PDA

Pokaži Full Verziju : koja je ovo guerrini harmonika?


kemolegende
23.06.2009, 17:30
http://www.youtube.com/watch?v=QopIib24gR4

milan-banjaluka
23.06.2009, 19:17
Mislim da je superior 2

skoricnik
23.06.2009, 19:38
Superior 2, ali stariji modeli.

kemolegende
24.06.2009, 11:23
kakva je razlika idmedju ovog starijeg model i novog superior 2?

Svidjaju mi se dirke kod ovog starog modela.

milan-banjaluka
24.06.2009, 12:18
Mo ovo jeste stariji model a razlika je u tome što stari model ima kvalitetniji zvuk,klavijaturu i kvalitetniji je sa tehničke strane ali ni svi stari modeli nisu dobri

shtimerserviser
26.06.2009, 17:09
[quote=shtimerserviser;91924]Shto se tice starije modeli su bili shiriji 20,5 sm. a shto se tice dirki, plastika im je bila malo obla.Pozdrav

boco1181
22.04.2010, 13:07
stari model je bolji za klasu, ispravite me ako grijesim.

dejantb15
28.04.2010, 00:03
Harmonika je bolja i kvalitetnija sto je starija,ali ova harmonika nije president sto je vrlo vazno kada su u pitanju guerrini harmonike !!!

zoki73
28.04.2010, 14:19
Zašto je vrlo važno da li je President ako možeš objasniti?
Dodato:
Usput jedno pitanje za g.shtimerservis.Imam Guerrini superior 2 na kojoj se kod jako glasnog sviranja tj.razvlačenja mjeha guše tonovi u bassonu.Znam da ste već pisali da se to može podesiti na tonovima ali da li postoji mogućnost i da se dugogodišnjim sviranjem harmonika razradi i taj problem nestane.Naime moja harmonika je iz 1981.g. i čovjek je malo svirao i umro pa je harmonika tako reći kao nova.
Kod mene je skoro godinu dana i od nekih ljudi sam dobio informacije da se instrument razradi tek nakon nekoliko godina neprestanog sviranja.Kakvo je Vaše gledište na to i da li se sviranjem i tipkovnica omekani,meni je trenutno malo pretvrda.Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

shtimerserviser
30.04.2010, 18:59
zoki73 !Dali u Bassonu ili bilo kojim od osnovnih glasova /zavisno koliko glasnaje/ moze dase desi da gushi na silno sviranje.Kod harmonike u vezi gushenja ne utice rasvirivanje, cak shto vishe i dalje ce da ide josh gore i gore.Klavijatura moze vrlo ,vrlo malo da popusti alije potrebno proci vishe godina, a toce ipak biti zanemarujuce, a i malo cesh i da naviknesh. Feder je kalen i tako lako sam ne popusta.Pozz.

zoki73
30.04.2010, 19:29
Znači li to da pravi majstor svakako može rješiti gušenje tonova?Znam da su neke od mojih kolga nosili harmonike majstoru zbog toga,neke su rješene a neke i ne.Da li je do majstora ili postoje i slučajevi gdje nema pomoći i što je uzrok tome?
Za federe tipki znam da se mogu malo opustiti kod majstora ali sam mislio da će i vremenom sami omekšati.

shtimerserviser
30.04.2010, 20:17
Samo pravi majstor moze da otkloni gushenje. NEMA NESHTO SHTO SE NEMOZE POPRAVITI . Pozz.

zoki73
30.04.2010, 20:41
Hvala na odgovoru i savjetima.

mladenkom
02.05.2010, 02:34
da ne nacinjem npvu temu,koju harmoniku svira ovaj sa nase leve strane? :confused:

http://www.youtube.com/watch?v=0iCYOVt-pC8

shtimerserviser
02.05.2010, 09:31
Harmonika je SERENELLINI

MileGuerrini
03.05.2010, 21:51
Ova harmonika sto ju Samir svira sa Halidom je Guerrini Superior2 iz '76.g!
Puno bolje radi od onih '80-ih i mladje!
Ali ne radi bolje od Presidenta iz '79!!!
Jedino Guerrini starije od '73.g rade bolje od Presidenta!
(naravno tonski)

A sto se tice glasova u Bassoonu da se guse, ovisi o harmonici i o tome koja vrsta i klasa glasova!!!
Ako su prva klasa amano, moze da se nastima da se ne gusi, a ako su losiji glasovi ne moze se bas puno dostelavati jer su slabije elasticna pera i td...!

Pozz svima

shtimerserviser
04.05.2010, 10:00
Poshtovane kolege ! Da naglasim. Ne zavisi gushenje samo dalije na Basson ,moze bilo koji. Nije bitna firma, kako i klasa glasova. SVE JE DO SHTELOVANJE PERCA /glasova/. Primer: 5 tona negushe pa 2 gushe, pa opet 2-3 ili bilo koliko negushe, pa neki gushi /ili bilo koja varijanta/. Znaci da bi svi trebali da gushe ili negushe ako je u pitanje klasa glasova. Tose deshava kod bilo koje marke harmonike, kako i marke i klasa glasova.

celicni
08.05.2010, 17:25
Da li neko moze da mi kaze sta misli o ovom instrumentu, godiste i eventualno kvalitet istog. Naime, treba da postanem ponosni vlasnik ovog instrumenta pa me zanima vase misljenje.
Hvala!

boco1181
09.05.2010, 01:02
Jesi li siguran da je original harmonika? Probaj pa ako ti se svidi kupuj, opet sve zavisi od cijene i kvaliteta tonova, mijeha, mehanike itd..... Harmonika se ne kupuje dok se ne otvori, jer takva harmonika nije malo novca. Pozdrav

celicni
09.05.2010, 12:51
Kupujem je od najboljeg druga, trebalo bi da je harmonika 69-70.god, iz inostranstva je doneta i tvrdi da je original, nemam razlog da mu ne verujem, jer mi zaista mnogo dobar drug. Kako da se vidi, odnosno zna da li je original (kad se otvori) i bar priblizno godiste da se odredi. Na sta bi trebalo da obratim paznju? Hvala
I da, nije mala para...

mamula
09.05.2010, 16:16
Povedi ti moj čelični nekoga ko se razumije u harmonike da to pogleda. Dešava se nekad iz neznanja ne iz nekih loših pobuda da te zajebe neko ko je baš dobar sa tobom. Moj drugarski savjet;)

skoricnik
09.05.2010, 21:01
Drugar, ja bih rekao da je ovo original.
Ovo je Guerrini Superior 2 INTERNAZIONALE model iz 1969-1970.
Te harmonike imaju bolji zvuk od Superior 2 iz '80ih.
Nisam imao priliku da ga probam, tako da ti ne mogu reci opsirnije.
Sacekaj kolegu @shtimerserviser ;)

Pozdrav!

celicni
09.05.2010, 23:12
U sredu bi trebalo da je preuzmem. Javicu kakva su iskustva, imam osecaj da je mnogo dobar instrument.

nesaband
09.05.2010, 23:18
pise ti na plocici sa strane gde su basovi godina proizvodnje harmonike i serijski broj harmonike/
ako to nema onda nije original guerrini harmonika.

plocica moze da bude i ispod sundjera pored meha ako se dobro secam.

zoki73
10.05.2010, 11:29
Još jedno za g.Shtimerservisera-ima li gušenje tonova kod jako glasnog sviranja nekakve veze sa trošenjem zraka na tonovima.Nekako sam stekao utisak da se manje guše tonovi koji troše više zraka .

shtimerserviser
10.05.2010, 14:14
zoki73 !NORMALNO DA IMA VEZE. Koliko zraka vishe, samo strucno lice sa velikom praksom to ce da nashteluje, dane ima bez potrebe gutanje zraka vishe nego sto je potrebno. Poz.

celicni
21.05.2010, 00:21
Stigla mi je harmonika! Zvuk ima nenormalno kvalietan i snazan. Harmonika je iz 69, 632 superior internazionale. Inace je stigla iz Svedske. Malo se cuje klavijatura, ali nije strasno. Ima sarene fasene. Nisam je jos probao na mikrofon, ali kabina se cuje nenormalno mocno, ni jednu do sad takvu nisam cuo. Odusevljen sam!

tmjexpress
29.07.2012, 22:32
Stigla mi je harmonika! Zvuk ima nenormalno kvalietan i snazan. Harmonika je iz 69, 632 superior internazionale. Inace je stigla iz Svedske. Malo se cuje klavijatura, ali nije strasno. Ima sarene fasene. Nisam je jos probao na mikrofon, ali kabina se cuje nenormalno mocno, ni jednu do sad takvu nisam cuo. Odusevljen sam!

Evo kako zvuci ta harmonika:
http://www.youtube.com/watch?v=P6JK83R9BQE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=KtZEcmsKKhE