

Kolega Morison,
Zaboravih napisati taj detalj.
Ubodem slusalice u adapter (velika banana na malu) i sve zajedno u izlaz za slusalice.Moram povlaciti ili malu bananu od slusalica ili sve zajedno napred-nazad da bih u jednom polozaju dobio ton na obe strane slusalica.

casper 02.03.2024 14:48

1 Privitaka
@spale - ovaj zadnji post bi po meni otkrilo problem, čini mi se da nešto s hardware klavijature nije ispravno.

Pokušajte koristiti pravilnu terminologiju da bi se lakše razumjeli. Pored toga, poznavanje osnovnih pravila će spriječiti da se događaju kvarovi, a ne bih isključio da je i ovaj iz teme nastao zbog nepravilno korištenih kablova.

Stereo i mono banana NE POSTOJI u tehničkom smislu.
"Stereo" banana se zove TRS (tip, ring, sleeve)
"Mono" banana se zove TS (tip, sleeve)

spale 02.03.2024 15:28

Da,
Terminologija mi nije bas...
Kada sam rekao "stereo banana" mislio sam na to sto kolega Casper kaze TRS bananu.

Vux 02.03.2024 17:42

Idi u global settings audio output tamo i stavi output na 1+2 umesto l+r, i stavi da ti izlazi acc, drums i bass i performance na 1+2, i onda probaj da povezes na taj output, ako tamo radi onda ti je nesto otislo na kontaktima L+R sa maticnom. Ova metoda kopira zvuk sa L+R i salje ga na 1+2 ili tzv alternativni output, ako i tamo nece, onda je vreme za servis.
Ps, u najgorem slucaju mozes da stavis output na headphone jack jer je on nezavistan od output boarda koje je na poledjini klavijature, ali smanji gain za 30% jer tamo ima preamp, ovo bi bilo kratkorocno resenje ako imas svirku a ne mozes da stignes na servis


Trenutno vrijeme na Forumu 07:33

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org