PDA

Pokaži Full Verziju : Izbor harmonikaša SRBIJE???


milan-banjaluka
22.06.2009, 10:32
Može li neko da mi kaže kada se održava izbor harmonikaša Srbije)kada,u koliko sati, i gde)?

Dell
22.06.2009, 13:27
mislim da je prva harmonika uvijek bila u Sokobanji :D mislim da je negdje sredinom augusta, prosle godine je 13.8 bilo. A ti bi zelio da ides?

shtimerserviser
22.06.2009, 14:12
milan-banjaluka !Ako mislish da idesh kako posetilac,imash vremena,samo opet za smeshtaj bice ti VRLO TESHKO. A ako mislish da se takmicish KASNISH PUNO za ovu god.Mozesh se od sada spremati za sledecu godinu,ali znaj da je puno teshko, a i dobro se informiraj oko propozicijama. Pozdrav

AndrijaGM
22.06.2009, 15:07
U Sokobanbji se ne moze takmiciti bilo ko tj. moras prvo da prodjes kvalifikacije na nekim takmicenjima da bi stekao pravo da se takmicis u Sokobanji, tu je sve podeljeno po kategorijama odnosno po godinama, ko pobedi ili bude u prva tri u Sokobanji u svojoj konkurenciji, sigurno je jedan od najboljih i trenutno najspremnijih harmonikasa u bivoj Yu, na tim takmicenjima su afirmaciju stekli cak i Novica Negovanovic, Aca Cergar i mnogi veliki harmonikasi koji sviraju na visokom nivou sirom sveta ... Ne znam kada je takmicenj ali Sokobanja je vrlo lepo mesto puno turista i ljudi sa razlicitih krajeva tokom leta ...

jeftabgd
22.06.2009, 15:21
Bio sam nekoliko puta a poslednji put daleke '84 god.Imas kvalifikacije koje pocinju jos u februaru(bar je tako bilo),pa je sve podeljeno na kategorije po starosti itd.Ja sam tad vezbao od januara do polovine avgusta po 8h,dnevno i jednom sam bio u finalu,poslednji sesti.Ako ne vezbas toliko ne nadaj se nekom dobrom plasmanu.To je najjace takmicenje za harmonikase jer moramo priznati da je majka harmonike Srbija(pre nego Slovenija na pr,bez namere da ikoga vredjam),i sam ulazak u finale je neki uspeh,jer na kraju ipak ostaju samo babaroge.

milan-banjaluka
22.06.2009, 16:00
Ma ne u Sokobanji znam za to,ali ja sam vidio reklamu na BN televiziji koju uopšte ne gledam već sam onako prebaciovao kanale i naleteo na kraj reklame i mislim da se održava u Jagodini,ali neznam kada i u koliko sati.A to da se ja prijavim to ću prvo uraditi na takmičenju u Republici Srpskoj(pošto na nivou BiH nema)a kamoli puste sreće da se prijavim za Sokobanju.

Burli
24.06.2009, 00:43
Pa informiši se direktno kod BN televizije ili čekaj ponovo reklamu ;)

milan-banjaluka
24.06.2009, 12:16
E pa sad...

zsimonovic
24.06.2009, 12:46
U avgustu su finale

jeftabgd
08.07.2009, 19:51
Imas takmicenje harmonikasa u Staparu(Vojvodina)ali je vec odrzano 30.maja,a postoje i Dani harmonike u Smederevu.Cini mi se da ima nekih takmicenja i u Arandjelovcu i naravno Sokobanja kao najjaca.

Dell
08.07.2009, 20:16
e kad smo kod ove teme, kako sam ja cuo nema razlike i dugmetarci i klavirci se zajedno natjecu?

AndrijaGM
08.07.2009, 23:45
Koliko sam ja informisan po tom pitanju nema razlike,znaci takmice se zajedno i dugmetarci i klavirci, razlika je samo u kategorijama i to je osnovna podela u takmicenju ... Ako gresim neka me ispravi neko od starijih kolega... pozZ B-)

jeftabgd
09.07.2009, 00:26
Ma nema razlike.Kategorije su po godinama starosti,ali ne mogu da se setim tacnok kako.Od12-15god,mladji juniori,od 15-18 stariji juniori i od 18-****seniori.A za decije kategorije ne znam.

zsimonovic
09.07.2009, 12:50
Do 12 godina petlici

milan-banjaluka
09.07.2009, 13:04
ništa.ok hvala