PDA

Pokaži Full Verziju : Problem kompijuter


zeljko
29.06.2009, 02:28
Drage kolege imam jedan problem vec evo treci dan kad hocu kompijuter da upalim nece da digne sistem samo crna slika na ekranu a kompijuter radi,tek kad vise puta ugasim iz struje i ponovo ustekam uspijem da upalim,pa bih vas sve zamolio ako bih neko znao u cemu bih mogao biti problem da mi pmogne unapred hvala i pozdrav.Zeljko

gokili
29.06.2009, 02:39
Menjaj napajanje 80% da je ono.

milnik
29.06.2009, 02:41
Moze da bude problem sa samim monitorom (u napajanju pa nece da se odmah ukljuci), moze da bude do graficke karte, zatim do OS-a (mozda neki virus i sl.), mozda je BIOS nesto poremecen ...
Ali ja bih prvo tipovao na prva dva (monitor i graficka jer sam imao slican problem) pa ako to iskljucis idi dalje.

zeljko
29.06.2009, 03:00
Gokili nemam pojma sta je napajanje objasni malo bolje.

milnik nevjerujem da je graficka a nije ni monitor posto pisem sa vama sad sa ovim kompijuterom znaci nesto je drugo problem samo kad ugasim kompijuter nece ponovo da startuje windows i onda moram vadit iz struje vise puta dok ne uspijem da krene a sve dok nece cuje se hladnjak kako jace radi i cim ubaci onda radi normalno

Beethoven
29.06.2009, 07:24
Pa onda ga ne gasi...:)

Ja moj ne gasim...:)

P.S. Verovatno je do napajanja...

grandia
29.06.2009, 07:59
ciao zeljko!

slusaj, imao sam isti problem ..nema tu nista sa monitor ili fraficka ili sound ...

to ti je mainboard, ili bios. nemam pojma sta sam ja cackao na kompi al sad opet radi kompa, jos ja koristim xp i vista na jednoj kompi. probaj da drzis del dugme ili f2 pre nego sto palis pc.

pozdrav

milnik
29.06.2009, 08:31
Moze da bude, kao sto rekoh, problem sa napajanjem u monitoru. Meni se desava da nece monitor da se upali i po 45 minuta (pa i sat vremena), a kad se upali radi bez problema (ako treba i tri meseca bez gasenja). Pricam za stari monitor, stavio sam drugi monitor i on radi normalno, znaci nije do kompa.

grandia
29.06.2009, 09:58
moguce da si u pravu drug milnik ... zavisi sta on vidi il ne vidi na monitor ...

zeljko: kad palis pc, jel dodje barem ona prva slika na monitor sa dizajn marke od monitora ili pc .. na primer: belinea, ili siemens ili ... ?

ako ti se to vec pojavi a kompa nece dalje onda ti je to sta sam ti ja reko, prob sa mainboard bios

ako ne onda izgleda stvarno nesto ne stima sa monitor ...

pozdrav

yamahapassion
29.06.2009, 15:11
Napajanje 100% Tako je i meni bilo, s tim sto mi je iz kucista culo k'o da radi traktor, pa sam morao sakom da ga utisavam, hehe. I isto mi nije slika htela dolaziti i po pola sata, dovoljno je da se prasina uvuce u napajanje i da krene da zeza, ja se nisam smirio, bilo mi mrsko da menjam, i koristio ga takvog kakav je, e onda se nakraju poceo topiti neki silikon od vrucine tamo gde je cooler itd... to je bio zadnji znak da ga promenim. Svako napajanje ima svoj radni vek i preko toga se mora novo uzeti. Ako se iole razumes u PC uzmi ga i zameni sam, nije nista komplikovano, i to uzmi najjace napajanje sto imaju, i mozes opet terati po starom.

Milan$
29.06.2009, 16:41
RAM memorija ti je na izmaku,najverovatnije....Nije do napajanja...Napajanje ili radi ili ne,kada crkne smrdi iz kucista,ne radi kuler,znaci komp radi tiho,a po svemu sudeci kod tebe nije to....Kazi mi samo jel se cuje kad upalis komp da ocita RAM memoriju,onaj kratak pistavi zvuk kad upalis komp?Ako ga nema ili non stop pisti,onda je RAM...Nije totalno crkla,ali je pri kraju...Nekad se desi da tako zeza po mesec dana,a onda nastavi da radi bez problema i po dva meseca...Probaj da stavis drugi ram pa javi kako je...Pozzzz

zeljko
01.07.2009, 17:41
Ljudi citao sam sad sta ste pisali mislim da nije monitor a nije ni ram memorija jer kad uspijem da pokrenem windows onda sve radi kao i prije a ako ostavim kompijuter neko vrijeme on se sam ugasi sto je normalno iskljuci i hard disk i onda ponovo isto sranje nece da podigne windows nego ostane crna slika i onda moram sve izpocetka palit i gasit vise puta na kablu od struje dok ne uleti opet,kad sam uspio pojavi se opet slika i windows i hard disk svjetlo ono zuto i onda nema problema opet ide mislim da je nesto tu problem nece da pokrene hard disk sve ostalo radi.Pozdrav svima i hvala vam

steplord
01.07.2009, 17:53
Ako ti se monitor uopče ne pali kad pokrenes komp onda to je 100% napajanje jer sam i ja imo taj problem da moram par puta ugasit komp iza na napajanju dok nebi proradio..

zeljko
01.07.2009, 17:57
Na kakvo napajanje mislite drugovi,da ne mislite na onu malu bateriju u kompijuteru ili

milanceshow
01.07.2009, 18:02
Napajanje (PSU – Power Supply Unit) je pretvarač koji od naizmenične struje pravi jednosmernu!
"Napajanje" snabdeva strujom tvoj kompijuter!

zeljko
01.07.2009, 18:05
milanchesow hvala ti na odgovoru samo kad bih ja znao sta je to hehe(psu-power supply unit) i dali se to moze sam da mijenjam i kako izgleda to .Pzdrav

milanceshow
01.07.2009, 18:15
Evo ti video ,pa vidi sta trebas da radis!

http://www.youtube.com/watch?v=vIYlwzHviFc

Mada ne mora da znaci da je napajanje!

zeljko
01.07.2009, 18:33
milanceshow hvala tipuno jos jednom,probat cu i to ali tek na kraju,znaci koliko sam skuzio to treba komplet promijeniti i novo stavit,vidjet cu ako je to i ako se isplati onda cu ga mijenjat.Puno lijepih pozdrava svim kolegama

yamahapassion
01.07.2009, 18:49
Kako ti se druze ne isplati, napajanje sve sa kulerom kosta cirka 15-ak evra, i zamenis ga sam. Bolje nego da upropastis ceo racunar, tek ti se onda nece isplatiti.

fico
01.07.2009, 19:36
Moze Zeljko da ti bude i HD na izdisaju i kod mene je bio isti slucaj dok se jedan dan nije hteo sistem vise da podigne uopce.Novi disk i stvar radi ko singerica sto naravno ne mora da znaci da je slucaj i kod tebe .Na tvom mestu nebi kupovao nista dok ne instaliram sistem na novo .

zeljko
01.07.2009, 20:14
Halo fico, ja sam vec ponovo instalirao sistem i opet me zeza ista stvar a imao sam vistu prije a sad imam ponovo xp sistem od mog kompijutera koji je dosao kad sam kupio ovaj kompijuter malo pre je uspjelo 3 puta bez problema da ugasim i upalim pa onda opet samo na kablu ne svacam sta bih moglo biti,dali je hard disk ili napajanje nemam pojma,mislim da cu morat jedno po jedno da probam,a dali neko zna sta mu je ona mala baterija unutra,mozda je do nje ako je prazna posto sam negdje citao da te baterije traju do 5 godina pa se moraju mijenjat.Pozdrav

fico
01.07.2009, 20:31
To je bios baterija ali ta sumnjam da ti je otisla .Greska je sigurno drugo nesto .

zeljko
05.07.2009, 22:57
Halo drugovi samo da kazem izgleda da sam pronasao kvar ali nisam bas 100% siguran hocu prvo da provjerim jedno 3 dana,ako bude sve uredu onda je super.Prvo sam izvadio graficku koju sam ja naknadno ugradjivao i prikljucio na graficku od maiborda i onda je palilo bez problema,medjutim sve je radilo ali slika je bila zelenkasta,zatim sam se sjetio da probam sa Hp stranice da skinem novi treiber za bios i kad sam to uradio sad je i slika super,e sad dali je bilo do BIOSA ili do graficke nemam pojma,zbog toga cu sad zato da ostavim ovako par dana da probam ako bude sve uredu cu da vratim novu graficku jer je bolja od ove koju sam dobio uz komp,pa cu da javim ako je sve uredu pozdrav i hzvala vam svima na odgovorima i pomoci.Zeljko
Dodato:
Promijenio sam maticnu i sad je sve uredu.Pozdrav:lol:

zeljko
19.07.2009, 21:19
ciao zeljko!

slusaj, imao sam isti problem ..nema tu nista sa monitor ili fraficka ili sound ...

to ti je mainboard, ili bios. nemam pojma sta sam ja cackao na kompi al sad opet radi kompa, jos ja koristim xp i vista na jednoj kompi. probaj da drzis del dugme ili f2 pre nego sto palis pc.

pozdrav



@Grandija bio si u pravu da mozherboard bio u kvaru kad sam promijenio sad je sve u redu pozdrav i HVALA !!!