YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland BK-5 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21344)

nesaband 31.03.2016 15:20

Favorit boje BK-5
 
Interesuje me da li kod BK-5 u favorit bojama moze da se usnimi ekvilajzer i MFX pri postavljanju istih?Meni to nije uspelo.Ima li neko ideju kako to treba uraditi?

Kod mene na BK-5 kada aktiviram neku favorit boju klavijatura povuce ekvilajzer i MFX iz Upp 1 koji je podesen u tom performansu.

Slozicete se da to bas i nije najbolje resenje jer onda ta boja ne zvuci kako bi trebala da zvuci.

andjela987 07.04.2016 20:33

I dalje prezadovoljan sa BK 5!!!
Još kad sam saznao da podržava ritmove sa E-A7 i BK9.Sreći nema kraja!

Boban010 07.04.2016 22:25

Eeee moj andjele,jos kad cekamo tvoj demo da cujemo s cime si "porazio" Pa800 i jos uvek nista! I ja sam zadovoljan Jugicem ali on nikada nece biti Mercedes!

andjela987 05.05.2016 01:52

Haha, nek se samo ima šta komentarisati.
Evo bar o nečemu pametnom da imamo polemisati.
http://www.rolandtr.com/bk5or/urunler/e-a7/
Ritmovi namijenjeni za BK5 Or.
Ima i nekih perfomansa urađenih.

andjela987 26.05.2016 11:44

Evo još nešto da podijelim sa kolegama.
Kome nedostaju terce na BK5, može UP2,kada se doda boja po želji, uđe se u perfomance edit,u vrhu mora biti UP2, na Fine tune staviti plus 1.
Nije prava terca ali lijepo popuni boju.

andjela987 21.09.2016 14:48

Pozdrav kolegama!
Da li se neko,od vlasnika BK5/7/9, ozbiljnije zabavio kombinacijom sa android tabletom? Koji songbook ili neki drugi program za kontrolu aranžera preporučujete?

Tomy 21.09.2016 18:51

Roland kao marka ne radi sa android uređajima i aplikacijama jer su se pokazali kao nepouzdani i nestabilni u radu sa audio i midi protokolom.

ffb 21.09.2016 19:01

Ipad- Bk partner

andjela987 22.09.2016 16:43

Ipak bih volio da se javi neko ko je bar probao sa android tabletom da upari neku od ovih klavijatura. Da li sa nekim songbook-om ili sličnim programom, da se upare tekstovi sa namjenskim ritmovima.
Za BK partner i Ipad se zna, ništa novo.

ffb 22.09.2016 18:15

@andjela987, ti malo izmisljas toplu vodu😂
Pronadji ti negdje preko Googla nesto sa android sistemom za Roland Bk pa nam javi😜

andjela987 23.09.2016 15:58

Hvala kolegama na mudrim i konstruktivnim odgovorima.

ffb 23.09.2016 17:59

Ma nema potrebe za zahvalnicom😂Jedino da jos pokusam kontaktirati Japanskog cara Akihita i zamoliti ga da potvrdi pismeno da Roland Bk nema aplikaciju za android sistem😜

BREZANIN 27.01.2017 10:53

Bk5 ima ugovor sa IPAD-om,toliko je bar poznato.

wladymeer 24.03.2017 01:34

Razmišljam se da pazarim neki BK aranžer u skorije vreme jer mi deluje kao dobar odnos cena-kvalitet.

E sad, ono što pokušavam da ustanovim jesu razlike izmedju modela pa ako neko može da me dopuni, hvala unapred. Izostavio bih BK-9 iz poredjenja jer mi deluje da je to ipak kao drugi univerzum u odnosu na ova dva modela.

Ono što me "buni" jesu konkretne razlike izmedju BK-3 i BK-5 - po specifikaciji vidim:

BK-5 ima UP1 i UP2 za razliku od BK-3 koji ima samo UP
BK-5 ima multi-band kompresor, 50tak ritmova više + user memoriju za EQ i kompresor i nešto jače zvučnike.

Ono što ne piše jeste da li od tih 50 ritmova nedostaje neki bitan za našu muziku i generalno, osim UP1 i UP2, postoji li nešto bitno što bi mi nedostajalo ako odlučim da pazarim BK-3?

Recimo da bih u krajnjoj postavci BK-3 koristio kao mašinu za ritam i pratnju a PC3K6 koristio za solo pa me zanima da li bi mi BK-5 ipak bio zgodniji toliko da opravda cenovnu razliku?

ffb 24.03.2017 06:54

Osim tih pomenutih razlika koje si naveo mislim da ti " nedostatak" tih 50- tak ritmova nece faliti.Radi se o preset ritmovima. Oba citaju pravljene ritmove kojih ima vise nego dovoljno. U svakom slucaju BK5 je bolja klavijatura.Mozda neki korisnik Bk 5 objasni bolje i detaljnije.

spasiva 01.10.2018 12:24

Ljudi... Gde mogu nabaviti, kupiti dobro sredjene ritmove za domacu pop i narodnu muziku za bk 5...trebaju mi ritmovi,poput onih koji su se koristili na g 1000....konkretno sredjeni bubanj i bass, bez turbulencija, pucanja, egzibicija u fill in i ostalim kerefekama i izdrkavanjima nekog isfrustriranog tvorca istih! Znaci produkcijski i tehnicki cisto, prosto i jednostavno, me
tricki i tonski otkucani i sredjeni! Ukoliko neko poseduje i zeli da mi proda, dolazim na adresu, da cujem i placam u kesu odmah!
Dodato:
P. S. Nikako JV, sator, trzalicni bass, ciganija, egzibicije, gutanje vatre,pustanje kise i oluje.... Konkretno, cisto,prosto i puno... Kao sto svira N. O. RTS

andjela987 02.10.2018 00:43

Tesko da je neko baš sredio ritmove,onako da se svakom sviđa.Malo zagrejati stolicu pa "nakuckaš" po svom ukusu.

dmmacak 02.10.2018 07:53

Tako je potpisujem post. Jeste da je to ogroman posao, pogotovo za nekog ko ne zna ništa oko produkcije. Ali kad se razmisli malo bolje, te ritmove da sredimo i za 6 meseci isplati se trud i vreme. Svaki dan po nešto se uradi. Najbitnije je da ni jedan ritam ne odstupa preterano od drugih.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

brackovic 08.11.2018 22:25

BK5 OR Menu
 
Pozdrav, skoro sam kupio BK5 OR. Tek kada sam dosao kuci video sam da je menu na klavijaturi na turskom Jeziku :rolleyes: Da li slicajno neko zna da li moze da se prebaci na Engleski ili bar Nemacki. Guglao sam ali nisam uspeo da nadjem resenje. Probao sam i sa update bios od bk5 ali ne odgovara. Hvala u napred na pomoci.

Humu 25.02.2019 13:27

Uzeo sam kolegi bk-5. Lagano prokuzavam klavijaturu, ali mi neki segmenti nisu jasni. Mogu li harmonike imati onaj korgovski sustain? Dobre su ali ne zvuce mi sto posto uzivo. Gde se nalaze padovi? To nikako ne mogu skuziti.
Video output sluzi samo za songbook?

Slava28 10.09.2020 20:06

Trebam malu pomoć. Skinuo sam update sa Roland stranica za bk5 jer kod mene još uvijek na staroj verziji. Spremio sam to na USB stick ali kad ubacim stick unklavijaturu ne deseva se ništa, kao da je stick prazan. Koliko sam shvatio Update se radi tako da se stisne Taster write i dok se on drži palim.
klavijaturu. Ali opet se ništa ne desava. Trebao bih od nekoga pomoć kako to da napravim.
jedino što mi pada na pamet da datoteka sa uodatom na stranicama rolandanije ispravna ili ne valja. Molim za pomoć, hvala u naprijed

Tomy 10.09.2020 20:55

Kako misliš "datoteka" mora biti 6 datoteka. Ti si valjda samo iskopirao zip datoteku na stick a to ne može da pročita jer je su unutar te zip datoteke zapakirane one koje su potrebne za update? Čitaš li uopšte sa razumijevanjem šta piše na download stranici?
"After downloading and extracting the compressed file, please refer to the BK-5_System_Update_Procedure pdf document included for the update" šta bi u prijevodu značilo:
"Nakon preuzimanja i izdvajanja komprimirane datoteke, pogledajte pdf dokument imena BK-5_System_Update_Procedure za postupak ažuriranja"

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk
Dodato:
To je postupakhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...70a84a9e21.jpg

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk

Slava28 10.09.2020 21:22

Citat:

Originalno postovano od Tomy (Post 311588)
Kako misliš "datoteka" mora biti 6 datoteka. Ti si valjda samo iskopirao zip datoteku na stick a to ne može da pročita jer je su unutar te zip datoteke zapakirane one koje su potrebne za update? Čitaš li uopšte sa razumijevanjem šta piše na download stranici?
"After downloading and extracting the compressed file, please refer to the BK-5_System_Update_Procedure pdf document included for the update" šta bi u prijevodu značilo:
"Nakon preuzimanja i izdvajanja komprimirane datoteke, pogledajte pdf dokument imena BK-5_System_Update_Procedure za postupak ažuriranja"

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk
Dodato:
To je postupakhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...70a84a9e21.jpg

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk

Tako sam i napravio ali se ništa ne desava
Dodato:
Samo mi ovo piše i ništa se ne desava https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...685582c4a4.jpg

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Tomy 11.09.2020 00:02

Znači, tih 6 datoteka iz mape si kopirao na stick, ubacio stick u klavijaturu, upalio zajedno sa write dugmetom i ništa se ne događa?

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk

Slava28 11.09.2020 03:23

Upravo tako, samo piše ovo što sam slikao.

Dali moram na klavijaturi neke postavke prije update odraditi tj podesiti?

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Morison 11.09.2020 08:34

Pokusaj sa drugim USB stick-om.
Pojedini usb stick-ovi nisu kompatibilni sa klavijaturom.

Tomy 11.09.2020 08:58

To sam baš htio napisati. Na računalu možda radi pravilno ali ga klavijatura ne može prepoznati pa zato ne vidi datoteke sa sticka kako bi mogao započeti update proces.

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk

Slava28 11.09.2020 19:05

Evo da se javim a ujedno i zahvalim na pomoći. Riješio sam, problem je bio u USB stick u kao što je kolega napisao. Tek sa petim USB stickom sa uspio napraviti update. Još jednom hvala na pomoći

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Humu 11.10.2021 12:52

Zna li netko gdje se mogu pronaci tvornicki ritmovi za bk5?


Trenutno vrijeme na Forumu 14:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org