PDA

Pokaži Full Verziju : Emu 1212m ili M Audio 192


gokili
21.06.2009, 14:07
Koju zvucnu uzeti za kucni studio Emu 1212m ili M audio 192?
Zanaci snimanje audio formata(Vokala itd...) rad sa Vst i midi.

Vidim da se mnogo ljudi zali na probleme sa Emu oko drajvera i podrske sistema
cak sam procitao na par mesta da rade samo na Intelovoj platformi kako treba
sto mi je malo nelogicno al'ko ce ga znati. Sa druge strane mnogi je hvale.

Kod M audio mi se svidja sto podrzava skoro sve kao i Pro Tools,ali ne znam kakva je u odnosu na 1212m.

E sad sta uzeti?

gogi-japanac
21.06.2009, 16:12
Kupi zvucnu karticu M-Audio 1010-LT !
Imam je vec 4. godine i radi neprikosnoveno a sto se tice drajvera....M-Audio je vredna firma i s'vremena na vreme izbacuje nove apdejte sa pobosanjima za zvucne kartice.
Pozdrav i pogledaj na njihovom sajtu opsirnije o 1010-LT.

intersite
23.06.2009, 18:35
I moj ti je savjet M-audio

idekius
11.07.2009, 03:05
Po meni su danas u suštini sve iole profesionalnije zvučne karte manje, ili više O.K.
Blaga prednost za 1212m, jer je stvarno lepo odradjen ulaz i izlaz. Karta poseduje isti AKM-ov čip na ulazu kao i Digidesign HD192. To ne znači da snima kao Digi, ali... čip je taj.
Moj prijatelj Oggy iz Zrenjanina je godinama radio upravo sa 1212m u kombinaciji sa Rode Classic 2 mic-om i Amek 9098i preampom. Gomilu pesma je snimao sa tim (uključujući i grupu Betty Boop, Lejlu Hot... itd...) i to je stvarno zvučalo sasvim o.k., a i više od toga.

Verujem da i M-Audio radi kako treba, ali za 1212m sam siguran. Preporučujem svima taj 1212m, kao najbolju kartu za najmanje pare, jer mu je cena stvarno smešna, a za te pare se dobije sasvim pristojan AD/DA i dobar i stabilan ASIO driver... Tu su i DSP efekti same karte, koji nisu na vrhunskom nivou i ne bih ih kosristio u mixu, ali, recimo reverb... sasvim O.K. za npr. slušanje (bez snimanja efekta) prilikom usnimavanje vocala, jer pevači obično vole da imaju neki reverb dok pevaju. Naravno, ne treba preterivati sa tim, jer kada je reverb prenaglašen u slušanju, dešava se da postaju vrlo neprecizni.

EDIT.. Da.. ako je PT tvoj izbor sequentzera, onda ti je izbor M-Audio jer je PT Le kompatibilan. Ja sam više Nuendo tip, ali... M-Powered varijanta im je stvarno o.k.