PDA

Pokaži Full Verziju : Za Amatere koji su postali Profesionalci za godinu dana


Enva26
27.07.2006, 02:53
Neznam sta da kazem. Respektujem sve kolege i muzicare ali jedno ne razumijem na primer ovaj frajer AK88 koje neznam dali se zajebava ili iskreno se muci da svira. Danas vidim hvala bogu tehnologija pomaze svakome onom ko svira godinu dana moze slobodno da se kurci i pravi muzicar i takodje pravi kompeticiju nekome koje ceo zivot potrosio iskreno da nauci da svira.. Nemojte mislit samo da je stop i start muzika kad nemas uho za muziku ja neznam sta se neki kurce ovde i misle da nesto hoce da dokazu.. Nisam ni ja nesto od muzicara ali sviram ceo zivot i znam sta je dobro sta ne. Danas vidim kupe frajeri PA80 nabave Midi Filove i evo ih na svadbu sviraju rasturaju zahvaljujuci se Start I stop dugmetu. Zar je tako doslo vreme da svako hoce da svira i da pjeva ma bas se cudim kako nema neka dozvola koja bi trebala da se dobije radom ili mozda da se uzme neki test od profesionalaca pa da posle moze svirat. AK88 postavio preko 5-6 demo na ovoj stranici i kaze "evo neka zafrkancija" Stvarno zafrkancija jedno je ucit se i zajebavat a drugo radit nesto iskreno dusom. Kod nas u New York frajeri hoce da sviraju a nemaju prvo ko prvo osecaj za dirku niti sta je chord niti sta je skala ali hoce da se prave neki profesionalci. ma jebem ti danashju muziku i narod glupi koji podrzava ovakvu glupost and ne respektuje neki talenat ma bilo to muzika, ili bilo kakva druga profesija sve neka ide gde ne treba. Ako se pitate zasto sam ljut ma evo zato slusam na svadbe, veselja,na yu-midi na svugde svako hoce da svira pojma nemaju ali hoce da sviraju jojjjj. mene bog nije dao da budem neki Elektricar ili neki Zidar zato se ne hvatam toga posla i nezelim da se gurkam sa profesionalcima te struke. Krajnje sto cu da kazem nemoj te zamerit ali stvarno ljudi ovo je preterano. Cujem neki skidaju ritmove i boje odavde i prodaju jojj pa sta moze covek tu da kaze. Ja bih postavio svoje ritmove i stvari sto sam ja radio, crncio mesecima ali 90 posto ovde su nezahvalni, lukavi i zalosno. Ovde samo vjerujem Miodragu, Nedzadu i gospodinu Adrijanu jer su iskreni momci i stvarno nisu pokvareni.. Toliko od mene pa uzijevajte muzicari. I razmislite malo sto sam hteo da kazem jer iskreno pricam i ovo se vec desava svugde po svetu.


_________________________________
Premeshteno u Zanimljivosti


Vaxter

seadi
28.07.2006, 05:36
Sve je to u redu jaro ali ima nas i koji neznamo da sviramo ali se trudimo da bi naucili onako za svoju dusu a od koga cu uciti ako ne od profeionalca.A svaki dobar muzicar/profesionalac ce naplatiti svoj trud s cime se i slazem.Jer zasto prenositi svoje znanje nekom free.Ali netreba ni biti ljubomoran.Ako neko trazi pomoc sigurno mu je potrebna pa sto ne pomoci.Dobar muzicar se uvijek lako prepozna a i onaj koji se kiti tudjim perjem isto tako.Ovo je stranica muzicara i stvorili su je pametni ljudi zeleci da pomognu jedni drugima(bar sam dosao do tog zakljucka citajuci postove i odgovore)da razmjene iskustva a ne da ocjenjuju koje vrhunski a ko amaterski muzicar.I samo Vam zamjeram jedno a to je rijecnik kojim se koristite puno psujete a ucevni i skolovani ljudi ne koriste taj rijecnik i mislim da ce se svako sloziti s ovim.

BasariStudios
28.07.2006, 05:59
Dobar i Profesionalan muzicar u NIJEDNOM slucaju nije samo ONAJ muzicar koji SVIRA il POZNAJE muziku dobro i puno.
Isto ni ONAJ kod kojeg vazi JA pa JA, a isto dobar muzicar moze bit i onaj koji PUSCA i MIDI FILES.

Pozdrav

Korgminator
28.07.2006, 06:16
Dobar i profesionalan muzicar je onaj koji puno psujee.....#*$#$*@ :evil:...ghhrrr, jebem ti ovaj laptop uvjek negdje zaserem kada kucam

arma
28.07.2006, 08:14
pravi muzicar se nemoze prepoznati brzi i po jednoj svirci...muzika je opsiran pojam i tu ima mnogo toga da se pokaze...a enva,nemoj se sekirati,ti "muzicari" sto sviraju sa play/stop dugmetom,brzo se skuze...

Manac79
28.07.2006, 12:37
Nemam protiv amatera i profesijonalaca nista ja sam jedan obicni amater koji sam, preso sa harmonije na klavijature sto se tice prof muzike tesko je danas biti profesionalac.a za sva ova demo snimka sto je na stranicama ja sam ih slusao sva mozda....ali...kad sam vidjeo neke da postavljaju svasta a sto nebi i ja...od envera sam slusao demo ,nedzada tu se vec primjeti..trudnost covjeka i borbe za tim ...ali ljudi nemojte kvariti srca nekima amaterima zbog dema sacuvajte za sebe...a taj koji se hvali ili stavlja demo snimke..neka stavlja ili ako je vec do toga doslo svi koji zele da postave svoja demo neka ih adminstratori na yu-midi poslusaju i izbace neka ne stoje onda ono sto nevalja...covjek bez vjezbe nema nista i truda ali pravilno brate ja vam kazem za sebe covjek sam sa dvoje djece koji zivim u svedskoj volim muziku borim se da savladam ljevu ruku i sve brate...nego pozdrav svima amaterima i ovim nasim profesionalcima ..od eldina manac79

Aris
28.07.2006, 12:49
Pozdrav za sve muzicare,znas kako Enva jedan sam od muzicara koji je postao profesionalac sto bi ti rekao za godinu dana i iskreno sviram od 6.god. nisam zavrsio muzicku ali sam ucio od najboljeg sto znaci da sam godinu dana uzimao casove i za tih godinu dana sam postao profesionalac a prijatelju ja sa ovih 10 prstiju dje se pojavim punim lokal i mislim da si se pogresno izrazio jedino cemu zamijeram su failovi a ne ljudima koji su za godinu dana presli u profesionalce daj da se svira uzivo i da svi imamo istu cijenu pa najbolji neka rade.Vjeruj mi da je i meni nekad krivo kada cujem da neko svira na start/stop tj. failove ili matrice i mislim da to nije fer i realno.Pozdrav za sve.

Enva26
28.07.2006, 17:28
Nemoj te me pogresno svatit ja nikoga ne ponizavam svaka cast svima mi svi smo poceli negde. Ali ne svacate sto cu da kazem. Problem je u tome sto ne razumem da je teknologija dovela to toga da danas Midi Filovi ne dozvoljavaju pravom talentu da uspije nego uspije onaj koji samo ima jedno na mozak PARE PARE PARE joj vidi PARE lako mogu zaradit samo pustim MIDI file. Ja respektujem talenat ma kakav god to bio a talenat se odmah primeti. Sto me najvise naljutilo je to kad vidim da muzicari pisu evo malo zafrkancije a na sta to lici??? jeli stvarno toliko nisko muzika pala da je to zafrkancija. Adrijan i ostali izvini ako sam koga uvredio nisam u nikakom slucaju pokusao da nikoga uvredim. ja sam cuo ljude koji sviraju 2-3 godine ali stvarno imaju sluh imaju talenat ali nece da se hvataju posla koji nije za njih a to je da ponizavaju ozbiljne muzicare koji su prihvatili muziku kao ozbiljan hoby ili posao. Ja ne kazem da sam bog za muziku ali dolaze frajeri hoce da mi dokazu nesto o muzici ili instrumentu a sviraju mozda jedno godinu ili dve. Pa sad vidite gde smo dosli pricaju mi o studijima i babarogama i to navale kaze ajj bre sta znas ti Envere heheh.
Ja sam da se postave demo filovi ne da bi se dokazivali nego da cuje narod razlicite stilove,ideje, ritmove,boje i tako jer ja sam da se pomogne iskrenoj osobi nemam nista protiv ali uzimas ritmove sa YU-MIDI i prodajes kakav je to covek i kome mozes da vjerujes mi znaci trosimo mesece i dane skupljajuci samplove, pravuci ritmove, boje a dodje taj bas isti Amater i prodaje ili pravi zafrkancije. Ako sam nekog uvredio neka mi oprosti ili Halali bolje receno ali vjerujte mi da ste u mojim cipelama i vi bih ovako razmisljali dodjite po americi da vidite sta se radi zahvaljujuci midi filovima. Ako je neko nesto zamerio javi mi se.

cao

Enver

BasariStudios
28.07.2006, 18:01
Pa Envere nije to prvi put da se desi, kolko sam puta dao SET nekome moj il tudji, kad posle 3 dana vidis frajer PRODAJE taj isti SET, hahahahaha.
U pravu je ENVER donekle, jer ja i ON znamo jednu istu osobu al necu mu rec koja, ko od sviju skuplja setove za free, onda prodaje to po citavom svetu i svugde, prodao nekome i ovde u NYC pa zajebo coveka i doso da meni place.
Jer prica je vakva: ja, Enver il bilo ko:
Radim i zivim 10 godina u usa, potrosio nekoliko hiljada i godina na skolovanju, potrosio sam onda jos nekoliko DESETINA hiljada na opremu, a i ENVER je to isto il slicno uradio i jos neki tu, sad doso neki bog zna ko, oso u SAM ASH uzeo na CREDIT jedan PA50 od 800$ i gotovo...frajer je PRO a pun midi files, na kraju ja il ENVER sviramo uzivo a on dodje na svirku pa mi se priblizi pa poce da mi pokazuje zakone...pa onda fino uzmes svoj sint, zabijes mu u glavu i onda mobilni i sam sebi nazoves policiju sto si CHOJKA ubio.
Ima nas svakakih al nek nam bog pomogne, jedino on moze, drugi niko i nista, otisli smo predaleko. Neku noc ENVERU sam poslao jedan DEMO sto mi slao neko iz Njemacku, pa ljudi to je bilo da ti se zivot zgadi, a zna Enver vrlo dobro o koji to FILE pricam.
Zar smo stvarno spali na ovoliko nizak nivo? Ebes nas, stvarno smo najglupi narod, dosta i ovoga, da ne trosim vreme.

Korgminator
28.07.2006, 21:37
Nismo mi glup narod Nedime, daleko od toga, svi drugi su glupi a mi smo "lijen" narod koji voli novac. Kao primjer, znas i sam da oni Pakis sto dodju na zapad tamo iz neke pustare gdje nisu znali sta je kasika, na zapadu zavrse medicinske skole, zasto? Samo zato sto su uporan narod, a ne sto su pametniji od nas. Kao sto sam rekao mi smo u svemu veoma "lijen" narod, necemo da se trudimo a hocemo da se brzo obogatimo....I tako se pocnu pustati MIDI fajlovi na tezgama

Ako me niko drugi ne razumije, razumijes me ti Nedime, Enver itd. da za muziku treba biti veoma uporan i sate/godine provoditi vjezbajuci komad muzike dok ga ne savladas. Plus, ako sviras aranzer/synth, taj aranzer/synth treba opremiti za vrstu muziku koju ces svirati, i ovo takodjer uzima vremena. A o zivcima da ne govorim, sve zivce nekada pogubis dok samo skalu savladas ili ritam dok napravis na klavijaturi. Za muziku takodjer treba vremena da se nauci i da fino legne, ne moze se preko noci. Sa muzikom sve sto vise vremena provodis sve ti lakse postaje da nove pjesme ucis, ritmove brze pravis itd. Poslje se svo to vjezbanje ispalti, znam po sebi....kao sto si rekao Nedime, upravu si, necu vise da pisem o ovome da trosim vrijeme, odoh uciti nove pjesme

Aris
29.07.2006, 17:09
Slazem se sa Adrianom mi nismo glup narod naprotiv ali smo i previse lijen,sta da vam kazem koliko je u Crnu Goru pala muzika da sam iskreno jedan od trojice koji sviraju uzivo,necete mi vjerovati ali profesor koji mi je davao casove i koji mi je bio idol prije neku noc ga cujem kako pusta failove i matrice i vjerujte mi da sam se razocarao bas,ovdje dodju i sviraju za 10e na noc sto je sramota i bruka to sve zahvaljujuci failovima iskreno nisam najbolji ali necu nikad sebi dozvoliti da radim na failove godinu dana sjedim u ovu sobu i radim na ritmovima i bojama i na skidanju pijesama i mislim da ovo uopste nije realno i fer...Pozdrav veliki za sve i iskreno mislio sam da je tako samo u Crnu Goru.

blatusan
29.07.2006, 23:03
Evo jarane ja sam A K 88, i da kazem nisam nikakav profesionalac, imam klavijaturu pa 50 i protiv sam midi fajlova. Godinu dana nema kako imam jedan profesionalni keyboard i zadovoljan sam sa njim. Imam programcic neki sa kojim snimam, a razlog zasto snimam je da se porpavim svoje greske i sto sam stavio nesto na upload neke demo pjesme to je zato sto ovdje ima iskusni ljudi sto se sto se tice muzike i mislio sam da mi daju koji savjet. A sto se tice moje ljubavi za muziku, sve bi dao samo da mi dragi Bog ostavi ruke i oci da ih koristim i da svojoj dusi udovoljim.
Jarane ja ti kazem nisam onaj koji misle da je muzika samo prara sa lahke strane. Muzika nije ni umjetnost to je nesto puno vece nego umjetnost, moje misljenje.
A sto se tice profesionalaca, pogledaj Acu Lukasa, to ti je dovoljno. Pozdrav Alen ( A.K.88)!!!

blatusan
29.07.2006, 23:31
Narode za ono sto sam stavio "zafrkancija" na svoj demo. Trebalo se i procitat " zafrkancija na Pa 50" I izvanjavam se ENVA sto si pogresno razumio. Sljedeci put pazim sta pisem.
POzdrav.

blatusan
30.07.2006, 12:39
Envere reko si ako nesto neko zamjeri nek se javi. Eh ja zamjerim. Ako hoces javi se na zenican@hotmail.de , jer nebi volio da ima neko tako misljenje o meni.
Pozdrav svima.