YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Tekstovi i Naslovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Tekstovi: Papir ili digitalno? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28608)

icceman 25.06.2015 23:40

Moj savet vam je da skinete te neke pesme koje ne znate, ili miksove svejedno i slusate dan i noc, i vrlo brzo cete nauciti tekstove pesama. Ja slusam muziku otkad znam za sebe, i mnogo ranije pre nego sam poceo da ucim sviranje, tako da sluske u usi i samo slusajte muziku, reci ce same da dolaze, ja ne znam bolji nacin da se nauce tekstovi.

Aca Lukas je bas jednom prilikom, u emisiji Goli Zivot kod Marica rekao da nikada nije imao svesku sa tekstovima, pa ni dan danas, vec je samo slusao pesme, kao i to da ljudi koji se uopste ne bave muzikom, a cesto slusaju muziku, nisu ni svesni koliko ustvari pesama znaju.

Inace, ne znam sta ce nekome vise od mobilnog sa dobrim ekranom i programom za tekstove, ako mogu Krecar i Kosmajac, pa sto ne bi i vi mogli?

Da me ne shvatite pogresno, ali tehnologija je toliko otisla da kada pored klavijatura i ostalih skalamerija jos dodate laptop i tablet ili monitor, sta god, meni izgleda kao da vozim svemirski brod a ne da sviram.

splendid 26.06.2015 10:34

Ljudi ništa gore nego kad se čovek navikne na čitanje teksta...ja sam to isto imao pre petnaestak godina i tada sam ih sve zaukao i nikad ni jednu svesku vise poneo nisam...ponekad sa telefona procitam tekst neke pesme ako mi naruce neku koju ne znam napamet ali to je jedna pesma u dve svirke mozda...

Moj savet zaboravi na sveske.i vrlo brzo ces sve to znati napamet...malo se moras oznojati ali veruj mi isplati se

smuchac 26.06.2015 11:24

Ogromna je kolicina tekstova koju imam u glavi ali cesto ne znam u momentu redosljed kitica pa krenem s drugom ili u toj guzvi i tempu otpjevam pola jedne i pola druge pa se izblamiram. Cisto zbog toga ne zelim te kikseve. Meni je dosta max 5 papira gdje pisem za pojedini ritam koje pjesne idu unutra. Za vecinu pjesama pise naslov i tonalitet a za neke škakljivije pise nadlov,tonalitet i par riječi prve i druge kitice da se ne izblamiram kako sam naveo gore. Kad vidim pocetak,dalje znam sve al u momentu dode blokada. Odsviram solo i ne znam krenut pjesmu pjevat. Kuzite me sad? :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Dell 26.06.2015 12:19

Nećeš se izblamirat vjeruj mi, to primjećuje od 50 ljudi možda njih 2 i zaboli ih za to ;)
Sjećam se kad sam tek počeo radit tezge na aranžeru, svirao sam s gitaristom u jednom kafiću u Stocu. Pjevao sam pjesmu Nema te nema od Ace Pejovića i 2-3 pjesme poslije od Slobodana Vasića Moja bivša draga. Stvar je u tome, da su refreni melodijski identični, tako da sam otpjevao strofu od Slobodana Vasića i mahinalno dernuo refren od Ace Pejovića :)
Od 50 ljudi u kafiću to je primijetila jedna riba i samo se simpatično nasmijala.

smuchac 28.06.2015 02:11

Đaba ti kad ja primjetim. Za njih mi je manje više. :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 09:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org