PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha modul


shanta_sax
17.06.2009, 10:25
Pozdrav kolege!Kupio sam Yamaha modul, interesuje me da li neko zna kako mogu da snimim boju koju sam promenio?npr...odem u combi opciju i promenim bas na odredjenoj boji i to neznam kako mogu da snimim.Nadam se da ste me razumeli...Unapred hvala!

grandia
17.06.2009, 11:28
ciao buraz

mi smo sve razumeli i sve znamo .. jedino neznamo o kom se modulu od yamahe radi posto si zaboravio da nam to kazes ... :lol:

ajd probaj jos jednom iz pocetka ;)

pozdrav

shanta_sax
17.06.2009, 12:53
Radi se o Yamahinom modulu TX81Z

grandia
17.06.2009, 13:22
slusaj brate, ja sam momentalno na poslu i odgovorit cu ti oko 17:30 ako ti niko do tada nije pomagao. hocu da ti to lepo objasnim a ne da lupam napamet. nije toliko komplicirovano ali nije ni bas jednostavno. javljam se obavezno! ;)


pozdrav

shanta_sax
17.06.2009, 14:04
Bicu oko 17:30 na forumu.Hvala prijatelju!Pozzz

banex
17.06.2009, 14:44
Stisnes Store pa Yes ali to zajedno i onda jos jednom samo Yes.Cinimi se tako nesto.Nemam sad modul kod sebe.Znaci Store i Yes zajedno i posle opet samo Yes i to je to.

grandia
17.06.2009, 14:53
drug banex... pa to sam i ja mogao da mu odgovorim ali pre toga treba da se islkjuci protekcija memorije, pa treba da izabere mesto na internal gde hoce to da sejvuje ... itd. .. (i tako to)

oko 17:30 pisem ja to rec po rec pa tu nema greske. ebiga i ja imam to cudo vec godinama ali na pamet ne mogu da mu objasnim. a nije bas toliko komplicirovano. to mu je falinka sto ima samo 1 dugme da se ukljuci i 6 tastera za stelovanje ... sparali su dugmice ...
pozdrav
Dodato:
ciao ...

kao prvo pritisnes UTILITY dugmic a sa parameter levo il desno do menija MEM PROTECT: on (to je uvek kad ga gasis i ponovo ukljucis, automatski se to nasteluje na ON) a ti menjas to na OFF da bi mogao da sejvujes nesto sta si spremio. ON znaci da ti je protekcija ukljucena da ne bi brisao neku boju ili performansu a OFF znaci da protekcija ne radi i u tom slucaju mozes da brises i da sejvujes sta god hoces ...

kad si vec spreman da snimis boju ili performansu koju si spremio pritisnes STORE/EG COPY i drzis to dugme (nemoj da pustas!) a sa DEC ili INC biras mesto gde hoces to da snimas. STORE jos uvek drzis i tek onda spustis kad si naso mesto. tek onda pritisnes INC (YES) i to je to ...

znaci isti pristupak dali snimas SINGLE ili PERFORM.

nadam se da je bilo razumljivo.

pozdrav
grandia / predrag

shanta_sax
17.06.2009, 19:18
Hvala prijatelju, pokusacu sad to da odradim.Interesuje me jos nesto...single boje sam nesto cackao i sad nece ni jedna da mi radi.Kako mogu to da popravim?I da li moze taj modul da se poveze sa kompom i da se ubace neke boje u njega.Hvala jos jednom!

grandia
17.06.2009, 21:46
naravno da moze da se poveze sa kompom a naravno isto mozes da prebacis boje s kompe na njega ...

eto ja cu jednom da ubacim moje boje. posto ja sviram u vecini VLASKE stvari moj 81z zvuci vise ono "vlaski";)

ucinio bi ja to vec odavno ali treba pre toga da otkacim druge stvari s kompe pa da prikljucim samo 81z na kompu (2 kabla, znaci i midi IN i midi OUT)

to se snimi u neki program koji je u stanju da snimi te podatke kao sysex. taj sysex file treba samo da se salje na tacan midi-kanal na 81z i dobio si druge boje ... trebalo bi pre toga da snimis svoje boje na kompu inace nemas ih vise ...

pozdrav

shanta_sax
19.06.2009, 09:46
Prijatelju probao sam ono sto si mi rekao ali nece, ili ja radim pogresno.Neznam gde je to YES na modulu?Molim te objasni mi jos jednom ako ti nije problem.hitno mi je!Veceras imam svirku.Unapred hvala

grandia
19.06.2009, 10:47
ijaoo bre shanto ... buraz ima da nam svi smeju ovde .. bruka =))
da kazes da 81z ima gomilu dugmica i saltera i slajdera pa ajde, al on ima samo 10 (pogresio sam u prethodnom postu ...)


slusaj ovako:

1.) stisnes UTILITY pa sa strelicama PARAMETER levo il desno stisnes dok ne stignes na MEMORY Protection: tu stoji momentalno "on" a ti menjas to sa INC/DEC na "off" !

znaci iskljucio si modulu zabranu da menjas i da snimas nesto. to ti dodje kao ja sam obezbedjenje i ne pustam te u kafic dok mi ne pokazes ulaznicu :lol: (izvini malo sale, takav sam ja ...)

2.) pogledaj tvoje boje na I (veliko i) banku i nadji jednu koja ti se ne svidja jel na to mesto ce da snimas novu boju (npr. I23) ... primetices da na A,B,C ili D nemas sanse da brises nista ... zapamti taj broj!!

3.) steluj boju po zelji i kad si zavrsio onda

4.) stisni STORE i drzi taj dugmic! sa DEC/INC dugmic izaberes ono mesto na I Banku koju si zapamtio: kad si naso to mesto spustis STORE dugmic a posle toga stisnes INC (dole pise YES, vazno da dole pise YES) i to ti je to ...

zelim ti dobru svirku!
pozdrav