PDA

Pokaži Full Verziju : PA-50 ili Yamaha psr 1500


alen248
13.06.2009, 15:15
E ovako kolege, imam ponudu za zamjenu kljuc za kljuc znaci ja imam PA-50 i dobijam psr 1500 pa da cujem vase misljenje!

joker1205
13.06.2009, 15:23
bez razmisljanja menjaj!pozz

BoleroBend
13.06.2009, 15:40
jesi lood...
pa ja sam uradio bas suprotno,dao sam psr i kupio pa.
moj savet: NE DAJ!

joker1205
13.06.2009, 15:53
na tebi je da odlucis ali pa50 je igracka po mom misljenju.ja sviram na pa80 i to je vec ozbiljnija sprava.psr1500 je novija sprava i softverski bolja.sve je na tebi,probaj,poslusaj zvuk uporedi i to je to.pozz

BoleroBend
13.06.2009, 16:07
=)) pa 50 i 80 imaju isti i softver i masinu. pa50 nema sempler. to nije moje smiljenje vec opstevazeca stvar.
iskreno od ovakvih kao ja i joker neces imati koristi.
licno mislim da nisam pogresio sto sam zamenio

pogledaj u moj ili neciji demo snimak sa pa50 i psr1500 pa oceni.

marco
13.06.2009, 16:09
Pa 50 nas kako radi. Probaj taj psr 1500 pa sam odluci. Ovde ces dobiti odgovore 50:50. Jedni ce ti reci da ne menjas ni slucajno, a drugi da bez razmisljanja zamenis. I samo cemo se svadjati ni za sta ;)

EmirTotic
13.06.2009, 16:09
Mislim da bi ipak trebao da zadrzis pa50. Za nju ima daleko vise materijala nego za yamahu. A i na forumu ima dosta demo snimaka pa50 koji fenomenalno zvuce. Sve je na tebi... ;)

marco
13.06.2009, 16:10
Eto rekoh ti ja.

gega
13.06.2009, 16:15
Alene zasto hoces da menjash...? Zato sto se pruza prilika ili je znatizelja?
Odluciti moras sam,nase misljenje i komentari nisu bitni.
U principu ne dobijas nista osim sto ces morati da pocnes sve iz pocetka
da bi je sredio ,inace je ista klassa po mom misljenju.;)

alen248
13.06.2009, 16:29
Pa neznam ni ja, Gega u pravu si mislim da je cista znatizelja, a sto se tice komentara znao sam da ce biti ovako 1 za 1 protiv, a ja sad bi sad ne bi:lol:, neznam sad sta da radim!

joker1205
13.06.2009, 17:41
tesko da su pa50 i pa80 ista masina:).Jasam nov pa 50 posle 3 dana vratio i uzeo polovan pa80 i to je sasvim drugi svet.glupo je polemisti oko toga.na njemu je da odluci kako ce.pozz

BoleroBend
13.06.2009, 18:04
to je tvoje misljenje , ja ne mislim tako,ali cenim to sto kazes
poceo sam da sviram i ucio na pa80, koristio sam ga nekoliko meseci al nazalost nisam imao para da ga kupim jer sam imao upis na fax.

ja sam sredio pa50 sasvim ok,i mnogo zavisi od toga kako sredis klav.
poslusaj sta ti kazem, tehnicki su isti, pa50 je u seriji psr1500,pa80 ima i sempler i fles karticu i memorije vise,eto toliko.

na kraju krajeva ovo je tema izmedju pa50 ili psr1500

makso68
13.06.2009, 19:29
Ovako: PSR 1500 i PA 50 nisu ista klasa aranžera : 1.PSR 1500 ima slot za SM card(max 128 MB),ima USB device ulaz,sa kojeg čita sve podatke-DIREKTNO(to ne može ni PA 800),znači,USB stick od 8 GB uključen u PSR 1500 je isto što i hard disk od 8 GB.PSR 1500 ima LCD ekran,što PA 50 nema,kod PSR 1500 ritmovi izlaze puno kvalitetnije na razglas nego kod PA 50.PSR 1500 je,kao nov,bio za 300 evra skuplji od PA 50.Jedina prednost PA 50 je to što ima dva sekvencera za midi fajlove,ali to,nas muzičare,ne bi trebalo zanimati.Mislim da sam naveo dovoljno razloga da tvoja dilema nestane.Ovo govorim iz iskustva jer sam imao dva Korga PA 50,a imao sam i PA 50,i PA 500,a moje je mišljenje da je PSR 1500 bolji i od PA 500.Pozdrav!

cvele
13.06.2009, 21:27
@makso68 hajd objasni samo kako to da PA50 nema LCD ekran?

harepa50
13.06.2009, 21:46
i pa50 i psr1500 imaju LCD ekrane (ili su to mozda LED ekrani, ako smo pomijesali)

mozda je kolega makso68 pod ovim "LCD" mislio da se ekran kod psr1500 moze podizati i spustati, kao kod pa2xpro (mislim da nemoze). Uglavnom, ekrani su isti, nisu screentouch (ni jedan od ova dva)

a niko nije pitao za dirke? ja imam yamahu dgx200, doduse to je malo starija klavijatura, a po meni, dirke od dgx200 skoro pa nikako nisu za narodnjake.
nekad sam imao priliku svirati na psr1000, iskreno, bar meni, nije nesto kad bih uporedjivo sa pa50. ali trebam navesti da nisam imao ritmova i boja da snimim na user u tom trenutku pa nisam "osjetio" kako izlaze ostale stvari.

alen248
13.06.2009, 21:59
Makso bas sam cekao tvoje misljenje, jer imas iskustvo i sa jednim i sa drugim, a mislim da ce mi biti presudan sound yamahe jer kod korga mi to najvise smeta kad ga prikljucis na razglas ni slicno ne zvuci kao na zvucnicima, jedino me malo strah boja kod yamahe neznam kakva je na tom polju?

makso68
14.06.2009, 11:56
Ne boj se,majstore,Yamaha ima odlične boje,samo se moraš malo potruditi oko sound editora.Legendarna DX 11,u koju se narodnjaci i sad kunu je Yamaha,a u PSR 1500 i PSR 3000 ima kompletna paleta boja sa DX 11.Imaš ovdje,na downu jako lijepih boja(harmonika,klarineta,saxova,portamento boja itd.)Zaista,na korgu su malo bolje harmonike,ali ostale boje iz Yamahe izlaze bolje.Što se tiče ekrana kod PA 50,pogriješio sam,a iza ostalih stvari,koje sam naveo u ranijem postu,100%stojim.Pozdrav!!!

Kompozitor
14.06.2009, 12:57
nekad sam imao priliku svirati na psr1000, iskreno, bar meni, nije nesto kad bih uporedjivo sa pa50. ali trebam navesti da nisam imao ritmova i boja da snimim na user u tom trenutku pa nisam "osjetio" kako izlaze ostale stvari.
e ja sam imao bas suprotno iskustvo. Imam psr 1000 i onda sam probao pa50 i bio bas negativno iznenadjen koliko los zvuk ima pa50 u odnosu na psr1000, mada to je bilo samo preko internih zvucnika a cuo sam da pa50 na razglasu ima daleko bolji zvuk tako da i sada ne bih znao za koji da se odlucim, imaju i jedan i drugi prednosti i mane, vise je stvar ukusa.

yamahapassion
14.06.2009, 13:05
Evo da i ja kazem. Ja sam se svojevremeno kad sam kupio psr s700 (sto je u rangu psr 1500) razocarao u boje za solo kod yamahe. Ali ubrzo sam promenio misljenje otkrivsi mixing console. Mislim da je to jedna velika prednost u odnosu na korgove aranzere. mixing konzola i registracije... Ko je ikada imao yamahu psr znace o cemu pricam, dakle kolega, uzmi bez razmisljanja tu psr 1500, a ako treba pomoc, tu smo da ti pomognemo, poslusaj moje demo snimke pa ces da vidis, a to nije ni 10% sta se moze izvuci iz yamahe. A za ritam sekciju da ne pricam....

BoleroBend
14.06.2009, 13:54
ako ces svirati NARODNU MUZIKU uzmi pa50, ako neces onda je svejedno.
to ti je najbolji savet koji ces dobiti u ovoj temi.

makso68 - to sto si naveo nisu kriterijumi po kojima se standardizuju klavijature.
-memorija
-"zvuk bolje izlazi" je krajnje subjektivna ocena i nikako ne se nemoze na osnovu toga svrstavati u jacu klasu.
-svirao sam i psr1100 i 1500 i znam o cemu ti pricam.
-ono za ekran necu ni pominjati,jer na pa50 sigurno nije stakleni ekran ko na televizoru =))

maricm
14.06.2009, 14:37
alene donesi tu yamahu ako mozes do mene pa cemo vidit sta se moze"ozbiljno.
evo znam da si i moj komentar cekao hehehe pozdrav

Kompozitor
14.06.2009, 15:22
Evo da i ja kazem. Ja sam se svojevremeno kad sam kupio psr s700 (sto je u rangu psr 1500) razocarao u boje za solo kod yamahe. Ali ubrzo sam promenio misljenje otkrivsi mixing console. Mislim da je to jedna velika prednost u odnosu na korgove aranzere. mixing konzola i registracije...
e ja sam kupio korg tr ali i dalje sviram na psr i to sa zivim bendom bas zbog mixing konzole i registracija, pokazalo se bolje u praksi :)

makso68
14.06.2009, 17:53
ako ces svirati NARODNU MUZIKU uzmi pa50, ako neces onda je svejedno.
to ti je najbolji savet koji ces dobiti u ovoj temi.

makso68 - to sto si naveo nisu kriterijumi po kojima se standardizuju klavijature.
-memorija
-"zvuk bolje izlazi" je krajnje subjektivna ocena i nikako ne se nemoze na osnovu toga svrstavati u jacu klasu.
-svirao sam i psr1100 i 1500 i znam o cemu ti pricam.
-ono za ekran necu ni pominjati,jer na pa50 sigurno nije stakleni ekran ko na televizoru =))
Očito je da nisi naletio na sređen PSR 1500,slažem se da je sound stvar ukusa,a za ekran na PA 50 sam rekao da je drveni(nisi dobro pročitao post).Ako memorijska proširenja i mogućnosti obrade(editovanja)zvuka nisu kriterijumi za klasiranje klavijature,onda mi,molim te,objasni koji su to kriterijumi.Ja nisam samo imao priliku svirati na PA 50(posjedovao sam 2 komada iste),takođe sam posjedovao i PSR 1500,dakle,sve navedeno je iz iskustva.Pozdrav!!!

gega
14.06.2009, 18:14
@bolerobend
@makso

Samo smireno....:D
Ajde mi da nazdravimo...ko shisha klavijature,pa necemo da se posvadjamo oko toga ....a i inace je sve samo aspekt gledista.... ne?

Zivjeli:lol:

makso68
14.06.2009, 18:19
Gega,brate,živio.Ne svađam se,nego ne volim kad je neko sarkastičan prema meni,pogotovo,neko ko ima godina,koliko ja tezgaroškog staža.Pozdrav!

BoleroBend
14.06.2009, 18:58
80% njih svira korg pa sad vidi,..
-ma dobro bas me briga..ti mislis tako ja ovako i to je to,, tako je i normalno..
-necemo se mi objasnjavati koje je preduzece bolje zar ne :D

- jedino godine u ovom slucaju ne znace nesita jer su obe klav izasle pre par godina..te smo imaliu isto vremena da ih upoznamo.
pozdrav

Vihor
17.06.2009, 17:06
Ovako momci, neka se momak sam odluci da poslusa dobro napucan PA50i PSR-1500 pa neka kupi a ne da posle kaze da ga neko preveslao. Ja jos uvijek tezgarim sa PSR1500 i sa triton le za solo, al ako bi isli komparisati samo arangere bez solo sintija, PSR1500 je defitivno mnogo vise nego sto mozete dobiti. Mixing console o kojoj yamahapsion prica cini cuda, boje imaju svoj filter potenciometar sa kojima mjenjate frequency, ostrina kontrasta boja i pojedinacni level, dodatna terca za umnazanje zvukova i prirodniju kvaliteteu zvuka, masa registracija, dosta dobra ritam sekcija, pa i DX zujalice, nesto harmonika, solidne gitare...eto svako nek isproba pa nek uzme sto mu pase. Pozdrav

alen248
19.06.2009, 23:53
Evo da kazem da sam uzeo yamahu i prvi dojam je da puno ozbiljnije djeluje od PA-50, a ono sto sam do sad uspio da vidim nisam se presao. Toliko za sada ostalo cu reci dok je malo bolje iztestiram!

joker1205
20.06.2009, 00:10
cestitam na izboru:)

makso68
20.06.2009, 12:20
Odličan izbor,ako ti trebaju sređeni ritmovi,javi mi se PP-om i napiši svoj e-mail,pa ću ti poslati.Dobro došao u PSR klub.Pozdrav!

Minicevac
20.06.2009, 13:26
Prijatelju nisi pogresio, pokusaj da klavijaturu sto bolje upoznas jer to je i cilj!!!

caka012
20.06.2009, 22:34
Dovoljno ti je da prelistas ovaj forum i naci ces svasta sto ce ti pomoci da mashinu sredis cakum-pakum. Nemoj da budes lenj i da se zadovoljis onim sto imas, veruj da moze da zvuci duplo bolje nego sto sada zvuci. Znaci, bices i duplo zadovoljniji.
Pohvalno, jos jedan u PSR FUN CLUBU.

doktor87
14.07.2009, 16:26
Cestitam!!! Dobrodosao u PSR club! Posto je tema zavrsena time sto si ti odlucio da uzmes yamahu ne bih nista dodao, ali....
Kolega Bolero...yamaha psr 1500 je MAJKA FUNKCIONALNOSTI na tezgi gde nemas i solo klavijaturu.
Razlozi koje su ljudi navodili u smislu da je bolje uzeti pa50 jer ima vise materijala je istina...ako zelis da kopiras, budes prepisivac ili ne umes da napravis svoj stil aranzera, ne umes da stvaras svoje setove...tj ako si muzicko-kompijuterski nepismen! Sto bi se ti mucio...uzmes lepo i prepises od druga iz klupe ili prebacis boje koje ima Kosmajac (parafraziram)! A od koga je on prepisao? Voleo bih da muzicari koji znaju da prave boje, ritmove i ostale stvari koje su potrebne za rad NAPLACUJU kolegama koji to ne umjeu...jer znanje se naplacuje...ti kad sviras naplatis, a ja tebi jer si svirao sa mojim setoom, bojom i sl...sem ako ne sednes kuci, procitas uputstvo i krenes sam da pravis svoj aranzer. ako ne umes SVIRAJ HARMONIKU... na kraju krajeva...svako od vas bi bacio u kanalizaciju svoj aranzer kad bi krenuo jednom ozbiljno da radi sa zivim bubnjem. neuporedivo...ja sam digao ruke od aranzera ali yamahu PSR 1500 i ostale PSR serije cenim jer omogucavaju muzicaru da pravi svoj stil i jezivo je funkcionalna, samo zahteva IQ :) nije zvaka za seljaka :) usput trenutno sviram solo na X5D Korgu i duplo je bolji od slicnih klavijatura te generacije...samo treba da se sedne i pravi, pravi, namesta, doteruje na svirci...jer je kompleksan... Nadam se da se niko nije uvredio ovim sto sam rekao jer tako mislim, posto je ovo cuvena vecna borba KORG-YAMAHA...nema kraja.

milepsr
18.07.2009, 00:18
80% njih svira korg pa sad vidi,..


Vecina svira iz onog razloga koji je Doktor naveo (Cast izuzecima)
Ima gomila ljudi koji su muzicko-kompjuterski nepismeni, i ne znaju da sednu i da sami iskucaj svoj ritam od 0 nego nadju neki set na netu i to sviraju tako kako jeste, ne znaju ni sebi performase iliti programe da podese kako im odgovara nego koriste onako kako je neko namestio...
Ja se licno najezim kada cujem 90% aranzera PA serije, sve isti ritmovi, boje...
Meni je postalo je monotono. Svaka cast ljudima koji sviraju Korga, ali sa vecinom je situacija takva.

Ja sam svirao PSR 1500 i 90% stvari koje sam imao radio sam sam mesecima dok je nisam namestio da zvuci drugacije. Ali kada sam je sredio, bio sam i vise nego prezadovoljan! Ne bih je u tom trenutku menjao ni zasta drugo, ali splet okolnosti je odredio drugacije, vise ne sviram aranzer...

@ Doktor87
Jel ti to meni budis nostalgiju ? :D

doktor87
18.07.2009, 00:25
Aha :)

jmikulc5
20.07.2009, 16:07
Jos jedan glas za PSR 1500.