PDA

Pokaži Full Verziju : Gde naci semplove koje koristi AMADEUS BAND,da budem precizniji mislim na horove?


vagner
28.06.2009, 18:42
Cuo sam na snimcima da klavijaturista iz Amadeusa koristi te semplove,tj. vise tih vrsti horova,pa me zanima ima li ko tako nesto? Ne mislim na sempl Pavaroti,ovo od Amadeusa mi zvuci napadnije pa bi dobro doslo tako nesto...i ako ima neko od njih onaj sempl "Wau Wau",ni to nije lose...pozdrav kolege...

Vex
29.06.2009, 19:22
Pitao sam jednom prilikom Bokija iz Amadeusa da mi proda semplove iz Extreme-a ... Rekao mi je da nisu na prodaju,da to nikome ne daje,radio je to za sebe...Pitao sam ga i za te horove, kaze da je to uradio od nekih Akai studijskih semplova hora (akai format cd).. ako ne laze... Probao sam da uradim neke slicne horove i kao sam skombinovao nesto i moze da prodje-izmesao onaj sempl afro hor i opersku pevacicu... A za ono,sto ti kazes "wau wau" je mislim koriscen vocoder iz procesora za gitaru...tako sam bar provalio na njihovim nastupima...

svrakan
29.06.2009, 20:04
Vau vao je tzv. talk box ili voice box iz gitarskog procesora,ako mislite na uvod od pesme Tako malo,a sto se tice semplova ne znam zasto se dize tolika prasina kad postoje mnogo kvalitetniji semplovi i mnogo bolje namestene sprave i postavke nego sto Boki koristi,covek dobro svira pa sve zvuci dobro.

hello
26.07.2009, 18:24
"wau wau" je klasican Vokoder, moze i virtualni, samo treba da se podese parametri, pritisnes dirku i kazes na mikrofon wau wau ;)
A sto se tice horova, da li te interesuju njihovi studijski ili sa live nastupa? nije svejedno, jer na studijskim snimcima su u vecini slucajeva glasovi Bojana, Tokana i Dzaje:)

Atanackovic
27.07.2009, 19:42
Što se tiče vokodera,mislim da ima Roland VP-550 ;)