PDA

Pokaži Full Verziju : Mikseta i zvucnici za nju


MICKY
28.06.2009, 19:51
Pozdrav...
Kuci imam aktivnu miksetu koja je starije izvedbe sa 4 mikrofonska ulaza i ostalo je standard...
Eh,sad mene interesuje...
Na pozadini miksete pise da joj je maksimalna izlazna snaga 120W(4 ohma),za oba zvucnika.
Posto nikada nisam nesto puno radio sa zvucnom opremom interesuje me sada kakve i koliko jake zvucnike trebam da nabavim,da li aktivne ili pasivne?
Toliko,nadam se da se pitanje razumije...
:confused:
A imam i jos jedno pitanje...
Pored svakoga ulaza za mikrofon ima i jedan LINE ulaz...
Interesuje me sada ako cu prikljucivati klavijaturu na tu miksetu da li cu morati oba kabla iz klavijature da ukljucim u oba odvojena LINE ulaza ili cu morati koristiti samo jedan kabal?
Da bi vam olaksao oko izgleda miksete stavljam njenu sliku!
:confused::confused:

Zlatek
28.06.2009, 20:33
Koliko se može vidjeti iz slike mixeta ima 4 ulaza , a ono "ostalo je standard"- toga jednostavno nema!Još jedna stvar-mixeta je očito mono, a ne stereo tako da klavijaturu uključuješ samo u jedan LINE ulaz i to je to.Zvučnici moraju biti pasivni ukoliko je izlaz iz mixete več pojačan.Bilo koje kutije da uzmeš ne možeš pogriješiti jer će u ovom slučaju uvijek biti veče snage od mixete .Pozdrav!

MICKY
28.06.2009, 20:44
Jarane puno ti hvala za ovaj odgovor...
Znaci ustvari ja samo koristim jedan kabal za izlaz iz klavijeture i ukljucujem ga u miksetu.
A za zvucnike te nisam bas dobro razumio...
Meni na mikseti pise da je maksimalna izlazna snaga za zvucnike 120W,pa kako onda smijem spojiti jace zvucnike???
Hoce li crknuti zvucnici ili izlaz na mikseti???
Toliko...???

Zlatek
28.06.2009, 21:17
@MICKY
Iz klavijature koristiš samo jedan izlaz-obično su stereo izlazi na klavijaturi L i R ,i kod jednog još piše i mono-obično L.Tu ubodeš jedan kraj kabla i drugi kraj na LINE ulaz u mixetu.
Ako na mixeti piše maximalna izlazna snaga za zvučnike 120W, to je maximalna izlazna snaga koju može isporučiti pojačalo u mixeti.S obzirom da se radi o 4 ohma gledaj da nabaviš kutije koje rade na 8 ohma pa kada priključiš dvije na mixetu raditi će na četiri ohma i sve će biti OK.Kutije svakako neće izgorjeti od prevelike snage, jedino moraš paziti kod mixera s obzirom na starost da ne radi dulje vremena sa maximalnom snagom jer bi moglo doći do pregrijavanja ,a sumnjam da ima zaštitu koja bi isključila u tom slučaju pojačalo.

svirko
28.06.2009, 21:19
Ne moraš se bojat MICKY,

ako su ti zvučnici jači od miksete, neće ti crknut.
Jedino da staviš zvučnike manje snage, onda bi bilo svašta.
Sorry, kad sam pisao, kolega @ Zlatek je već odgovorio

MICKY
28.06.2009, 21:31
@Zlatek
U potpunosti sam te sada razumio i mnogo ti hvala na ovim savjetima.
Ne vjerujem ni ja da mixer ima tu mogucnost da se sam iskljuci ali u svakom slucaju cu paziti sta radim s njim i koliko ga drzim ukljucenog.
I interesuje me da li mogu korisiti samo R izlaz na klavijaturi posto je mikseta MONO kao sto si samo rekao ili samo moram korisiti L/MONO izlaz,koji je u skladu sa mixetom???
@Svirko
Hvala i tebi na odgovoru.
Svaki odgovor mi moze pomoci.
Hvala vam...
Ako budem imao jos pitanja,a vjerovatno hocu,pisat cu...
Pozdrav...
;););)
Dodato:
Interesuje me posto je mono mixeta,a ima i opciju da se spoji sa nekim record uredjajem,interesuje me da li ce zvuk koji salje recimo u lap-top biti mono prilikom snimanja jer je sam ulaz za klavijaturu mono,a imaju dva banana dzeka za audio snimanje???

Zlatek
29.06.2009, 10:47
@MICKY
Ako spojiš mixer sa snimačem-laptop,ili bilo šta drugo, spajaš ga sa dva kabla-chinc u mixer i sa druge strane ako ideš u laptop mini banana.Zvuk koji češ dobiti će ići na dva kanala-lijevi i desni, ali neće biti nikakve razlike jer je sam izvor mono.

MICKY
13.07.2009, 18:37
Prije par dana sam bio u jednoj muzickoj radnji i nasao sam dobre pasivne zvucnike koji odgovaraju ovoj mojoj mikseti.
Sve je bilo super dok nisam vidio sa zadnje strane od zvucnika da on ima nekakva 2 banana ulaza!
Eh,sad me interesuje posto je meni mikseta mono i ona ima samo 2 izlaza za zvucnike.
Mene interesuje kako sada da spojim te zvucnike koje cu kupiti ukoliko uspijem da rijesim ovaj problem.
Jel ih trebam spajati sa jednim banana kablom ili mi ti zvucnici ne odgovaraju za moju miksetu???
POMOZITE...

cvele
13.07.2009, 18:49
dva ulaza u kutiju su ti da mozes spajati vise kutija na jedan izlaz miksete ili pojacala (u paralelnu vezu). Koristis samo jedan od ta dva ulaza, drugi ne trebas i radice. Zar nisu na kutijama Speakon konektori?

MICKY
13.07.2009, 18:54
@cvele...Ako mislis na one konektore(crveni i crni) sto se pritisne gurne zica i pusti;
Ti konektori imaju,ali imaju i dva banana konektora.
Znaci,jednim kablom povezem miksetu i kutiju sa banana kablom a drugi banana dzek na kutiji ostat ce prazan i moze se korisiti za druge uredjaje,jel tako???

cvele
13.07.2009, 18:58
Evo ovo ti je Speakon:
http://www.genius-versand.de/shop/images/hama/00056/00056304abb.jpg

Taj drugi ostavljas prazan i njega ne koristis za druge uredjaje vec za jos jednu kutiju ako hoces da prikljucis. Znaci u taj drugi mozes jos jednu kutiju da prikljucis a nikakav uredjaj.

O kojima se zvucnicima konkretno radi?

MICKY
13.07.2009, 19:48
@cvele...
Vjeruj mi jarane da ne znam bas sada trenutno o kojim se zvucnicima radi ali uglavnom oni meni odgovaraju.
Eh,sad,da sve sumiramo pa ti mi opet napisi ako grijesim.
Znaci,ja spojim sa 2 banana kabla dvije kutije sa miksetom i na obje kutije ostane jos po 1 banana dzek na kojeg mogu da prikacim druge zvucne kutije(sto mi sada ne treba).Jel tako???

neconix
13.07.2009, 20:54
Tako je!;)