PDA

Pokaži Full Verziju : Imena registara


milan-banjaluka
18.06.2009, 14:03
Interesujeme da li neko zna zasto se na nekim harmonikama(kao na primer settimio soprani,scandalli itd..)registri kao na primer sopran zove oboe a on je na Guerrini I Dallape sasvim drugi registar,to me je ybunilo kada sam gledao jednu harmoniku

shtimerserviser
18.06.2009, 22:03
milan-banjaluka !Kako sme takvoga muzicara kao shto si ti,/practicara/ da te zbune natpisi registra.Vazno je da si shvatio da postoje razlicna imena u oznakama registra.Bitno je da znash lepo da svirash i sve drugo nije vazno.Nisi naveo dali je to slucaj kod harmonikama koje imaju 13 ili 15 registra.Pozdrav

milan-banjaluka
19.06.2009, 13:53
Velioki pozdrav za vas shtimerserviser dugo vas nije bilo.Reč je o Settimio Soprani artist 6 i Scandalli Super IV,naime ja sam gledao da kupim te harmonike ali sam odustao zbog cene,ali kada sam pogledao te harmonike ja sam mislio da su neke kopije kada sam pogledao kako se zovu registri,ali kad sam vidio druge slike uverio sam se da su to originali ali opet mi tu nešto nije bilo u redu pa sam pitao čoveka koji je svirao takvu harmoniku i on sam nije znao za to jer on nije ni gledao kako se zovu registri....

MileGuerrini
22.06.2009, 15:54
To ti je kao kad bi rekao na dva razlicita auta istih karakteristika pise drugacije, gt, gti, gtl i sl...
stvar proizvodjaca!
bitno je da znas koji kako svira i tako ih iskoristit!;)