PDA

Pokaži Full Verziju : Poboljsati glas


EmirTotic
12.06.2009, 23:02
Drage kolege, kako sve vise vezbam i radim tako mi se sve vise cini da slabije pevam. Ovako dok sviram i pevam sve mi to zvuci ok, ali kad snimim nesto (doduse na telefon pa je snimak losiji) cujem da imam dosta falsheva tokom pevanja. Ne ispadam iz intonacije nikad, ali mi se cini da su mi krajevi stihova nekako suvi... Kako vezbati i sta da radim da poboljsam glasovne sposobnosti...?

bokig800
12.06.2009, 23:16
Nije to ništa strašno.Treba konstantno da slušaš muziku i da se posvetiš pesmi koju hoćeš da skineš.Kao i kod sviranja,ne bi bilo loše da te neko usmeri po pitanju tehnike pevanja,vežbanje dikcije...

EmirTotic
13.06.2009, 00:11
Upravo to mi je problem. Dok sviram sve je extra i tercu kad sviram bas sve... Ali kad treba da otpevam ne zvuci lose sem krajeva stihova (nekako su tanki) i ne znam da pevam tercu... :(

Niikkola
13.06.2009, 00:31
Terca se vezba, a posle nekog vremena sama od sebe krene. A sto se tice pevanja, najvaznija ti je dikcija, pa onda disanje, impostacija i naravno sto kolega bokig800 kaze da sto bolje skines pesmu koju nameravas da pevas. Mozes da uzmes i poneki cas tu i tamo kod nekih profana, jer ako nepravilno pevas moze da se desi da pokvaris i to sto imas. Pozz

jeftabgd
13.06.2009, 00:33
Najbolje od svega je da si svestan i da cujes svoje greske.Pevanje je umetnost za koju je pored talenta potrebno i veliko vezbanje.Ko je pohadjao muzicku skolu sigurno je cuo kolege sa solo pevanja kako do besvesti vezbaju skale.Samo ti vredno radi i slusaj(imitiraj)dobre pevace i te krajeve pa ce i to vremenom leci.A sto se tice terce,ako znas da je sviras onda ces znati i sta treba da pevas.Naravno,malo koncentracije i poci ce ti za rukom.Meni licno su uvek lakse vise terce i mislim da ti je najlakse da to svaris na pesmama kao sto su:Simbil cvece,Jovano,Jovanke i sl.Kad to savladas onda onda ce da legne i niza i seksta.Da se ne zbunis,ima vise izraza za te pratece vokale pa ih zovu jos i mala i velika teca itd.

EmirTotic
13.06.2009, 04:07
Da, tu si u pravu da je dobro sto cujem greske. Imam dobro razvijen sluh i sa tim nemam problema. Sa glasom, kao da ne mogu da ga pustim dovoljno, uvek nekako zgrceno... Pojma nemam. :P

zeljko
13.06.2009, 06:56
Prijatelju Emir Totic ja bih ti predlozio da se javis kresi ima covjek dobru travaricu (Rakiju )i to kad popijes nema glas ko kod djeteta heheh pozdrav

gega
13.06.2009, 16:25
@emir totic
Samo vjezbanje i vjezbanje kao i kod sviranja levom rukom.
Ne bi bilo lose da te neko iskusniji u tvojoj blizini slusa i sam daje svoje misljenje:)
A Jefta se od rodjenja bavi muzikom kao i jos neki clanovi porodice pa im je sigurno lakse bilo u timu jer im je muzika svakodnevica tj u krvi...:D:)>-

makso68
13.06.2009, 19:44
Emire,prijatelju,sve što su kolege rekli u prethodnim postovima stoji,ali glas i pjevanje su Božiji dar,koji se može malo tehnički popraviti.Misliš li da su Džej,Ljuba Aličić,Šaban, Šerif Konjević i Haris Džinović uzimali časove pjevanja?Nije da te obeshrabrujem,ali je tako.Jesu li Suzan Bojl ili Pol Pot uzimali časove pjevanja,a otpjevali su najteže kompozicije i arije.Pozdrav!!!

EmirTotic
13.06.2009, 23:34
Vidi kolega, ja znam da pevam. Msm, to mi sve kolege u okolini kazu, ali jednostavo ja nisam zadovoljan sobom i mislim da mi fale neke finese (navedeno u prethodnim postovima). Steta sto imam staru klavijaturu pa ne mogu napraviti demo snimke da okacim, tako bi bilo mnogo lakse.

makso68
14.06.2009, 11:46
Nisam ni rekao da ne znaš pjevati,te,tehničke finese se daju dotjerati,ali u suštini,glas,kao i umjeće pjevanja je Božiji dar.To je najbolje demonstrirao Pol Pots,otpjevavši jednu od najtežih arija,bez dana muzičke naobrazbe.Čovjek je prodavao mobitele,a sad je poznati svjetski tenor.Ni pokojni Lućano Pavaroti nije bio muzički školovan dok nije postao poznat ; tek tad se muzički opismenio.Pozdrav i svako dobro!

zeljko
14.06.2009, 11:51
Makso imas do nekle pravo ali moje misljenje je da jedan pjevac iako ima urodjen pjevacki dar da mora da zna da pjeva dzaba mu glas ako nezna pjevat pozdrav

EmirTotic
14.06.2009, 11:57
U svakom uspeju je 1% talenta, a 99% rada... Tako kazu... Mada, istina da je to boziji dar koji treba da se razvija... Samo vezba...

zeljko
14.06.2009, 12:13
Samo da kazem jos nesto moze se puno postic vjezbanjem glasa,a Emiru je puno lakse jer covjek svira i uz to dok svira i pjeva a svako ima svoj glas i moguce je ga istrenirati sa puno rada oni ljudi koji nikad nisu svirali sigurno im je teze naucit pjevat,jedino ako ne vjezbaju svaki dan od malena uz muziku koju slusaju a tacno je to da oni koji su rodjeni sa lijepom bojom glasa da je jos bolje Cao
Dodato:
Samo da kazem jos nesto moze se puno postic vjezbanjem glasa,a Emiru je puno lakse jer covjek svira i uz to dok svira i pjeva a svako ima svoj glas i moguce je ga istrenirati sa puno rada oni ljudi koji nikad nisu svirali sigurno im je teze naucit pjevat,jedino ako ne vjezbaju svaki dan od malena uz muziku koju slusaju a tacno je to da oni koji su rodjeni sa lijepom bojom glasa da je jos bolje Cao

Samo da dodam i ovo da cujete sta legenda kaze u vezi pjevanja

http://www.youtube.com/watch?v=kKm5vMseYNw

makso68
14.06.2009, 18:10
Ma,jasno je da treba vježbati.Ali u ovom slučaju ne važi teorija : talenat 1%,a rad 99%,ovdje je omjer od prilike pola-pola.Pozdrav!!!

laky
15.06.2009, 18:56
@makso68
"...ali u suštini,glas,kao i umjeće pjevanja je Božiji dar..."
Samo je glas Boziji dar, a umece pevanja stvar tehnike i vezbanja. Pogledaj samo koliko pevaca ima sasvim dobar glas, ali katastrofalnu tehniku (disanje , dikciju i sl).

"...Pol Pots,otpjevavši jednu od najtežih arija,bez dana muzičke naobrazbe..." Mozda on nema ni dana naobrazbe, ali nigde neces procitati da nema ni dana vezbanja, tj verovatno je covek godinama pevao pa makar i za svoju dusu ali je pevao.

zeljko
15.06.2009, 19:39
Laky e to sam i ja odprilike mislio reci nema ga da prvi put stane za mikrofon i da odmah zna pjevat ali svako i9ma pravo da kaze svoje misljenje pozdrav prijatelji

gagy
15.06.2009, 23:07
Dobro je dok god ti nisi zadovoljan sa svojim pjevanjem!Uvjek ces teziti ka tome da se usavrsavas.Pozzzzz

makso68
16.06.2009, 09:45
Laky e to sam i ja odprilike mislio reci nema ga da prvi put stane za mikrofon i da odmah zna pjevat ali svako i9ma pravo da kaze svoje misljenje pozdrav prijatelji
Ljudi dragi,pa ne mislite valjda da sam tako mislio,da može bez vježbanja.Pa,ja sam već 20 godina nastavnik muzike.Rekao sam da nije isto kao kod učenja sviranja(talenat 1%,a vježbanje 99%).Kod pjevanja to jednostavno ne važi.Naravno da se disanje,dikcija,melizmatičko pjevanje,izdržavanje tonova i sl.mora redovno vježbati.Ovdje je omjer talenta i rada pola-pola.Pozdrav!
Dodato:
Da vas podsjetim,naslov teme je : Poboljšati glas-Ja tvrdim da se to ne može,može se samo poboljšati tehnika pjevanja.Opet,pozdrav!

zeljko
16.06.2009, 10:32
Makso drug samo da ti kazem posto si nastavnik,ja sam u vrijeme kad sam isao u skolu i u osnovnoj i u srednjoj ponekad kad nisam znao matematiku nastavniku odpjevo nesto i dao mi je dvojku samo da nebi jedinica bila,to je istina ziva nije laz.Pozdrav

makso68
16.06.2009, 13:46
Dobar ti taj nastavnik,neki meraklija,svaka mu čast.Ja,hvala Bogu,ne moram djeliti jedinice.Pozdrav!

zeljko
16.06.2009, 13:49
Makso brate to je bilo prije 20 tak godina samo sam htjeo da kazem ko zna zna salim se budi pozdravljen heheh