PDA

Pokaži Full Verziju : zvucnici ev


descha
14.06.2009, 16:20
Interesuje me da li neko zna da mi kaze koji zvucnici idu u EV qrx 115/75. Znam da je 15",ali koji je model,tj oznaka? Nedavno sam svirao na njih i zaista su izvanredne.........

aleksandar72
14.06.2009, 21:03
Bas je DL15ST a Visokotonac DH7....jako dobro balansirana kutija.Bas je standardno dobar DL15,koji se nadje u vise EV serija ali DH7 je EXTRA :-)
Sve u svemu,dobar izbor,jos u kombinaciji sa S118 i Biamping....MEGA SOUND.

pozz

descha
14.06.2009, 21:55
Zapravo,ja imam Cerwin-Vega,to je dvosistemska kutija iz 80ih sa 15" i sa velikom hornom.To toliko slatko radi,ali problem je sto je bass zvucnik 4 ohma i veoma je slab,ne moze nesto ozbiljnije da se pojaca. Pa sam razmisljao,kakvog bi efekta imalo da nabudzim jedan ev 15' iz rx serije. Verovatno mu nista ne bi smetalo. Ne znam da li je to neko radio i da li moze nesto da se narusi u samoj kutiji.... Pozdrav

vladimir68
15.06.2009, 19:03
Budženo je budženo a original je original.Lepo ti kupi neke Ev kutije (nebitno,sx,z,...) i rešio si problem.Da je bilo tada i najbolje ,čim je iz 80-tih to ˝ima nabijenu kilometražu˝ a umesto horne ubaci dobar driver,naravno tu ide i ˝malo˝ drugačija skretnica.....i preračunaj se (s obzirom da hoćeš nešto dobro) da te ne izađe skuplje nego kupovina novih.Pozdrav;)

aleksandar72
16.06.2009, 03:48
....a umesto horne ubaci dobar driver...

a koja je razlika izmedju horne i drajvera?

Pozz

vladimir68
16.06.2009, 14:05
OK .......ma mislio sam da je piezzo (kristal) .....:D

a šta je mislio ; .....sa velikom hornom......= veliki joj je levak ,veliki joj je magnet ili ima snagu?

Beethoven
16.06.2009, 16:09
Dobar je Vlada...:)

aleksandar72
16.06.2009, 16:31
@Vladimir68 OK .......ma mislio sam da je piezzo (kristal) .....

Znam da se cesto pomesa horna i drajver :) zato sam i pitao :)
Horna je zvucni kanal koji daje drajveru pravac reprodukcije zvuka i utice na coverage kutije a s'time i SPLom.Piezzo(feromagnetski drajver) je isto drajver kao i elektrodinamicki drajver,samo losijeg kvaliteta.
Ako vec taj CerwinVega ima ugrdjenu hornu,cisto sumljam da je tu ugradjen piezzo drajver.


@descha
Ako promenis bas-mid drajver treba ce ti novi proracun kutije,nova skretnica, koju ces tesko optimirati na tu kutiju....uz to i novi EV drajver....da ti samo na ispadne kao da si kupio novu kutiju :)
Ako znas tacne speifikacije vec ugradjenog drajvera,mozda i nadjes nesto priblizno,ali opet....."mac sa dve ostrice"
Ja ne bih...

Pozdrav

vladimir68
16.06.2009, 18:53
Slažem se Alex....

Ma dobro ,ko zna -shvatiće...;)

aleksandar72
16.06.2009, 19:03
Ziveli brate :)

Pozdrav

P.S.prvo sta uradim kad predjem granicu bice Jelen pivo,maheri ste nema sta :-)