PDA

Pokaži Full Verziju : Korg PA80/500/ ili ketron sd5?


miki_0501
03.06.2009, 21:42
treba mi za pireve nova klavijatura i dvoumim se između ovih? po meni je ketron zasad u planu....!!

zeljko
03.06.2009, 22:44
Kakav ketron ako sviras nasu muziku ja bih ti predlozio tu od Korga Pa 500 ako ne nesto bolje jer se za njega moze puno sta naci mislim ritmovi i ima vec fabricke boje za nasu narodnu muziku i ja sam se malo zezno sa Ketron SD3 to je isti kao i SD5 samo sto je ketron Sd3 bez tipki koji koristim sa midi harmonikom Pozdrav
Zeljko

adnan93
04.06.2009, 00:01
drug ja bih radije Korg pa 80 ili pa 500,a prije pa 500,jer moze sve odraditi...pozz

zsimonovic
04.06.2009, 00:06
Slabo gde imas da nadjes boje za Ketron a i kad nadjes ima da te ucenjuju a za pa pa80/500...imas ritmova i boja krs i lom.Toliko toga ima da nadjes na netu za pa seriju da ne mozes sve da stignes ni da probas i preslusas.Bolje uzmi korg pa... Moje misljenje i mislim da sam u pravu!

ivan tr
04.06.2009, 00:43
I ja se slazem sa ostalima koji su ti rekli da uzmes PA seriju. Korga ces mnogo lakse srediti. Razmisli lepo, ali ako ti svi kazu isto nema sta da se dvoumis.

dalabu
04.06.2009, 01:35
pa500 uzmi ali ima vec roman napisan o usporedbi ovakvih aranzera

b.o.Y.c.h. ČK
04.06.2009, 01:39
za našu muziku KORG Pa, definitivno...

dugmic
04.06.2009, 05:13
namuciome ketron godinama x 1 dok ne uzeh pa 800, ketron totalni promasaj.

zeljko
04.06.2009, 06:48
Dobro druze nije bas ni totalni promasaj kako ti kazes nije valjda da se nemoze sredit sve se moze samo treba znat svaka skoro novija od ketrona ima funkcije da sam pravis u njoj ritmove i boje isto tako samo treba radit i zsto bih svako isto zvucao ,svakako ode prava narodna muzika u ku...c tako da za ove polu narodne pjeme je dobar i ketron,ali moram da napomenem ja sam ljubitelj prave narodne pjesme i nezelim nikog da ovim uvredim ali ima tu i istine mislim pozdrav svima
Zeljko

Dovijarski025
04.06.2009, 11:20
Prijatelju evo samo da ti potvrdim, za nasu muziku ipak je bolje da uzmes pa500.
Ja sviram korga i prezadovoljan sam.
Neces pogresiti ako uzmes Pa500.
Pozz

vujanov
04.06.2009, 12:17
Pridruzujem se, bilo koja od Korga PA serije....zavisi samo od toga koliko novca hoces da ulozis...ali PA definitivno.....ja i mam PA 800, eto...

Dzu box
04.06.2009, 12:42
Korg naravno....a kad bi birao izmedju pa 80 i pa 500 to bi definitivno bio pa 80....pozz

kreso
04.06.2009, 14:14
S obzirom na materijal Pa serija je u debeloj prednosti nad bilo kojojem aktualnim aranžerom. Za KORG Pa je gotovo sve napravljeno što se tiće ritma. Pa80 je u blagoj prednosti pred Pa500 radi mogučnosti čitanja samplova, no Pa500 je ipak RX tehnologija i novi sound procesor identičan onome na KORG Pa800. Oko ova dva aranžer moraš odlučiti sam, i vidjeti koliko ti trebaju samplovi. Ako ti samplovi nisu važni onda Pa500 koji je ipak 6 godina mlađi aranžer i novija generacija KORG-a. Ako razmišljaš o Ketronu tada ti ne bih baš preporučio SD5 jer nema sampler. Tada ti je daleko najbolja solucija Ketron SD1+. Istina je da za Ketrona baš nema materijala, ali mogučnostima Ketron pojede u ritmičkom smislu i Rolanda, a kamo li KORG-a. A i danas Style works sve konvertira tako da za ritmove nemaš beda. Sound na Ketronu je fantastičan i realan. Boje mu gotovo nemoraš uopće našminkavati. Sample memorija je osnovna od 16 Mb proširiva do 32 Mb, što mislim da ti je gotovo dosta za tih par soundova kojima je KORG trenutno u blagoj prednosti, s time da je AKAI kompatibilan, a barem za njega ima samplova ko u prići. I još nešto, kod Ketrona daleko je veća prednost što je ozbiljno građen aranžer, profi materijal, poluotežana čvrsta i dobra tipka s kojom se Pa80 ne može mjeriti nikako, a posebice Pa500. Priče od kolega kako je Ketron promašen slučaj zanemari, jer SD serija je puno bolja od stare Pa serije KORG-a, posebice je jako zahvalan kako sam spomenuo Ketron SD1+, a čak je i stari X1 al pari Pa80-ki.
Znači moj ti je savjet, uzmi Ketrona, ali ne SD5 nego SD1+, i kad ga središ nema mu blizu niti jedan aranžer iz te generacije. Jači su samo noviji TOP modeli velike trojke kao Tyros 2/3, Pa2X il Pa800, G70/E80, GEM Genesys pro i tako što košta 3 puta više. SD1+ već možeš nać za 1.200 €. A SD5 (ne znam dal ima mogučnost proširenja za samplove) košta kod mene 1700 €. Onda ako već imaš novaca za SD5 rađe uzmi KORG Pa800 ili rabljeni Roland G-70 i na konju si.
Ketron ima samo jednu manu, naime postojala je serija kojoj je odlazio ispravljač napona. Ali nije palio matične ploče jer ima dobru sicherung zaštitu.
No to je već daleka prošlost i mislim da su to već odavno popravili.

zeljko
04.06.2009, 21:56
Kreso je u ptpunom pravu za ketron sto je rekao samo da dodam ono sto on nije znao u vezi SD5 ,ja sam citao u SD5 prirucniku tj.knjigi koju sam dobio uz SD3 iSD5 da se moze narucit neka posebna karta u koju se moze ubacit jos sempova tj.boja ili vec dodju boje sad neznam tacno ali odprilike tako nekako. Ima mogucnost da u patern editoru sam pravis ritmove od vec fabrickih koji su unutra ili da ih pravis nove kao i preko midi kabla da snimas od midi fajla i tako rezes ritmove,filove i sve sto treba jest da nije jednostavno ali ako znas ide sve,u programu mozes do cetri boje da napravis jednu mjesanjem fabrickih boja multi sampe i da podesavas efekte ,duo trio itd pozdrav za sve kolege <Zeljko