PDA

Pokaži Full Verziju : Teme za XP


Svirac bt
03.07.2009, 18:10
Pozdrav kolege, ko ima ovakve stvari za na kompjuteru? treba mi neke teme zanimlive da mi bude malo interesantan kompjuter :) pozz

harepa50
03.07.2009, 19:31
Imas dosta takvih programa kao sto su StyleXP, BricoPack Vista (sa temama sa Windows Viste) itd.
Mozes besplatno skinuti na netu.

Svirac bt
03.07.2009, 19:34
Ali imaju dosta virusa tako ili ne ? reci sta konkretno da trazim i da nema virusa naravno :)

harepa50
03.07.2009, 19:37
Pa, moze se naci nesto sa virusima:)
najbolje bi ti bilo po mom misljenju neke Vista teme, ja sam ih imao, u google ukucas npr. "Vista Inspirat" ili "Vista Themes" i trazis...

b.o.Y.c.h. ČK
03.07.2009, 19:43
Mene je to isto pralo jedno vrijeme, htio sam vizualno sredit...Najbolji program za to je "WindowsBlinds" (stardock), time možeš skombinirati temu kako god ti je volja...Čini mi se da je oko 150mb, i imaš mali milijon stvarno kvalitetnih tema...Moja preporuka

alen248
03.07.2009, 21:46
Ja sam probao sa svakavim vista transormation packovima ali oni ti totalno sjebu racunar, uspore ga i blokira, i ja ti savjetujem windows blinds ako vec hoces nesto da uradis na izgledu XP-a, a inace sam presao na Vistu tako da to vise ne koristim!

harepa50
03.07.2009, 21:49
ja trenutno koristim windows xp sa nekim novim editovanim SP3 i uz njeg sam dobio odma razne Vista teme koje se rijetko mogu na netu naci (barem tako mislim) i vjerujem da nisu zarazeni, jer ih odmah dobijem po instalaciji OS-a.

Vaxter
04.07.2009, 03:29
WindowsBlinds je kulj, ali vuche previshe resursa jer on pored standardnog sistemskog theme servisa pokrece josh jedan svoj.
Najbolja je varijanta samo lupiti patch na uxtheme.dll.

b.o.Y.c.h. ČK
04.07.2009, 11:25
Ali WB je još relativno ok, nije toliko strašno sporo, na malo jačem kompu od 2,5gb se to ne primjećuje...Dok je zbog viste transformation pack komp spor a k tome se ukopa u dušu računala te ga je teško obrisati, dolazi u obzir samo "add or remove programs" u suprotnom će uvijek neki dio teme ostati na kompu i živcirati

Svirac bt
04.07.2009, 11:48
Jel mozda ima netko temu sa dzvezdenim patekama ? :D

mykeli
05.07.2009, 01:00
El ste probali VistaMizer??

b.o.Y.c.h. ČK
05.07.2009, 01:26
ne, jel to isto transformation pack za xp?

mykeli
05.07.2009, 01:35
Probaj extra je, ne opterecuje procesor, niti je zahtevan u resursima...

Vaxter
05.07.2009, 06:26
Svi transformation packovi rade tako shto patchuju uxtheme.dll, tako da same teme ne opterecuju sistem.
Ono shto opterecuje sistem je prateci software.
Npr.
Isso pack dodaje vista sidebar, originalni, koji preopterecuje sistem i kada radi na visti, a ne tek budzena verzija na XP-u.
Takodje dodaje uber ico za senke, winflip i josh kojekakve zezalice.
To je ono shto opterecuje...
Moja preporuka za shminku je, za one koji imaju zivaca, da patchuju sami uxtheme.dll, ima patcheva na sve strane, i ubacuju sami teme.

http://www.google.com/search?q=uxtheme+patch

Teme skinuti sa npr:
http://www.themexp.org/

zsimonovic
05.07.2009, 10:44
http://www.themexp.org/ Vaxter,ovde ima lepih tema ali sta se radi sa ovim?Ja sam skinuo ,instalirao,restartovao racunar i otisao u Properties pa u Theme ali nigde nema ove teme sto sam instalirao.Mozes li objasniti sta kako da instaliram neku od ovih tema?Probavao sam i ranije ali nisam uspeo.Hvala!

Svirac bt
05.07.2009, 12:22
I meni nije jasno :confused:

Vaxter
05.07.2009, 12:36
Pomenute teme se ubacuju u \Windows\Resources\
Da bi radile je potrebno pach-ovati uxtheme.dll, kao shto sam vec rekao.
Bitno je odabrati dobar patch za odredjenu verziju sistema, i nikako ne dozvoliti windows-u da vrati originalni sistemski, ako to trazi.
Patchevanje nekad ne prolazi ako se pokrece u standardnom sistemskom rezimu, vec je to potrebno obaviti u safe mode-u.
Program StyleXp, koji je neko pominjao, moze isto ovo da uradi, i da brine o tome da sve ostane kako treba.
Takodje ima opcije za promenu bootscree-a, login screen-a i svachega.
Problem je shto, ne znam zashto, vuche bespotrebno resurse.
Ovo se moze srediti kada se program podesi da ne radi non-stop.
Ne secam se kako se tachno zove opcija.
U svakom sluchaju ga ne preporuchujem.
Patch je elegantnije reshenje, za one koji to obave kako treba.

zsimonovic
05.07.2009, 14:19
Provalio sam,kada se skine sa neta,instalira se klasika i na desktopu ce da se pojavi FileSubmit Downloads udje se i extractuje se .rar fajl i klikne se dva puta na fajl pod nazivom te teme iz tog .rar fajla koji je extractovan.To je to...Kad se instalira ne zauzima mnogo,manje od megabajta.