Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Pretraga Foruma

Rezultat od 1 do 25 od ukupno 500
Pretraga je trajala svega 0,16 Sekundi.
Pretraga: Postovi od: tranzit
Forum: Korg 02.05.2015, 03:25
Odgovori: 25
Broj Pregleda: 5.143
Upisano od tranzit
Poznato mi je da bi se ljudi kladili za mnoge...

Poznato mi je da bi se ljudi kladili za mnoge stvari koje se mogu vrlo lako odraditi ali nisu sami imali priliku da se pozabave time, pa im to onda izgleda komplikovano ili nemoguce.

Moguce je i...
Forum: Zvučnici 09.04.2014, 22:02
Odgovori: 2
Broj Pregleda: 1.627
Upisano od tranzit
Koncipiran je kao tipicni monitorski zvucnik, ne...

Koncipiran je kao tipicni monitorski zvucnik, ne mislim da ce ti nesto posebno valajti za to zasta ti imas namjeru da ga upotrijebis. Nedostajace ti Bass i to primjetno i na rad bez Subwoofera, samo...
Forum: IT Sektor 09.04.2014, 21:35
Odgovori: 11
Broj Pregleda: 2.424
Upisano od tranzit
Hajde, pa da vidimo sta se da uraditi, to jest...

Hajde, pa da vidimo sta se da uraditi, to jest kako se da uraditi jer ne sumnjam da ce se uraditi.
Forum: Korg 09.04.2014, 13:07
Odgovori: 9
Broj Pregleda: 5.100
Upisano od tranzit
@Marko Kraljevic Program koji si...

@Marko Kraljevic

Program koji si upotrijebio za Bench USB Stickova nema posebno veliku iskaznu moc jer nije uocljiva nikakva velika razlika u brzini prometa podataka. Zato bi bilo dobro, ukoliko...
Forum: Sistemi 09.04.2014, 03:36
Odgovori: 27
Broj Pregleda: 23.720
Upisano od tranzit
I to je jedan od nacina i to daleko boljih ali mi...

I to je jedan od nacina i to daleko boljih ali mi se cini da je on htio da prikaci pasivne kutije direktno na aktivne koje ima, bez dodatnog pojacala snage. Ovdje bi morao da vidi i da li uopste mogu...
Forum: Sistemi 09.04.2014, 01:32
Odgovori: 27
Broj Pregleda: 23.720
Upisano od tranzit
To je sasvim moguce a uslov je da na tvojim...

To je sasvim moguce a uslov je da na tvojim aktivnim kutijama postoji Input za dodatne paivne zvucne kutije.
Forum: Muzički Software 08.04.2014, 21:39
Odgovori: 6
Broj Pregleda: 1.972
Upisano od tranzit
Naprotiv, u striped modusu je Acces Time dva SSD...

Naprotiv, u striped modusu je Acces Time dva SSD SATA III diska, ciji Bench vidis na gornjoj slici, nesto ispod 0,05ms. Jednom rijecju munjevit, te uopste nije cudo sto Trans Audio sistemi imaju...
Forum: Korg 08.04.2014, 18:36
Odgovori: 46
Broj Pregleda: 8.013
Upisano od tranzit
Kao prvo, izbij iz glave drfinitivno nekakav...

Kao prvo, izbij iz glave drfinitivno nekakav virus jer to je nemoguce. Ne znam koliko puta treba da ponovim, da bi se to ozbiljno shvatilo. Postojanje virusa u bilo kojem hardware instrumentu je...
Forum: Kutak za harmonikaše 08.04.2014, 13:37
Odgovori: 20
Broj Pregleda: 6.226
Upisano od tranzit
Tako je Nele i nikako drugacije. Manite se tih,...

Tako je Nele i nikako drugacije. Manite se tih, nazovi harmonika, koje su toliko gluhe da je to sramota za novac koji traze za njih. Za 4.000 eura se na e-bayu moze naci odlicna harmonika. Malo...
Forum: Korg 08.04.2014, 13:26
Odgovori: 46
Broj Pregleda: 8.013
Upisano od tranzit
Virus nikada ne moze nauditi bilo kakvom "Setu",...

Virus nikada ne moze nauditi bilo kakvom "Setu", za bilo koji PA aranzer. To je isto toliko moguce, koliko i da krava popase travu na Marsu. Em trave na Marsu nema, em krava ne moze da stigne do...
Forum: Muzički Software 08.04.2014, 11:35
Odgovori: 6
Broj Pregleda: 1.972
Upisano od tranzit
Samo SSD SATA 3 dostizu brzine od 500MB/sec, a u...

Samo SSD SATA 3 dostizu brzine od 500MB/sec, a u Trans Audio Maximi u jednom specijalnom modusu i preko 1.000MB/sec:

http://www11.picfront.org/picture/VWdVTEBhK6/thb/T.A.SSD.JPG...
Forum: Muzički Software 08.04.2014, 05:28
Odgovori: 6
Broj Pregleda: 1.972
Upisano od tranzit
Sve na USB Stick. Njega shvati kao disk C:\ na...

Sve na USB Stick. Njega shvati kao disk C:\ na koji instaliras sve, kao sto bi to radio i na konvencionalnom Hard Disku. Medjutim, imaj na umu, to sve uopste nije jednostavno jer kako sam i pomenuo,...
Forum: Muzički Software 08.04.2014, 02:48
Odgovori: 6
Broj Pregleda: 1.972
Upisano od tranzit
AudioWin na USB Sticku

Od skora je moguce instalirati i podizati Windows 7/8 sa USB 3.0 Sticka i to bez ikakve razlike u odnosu na Windows koji se podize sa Hard Diska ili SSD diska. Za ovo je potreban dovoljno veliki i...
Forum: Produkcija i postprodukcija 07.04.2014, 22:51
Odgovori: 5
Broj Pregleda: 10.591
Upisano od tranzit
Vocal EQ

Najbolnija tacka jednog miksa je, u najvecem broju slucajeva, obrada vokala, odnosno vokal audio trake. Ne postoji niko ko se bavi miksom, a ko nije dozivio velika razocarenja, uprkos dugih i...
Forum: Muzički Software 07.04.2014, 18:32
Odgovori: 156
Broj Pregleda: 20.102
Upisano od tranzit
Sve komande i sta ce one da rade, zadajes u "Live...

Sve komande i sta ce one da rade, zadajes u "Live Control" na OMB-u. LoopBe samo prenosi podatke.
Forum: Kurzweil 07.04.2014, 14:04
Odgovori: 45
Broj Pregleda: 11.054
Upisano od tranzit
Jeste, kod K2 serije ce to ici i drugacije i teze...

Jeste, kod K2 serije ce to ici i drugacije i teze i nece donijeti apsolutno perfektan rezultat. Na K2661 treba ici na Keymap i Pitch Display i tu podesiti parametar KeyTrk na Keymap na 0, a na Pitch...
Forum: Kurzweil 07.04.2014, 13:13
Odgovori: 45
Broj Pregleda: 11.054
Upisano od tranzit
'Ajd da rijesimo i to, cisto mi vas je zao kad...

'Ajd da rijesimo i to, cisto mi vas je zao kad cujem toliku kuknjavu oko portamenta. Kurzweil ima jedan nedostatak koji nije samo kod njega prisutan. U slucaju kada se doda Portamento ili Monophonic...
Forum: Kurzweil 07.04.2014, 12:32
Odgovori: 45
Broj Pregleda: 11.054
Upisano od tranzit
I to je greska u samplu, nemoj da mislis da ako...

I to je greska u samplu, nemoj da mislis da ako je sampl fabricki, da ne moze da ima gravidnih gresaka. Nailazio sam na svakakvo smece, u vrlo skupim instrumentima, zato apriori nemam neko posebno...
Forum: Produkcija i postprodukcija 07.04.2014, 03:13
Odgovori: 9
Broj Pregleda: 9.902
Upisano od tranzit
Sve me vise i prijatnije iznenadjujes !!!!! Ima...

Sve me vise i prijatnije iznenadjujes !!!!! Ima dosta prilika kada upotrebljavam paralelnu kompresiju. Kao i ti i kao i vecina ostalih, najvise nalazi primjenu kod perkusija ali se i kod vokala da i...
Forum: Produkcija i postprodukcija 07.04.2014, 00:55
Odgovori: 9
Broj Pregleda: 9.902
Upisano od tranzit
Drago mi je da tako mladi ljudi kao sto si ti...

Drago mi je da tako mladi ljudi kao sto si ti razmisljaju na pravi nacin o radu sa kompresorima, to jest Multiband kompresorima.

Neko je upitao, kako ja licno koristim kompresor u svom radu. Ti...
Forum: Produkcija i postprodukcija 06.04.2014, 19:11
Odgovori: 9
Broj Pregleda: 9.902
Upisano od tranzit
@casper U sustini je kompresor, kada se...

@casper

U sustini je kompresor, kada se misli na kompresor koji se upotrebljava za obradu pojedinacnih signala, jedini Tool u audiu kod kojeg se mogu upotrijebiti izvjesni "sabloni", za razliku...
Forum: Produkcija i postprodukcija 06.04.2014, 00:44
Odgovori: 9
Broj Pregleda: 9.902
Upisano od tranzit
Kompresor - ultimativna alatka

Sve cesce se pojavljuju pitanja u vezi sa kompresorom kao dinamickim Toolom, koji je i pored svoje neizbjeznosti u procesu miksa i dalje nepoznanica, oko koje se ispredaju razne tacne, netacne i...
Forum: Editori ritmova 05.04.2014, 19:43
Odgovori: 59
Broj Pregleda: 36.754
Upisano od tranzit
Ne pretvara OMB osmine u cetvrtine ali se desava...

Ne pretvara OMB osmine u cetvrtine ali se desava da Takt Signaturu iz osminske procita kao cetvrtinsku, ne uvijek ali povremeno. Kod predhodnog ritma, (7/8), kako si cuo, nije bilo nikakvih problema,...
Forum: Boje i semplovi 05.04.2014, 16:50
Odgovori: 15
Broj Pregleda: 3.945
Upisano od tranzit
Naravno da postoji razlog, kao sto postoji i...

Naravno da postoji razlog, kao sto postoji i rjesenje. Kao prvo, te "terce" koje imas ne odgovaraju Tyrosu jer za njega nisu ni optimirane, pa radi toga se i desavaju problemi, a kao drugo, posto je...
Forum: Editori ritmova 05.04.2014, 05:01
Odgovori: 59
Broj Pregleda: 36.754
Upisano od tranzit
Sta si mi ovo jadan ne bio poslao. Style je...

Sta si mi ovo jadan ne bio poslao. Style je totalno bolestan CASM mu ne valja ni za onu stvar. Markeri su postavljeni tako da ima samo jedan Main i jedan FillIn, soundi ne odgovaraju, na drum traci...
Rezultat od 1 do 25 od ukupno 500

 
Brzi pregled

Trenutno vrijeme na Forumu 15:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije