YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ritmovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   jedan ritam -vise pesama? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4250)

zeljko 30.05.2010 18:08

Zasto ne bih covijek snimio u intru forspile ako klavijatura vec podrzava tako nesto?Naprimjer snimit tercu violine a harmoniku sam svirati uz te violine da bih stim bolje zvucalo kao kod pravog orkestra.

Ne vidim nista lose u tome i ne mora znaciti da nezna svirati ako tako koristi klavijaturu..Svakako i ako bih snimio introe..to je opet njegovo djelo a ne tudje.Poooz

EmirTotic 30.05.2010 18:50

Uzmes ritam koji zelis. Potom od midi fajla napravis novi ritam (samo intro tacnije) od pesme koju zelis. U klavijaturi samo nalepis na taj ritam intro koji si napravio od midi fajla. E posle za jos jednu pesmu od drugog midi fajla napravis isto intro koji nalepis na taj osnovni ritam na kome zelis da sviras te pesme. To je meni prvo palo na pamet, verovatno ima laksi i brzi nacin... :)

Budimo realni, za 2 godine si mogao da konstruises neku letilicu da postanes poznat u svetu. ;)

antalus1000 30.05.2010 20:16

znam ja da napravim ritam od midija, medjutim odaberem ja standardnu recimo rumbu odsecem iz midija intro i nalepim na ritam ali u intro-u drugacije sara bass i kad predje na pratnju- varijacije iz standardnog ritma zbuci bzvz......ne znam kako to da ustimujem?

zeljko 30.05.2010 20:37

Pa napravi najbolje kompletan ritam sa introm u programu style worksu ako ga imas..Iseces intro kako ti pase i sve ostalo a bas u intru sara onako kako je orginalan midi sviran a ako hoces da ti sara tako u varijacijama onda bih trebao sam dosnimiti bas kako ti zelis koliko se ja razumem.Poooz

EmirTotic 30.05.2010 20:58

Taman tako... Sam dosnimis ili ga kopiraj sa intra na varijaciju...

antalus1000 30.05.2010 21:04

da ali u intro bass sam smenjuje harmonije sta dobijam prebacivanjem u varijacije, bas nista :-D, ne znam da sviram bass jel to onda problem da se odradi? tipa da mi bass sara u intro na fazon iz varijacije da tako smenjuje harmonije?

zeljko 30.05.2010 21:07

Hehehhe jbg mene nuzda tjera da sam sve pravim pa se polako i ja kuzim...Tacno i to moze da se na klavijaturi kopira sa intra bas u varijaciju ili cak iz nekog drugog ritma bas koji tebi odgovara,ako neznas sam da ga odsviras.Poooz

nece bas svirati kao u intru ako si u stile worksu nastimao u varijaciji da je neutral.Mislim

EmirTotic 30.05.2010 21:16

Ja ti preporucujem kao Marco7 pre 2 godine, batali ti to lepo jer je to veliko cimanje, ili sam nasnimi (dobro preslusaj i odsviraj) ili sviraj standardno sam bez intra, to ti je najbolje jer ces nesto i nauciti. Svako neznanje danas se debelo placa, jbg. majstore takvo vreme doslo. Stvarno iz najbolje namere ti govorim. ;)

antalus1000 31.05.2010 00:18

znam ja da sviram, ali sam hteo da napravim tako setove i da imam potpuniju svirku da ne razmisljam sta sviram i sl. imam redosled i samo teram ;-) i lepse mi zvuci kad je cela svirka i repoertoar osmisljen i kad je malo poptpunije a ne kad je nesto od midija napravljeno. ;-)
Dodato:
ne moze samo bass da se postavi na neutral u STW? moze samo ceo intro ili cela varijacija, sad sam probao.

Ace 31.05.2010 00:40

Kako moze da neznas odsvirati bass ?! Cudno mi
Ako nemozes sa levom rukom sa desnom rukom sigurno mozes. Znas kako hoces da zvuci, sviraj to isto tako u ritmu. Ako ne mozes sve odjednom, odsviraj tri tona pa stopiraj, posle dosviraj jos tri. Ako ti se nesto ne svidja imas Event edit, da promenis sta zelis, da ne bi morao iz pocetka snimati. Ako promasis tajminga na neke tonove uradi Quantize, izramnice ti automatski sve. Pored ovoliko olaksavanja, nije tesko uraditi to :)
pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 03:08

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org