PDA

Pokaži Full Verziju : svirke na crnogorskom primorju


igorn73
02.06.2009, 11:46
voleo bih da cujem neke utiske kako je za posao,tipa one man bend

shorty123
02.06.2009, 12:18
Sto se tice one mane bend ,tako je u budvi vecinom,znam barem 5 lokala gde je prosle godine bila svirka jedan ili 2 coveka,a u Bombu je bio recimo kosmajac:)
Trokadero i ostale jace diskoteke tamo su uglavnom svako vece gostovanja ovih nasih zvezda...

A mene zanima Herceg Novi da li moze tamo da se nadje tezga za bend??

Pozdrav.

Marco7
02.06.2009, 12:18
Mislim da im je ove godine sezona prdnula u cabar pa tako da ti utisci nece ni trebati ;) Ako bude trajala sezona 10 dana oni su na konju!

shorty123
02.06.2009, 12:34
Znaci onda neke banje ???:)

Marco7
02.06.2009, 12:46
:) Ja trenutno radim u Vrnjackoj Banji vikendima a i na pragu sam da celu letnju sezonu pogodim na Zlatiboru,60 radnih noci ;)

vujanov
02.06.2009, 12:52
Ljudi, manite se te inercije...kakvo more i svirka na neproverenoj strani...sve je to toliko nesigurno danas...nekada sam svirao na moru, i bilo je dobro, ali vec dugo nije...zato je najbolje u svom mestu naci neku bastu i provesti tako radno leto...provereno!!!

Marco7
02.06.2009, 13:01
Lepo je svirati na moru,super odmor fakticki za dz,lepe zene,provod...Extra...Ali jebes ti to kad se vratis kuci praznog dzepa!Svirka na moru samo za dobre pare ;)

mimiki
02.06.2009, 14:14
Mare moj cale bio proslog leta u Vrnjackoj banji, kaze ode na svirku uvece do nekog kafica kad ono tamo klavijatura s koje pustaju fajlove i 2 pevaca i pevacica jel stvarno ima toga?

Marco7
02.06.2009, 14:43
Sad ovako stoje stvari,ja radim u Beloj Ladji(sviram uzivo),u Toploj vodi su bendovi proslog vikenda bio Akapulko bend,Medeni mesec,Alegro bend ovoga ne znam ko gostuje ali ne radi nesto bog zna sta taj lokal a odlican je i u Podrumu kad ima svirke obicno su bendovi i izva je svirka ali oni bas ocajno rade!Ima na dva mesta jos neka muzika ljudi ladno pustaju sa lap topa fajlove i matrice i pevaju :) Ovamo gde sam ja radio je pre mene bio neki momak isto koji pusta fajlove i lokal je radio prosecno,ja sam havariju napravio ali sviram sve uzivo i lokal odlicno radi!Sad mi je vec cetvrti mesec da sam produzio ugovor i pitali su me za celo leto da produzimo na 4 dana nedeljno jer pocinje sezona!Ove sto rade na fajlove placaju 60-70e skoro svuda u Banji,ko radi uzivo i dobro odradjuje posao moze da uzme dobru dnevnicu,mnogo vise od ovih sa matricama!Ja imam placen smestaj u vili za dva dana,sve sto pijem ne placam i extra sam placen!Eto tako ti od prilike stoje stvari...

mimiki
02.06.2009, 16:08
Tako i treba jbg ko zna zna;),rece mi cale kaze pustaju fajlove kao ludi i napune kaze lokal poprilicno i dobro si rekao taj lik sto je pevao jedan je rekao da ih placaju 60 eura za vece lik je neki iz zajecara...
Dodato:
tebi se isplati da se cimas u Banju ovi sto dolaze za 60 eura bez smestaja i bez icega se vrate praznih dzepova...

Marco7
02.06.2009, 16:20
Nema sta da te lazem,meni je dnevnica za vikend (petak i subota) 28000 dinara-300e u prevodu i skoro uvek padne baksis!Kad pogledas to bi trebala da bude neka normalna cena za jednog prosecnog muzicara ali vreme je takvo kakvo je,jbg dobro je kad mogu i to da uhvatim!Poenta iz ovoga je ova-Ovi sto rade na lap topove uzimaju 60-70e sami i svirka je kakica ustvari to su karaoke,a kad bi uzeli nekog boljeg sviraca onda bi mogli ladno da uzmu 150e za vece i opet mu se hvata ista zarada ali svirka 10 puta bolja,nisu ograniceni da pevaju samo ono sto ima uradjeno od midi fajlova i tako to!Isto vazi i za more,uglavnom ovi sto rade matrice a ima ij podosta oni rade za neku minimalnu cenu od 50-60e za vece!Eto kakva su iskustva sa primorijem da se vratimo na temu i onda dodju gosti kod mene i kad mi kaze aj pusti mi ovu momentalno bi ga ubio majke mi :))

BoleroBend
02.06.2009, 16:49
cuo sam mnogo losa iskustva dole,mada moze da vas potrefi i dobra para..
ja bi se rado uvatio nekog odmaraliste nekog d.o.o. preduzece jer od njih necu dobiti ni batine ni pistolj ni ispalu ..socijala ali pravicno :)

mkorgpa500
05.01.2012, 17:27
Pozdrav kolege... :) Imam pitanje za kolege muzicare koji su radili u CG,kakve su tamo svirke,i kakve su plate tj. dnevnice,npr. za pevaca i klavijaturistu,sta se se tamo svira,zabavnjaci,narodnjaci,rok...itd.? Hvala unapred :) :)

nikadvisekorg
05.01.2012, 18:04
Da bi ti neko odgovorio moraš da preciziraš pitanje, ovo je kao da si pitao kakva je klavijatura korg? Koje mesto, koji lokal, gazda..... i jel to planiraš bez pevačice tamo da ideš?

Sejox
05.01.2012, 18:27
Tema sa istim pitanjem je vec bila ranije otvorena.

Cisto informativno:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=9590

mkorgpa500
06.01.2012, 15:21
pa znas kako razmisljam,da zapalim tamo sa pevacem i trazim neke tezge dole...pa pitam kako je to placeno,i sta se trazi... :) korg klavijatura pa 500

nikadvisekorg
06.01.2012, 16:52
Mož' da zapališ al neće da zaradiš ... spojena ti je tema s sličnom, pa ćeš na početku da vidiš savet od kolege, bolje tu radi u svom mestu nego dole....

mkorgpa500
07.01.2012, 18:41
hvala na odgovoru,ali ja ipak mislim da covek treba da pokusa u zivotu... ;) poz

brajo456
15.01.2012, 02:05
neznam kako je u cg, ali u nas u dalmaciji ljeti slabo ima narodne muzike.. a razlog je sta ima puno turista i clubovi i birtije se prilagode, a zimi kada nema turista je sasvim druga stvar....

mimiki
15.01.2012, 05:31
ništa ljudi više nema posla sve zvezde granda obuzele ima ih mnogo čitava armija i sve su to ugovori sklopljeni ranije i gde su oni tu ima ljudi čim je neko manje poznat nema ništa,imam neke ortake iz podgorice i sviraju tu u lokalu sutomore i to ,to ti 40-50eura za veče po čoveku i to ti je to.....ko nema tamo neku gajbu nema leba tamo više....cg log out.......

mkorgpa500
16.01.2012, 23:40
Hvala kolege na odgovoru... :)
Dodato:
hteo bi samo da pitam jel se radi dole svako vece? 40-50e svako vece po coveku nije mala para....

nikadvisekorg
17.01.2012, 00:10
ništa ljudi više nema posla sve zvezde granda obuzele ima ih mnogo čitava armija i sve su to ugovori sklopljeni ranije i gde su oni tu ima ljudi čim je neko manje poznat nema ništa,imam neke ortake iz podgorice i sviraju tu u lokalu sutomore i to ,to ti 40-50eura za veče po čoveku i to ti je to.....ko nema tamo neku gajbu nema leba tamo više....cg log out.......

E ovo si pogodio baš u centar..... i dodaj na to i krizu koja se manje-više svuda oseća, i sve će vam biti jasno....

mimiki
17.01.2012, 18:10
sviraš svako veče ako dogovoriš tako:) mada teško je i uvaliti se bre......kakva je računica ako sviraš za 40e-50e-60e ,a plaćaš smeštaj ,klopu.....za trideset svirki zaradiš 500e (mislim sta ti ostane) :)

Vaxter
17.01.2012, 23:51
Još ako ćeš negde da blejiš preko dana, ne ostane ti ni to.

Milan$
18.01.2012, 06:00
jedino ti na kraju ostane,da si bio celo leto na moru za dz:p

mkorgpa500
18.01.2012, 12:27
bolje brate i to...jedan je zivot treba da se luduje,imam povoljno da budem u crnoj gori za neke smesne pare....to mi je prednost... more,plaza,ribe,kokteli... :D :P

nikadvisekorg
18.01.2012, 15:06
bolje sviraj negde svako veče u svom mestu, ako dobro radiš štekaj pare za leto pa odi ko pravi kralj na more da letuješ a ne da imaš obavezu da se cimaš oko instrumenata, posla, puta, auta....... ovako pasoš u džep i adio.....

Nautica
18.01.2012, 17:57
@nikadvisekorg pravi savet druze svaka cast, nema nista lepse nego kad samo odes da uzivas i ne mislis ni na sta, "mozak na ispasu" :D

mkorgpa500
18.01.2012, 19:26
u tome je problem,sto sam ja iz malog mesta i kod mene nema svirke svako vece,samo subotom... :) ili neko veselje,petak,nedelja...

nikadvisekorg
18.01.2012, 20:44
Pa ima valjda neko mesto ili grad u blizini? Ne vidim odakle si da bi mogao da ti odgovorim u potpunosti, ali ako nemaš neko veće mesto u krugu od 100km gde možeš da sviraš onda ne znam šta da ti kažem. A što se tiče montenegra, prvo auto moraš da spremiš za put, pa računaj koliko će da ti treba za prevoz, pa računaj ozvučenje, pa računaj da će negde sigurno da se spiči panduracija da im "pomogneš" finansijski da ojačaju redove..... pa računaj da ako odeš na slepo ima da izgubiš par dana dok ne nađeš gde ćeš da sviraš. E onda kreće seks, gazda će da ti kaže (pošto si nepoznat kao muzičar široj javnosti) da prvo odsvirate par večeri gratis, da vidi hoćete li mu praviti posao, pa ćete onda da pričate o ceni..... e onda kad (i ako uspeš) napunite lokal, naći će ponovo neke budale (koje takođe idu filozofijom, bolje i džabe da sviram, al bar sam na moru) da mu sviraju džaba, a tebi će da kaže "znaš šta, nije baš posao kako treba, ako hoćeš za 20e dok se ne razradi...." ..... a ti kad razmisliš gorivo+razglas+kazna+hrana+putarine pristaneš jedno desetak dana da radiš dok ne dođeš na nulu ( 0 ). Eto sad znaš kako se zarađuju pare u CG ako si nepoznat. Odgovorno tvrdim da ako solidno pevaš i radiš posao iako si anonimus možeš zaraditi najmanje 50e u Srbiji za veče + bakšiš, što u cg ne verujem da možeš, osim ako nisi poznatiji. Tako da sedi vežbaj, juri malo po lokalu, pa će sve doći na svoje.