PDA

Pokaži Full Verziju : korg pa 800 i Roland GW8 konbinacija


MT775
12.06.2009, 21:04
imam korga pa 800 i uzeo bih jos jedan aranzer ...vasi predlozi....
inace sviram od 13 godine ...historijat klavijatura koje sam imao prvi kasio MT 105,Casio CT 370,Casio CT 460,yamaha pss 680,Korg X3 ,Korg i2,Korg pa80 ,Roland VA3,Korg pa1X....

bokivelik
12.06.2009, 21:53
Brate ne kapiram sta ce ti dva aranzera. Po meni uz pa 800 dodje jos recimo Roland Fantom ili yamaha Motif i sta ce ti vise. U korga semplovi za aranzer a gore semplovi za solo i to je to.

makso68
12.06.2009, 22:21
Treba drugi aranžer,pogotovo uz Korga PA 800,koji je kvarljiv.Ja bih ti predložio Roland GW 8,jer super služi kao solo sint,a za ne daj Bože,može poslužiti kao super aranžer.Već sam,doduše poodavno,pisao o Rolandu GW 8 kao solo sintu i rezervnom aranžeru.Pozdrav!

bokivelik
12.06.2009, 22:52
ako ce mo gledati dali se klav treba pokvariti ili ne onda netreba ni svirati. Podrzavam misljenje makso ali kolega nije rekao zbog cega jos jedan aranzer?

jeftabgd
13.06.2009, 00:49
Pa,dobra ti je ideja da uz Pa-800 uzmes taj Roland.Da ti cuva ledja posto ovo crkava ko ludo a i imao bi veci izbor farbi i veci komfor u svirci.

hazir_71
13.06.2009, 01:04
Po mome misljenju kolega najbolje ces sam odluciti ovdije ces dobiti misljenja prema licnom ukusu svakog od nas ili da ti kaze neko ko je strucnjak i ko je sve te kljave imao i znao dobro da ispita i koristi moj pa800 se pokvario jednom za tri godine i tad je bilo do mene kod nekog opet mnogo ranije sve ti je to od slucaja do slucaja pusti ti strucnjake rekla-kazala(ne mislim nikog licno ovdje vec opcenito-da nebi bilo uvredjenih)) i odluci sam shodno svom ukusu i potrebama pozz...

makso68
13.06.2009, 20:14
To što sam već savjetovao je iz čisto praktičnih razloga,jer svatove ne zanima,niti treba da zanima,što je nekome crkao RAM(ili bilo koji drugi kvar,na bilo kojoj drugoj klavijaturi,nebitno)u pola svadbe.Ja imam običaj nositi i rezervni slejv ili miksetu.Pozdrav!!!

MT775
14.06.2009, 09:15
ma niste me razumeli imam korga pa 800 vec 3 godine kupljen u brckom republika srpska da ne navodim firmu radi reklame.... i gotovo nema vikenda da ne radim sa njim mislim da gresite korg je super klavijatura ubacivao sam ja sve i svasta ali nisam gresio kao ostali global nikada nisam uzimao od drugih... klavijatura crkava samo ako se global stalno ucitava i menja pogotovo ako je od pa1x ili slicno....nego vec duze vremena se meracim da uzmem mp3 karticu za korga pa reko pre nego sto dam 200eura za karticu bolje da uzmem rolanda i jutros ga kupih na Ebay za 525 eura 3 meseca star pa ce da vidimo sta ta masina moze i ako sam zakleti korgovac i znam korga u dusu eto sad i rolanda da okusim bicu dete iz mesovitog braka neka se ne ljute ni korgovci ni rolandovci ...jst da je ovo najslabija vrezija rolanda ali mi balkanci samo znamo korg i roland kao za audija i golfa i nista vise mada ko je cuo i svirao GEM genesis brzo ce skontati da je to najaca ikada napravljena klavijtura za orijentalnu muziku samo sto je rijetka inema ih puno u opticaju slusao sam grke kakosviraju i kakvi su ritmovi isemplovi nijedan korg ni jamaha ani roland nisu ni blizu....eto toliko od mene.....

zsimonovic
14.06.2009, 13:15
GW-8 je igracka za pa800.Bez uvrede,to je moje misljenje a i slabe su mu solo boje.Mnogo,mnogo bolje solo boje imaju rolandi xp serije.Pre bih kupio kao rezervnu ritam masinu npr. Roland DR-808 http://www.rolandus.com/products/productdetails.aspx?ObjectId=473&ParentId=69 i eventualno solo xp30 klavijaturu za rezervnu.Ja bih to uradio pre nego da kupim gw8 a iste pare su u pitanju a mnogo se vise dobija.

makso68
14.06.2009, 17:58
Koliko znam da nije tema poređenje PA 800 i GW 8,nego je čovjek tražio savjet za rezervni aranžer.Praviću se da nisam pročitao komentar o bojama na GW 8,jer će ispasti svađa.Očito je da kolega nije imao priliku čuti soundove na GW 8.Pozdrav svima!