PDA

Pokaži Full Verziju : Roland E50 VS Korg PA60


mimiki
04.06.2009, 01:50
Ajde ljudi da cujem vase misljenje nesto se razmisljam da menjam E50 za PA60 sta vi mislite?i da li je realno da se to menja glavu za glavu?

gega
04.06.2009, 05:25
Ne znam iz kog razloga mijenjas ali ako vec zelis menjati idi na nesto bolje...;)

svrakan
04.06.2009, 07:10
Ja cu ti samo kratko odgovoriti,da je tvoj izbor i da ti sam moras znati da li da menjas ili ne,ako vec imas E50,bolje nadji nekog prijatelja koji ima pa60 pa neka ti demonstrira spravu,a i ti naravno,pa ces odmah videti prednosti i mane.

Marco7
04.06.2009, 09:40
To su ti klavijature iz iste klase,najbolje ti je da probas jer je to stvar ukusa a ako uzmes Pa60 javi se da ti posaljem moj set iz Pa80 da se ne patis sa sredjivanjem ;)

mimiki
04.06.2009, 13:04
pa bio sam bas juce s kolegom da pazari PA60 i probao sam ga i vise mi se svideo njegov zvuk na prvo slusanje zato se sad i neckam,a i upravljanje mi se vise svidja na PA seriji bez obzira sto E50 ima TOUCH SCREEN,a prvo sam hteo PA80 ali koliko sam citao ovde razlika izmedju PA80 i PA60 je sto pa60 nema SAMPLER i VOCALIST,a ja imam TR-a pa mi sampler ne treba a ni vocalist mi nije neophodan,pa mi se ne daje 300,400 eura vise....

dalabu
04.06.2009, 13:24
Vokalist nema ni pa80 osim ako kupis dodatno prosirenje odmah da te to ne buni!A da bi imso bolju predstavu ili ako neznas sta je dobro znas sta je skupo hehehe odprolike ovako:kod mene ovdje je jos uvjek pa80 800e pa60 600e E50 je 400e,govorim za ocuvane polovne instrumente.Ipak su to ljudi godinama studirali i ne mora cjena biti mjerilo ali po meni su u pravu.Pa sada je do tebe sve sta i kako ces odluciti!

mimiki
04.06.2009, 13:37
kod nas nisu bas takve cene,odakle si ti? kod nas je dobar PA80 1000eura ,ovaj drug sto je juce kupio PA60 u perfektnom stanju kao iz radnje 700eura,a moj E50 ne bih nikad dao za 400eura mislim da je to bas malo

znaci razlika izmedju PA60 i PA80 je samo sto PA60 ne cita semplove?

kreso
04.06.2009, 13:59
Pa60 je nešto između Pa50 i Pa80. Znači ima ploču od Pa80, čak na njoj imaš i predviđeno da se nadogradi Flash memory card slot (mada kad zbrojiš trošak nabave i ugradnje, onda ti se isplati odmah nadoplatiti za Pa80). Pa60 ima mogučnost ugradnje HDD-a i sistemski radi isto kao i Pa80, samo kako smo već rekli nema mogučnost reproduciranja samplova.
Dali mjenjati E50 za Pa60 ? Hmm, ja kao stari korgovac bi to odmah učinio samo iz razloga što ti KORG Pa dozvoljava prekucavanje tvorničkih stylova i što je sound na Pa60 nešto "bolji" od E50. E sad, što se tiče aranžera znaš kako se kaže Roland je Roland. U biti, sve je stvar ukusa. Preslušaj svoj najbolji set i neka ti neki karan prezentira Pa60, ako nema onda može i Pa50 (to ti je isto samo bez HDD-a) ili Pa80 bez samplova, mada mislim da je Pa80 kao aranžer dosta bolji od Pa60. meni osobno Pa60 više vuće prema Pa50, samo što je designom malo ljepši i što je ipak materijal kvalitetniji, tipka bolja, ostalo ti je sve manje više isto.
S druge strane ne zanemari činjenicu da je E50 dosta mlađi aranžer od Pa60, ako se ne varam razlika je 4-5 godina.
S obzirom da imaš Tr-a ostani ti rađe na Rolandu i razmišljaj rađe da ušparaš za G-70 ili E-80. Uvijek je bolje imati u "staji" dva različita konja, nego dva konja iz iste ergele, jer faktički Tr i Pa60 ti imaju skoro pa isti sound, razlike su mizerne.

mimiki
04.06.2009, 14:06
mozda si i u pravu,ali kad bih naleteo na neki ekstra ocuvan mozda bih se trampio ovaj sto je juce uzeo moj drug (PA60) je kao iz radnje da ne verujes s HDD i torbom za 700eura nema ni jednu ogrebotinicu nijedno slovo nije izlizano,ali sva je prilika da ce on svirati sa mnom pa mozda i ostanem na Rolandu.juce sam bas uporedjivao boje na PA60 i E50 i mogu vam reci da su dosta lepse na PA60 realno receno
Dodato:
e da niste mi rekli jer realno E50 za PA60 glava za glavu?

ivan tr
04.06.2009, 14:14
Mislim da nisi u pravu sto kazes da je izmedju pa60 i pa80 razlika "samo" u sempleru. Zbog tog semplera koji ima pa 80 te dve klavijature zvuce kao nebo i zemlja. E sad kao sto ti kazes da imas tr pa ti semplovi nisu na aranzeru potrebni to je stvar tvog ukusa i onoga sta zelis. Ako ti nije bitno da imas dobar i kvalitetn bas, bubanj , kontru i td. na aranzeru onda ce ti pa 60 zavrsiti posao.
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">

kreso
04.06.2009, 14:25
Pa i reko sam da je Pa80 u odnosu na Pa60 "profesionalniji" stroj, iako im je matična ploča ista. I naravno da na Pa80 ritam ljepše "grmi" nego na Pa50/60, no to neki neče nikako priznat, jer svojedobno je Pa80 bio vrh ponude od Pa prve generacije. A kod razdvajanja kanala to najbolje osjetiš, jer na Pa80 to radi ko grom, dok se ma ikoja Pa60 "muči" i jedva da je osjetno bolja od Pa50-tke, a kamo li da je al pari Pa80.

@ Mimiki

Realno su cijenovno E50 i Pa60 rabljeni 1 za 1 tu negdje +/- 100 €, ovisi o očuvanosti pojedinog syntha, mada E50 bi s obzirom da je mlađi trebao više vrijedit. Ali ..., Roland je tih aranžerčića u posljednje vrijeme napucao u 3PM :lol: pa si i sam tako spušta cijenu.

Marco7
04.06.2009, 15:35
I jos jedna velika razlika izmedju Pa60 i Pa80 a odnosi se na zvuk je sto Pa60 nema 4 izlaza a Pa80 ima a to kod mene igra veliku ulogu!!!

mimiki
04.06.2009, 15:59
pa dobro znaci PA80 je klasa iznad ove dve navedene sve u svemu to je ok,pasce i pa 80 ali ne jos zbog para sad imam u planu nove kutije,mixer,skolarina 60 000din ne znam de mi dupe de mi glava:(,pa sam zato mislim da menjam glava za glavu.hvala na savetima

leksa
04.06.2009, 17:09
Mislim da treba dobro da razmislis, pogotovo jer imas i Tr-a. Ja imam kombinaciju Pa 60/ Tr i mislim da imam veliku razliku u kvalitetu izmedju dva instrumenta sto se tice boja. Sa druge strane drugar mi ima roland exr e2 i mogu ti reci da su njegovi ritmovi daleko masniji i puniji od onih na pa 60, g 800 od jednog drugog drugara da ne pricam. Ima tu dosta i do mene jer bas i nisam vest u sredjivanju ritmova(amater) ali cini mi se da barem moj korg pa 60 kao da mu fali basa na izlazu. Zapravo celoj klavijaturi nedostaje basa, po mom misljenju. Mozda je pa 60 prakticniji jer ima daleko vise materijala, ali ja bih se pre odlucio za tu tvoju kombinaciju da mogu da biram nego za moju.
Pozdrav

mimiki
04.06.2009, 18:04
sad sam svirao PA60 doneo ga drug kod mene,jbg zavisi od ukusa verovatno me je smorio malo zvuk rolanda,nekako mi korg izbacuje cistije ritam,ne znam kako da objasnim ima nekako skroz dugaciji bubanj,bas, na rolandu mi je nekako agresivniji i ne izlazi toliko lepo i cisto i boje su lepse nego na rolandu,ali ne verujem da cu menjati, bar za sada, posto ce on svirati sa mnom pa ce nam dobro doci i roland

bokig800
04.06.2009, 19:15
Nemoj pokusavati da poredis boje sa pa60 i rolanda E50,zato sto je tu u startu bolji korg,ali ti E50 daje jace bubnjeve,koje,da se ne lazemo kad se dobro srede izbacuju na razglas pravu snagu!Iskreno,po meni imas dobitnu kombinaciju-rolanda za aranzera i korga za desnu ruku- Probaj Rolanda aranzerski sto bolje da sredis i sa Tr-om u kombinaciji,nece ti trebati bar neko vreme neka zamena za trenutnu kombinaciju.
Ako ti ispadne prilika da menjas glava za glavu ta dva aranzera,sigurno da ti odgovara ta menjaza,posto,koliko sam mogao da primetim (bar ovde u moj kraj) vise ljudi je naklonjeno korgovim aranzerima i verovatno ces ga lakse prodati (kasnije) nego rolanda E50.
Pozdrav i izvinite sto sam ga sad maaaalo oduzio:)

Minicevac
04.06.2009, 19:49
Kolega nemoj da menjas E-50 za pa 60 iz razloga sto vec imas tr,a pa serija i tr imaju 70-80 % iste boje...PozZ

mimiki
04.06.2009, 20:29
ma nije meni zbog boja nego samog aranzera,ne znam jos sta cu

Bugibendts
05.06.2009, 00:43
pisem iz licnog iskustva.imao sam korg pa 80 u fulu.menjao sam ga za roland e60, u pocetku sam se rastuzio do zla boga i hteo sam da bacim sa 5 sprata e60 ali kada sam malo seo i posavetovao se sa par kolega ne bi ga menjao za 3 pa80 znaci na svirci mnogo lepsi i meksi ton imam jedino mi fale malo vise solo boje ali zato vucem sa monom yamahu dx11 i sve je ok kasnije razmisljam da uzmem fantoma i da povezem e60 i njega i tu je kraj.mislim da sam ti bar malo pomogao i uverio te da imas veoma solidnu spravicu jer svaki korg nekako mi mulja aranzer sve je cisto ali kada se pusti sve odjednom nista se ne razaznaje onaj ko se malo vise razume u muziku znace o cemu pisem .poz

toni-bt
05.06.2009, 02:18
Bugibendts (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=5788),ja djelim tvoje mislenje.Do pre 3 god svirao sam iskljucivo na Roland aranzere(E-15,E35,E-70,E86,E500 i g800) i kad sam svirao uvjek mi je bila puna dusa.Pre 3 god (ni sam ne znam koji mi je k... bio)uzeo sam Korg pa 80,ubio sam se da namestim saund,razdvajao na 4 kanala,flesh card,i sva moguca sranja ali nikako da dobijam onaj saund koji me uspunjava.Svi mi kazu da mi je saund super ali ja znam da nije to-to.Jos uvjek kuci cuvam G800(na njega mi sin vezba klavir za skolo)pa kad sednem na njega osecam se mocnije.Zato kada mi ispadne dobra prilika obavezno se vracam na neki dobri Roland kao na pr.D-70 ili E-80.Ovo je moje mislenje i nikog ne ubedujem da je tako,ali opet kazem,tako je! Ha,ha,ha!!!!
(http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=5788)

milanceshow
05.06.2009, 02:44
@mimiki
Roland E50---Dobar aranzer,a solidne boje....
Korg PA60----Solidan aranzer,a dobre boje......

Sta ti zelis da kupis?
Klavijturu za soliranje ili aranzer?

mimiki
05.06.2009, 03:26
pa zelim aranzer posto sam vec uzeo TR on mi je za boje

svrakan
05.06.2009, 03:29
Iako sam Korgovac,u ovoj opciji bih ipak e50,masniji je aranzer,a za solo vec imas TR.Ali ti sam odluci za sebe.

milanceshow
05.06.2009, 03:32
@mimiki
To je to mimiki.....ne razmisljaj dalje..........

mimiki
05.06.2009, 03:38
ipak je zakljucak da je stvar ukusa meni su oba aranzera dobra i potuno su mi razliciti i po ritmu i po soundu,nekako bas ne moze nijedan da mi prevagne na jednu stranu.S jedne strane kad pustim neki dobar set za PA60 svidja mi se vise nego moj Roland i sad me grize savest da se ne zajebem mozda je u meni problem posto nema materijala i setova za E50 znaci sve od mene zavisi i kako ja to sredim,znaci nisam zadovoljan svojim radom...a verujem stvarno da moze lepo da se sredi
Dodato:
mada ljudi priznajem da ste me 80% ubedili da ostavim roland

Minicevac
05.06.2009, 17:38
Samo da dodam iako si se vec odlucio da ostavis Rolanda...Ja trenutno imam roland E-50 a pre njega sam svirao Pa-50.Pa 50 mi se mnogo bolje i cistije cuo kad ga slusam onako samo na njegovim zvucnicima ali kad ga stavim na ozvucenje totalno se drugacije cuo...Kod Rolanda je druga stvar,na njegovim zvucnicima se onako mutnije cuje ali kad se poveze na ozvucenju mnogo se realnije i prirodnije cuje...Koristio sam sa kolegom dynacord power mate 600 i kutije ev od po 400w neznam tacno sad koja je njihova oznaka...PozZ

mimiki
05.06.2009, 18:29
ne koristim ja njegove zvucnike nikad meni su kuci stalno prikljuceni zvucnici od 300W zbog komsija=))

makso68
05.06.2009, 18:37
E,jebi ga,Mimiki,kad se toliko kolebaš onda kupi Yamahu.(šalim se)Ja bih,ipak,ostavio Roland E 50,koji je u kombinaciji sa TR-om pravi komplet.Pozdrav!

mimiki
05.06.2009, 18:45
yamahu nijednu jos nisam probao tako da...ali sto da ne ako mi se svidi:)

bokig800
05.06.2009, 22:30
a da ti probaš da se posvetiš malo više svom rolandu ( da sredis ritmove u fulu) pa da tek onda razmislis sta ti je činiti:winking:

leksa
05.06.2009, 22:39
Sad mi nije jasno, koristis 300 w zbog komsija. Zale se na los kvalitet zvuka sa zvucnika od E 50?
Za to da zvuk sa Pa 60 daleko losije izlazi na output-e nego na svoje zvucnike, ili na slusalice u potpunosti bih se slozio. Ponekad kad sviram preko razglasa imam osecaj kao da mi je aranzer(Pa 60) ustrojen.

mimiki
06.06.2009, 14:53
ma koristim te jel me komsije nerviraju pa zato zbog njih=)) ova sto zivi terasa do mene zazidala zid misli da ce joj pomoci:)
A sto se tice sredjivanja visim ja na njemu svakodnevno
Dodato:
aj sad jos jednu soluciju da probamo
sta mislite o tome ove dve za jednu jacu da li ima smisla?
E50 + TR = ???

milanceshow
07.06.2009, 20:23
Evo da ti kazem nesto sto mozda nije u okviru teme.........

Kada sredjujes klavijaturu,uvek gledaj da iskopiras produkciski neku pesmu koja je dobro odradjena..........
I dobices zeljeni zvuk.........

mimiki
07.06.2009, 21:29
To je pametan savet ali nimalo jednostavan zadatak