PDA

Pokaži Full Verziju : Roland GW8-E Terce


Boban010
17.06.2009, 15:21
Na Rolandu GW8-E je moguce napraviti terce ali sa izvesnim ogranicenjima o kojima cu kasnije govoriti.Ovakav nacin pravljenja terci se moze primeniti i kod Rolanda E50 i uopste kod svih klavijatura koje imaju potreban efekat i mogucnost memorisanja skala!Evo prvo poslusajte kako zvuchi!!
<object width="353" height="132"><embed src="http://www.goear.com/files/external.swf?file=9be561f" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" quality="high" width="353" height="132"></embed></object>

grandia
17.06.2009, 15:34
boki! jel da opet pisem da si ti legenda il ne moram?

ma pisat cu svaki put ... ti si legenda buraz!

bem ti moj ford .. umesto da kupujem gw8 ja trosim pare na delove da popravim moj krs od auta ... ebiga ...

pozdrav!

milanceshow
17.06.2009, 15:34
Koji efekat?

Boban010
17.06.2009, 15:43
Prvo da se izvinim sto sam u jednom od postova naveo da nije moguce napraviti terce na GW8 a ovo neka sluzi kao naravoucenije pre svega meni a i drugima da ne iznose lako sud o nekoj klavijaturi.
Da bi na GW8 koristili terce potrebno je postaviti efekte na nacin o kome sam ranije govorio ali da ponovim.Multi efekat koristite za recimo ekvilajzer,echancer ili slicno dok na chorusu postvljate delay a reverb ostaje reverb.Ovom prilikom multiefekat na Uper delu klavijature iskljucite.Vazno:da bi ste koristili ovakvu postavku efekata potrebno je da ritmove napravite tako da imaju sto manje efekata na instrumentima da vam ne bi ostajali "repovi"kako neko rece!

Boban010
17.06.2009, 15:55
Najvazniji efekat koji se koristi za pravljenje terci je multiefekat Pitch Shifter koji je potrebno podesiti na odgovarajuci nacin.Recimo za gornju tercu: Coarse +3 semi a Fine +50 cent.Ovo sa finim stimovanjem je najvaznije jer kao sto znate key scale kod GW8 idu samo u okviru +\-63 sto nije dovoljno da bi ste pravilno postavili terce.Ovaj efekat Pitch shifter postoji i kod Rolanda E50 i kod njega postoje tri memorije za memorisanje postavki skala sto znaci da je moguce memorisati tri terce.Inache ovaj multi efekat postavite na boju koja svira tercu a to je u ovom slucaju Lower dok na Uper iskljucite multiefekat.Kasnije jednostavnim pritiskom na dual taster iskljucite boju koja svira tercu i po potrebi je ukljucujete.

zeljko
17.06.2009, 15:56
Lijepo bobane super sviras ,mene interesuje kako ubacujes one trube ako sam dobro procjenio da je truba u toku dok sviras solo,bas me to interesuje posto bih volio znati da pravim i ja tako na svom aranzeru da ubacujem tako nesto u ritam,pa me zanima dali si ti to sam ubacivao ili je to vec tako u ritmu orginalno hvala

Boban010
17.06.2009, 16:06
Pretpostavljam da mislis na bras koji se cuje na pocetku prelaza i on je sastavni deo ritma i u pitanju je ritam od G70 mislim da se zove Biguine ili tako nesto a ja sam ga malo "uredio".

Vule
17.06.2009, 16:14
@ zeljko

Kolega se ubi pišući o tercama a ti ga pitaš za trubu...daj da ispoštujemo temu malo...hvala

makso68
17.06.2009, 16:21
Vidim ja da tebe dugo nema,a znao sam da nešto novo smišljaš.Svaka čast ,majstore.Srdačno te pozdravljam i želim svako dobro.
P.S.Neki dan je jedan kolega nazvao GW 8 igračkom,a ti si dokazao da ni igračke nisu igračke.

Boban010
17.06.2009, 16:26
Hvala rolandinjos,sto se tice podesavanja scala koje mozete videti na zadnjoj slici koju sam postavio da dam malo objasnjenje.Znaci potrebno je pritisnuti taster Key scale i u novootvorenom meniju podesiti uz pomoc strelica i value reglera prekidache to jest swicheve(SW) na sledeci nacin.Lower ON,Uper OFF,Style OFF.Posle toga podesavate za svaki ton posebno visinu zvuka u zavisnosti od skale koju pravite.Tonove koje ne treba rastimovati za odredjenu lestvicu potrebno je nastimovati jer su postavkom efekta Pitch shifter i oni rastimovani za +50 te da bi oni zvucali kako treba potrebno je za njih postaviti vrednost -50.Ponovo cu postaviti sliku da bi imali uvid o cemu se radi!

Boban010
17.06.2009, 17:08
Kod klavijatura koje nemaju mogucnost za fino podesavanje ovog efekta Pitch shiftera na ovakav nacin nece biti moguce napraviti terce.
Druga stvar koju sam primetio je da kod GW8 ne mogu postavke za Key scale da upisem u Performansu jer izgleda da on to memorise kao globalno podesavanje,izlaskom iz menija Key Scale pojavi se poruka "Sistem write completed" i posle toga koju god performansu da promenim a koja ima ukljucenu dual opciju,postavke Key Scale se primenjuju i na nju.Voleo bi da me neko od kolega koji imaju GW8 demantuje jer ja za sada nisam pronasao nacin za snimanje razlicitih terci te stoga ova opcija trenutno moze da koristi onima koji koriste ovu klavijaturu za snimanje.
Sto se pak tice Rolanda E50 on ima tri memorije za pamcenje postavki Key scale kao i mogucnost za fino podesavanje Pitch shiftera(ovo sam procitao u njegovom manualu) pa mislim da na ovaj nacin mogu i kod njega da se naprave terce.
Molio bih kolege koji imaju E50 da potvrde ili opovrgnu ovu moju tvrdnju!
Ukoliko vam nesto nije jasno slobodno pitajte!

zeljko
17.06.2009, 17:21
Rolandinjos u pravu si izvinjavam se i tebi i kolegi mene zanima sve to pa sam zato mislio nabrzinu pitat cak i te terce me zanima kako se prave posto vidim da te funkcije sto spominje kolega i ja imam u svom aranzeru pozdrav i jos jednom izvinjenje

vingula
17.06.2009, 17:35
Evo ja imam G70...a software im je ja mislim isti i na G70 i E50/60/80,ali nikako ne uspjevam napravit tu tercu.
Par tonova dobro odsvira ali kad krenem sređivat key skale sve ode u k...

Boban010
17.06.2009, 18:28
Podesavanjem Pitch Shiftera za boju koja svira tercu rastimovao si svaki ton za 3,5 tonova navise.Znaci Pitch Shifter ukljucis samo za boju koja svira tercu a za boju koja svira prvu je iskljucis.E sad podesavas Key scale za tu istu boju,za boju koja svira prvu je potrebno iskljuciti.
Prvo za sve tonove postavi vrednost -50 da bi anulirao onaj 0,5 iz Pitch shiftera a gde ti ne stimuje postavi vrednost +50.
Nadam se da sam pomogao!

vingula
17.06.2009, 19:15
Ček...nekužim,jel tu terecu radiš od jedne boje ili dvije,jel vidim da si sad napisao da Pitch Shifter uključim za boju koja svira tercu,a boja koja svira prvu, to isključim.
Pa mi nije jasno dal se od dva zvuka radi terca???

Minicevac
17.06.2009, 19:25
Ja imam E-50 ali trenutno nisam kod kuce,inace jedva cekam da pokusam ovo...

Boban010
17.06.2009, 20:10
Pa naravno dve boje mesas,jedna svira prvu,druga tercu,uper ti je prva a druga je kod GW8 lover,a nju palis pritiskom na dual i koristis po potrebi.Znaci ovu boju koja svira tercu rastimujes prvo uz pomoc Pitch shiftera(osim ovog osnovnog,na GW8 ima i 2voi pitch shifter i step pitch shifter a koji nam u ovom slucaju ne mogu koristiti) na nacin kao sto sam opisao a zatim je dostimujes uz pomoc Key scale isto na nacin koji sam vec opisao.
Ajd sad probaj pa javi jel moze!

romario
17.06.2009, 20:36
Vidim ja da tebe dugo nema,a znao sam da nešto novo smišljaš.Svaka čast ,majstore.Srdačno te pozdravljam i želim svako dobro.
P.S.Neki dan je jedan kolega nazvao GW 8 igračkom,a ti si dokazao da ni igračke nisu igračke.



Ja sam napisao da je to igračka .

vingula
17.06.2009, 20:39
Hm....nešto mi je malo jasnije,ali opet kako si uspio odvojit Lower i ritam,tj. kako si dobio Lower na desnu stranu...a da ritam ostaje na ljevoj,to me još muči.

Boban010
17.06.2009, 22:17
Ma to je tako kod GW8,kad ukljucim split onda je lower lower(nalazi se na levoj strani) a kad ukljucim dual onda je lower dual to jest druga boja koja svira uz Uper(obe su na desnoj strani)

josipv
17.06.2009, 23:48
Evo i ja sam uspio slozit terce i odlicno rade ali steta je sto se ne mogu memorirat pod perfomance da ostanu:(:(

Boban010
17.06.2009, 23:55
Mozda i mogu ali ja dosad nisam nasao nachina,eto za terce sam bio ubedjen da ne mogu ali nisam bio u pravu!

nesaband
18.06.2009, 01:09
vidim ja da kod tebe svasta moze.neznam sta da ti kazem sem da si tako dobar lik i da nema za tebe nemoguce.jedno pitanje,jel ovo neki Gdur i Fmol terca i da li za svaki tonalitet treba posebno da se pravi terca?Veliki pozdrav iz Beograda

vingula
18.06.2009, 01:13
Jel netko uspio ovo napravit na G70 ili E50/60/80.....meni neuspjeva,ali svejedno hvala kolegi Bobanu na trudu.

milanceshow
18.06.2009, 01:22
Nece moci na G70/E80/60/50......
GW kao i EXR serija imaju DUAL funkciju....
To je to valjda.......;)

makso68
18.06.2009, 10:30
Pa,mislim da na G 70 mogu terce sa midi kablom,kao na E 80,kako je milanceshow opisao u jednom ranijem postu.
Ne sumnjam da će Boban naći načina da ih memoriše.
Romario,nisam mislio na tebe,a nisam nigdje ni pročitao da si ti to rekao,u pitanju je jedan drugi kolega,neću da ga imenujem.
Pozdrav svima!!!

Boban010
18.06.2009, 12:09
Ljudi nema veze da li se zove Lower,Dual itd.. vazno je da moze klavijatura da mesa dve boje i da ima potreban efekat sa finim podesavanjima kao i mogucnost da se taj efekat Pitch Shifter kao i Key scale dodeli samo jednoj od dve boje,ostalo je prosto!
Nemojte prebrzo donositi zakljucke i odmah da odustajete jer su i E80,60,50 kao i G70 daleko slozenije klavijature od GW8 naravno i bogatije funkcijama!
@nesaband
Ovo je terca za Gdur orijentalnu lestvicu.
@milanceshow
Mislim da kod svih navedenih klavijatura mozes da pomesas dve boje kako bih ih svirao istovremeno desnom rukom samo sto se mozda drugacije zovu(mozda Uper1 i Uper2) dok je to kod slabijih klavijatura partizanski odradjeno dual tasterom!

milanceshow
18.06.2009, 12:22
Ovo vazi za E80........
Da ,postoji UP1/2/3......,ali kada odes na USER Skalu ,tamo nema opcija da UP1 ostane isti,a samo UP2 da stavis pod USER Skalu....

Tako da su ponudjene ove opcije pri paljenju USER skale :

UP Parts------(up1,up2,up3)
LW Parts------(lw1,lw2,mbs)
STULE Parts---(adr,abs,arr1....)

DUAL funkcija radi na drugacijem principu.....

Boban010
18.06.2009, 12:39
A da li mozes drugacije podesiti scalu za Uper1 a drugacije za Uper2 ili da nekako izvuces Lower na desnu ruku sto je pretpostavljam pokusavao vingula?

vingula
18.06.2009, 12:41
Nemože tako....jel nama scala dozvoljava ili samo na uppere ili samo na lowere,nemože se kombinirat na koju boju hoču skalu a na koju ne...u tome je caka.

milanceshow
18.06.2009, 12:43
O tome se i radi......Nemoze posebno UP1 i UP2.....

-----------------------------------------
DUAL funkcija je napravljena da zbog nedostatka UP2 na klavijaturi prebacis LW na desnu ruku........zato to kod tebe moze......

Boban010
18.06.2009, 14:17
Igleda da teorija pada u vodu,ne znam da li bi promena u Midi kanalima na lokalnom nivou omogucila da lower sviramo desnom rukom istovremeno sa Uper1\2\3,onda bi mogli postaviti scale na lower(terca) a prva Uper bi ostala nepromenjena!

milanceshow
18.06.2009, 14:41
Tako sam ja i radio ......
Pogledaj na onom mom snimku......

Boban010
18.06.2009, 16:40
Znaci nista od primene na druge klavijature,prerano sam se obradovao,neka neko od moderatora izbaci iz naslova teme ono za E50.

Minicevac
18.06.2009, 17:19
Moguce je svirati lower sa uper1 i 2 ako klavijatura nije na split...Sigornu moze da se nameste terce...Jel moze nesto da se steluje preko melody intell?

Boban010
19.06.2009, 01:45
Minicu nemoze preko melodi inteligence jer ta funkcija zavisi od leve ruke.Nego deder kazi jel moze lower da svira desnom rukom uz uper1?
Ako moze onda postavi na lower Pitch Shifter efekat sa podesavanjima kao sto sam opisao pa onda key scale na lower isto kao sto sam vec objasnio pa javi dal moze!

Minicevac
19.06.2009, 02:08
Lower moze da se svira sa desnom rukom zajedno sa uper 1 i 2 ako se namesti funkcija whole a ne split...Evo upravo pokusavam da slozem nesto u onom efektu FBK PITCH SHIFTER,stavljem one parametre koji si napisao,pa cemo da vidimo sta ce da ispadne...

Boban010
19.06.2009, 02:29
Ajmo,ajde...

Minicevac
19.06.2009, 02:39
Uradio sam sve kako si napisao, ali kad stignem da podasavam skale tu se javlja problem jer kada izaberem lw parts i podesim C na -50 npr. onda to podesavanje ostaje i za up parts...Sto nam ne ide u korist koliko ja vidim...Kada bi mogli samo da se zalimo i da kazemo ovim inzenjerima da nam to promene sa nekim novim operativnim sistemom!

rondzo4life
19.06.2009, 04:36
Jedino mozda probati sa Midi kablom In/Out, gdje bi upper 1 tx bio ukljucen na istom kanalu kao lower1 rx. Lower 1 staviti Local na OFF i koristit transpose unutar midi setup-a umjesto global transpose-a.

Poz!

p.s. cisto sumnjam da bi zaljenje Roland-u ista pomoglo, jer su obe serije povucene iz produkcije. Njih i ovako i onako ne zanima sta muzicarima treba, a pogotovo sta je potrebno muzicarima sa Balkana.

Minicevac
19.06.2009, 10:41
Ne bih rekao da su obe serije povucene iz produkcije,a ovde se radi o operativnom sistemu koji ce valjda izaci!

Boban010
19.06.2009, 10:55
Minicevac u manualu za E50 pise da mozes posebno podesiti scale za lower i za Uper.U meniju Tuning imas s leve strane Lower i Uper a manual kaze: Pritiskom na Uper partsi\iliLw parts polje odredite na koje delove klavijature se odnose promene Upper1/2 i/ili Lower.Moguce je ukljuciti i oba.Ako nijedno nije osvetljeno znaci da ce svi delovi E60/E50 koristiti SCale tune postavke!

Minicevac
19.06.2009, 11:01
U pravu si Bobane,potrebno je procitati manual!Reci mi sad jel je samo to podesavanje skala problem da bi funkcionisale terce?

Boban010
19.06.2009, 11:06
Ajde sad pokusaj da podesis skale na nacin koji sam vec opisao pa javi sta si dobio(naravno ukoliko si prethodno podesio Pitch shifter).Ako sam te dobro razumeo ti si prebacio lower na desnu stranu uz pomoc Whole funkcije pa ukoliko Pitch shifter(ja imam na GW8 vise vrsta) funkcionise na odgovarajuci nacin vise nema prepreka da napravis terce!

milanceshow
19.06.2009, 15:12
Da ,on je prebacio na WHOLE........i sada svira solo klvijaturu.........opreostio se od aranzera.....=))

Boban010
19.06.2009, 20:03
Mozda oce da svira uz zivi orkestar sta ga znas.

Minicevac
19.06.2009, 21:12
Pustim bubanj i sviram solo a komsiju cu da pozovem da mi svira bas=))

nesaband
20.06.2009, 00:54
bobane,ja sam nekad pomocu midi kabla koristio terce na klavijaturi Roland g800 i uz pomocu midi kabla sam dobijao lower u desnoj ruci.imao sam taj set terci iz vise tonaliteta po perfomansima itd ali na primer to nije funkcionisalo na g1000.ne znam zasto ali nije pasovalo.inace probao sam na gw8 tvoju postaku za terce G orijental skalu i to radi lepo ali je onda ta terca postavlena za sve performanse i mislim da si ti genije i da ces i to resiti na gw8 ako je ikako moguce da se odvoje terce po performansima za vise tonaliteta i skala.pozdrav svim ucesnicima ove teme.

milanceshow
20.06.2009, 12:56
Dok Roland ne izbaci OS na kome ce moci user skale da se memorisu u performans,nema nista od toga....
Ovako mozes samo iz 3 tonaliteta da napravis terce koje ces morati rucno da palis....

Minicevac
20.06.2009, 13:14
Preostaje nam samo da cekamo...

Boban010
02.04.2014, 17:21
Evo napokon resenja da se memorisu razlicite terce sa razlicitim bojama.Dakle nacin za pravljenje terci je isti kako je objasnjeno na pocetku teme samo sto se terce memorisu u razlicitim midi fajlovima odnosno songovima.Song pamti podesavanje scale dok performansa ne.Dakle napravi se terca,odaberu boje,ukljucite SONGREC i snimite par taktova.Onda imenujete song tako sto mu date ime terce i boje.Kasnije mozete da pobrisete sve tonove u fajlu kako bi ostali samo podaci vezani za Scale i boje jer morate za kratko startovati fajl da bi ste dobili pravi efekat.
Kasnije odaberete midi fajl,startujete,pa odaberete ritam i cepaaaajjj,odnosno pichiiiiiii!:lol:
p.s.Veliki pozdrav za bata Maksu68,bio si u pravu druze kad si reko da cu naci resenje!

zukae
02.04.2014, 17:31
Svaka čast. Hehe.

makso68
02.04.2014, 17:34
Ma,ja ni za trenutak nisam posumnjao da će se to desiti.I,evo,desilo se.Čestitam druže.Svako dobro i Veliki pozdrav!

Послато са HUAWEI G510-0200 уз помоћ Тапатока

Boban010
02.04.2014, 17:41
Hvala druze,jos jednom,sve najbolje i tebi i tvojoj porodici!

nesaband
02.04.2014, 19:54
Bravo majstore....Sve cestitke.:-h:-h=D>

Boban010
02.04.2014, 22:56
Hvala bata Neso,ideja za ovo potice od kolege Selvira koga ovom prilikom pozdravljam.Doduse on je hteo da primeni ovakvo cuvanje terci na "Sysex metodu" kao kod BK5,a ja sam to "implementirao" u moj sistem za terce.:D

nesaband
02.04.2014, 23:41
Znaci uskoro da ocekujem neki demo snimak...a boga mi nisi odavno nista novo ni postavljao.

Ajde demo sto pre....

Ja sam se skroz olenjio ali uskoro ce i kod mene biti terci za BK-5 po @morisonovoj proceduri cim se dokopam Ipad-a.

Cisto da probam kako to funkcionise.

Boban010
03.04.2014, 15:14
Ma nemam druze vremena za demo,trenutno prepakujem stare ritmove,oblacim ih u "novo odelo".
Ovaj nacin za pravljenje terci ima dosta nedostataka ali prvo mora da se dobro testira pa da onda govorimo o njima.Zaista pravo resenje bi bilo preko Androida ali je potrebno jos informacija kako bi smo otklonili upotrebu efekta Pitch shifter.
Bata Tranzit rece da je koristio samo sys ex za microtuning ali ne i na koji nacin pa ne bi bilo lose da nam objasni,naravno ako ima volje i vremena.Ovo za sysex sa scalama znamo ali kako sysex za Coarse i fine tune?

Morison
03.04.2014, 17:42
Samo ukratko da kazem da je moguce uz pomoc androida uraditi fine tune i coarse tune te su terce moguce kao i na BK5. Jednim tasterom sve podesi!
Malo opsirnije o ovome kada uhvatim vremena da pojasnim detaljno.

Boban010
04.04.2014, 16:04
Odlicno,jos kad bi postojao i "reset" taster da anulira ucinak Sys ex poruka...Da li je na ovaj nacin moguce "aktivirati" Upper2(fabricki ima samo Upper1) na GW8 i dodeliti mu MFX takodje uz pomoc Sys ex poruka?