PDA

Pokaži Full Verziju : KOLIKO kosta vasa svirka


BoleroBend
31.05.2009, 18:16
ne znam da li je ovo dozvoljeno pitanje ovde ,al ne protivi se pravilniku, i slobodno ne morate odgovoriti ako ne zelite

-koliko trazite za vece u kaficu diskoteci kafani
-koliko rodjendane,ispracaje krstenja i druga slavlja.
-i naravno svadbe. (mislim na fixne cene,dakle ne za prijatelje i rodjake, i krizu :) bez naduvavanja cena, (na kraju krajeva postoje demo snimci :)
-i molim vas da kazete koliko vas je u "ekipi"

svima koji jos nisu poceli da zaradjuju ce posluziti nadam se,da im se ne bi desilo da ih gazde lokala teraju van kad cuju cenu ili da im se smeju.

ako je tema neprikladna unapred se izvinjavam i obrisite je. cao svima

Vaxter
31.05.2009, 18:19
Dozvoljeno pitanje, samo nzn ko ce odgovoriti i koliko izkreno... :)
Evo, da razbijem led... :)
Dok sam radio, a ne radim vec vishe od godinu dana, nisam izlazio iz kuce za ispod 100e.
Samo sam radio kafice.
Nishta vishe.

nurfet
31.05.2009, 20:02
Evo da se prikljucim temi i ja.na pitanje koliko kosta jedna svirka danas je to tesko reci,
Ja evo mogu reci za trenutno stanje u Austria/Graz gdje trenutno zivim.dnevnica za jednu noc po clanu iznosi uglavnom 100 eura.-kafic,a svadba ili nesto drugo od 200 pa do +-.naravno sve zavisi od onog sta ko trazi

moram nazalost reci da ima i muzicara koji se "trpaju" na bilo koji nacin,pa taman to bilo ispod svake normalne cijene,i tako da poslije kad kazes cijenu ljudi kazu da nisi normalan


zaboravi reci da nas je 2 clana,i

svrakan
01.06.2009, 08:19
Kad radim sam 100e je minimala,a kada sa bendom svadbe i ostale interesante dogadjaje to je sex,uglavnom gledamo da ne izadjemo sa bar 100 po glavi fixa,ali ova godina je mnogo gadna pa bude nekad i manje 80-90,ali ispod nikako.E sad kad vam kazem da kod nas rade svadbe i za 40-50evra jasno vam je koja je borba postala,a da ne pricam za bankete,rodjendane ,mature itd. eto zvali su me na zamenu da sviram maturu i njih cetvoro rade za 120 ukupno,pa vi vidite,nema sta da se krije tako je kako je.Sva sreca pa sam svojim radom stekao dosta tzv. musterija koji me cesto angazuju ,pa plivam.

dado123
01.06.2009, 10:14
evo i ja da se prikljućim nas je 4 u bendu ovako otprilike ako radimo ovdje kod nas cjene su uglavnom od 400 do 600 eura nekad se potrefi i malo više a dalje kad idemo otprilike od 800 do 1300 eura pa opet zavisi kako kod koga....

medino
01.06.2009, 11:54
kafice radimo nas dvojica za 100-120e (po 50-60),svadbe nas 5 - 500-600e zavisi...mada to je sve relativno.kako gde zabodes,evo sad radimo maturu ja i pevac za 200e,od pola 11 do pola 4,a opet ,pre neki dan smo radili zadnji dan srednje skole nas troje za 120e...znaci,otprilike gledas,malo i po iskustvu gde mozes koliko da ustipas...
( e sad,ja se uvek malo vise ogrebem od ostatka ekipe jer je moje ozvucenje,a Boga mi i to se placa,znaci ne delimo bas po pola nego se ozvucenje plati od 20-40e,zavisi od gaze a ostalo delimo )

b.o.Y.c.h. ČK
01.06.2009, 12:24
Sviram u duo, naša tarifa svirke od 19:00 pa 02:00 je 100evra,a svaka ura duže je + 20evra..
Moja plaća sa jedne gaže se kreće 100-150,...Dosta se dobiva u narudzbama, to nas spašava...Al nije mi jasno kako neko može ić za 40evra svirat, ko je tu lud...Po takvim klavijature neću isplatit 30 godina i sviram gotovo badava...Ja se ispod ovoga ne spuštam, rađe ne sviram...

medino
01.06.2009, 13:20
joj druze ,ima ljudi koji sviraju i za 1.500 din ,jesi lud...ako neko nema posao stalni,samo se sviranjem bavi,jos ako je u malo nezavidnim godinama ,jbg...sta ce...kazes,ko je lud da ide da svira za 40e...pa ja sam ,jel ti kazem,pre neki dan radio za 40e,i sta sad ,da sam odbio gazu sedeo bi kuci...bolje 40 nego nista... i za to se naguzili jedva da nam daju ...klinci,sta ce...klavijaturu sam do sada isplatio 100 puta , sad radim,jbg...

kreso
01.06.2009, 15:25
Ej di su ona zlatna vremen :rolleyes:

Nekad sam mjesečno od 4 svadbe zaradio bogovsku mjesečnu plaću (skoro direktorsku), a sad ... strašno.
Konkurencija je sve jača, razlike gotovo da i nema, pogotovo kad su nam na teren upali "keksaši" koji su svoj DJ performancu doveli do savršenstva i gotovo ih nitko ne kuži i ne čuje (osim nas sviraća) da puštaju i pjevaju uz matrice. Kužiš ih uglavnom po tome da su obično u bendu 2 kljavera sa dva brza sequencerska syntha, a nađe se tu i po koji LAP-TOP.
S obzirom da se treba opstat na tržištu počeo sam raditi u trojci, skoro sve osim jakih i velikih svadbi. Tada otiđemo kao četvorka ili petorka, ovisi dal mladenci toleriraju ritam s aranžera. Ali ako je komplet bend, imam provjerenu četvorku i tada obično sviram harmoniku.
Cijene sam spustio drastično tako da gažu (tezgu) sviram po 100-150 kn (25 €) sat (45 minuta svirke, 15 minuta pauze) po glavi i to ispada 100 € večer po glavi efikasne svirke + džaba piće tokom čitave večeri (mada nam i to sad spuštaju na 3 pića po glavi). Ovo je obično gaža u diskaću il na terasi elitnijeg restorana. Ako je disko sviramo od 11-03, ako je restoran onda od 21-01 (+/- pola sata).
Zabave tipa (vatrogasci, lovci, malonogometni turnir, dan grada i sl. je 150 € po glavi za max 6 sati svirke + klope i pića kolko ti srce želi (obično se tada svi moji frendovi najedu za mojim stolom) :-)
Krštenja, prva pričest, krizma ide po 200 € po glavi (dok traje, traje), al nije presing kao na svadbi, nego finjak 10-tak pjesama, pa pauza.
Svadbe do 15 km od grada za trojku su po 900 € ili 300 € po glavi.
Izvan toga ide na svaki km van grada putni troškovi po pređenom kilometru.
Do 50 km - 50 € po glavi gore (150 € plus)
Do 100 km - 100 € po glavi gore (300 € +)
Do 150 km - 150 € po glavi gore, dalje od toga je cijena fiksna na 1.500 € za trojku + smještaj (450 € plus na osnovicu + smještaj)
Pratnja na koncertu (ili gosta večeri) za čitav band je 15-20 % dogovorenog honorara glavnog pjevaća (ako je plaćen). Ako pjeva nekome džabe onda 200 € po glavi.
Svirka van zemlje je 1.800 € za trojku + putni troškovi i smještaj (radi ATA karneta).
U biti, jako teško se danas mjesečno zaradi više od 1.000 € po glavi.

b.o.Y.c.h. ČK
01.06.2009, 16:37
@medino
jeste, malo jesam bezobrazno napisao, ima ljudi koji nemaju drugi posao pa će svirat glavno da nešto je, ni nama uvijek ne cvjetaju ruže, al velim meni nije volja ić svirat za ukupnu plaću od 40evra... i mi imamo loše gaže gde se slabo zaradi al jbg šta ćemo...Nekad su ljudi s gaža radili vile na moru i šta sve ne, a sad..hm...Idemo pokrenemo nekakvu muzičku bunu koja će kazat da ne sviramo ispod 100e :)

kreso
01.06.2009, 18:19
Ma kakva buna :rolleyes:
Već sad mi 80 % stalnih poslodavaca pizdi i njurga kako im je jeftinije povremeno napravit karaoke party i ako raja hoče sam pjevat će pjevat.
Koliko njih samo "cvili" da kad plate nas, osoblje i porez da su u gubitku.
A sad i ova zabrana pušenja. Ma nema stari više vajde. Prošla su ona dobra stara vremena.
Zadnjih 5 godina mi se nije desilo da sam u ovo vrijeme bio 3 vikenda prazan. Pa uvijek je od petog mjeseca do nove godine bilo sve puno, a sad u krugu 50 Km ako 5 bendova radi. I to ne stalno, nego samo povremeno ako se najavi neko veće društvo. I onda te gazda zove po običaju u subotu oko 3 popodne ako možeš hitno doć do 5 da počneš svirat jer naravno bagra se nažderala i ponapijala, pa sad im treba dvorska luda za dernek. A kad mu kažeš cijenu onda ga hoće infarkt udarit. :mad:
A najbolje su svadbe. E, čovjeće ne možeš vjerovat, nema više svadbe od 200-300 gostiju. Ono, tipična animir večera s cca 50-tak gostiju, i naravno oko 2 po ponoći fajrunt. :-O

romario
01.06.2009, 21:28
Kod nas su svadbe oko 300 gostiju male svadbe.

Takav je običaj.

Ove zime su se dvije sale proširile tako da imaju kapacitet do 750 gostiju.

Razlog je taj što su ljudima bile male postojeće...

Cijena je inače za svadbe oko 1000 eura.Plus-minus...

makikorg
02.06.2009, 02:19
hahahahahahahahhahahahahaha =))
cast mi je biti na ovom sajtu..... Neki ovde vise zaradjuju od Colica.... :">
Bolje bi bilo da se tema zove KOLIKO BI VOLELI DA ZARADJUJETE... :lol:

milanche007
02.06.2009, 02:26
makikorg slazem se sa tobom,heheheheh

hajro
02.06.2009, 03:45
ne mogu konkretno odgovoriti jer cijena nikad nije ista kad su u pitanju svadbe ,rodjendani ili obicne zurke,prvo se gleda tko te zove da sviras ,drugo odmjeris iz kakvog je staleza slavljenik(npr svirao sam svadbu reprezentativnom fudbaleru Slovenije Vugdalicu i nije mu uopste bilo skupo 6000 maraka-tad je bila marka pa nas je pocastio sa jos po 200 maraka svakog clana a bilo nas5+Halid Beslic,Maja Marijana-Vili Resnik-Osman DŽiho,naravno oni nisu bili u cijeni moga benda),trece koliko ima pozvanih gostiju i cetvrto najbitnije koliko si usposobljen da kvalitetno odradis tu svirku odnosno koliko imas posla da bi mogao diktirati cijenu.eh sada da li je neko nosio baksis kuci u vreci kao sto sam nekadaa ja za vrijeme nase juge,pa mi zena kaze gledaj dosla vreca i hlace a tebe nigdje nema(kostur)a sada smo u bendu ja i moj sin Mirza i furamo midije i matrice i nemamo vise vrece nego imam jedan DŽEPIC na kosulji i nosim kuci baksis jer i ja sam nekada bio poznati muzicar a eto sada hebeni aranzerist koji ipak zna svoj posao.

svrakan
02.06.2009, 08:15
@Makiorg ovde na sajtu imam mnogo njih koji zive u inostranstvu i te cene koj su napisali su za tamo realne,ja sam nekoliko puta preko svirao svadbe preko i cifre su bile 4 puta vece nego tu.

VUNIMRAV
02.06.2009, 10:19
Uuuu,ala ste zadali temu,ova ce se razvlačiti jedno mjesec dana.Imao sam 21 godinu kad sam išao sa bendom u Kanadu i vratio se kući sa 10-tak iljada K dolara, a bio sam tamo dva mjeseca a svirao dve svadbe i nekoliko *koncerata*,ostalo -život.Vratim se kući i kupim audi jaje,glavna faca u malom gradiću.E to je bilo davno,ali ni tada ni sada nisam birao svirku,jer ja se držim onog starog pravila*bolje vrabac u ruci nego golub na grani*i nešto se nakuka.Slažem se da ne treba ići ispod cijene,i nivoa,ali mora se biti malo fleksibilno,pogotovo u ovo najje...... vrijeme.Osim toga nevalja kabalisati,i još uvijek se može zaraditi solidna lova u odnosu na druga yanimanja,ja i uplacujem redovne obaveze,a dokle ću neznam.Uglavnom velika većina muzičara baca bombe.Vredan radnik ne odbija posao,ako treba i za džabe,jer danas se vrlo tečko dolazi do posla,a mi smo zadnji u *lancu ishrane*.Ja i mam običaj reć da smo mi muzičari kao one zelene žabice što predskazuju kišu,ako ima narod,bice nešto i za nas.Pozdrav svim kolegama, a moj savjet maldjim kolegama ,naravno drugarski,i ja sam ga usvojio od starijeg,**od birača nikad dobra je...!

bojanzivkovic
02.06.2009, 10:21
@svrakan
Jesto to ali je i zivot preko daleko skuplji, a za uslove rada da ti ne pricam.
Maratonske svirke!

svrakan
02.06.2009, 11:24
Ma znam ja to,ali nekima tu nije jasno,ta lova je tu ogromna, a tamo kod vas prosecna zbog standarda i skupljeg zivota.Pozz svima,bitno da ima posla,jer kad posla ima ima i para.

romario
02.06.2009, 14:09
Jel smiješno mojih 1000 eura ?

makso68
02.06.2009, 14:33
Ma,nije Mario.Nena smisla da prasići i janjci na svadbi budu skuplji od muzičara.Ja sam znao reći cifru,pa ljudi upitaju :˝Šta je to toliko,brate,ja ću za te pare dovesti band od 5 muzičara+pjevač i pjevačica?˝I ja mu,naravno,kažem da dovede.Nakon par dana se sretnemo,a on će : ˝Mater im jebem,rastjeraše mi svatove odmah poslije večere.˝I ja mu odgovorim da to tako treba,kad je šu...(znate već kako mi u Bosni zovemo takve ljude)Nikad ljudima neće biti jasno da je na veseljima najbitnija karika-MUZIKA.Razumijem ljude koji žive samo od svirke,ali,ne bi li se upravo oni trebali boriti za veće honorare?Kod nas je,na žalost,obratno.Upravo oni sviraju pod svaku cjenu.A,ako sam sebe ne cjeniš,neće ni drugi.Dosta ljudi neće ni da ih angažuje,kontaju,kad su jeftini,i ne vrijede.Da,kad radim sam svirku u kafiću od 20,30-23,30 dnevnica mi je od 50-100 evra,u zavisnosti od veličine lokala,a svadbe i ostala veselja 150-200 evra po članu benda(zabave nikad ne radim sam).Toliko.Pozdrav!

BoleroBend
02.06.2009, 14:33
Ma znam ja to,ali nekima tu nije jasno,ta lova je tu ogromna, a tamo kod vas prosecna zbog standarda i skupljeg zivota.Pozz svima,bitno da ima posla,jer kad posla ima ima i para.

e moj svrakane..koji skuplji zivot :confused:
-znas li da je beograd najskuplja prestonica u evropi??
-znas li da se stranci krste nasim cenama??znas li da postoji monopol u srbiji?
-znas li da je zejtin ovde od 94 do 115din a u londonu 74din?
-zasto svi imate predstavu tamo napolju je skupo a ovde jeftino???
-u braceloni u ZARI dzemper je brate 12e!! u novom sadu u bazaru 30!!!
da ne davim dalje..
-ili subotica nije u srbiji :D

pa kako mozes nivelisati cene ovde i napolju, ta lova ni ovde nije nista..a mos misliti neko ko svira ili radi za 1500 din ceo dan?
boze kako ljudi ovde zive uopste

svirko
02.06.2009, 14:45
Momci, ajde smirite malo strasti!


Nije cilj ove teme da se sad prepucavate ko gdje živi, i koliko više ili manje zarađuje od drugih.

kreso
02.06.2009, 15:10
Pa ni meni nije jasno čemu se Milanche007 i Makikorg smiju :mad: kad nisu izašli dalje od kuće. Kad čete momci biti više na gaži nego doma onda se javite. Ako su se osvrnuli na moj cijenik onda ima da im kažem da sviram već skoro 25 godina, da znam koliko vrijedim, i da sam do sada odsviro više svadbi i gaža nego što su zajedno odsvirali do sada i što će vjerojatno odsvirati: Dao im Bog da imaju više, no s obzirom da smo mi muzičari pred izumiranjem sumnjam da će kako je krenulo još tko i uzimati kompletan bend od 5 članova za svadbu.
A što kaže kolega Svrakan je istina, cijena svadbe u Hrvatskoj je 50 % skuplja nego u BiH ili Srbiji. Pričo sam s dosta bendova iz BiH koji dolaze s veseljem svirati kod nas, ne samo svatove nego i tezge. Eto, kod mene radi jedan bend iz Banja Luke u narodnjačkom diskaču i kažu da im se isplati dolaziti svaki vikend jer da zarade za jedan vikend ko za tri vikenda u RS.
A moj cijenik je meni realan i predstavlja barem prosjek što se tiže grada Zagreba i zagrebačke županije, jer ima bendova koji bez pardona deru svadbu po 2.500 € samo tako. Istina jako su kvalitetni, ali u doba današnje krize i recesije :rolleyes:. I mi smo donedavno derali standardno 1.800-2.000 € (za 4-5) svadbu pa smo spustili baš radi toga što ljudi nemaju više novaca. Onda rađe idem na kartu da imam sigurnan posao i barem 250-300 € start pa ako ima bakšiša još bolje, nego da nabijem foul cijenu pa sjedim doma. Eto, jučer sam pogodio svadbu za deseti mjesec za trojku (s aranžerom) za samo 750 €, ali bit će oko 200 gostiju i računam da ću barem još svaki zaradit 100 € po glavi na željama minimalno. Na kraju ću opet ja doć na svoje. Rekoh mu 1.250 € za standardan bend (5-orka) pa je poč'o kukat kako mu je to puno i da su mu dosta 3 svirača. Istina, naradit ću se više, ali kako sam reko ja ću na toj svadbi najmanje pokupit od gostiju još 2-3 svadbe i pokoje krštenje. Meni se isplati. Inaće ispod 50 € ne izlazim na svirku ni u bunilu (za 4 sata rada), i večinom je sistem pola sata do 45 min svirka, 15 min do pola sata pauza (ovisno koliko ima gostiju).

vazdagazda
02.06.2009, 15:35
Ja neradim več 6 godina,otkako mi je gazdarica odbila pišanje (ujedno i prilika za pauzu), moram priznati da je piva bila đaba.Inače tada je bila dnevnica ako se sviralo 3 dana tj. petak,su. i ned. 150,-€ po danu.Posle nas došli bugari (4 kom. i dvije pijevačice) valjda za istu lovu svi komplet i imali su jednu sobu za spavanje.

BoleroBend
02.06.2009, 16:45
Momci, ajde smirite malo strasti!


Nije cilj ove teme da se sad prepucavate ko gdje živi, i koliko više ili manje zarađuje od drugih.

jooj svirko izvini..ja to vise da se izjadam malo..pobego bi iz ovog cabra sto dalje..na balearska ostrva ili gvineju da sviram za 3$ dnevno i da uzivam..
:D
i dve dobre cice i caoo balkane ..heheheB-)

evo da se ubacim i ja..
sviramo sub 150-nedelja za 150e nas 3. petak nam je slobodan.i tako stvari stoje trenutno..kad vidim vase cene to nije nista..
al znam ljude iz komsiluka mog koji rade za 750din (ni 10e) tako da sam ja zadovoljan i previse..

svrakan
02.06.2009, 17:01
Hardyy skuplji zivot ne znaci dzemper za 5 dolara ili ulje za ne znam ni ja koliko dinara,ja samo pricam ono sto znam da je tako,evo ti primer drugar zivi u Svajcarskoj svira petak subota ima po 300 e u kaficu na noc to ti je 2400 eura mesecno,a stan placa 1700 da ne pricam koliko jos da na rezije i komunalije,hrana i garderoba je tamo dzabe to svi znamo,ali ostalo je daleko skuplje.Mene licno ne jede sujeta ni malo nek radi ko za koliko hoce,ja sam za svojih 12g aktivnog rada izgradio sebe i kao muzicara i kao coveka u smislu da me znaju ljudi i kada me angazuju znaju sta dobijaju,e sad neko pusta matrice ,neko kombinuje neko radi ovako,onako,neko radi za male pare neko za velike,u sustini je bitno znati gde ti je mesto i koliko vredis,a najbitnije je znati se dobro prodati.

BoleroBend
02.06.2009, 17:55
svrakane drugi deo tvog posta postujem i slazem se,medjutim mislim da je mozda kirija skuplja ali komunalije nikako.

uzmi u obzir nasu prosecnu platu od 260e i njihovu od 2600e.a svakodnevni troskovi isti u bilo kojoj sferi zivota pa cak i skuplji,znas i sam,sta da ti pricam.

kreni od muzicke opreme,tehnike,automobila,hrane,cene komunalija (sve to jer je zestoko ocarinjeno i pretezno 1 uvoznik po artiklu,dakle nema konkurencije) ,takse i poreze da i ne pominjem,moj primer (univerzitet u becu ,cena: 1400e - sve uracunato,pravni fakultet novi sad - 90000 nista nije uracunato,nisu ni za poredjenje)..
cak iako je skuplje kod njih (a znamo da nije) svakako nesrazmerno je skuplje u odnosu na plate i dnevnice,slozices se.

bokte al sam otisao od teme :-O..izvinjavam se

krcmar
02.06.2009, 18:00
Evo malo da se vratimo u stvarni svijet...
znaci neke kratke svirke po 50 km, a vece po 100 km, po glavi. ja ne znam ko vama daje tolike pare ono cifre 1000 e itd...

svrakan
02.06.2009, 18:04
Tako je vratimo se temi.Ne bi ni otisli da neki nisu krenuli u drugom pravcu.

krcmar
02.06.2009, 18:09
*ebes pogodbu ako nema baksisa, meni se znalo desiti da odem kod covjeka dzabe ( zato sto znam da covjek nema), i bude baksisa bruka, znaci ne igra ulogu...

makikorg
02.06.2009, 18:13
Ja sam samo reko da mi je drago da zaradjujete puno za razliku od nas smrtnika koji nismo izasli dalje od kuce...A ako se neko pronaso u tome to je njegov problem...
Ja najvise volim da sviram u sobi mami i tati,a jednom su mi dali i na jednoj svadbi gde sam bio gost da malo sviram-to mi je ujedno bila i najaca tezga u zivotu i ponosim se time...Kad porastem i ja cu da sviram za 100,200 i 1000 evra...Toliko od mene ... pozz =))

vazdagazda
02.06.2009, 18:19
ja mislim da sve što je preko 150,-€ je ili loto ili šuplja.Naravno da se svadbe mogu dobro pogoditi to je stvar pregovora a da neko u kafiču daje pazar za muziku mi malo nelogično, bilo to u exyu,švici,njemačkoj ili austriji.Moje bivše kolege u bosni sviraju za 50 km ili 25€ po kafičima i kažu da su zadovoljni a što se tiče životnog standarda naravno da je na zapadu uvijek bili lakše ostaviti par milja nastranu ili kupiti sebi auto nego u ex-yu,-čak i u pufu je jeftinije na zapadu.

svrakan
02.06.2009, 18:24
hahahahahahahahhahahahahaha =))
cast mi je biti na ovom sajtu..... Neki ovde vise zaradjuju od Colica.... :">
Bolje bi bilo da se tema zove KOLIKO BI VOLELI DA ZARADJUJETE... :lol:

Maki ovo si rekao sa podsmevanjem,a ne da ti je drago kao sto si pisao,i jos sada bockas,sa osmehom,mislim da bi trebao spustiti malo loptu.Samo opusteno.

b.o.Y.c.h. ČK
02.06.2009, 18:37
Tako je,smirimo se malo ;)
Evo sljedeća svirka mi neka pričest, za 100evra, ako ne dobijemo nešto pored toga, ići ćemo kući svako sa 50evra i bićemo razočarani sa malom cifrom, tako je kod mene...Nije da smo uvijek zadovoljni, al dakako ne treba se podsmijavati...

gega
02.06.2009, 18:47
Ljudi ,nije samo kod vas slabo placena svirka ,ovde u Austriji se isto svira za po 50€-60€ maximalno za vece...
Ne tesim se time ali cinjenica jeste
Nije Mozart umro od starosti vec od gladi.......
Pozdrav

kreso
02.06.2009, 19:53
@ Makikorg

:lol:. :-h

romario
02.06.2009, 20:01
Onih 1000 eura se odnosi na bend,Nije bitno koliko ljudi.
Tri ili šest...

To je cijena koja može biti i veća i manja za dvjestotinjak eura.

Prije petnaestak godina imao sam na gaži 500 eura za vikend,ili su bile marke ,ne sjećam se...
A svirao sam nekad i za 30 eura veče...

Onaj tko se bavi muzikom neće se iznenaditi ovim cijenama.
A onaj tko se planira baviti muzikom ,neka pročita i neki
zaključak sam izvede ;)

kreso
02.06.2009, 20:12
@ Romario

Vjerojatno su momci mislili da je istaknuta cijena po pojedincu. Ali kad kažem cijenu od 1.500 € za petorku za svatove, još mi se čini i malo. Što ti je 300 € po glavi za 15-16 sati rada. Ako nema bakšiša to je jadno.
Meni je to 1/5 netto plaće. Slabo !

b.o.Y.c.h. ČK
02.06.2009, 20:16
@gega
ne želiš valjda reć da ćemo mi muzičari biti gladni :)
da je mozart svirao narodno (folk) ko zna de bi mu bio kraj :D

romario
02.06.2009, 20:20
Malo je i meni.Ali ne mogu ja tu nešto promijeniti.

Kako se Ti nisi zeznio pa pomislio da po svadbi
ja dobijem 1000 eura?;)

Zato što sviraš i znaš što je san ,a što stvarnost ...;)

Marco7
02.06.2009, 20:20
Ja cu samo da citiram jednom poznatog mislioca!Uvek je najskuplja jeftina muzika!!!Muzicar,pevac ili bend koji pravi posao nije skup nikada jer se isplati gazdi da ga drzi kad mu puni lokal,dok losa muzika ne napravi nikakav posao!Pa sta je ona bolje?Dati 150e i imati dnevni pazar 1000-1500e ili platiti muziku 50e i imati dnevni pazar 200-300e?

joker_beast
02.06.2009, 20:31
Ne znam zasto ali mislim da ima dosta iskrenih ljudi ovde sa obzirom da su sa raznih strana pa shodno tome i zarade su razlicite...
Vrlo dobro pamtim svoje dnevnice i od 200din pa cak i u minusu dosta puta sam bio ali danas se ipak solidno zivi sa obzirom da je prosecna plata u Srbiji 13000-14000din a mi donesemo kuci mesecno minimum 600e!!!!!!!
Vec u Hr je totalno druga prica.U clubu Fontana u Zagrebu dnevnice su 50e po clanu benda (sto nije nista na tu daljinu a toliko su u proseku i kuci) ali zato je dranje od baksisa.Ovo sve sto sam rekao su proverene informacije jer znam sve sefove koji su radili tamo.
Pozzzz svim kolegama

kreso
02.06.2009, 20:50
@ Joker-beast

U Fontani nitko neće svirat od domačih radi gazde, jer je škrt ko Škot. Zato mu i sviraju bendovi iz BiH i Srbije, i za malu lovu dobiva vrhunske bandove. Ali momci nek se malo scooliraju pa dek mu kažu aktualnu cijenu po min 80 € po glavi noć s obzirom da se radi o elitnom diskaću, pa češ vidjeti kako će se onda promjeniti ploča. A pizdarije i maklaže su tamo pod dobar dan. Ja tamo nebi svirio nit za 400 € noć, a kamo li za 50 €. Zato mu je pivo 18 Kn (2,5 €) i to domače, najlošije.
Pitaj koliko plaća "Ludnica" muzičare (sviro sam 2 godine neprekidno tamo, masna lova) . To je lova po večeri ... Ali tamo zalazi samo elita.

Marco7
02.06.2009, 20:53
Ja sam imao sad ponudu da pevam tamo dva meseca sa jednom koleginicom iz Podgorice i nisam pristao jer su mi nudili dnevnicu od 70e i stan!Znaci ja treba da idem 1500km od kuce i da radim za duplo manje pare nego ovde oslanjajuci se na baksis!Ma kakvi...

kreso
02.06.2009, 20:59
@ Marco7

Buraz, umjetnik, tj svirač i pjevač tvog ranga tamo ispod 200 do 250 € noć po glavi ne smije dobit + stan i besplatna piće. Samo sumnjam da će ovaj odrešit kesu samo tako, rađe bi svoje govno pregrizo nego dao koji euro gore :rolleyes:
Ali ako hočeš mogu te povezat sa boljim mjestima samo tamo je Turbofolk od 0-24 i često gostuju poznate svijezde s estrade. Ali onda je krcato.

Marco7
02.06.2009, 21:09
Znam Kreso,hteo sam ja da te kontaktiram u vezi toga jer su me preporucili neki momci iz Bosne a ni ja ih ne znam i onda gazda zvao pevacicu koja ce da radi sledeci mesec da me ona pita ali mi nije rekla cenu o kojoj se radi,samo je rekla lokal je perverzija i zasticen si ko beli medved i sigurna isplata!Kad sam je zvao da je pitam za lovu i kad mi je rekla o kojoj cifri se radi odma' sam odustao!

joker_beast
02.06.2009, 21:29
Slazem se sa kolegom Kreso-m i znam da je gospodin Ante takav sto se tice novca ali sta je tu je.Ja nisam hteo da pristanem da mu dodjem tamo za tu cifru tamo sto ne znaci da necu ako muka pritera :) (ne zna covek sta nosi dan a sta noc)
Mada sam oduvek se zalagao da se ustale i bendovi dogovore oko dnevnica i da svima bude dobro ali dzabe kada se tada mnogi muzicarisusrecu sa realnoscu sopstvenog kvaliteta i svesni su da ispadaju iz kombinacija i onda uvaljuju koske..

ps:Daleko je to druze od vrhunskih bendova (mislim na bendove koji su radili kod njega)

Pozzzz

BoleroBend
02.06.2009, 21:58
rađe bi svoje govno pregrizo nego dao koji euro gore :rolleyes:
AAAHAHAHAH =))

pa zar u hrvatskoj prolazi narodna muzika? i jos placaju bendove za to?..svasta.

milanceshow
02.06.2009, 22:07
@hardyy
Nemojte da tema skrene u pogresnom pravcu

kreso
02.06.2009, 22:08
@ Hardyy

Pa drugo se skoro nit ne sluša. Pa di ti živiš čovjeće ? =))
Radio Banovina se vrti dan i noć, pa tek onda ide Narodni. Ostalo je ge'crk.
A bendovi se plaćaju ko mali kraljevi. Samo trebaš biti što se tiće turbofolka non-stop in inaće visiš, jer mlađarija je s time konstantno u trendu, a ja sviram isključivo samo hitove od pojedinih pjevaća. I normalno je da s repertoarom od cca. 150 turbofolk hitova ne možeš opstat.
A stare dobre narodnjake (kakve najviše volim) tipa Tozovac, M. Ilić, Rokvić ... prolaze samo na svadbama. Hebi ga !
A sad da napucavam repertoar od toga se ne živi, jer klinčudija tj teenegeri nemaju za 20 dkg parizera i flašicu coca cole.
Najbolja je privat svirka za nekog mecenu, pa na uho sevdalinke. Tu se kupi lova.

BoleroBend
02.06.2009, 22:17
ne ne milance ne mislim to sto ti mislis
evo o cemu se radi: bila mi sestra iz rijeke letos kad je bio eksit..
ja joj svirao malo klav pevali zezali se ona se zgrazavala od muzike,kaze moje drustvo i ja samo dolazimo na exit mi ovo ne slusamo..te sam ih veselio crv jabukom bjelim dugmetom itd
tako da sam ja nabacio neke predrasude.

stvarno se izvinjavam..

romario
02.06.2009, 22:34
U Hrvatskoj,kao i Bosni i Srbiji sluša se sve ...

A naravno da ima i onih koji slušaju nešto malo više od ostalog.

Nije u redu samo kad se muzika koja se ne sluša omalovažava.
Kao ni omalovažavanje njenih izvođača.

Gorance
03.06.2009, 00:22
Sto se tice gaza na ovoj planeti u Beogradu mnogo muzicara radi za 0 gazu,Mnogo ih je na ivici egzistencije,narod nema para,jebena situacija.Svejedno ne opravdavam to jer i sebi ubise posao.Sto se mene konkretno tice ne sviram po lokalima,osim kad neki put zamenim nekoga(svi znaju da sam slobodan radnim danom).Kad radim akustiku na suvo 40-80eura coveku ako su proslave u pitanju(30-50ljudi)obicno trojka radi znaci 150-200.Kad radimo ca daljincima +100e.Kad je aranzer 250-300 trojka.Kad se uzme u obzir baksis to mu dodje od100 do200 e po svirci prosek. Mesecno imam 5-6 pravih i 2-3 male svirke(u to racunam prcvarenje sa harmonikom po stanovima kad docekujem svatove ili neke kucne proslave gde neki put zna da bude mnogo dobro).Sve u svemu 700-1500e mesecno,Ovo je prosek za zadnje 3godine.Prosle nedelje sam uzeo 70e pre podne u stanu od 10do 11 pa su oni otisli na vencanje a ja lagano u restoran,popodne smo uzeli svako po dva puta tolko ali za 7sati svirke.Ako neko ume bolje postujem i skidam kapu,ja sam zadovoljan,jer pored svirke imam i stalan posao pa ne mogu ga radim preko nedelje.Sto se tice Namanje i najvese zarade,najmanja je 0 i trosak gorivo kad su me ispalili pa nisam ni svirao anajvise san uzeo 830 eura na jednoj svirci.Ovo su 100 posto tacni podaci mozda nisu reprezentativni ali je tako.Pozdrav od mene

Millan
03.06.2009, 01:22
Ljudi, pa nema pravila, to ti je samo ko koga izjebe. Odnos kvalitet-cena je poremecen odavno. Nije bitno kakav si muzicar ili pevac, bitno je samo kako se prodas!
Ja sam u petak svirao dzabe, u subotu za dzabe + 50e:), u nedelju opet dzabe....:( Za 3 dana spavao jedno 5-6 sati i presao 300km i zaradio 230e ukupno! To nit' je strasno, nit' zalosno, to je bre nuklearna katastrofa!!!:D Ali takva tura bila, idemo dalje, bice bolje..., nekad samo za jedan dan bude vise para, a opet, s'druge strane, neko za te pare drnda citav mesec;)!
Ovde kod mene cene za tezge su realno i prosecno 50e po coveku + rashodi. Kafici, tj "klubska svirka", zavisi 2000-3000din po coveku. A ima i kafana gde mozes da radis svako vece, naravno za 0din. U sustini je bitan baksis!
A, cifre od 1000-1500e za 5-6 ljudi su ovde samo pusti snovi, nazalost...:(

caka012
03.06.2009, 20:18
Kvalitet cesto nema veze, vec sastav gostiju. Kod nas ovde se uzimaju malo slabije pogodbe, ali je zato baksis jaca kategorija. Po restoranima i kaficima cene straobalno variraju, ali i muzicari su vrlo "fleksibilni", da ne upotrebim gori izraz, pa se neka jaka cena ne moze uzeti ako hoces da sviras. Drzis li visoku cenu, sedeces kuci. Pa ti sad vidi...
A uvek postoji mogucnost da se uzme solidan baksis i kad se ne nadas.

b.o.Y.c.h. ČK
03.06.2009, 21:34
Znam što je kvalitetni sastav...A dali pod kvalitetom svirke smatrate i puštanje midi fajlova?
Jer 90% raje ne kuži kad svira midi, a zvuči im onak, genijalno...

Sejox
03.06.2009, 22:12
To je nerjesiv "problem",i mislim cak da ce toga mozda biti i sve vise,na zalost.

Prava kafana kao "institucija" je nestala,zajedno sa pravom dobrom bendovskom svirkom.Zao mi je zbog toga,naravno,jer ja hocu da sjednem kao covjek i
slusam muziku opusteno.E posto toga skoro i nema,e i ja sam odustao od
odlazaka u kafanu.
Sada je muzika u diskotekama i ne pada mi na pamet da idem u onu "rulju",
gdje nemas nikakav osjecaj da si izasao na neki provod.
Nekada se znalo sta se slusalo u diskotekama a sta u kafanama.
Drugim rijecima,diskoteka je sada kafana....a tamo nemam sta traziti,osim
iz neke znatizelje,da poslusam kako neko odradjuje takvu vrstu svirke i kako
to zvuci.
Ali ko to voli,neka i upraznjava.A ovi danasnji klinci pojma nemaju sta je
svirka uzivo,i bitno je samo da je sto bucnije i da dere aktuelni turbofolk.
E,a to im moze priustiti i svaki DJ u pozadini i neki pjevac/pjevacica,koje oni nazivaju "zvijezdama".

Ko god u BiH uspije mjesecno zaraditi do 1000€(i sa svadbom) taj je "na konju" i moze pristojno zivjeti.A takvih je izuzetno malo....i sve ih je manje.
Cak su i ljudi koji su zivjeli samo od muzike,poceli traziti bilo kakve poslove
u firmama,da mogu prezivjeti kako tako.

Nadati se boljem,i valjda nece pravi muzicari izumrijeti kao dinosaurusi....

I da ne odemo u offtopic-vracamo se temi

Pozdrav,

Dovijarski025
04.06.2009, 12:23
TERAPIJA BEND u uzem sastavu kosta 350-400e nas troje,
a ako nas ide 6 kosta 650-700e.
Odprilike 100e.
Eto.
Pozz...

hajro
14.06.2009, 02:01
ja licno mislim da su vam kolege Kreso i Sejox sve odgovorili po tom pitanju pa cak i ja ako uzmete u obzir jedan od mojih postova na ovu temu.
Dodato:
da dodam,bilo jos korektnih odgovora vezano za ovu temu.

Dell
14.06.2009, 02:23
Sejo brate, kad mi je ucitelj harmonike pricao kako je po Mostaru 70-ih godina bilo i kafana i provoda i riba, dodje mi da zaplacem sto sam rodjen u ovom vremenu modernih kafica. Bas sam pricao s prijateljem, tome je kriva Amerika & Co sa komercijalizacijom. Nema vise onih kafana s kariranim stolnjacima, drvenim stolicama i akusticnim orkestrom, sada su u modi neki tematski kafici s nekim stolovima i stolicama ko iz space shuttlea, a to o kafani govorim kako su mi drugi pricali, jer ja nazalost ne znam kako je to izgledalo. Prije se ekipa mojih godina motala po kafanama i lumpovala, a sta sada rade? Oblace fred perry, burberry, kao kezualci po uzoru na green street hooligans i razbijaju po gradu i tuku se gdje stignu, a ko je to donjeo? Engleska sa svojim filmovima koji velicaju nasilje, zalosno :(

harepa50
23.06.2009, 16:26
Da, stvarno je ovaj svijet krenuo krivim putem. Nisu više kafane k'o prije, zarada, a "muzičara" ima na svakom ćošku.
Što se tiče moje zarade, ja sam naplaćivao po satu oko 20-30KM (10-15€). A trebao sam svirati u jednoj caffe galeriji u kojoj, nažalost, više nema prometa, od 20:00 do 01:00 za 150KM (75€) s tim da smo se dogovorili da gosti plaćaju muziku. Znači da dođe 50 gostiju i da svaki od njih da 3KM (1,5€) i muzika je plaćena.
Sad trenutno nigdje ne sviram, a sa bendom (pošto smo se tek osnovali) još nisam svirao nigdje, a obično bi svirali mature, u kafićima i slično.
Ako ikad nestane ove krize, možda će biti bolje (za nas muzičare)...
Toliko od mene,
pozdrav!

Ahmoxl
23.06.2009, 17:09
Sviram pretezno sam i uz mene su uvjek pjevac i pjevacica! Sad ako je u pitanju kafic po glavi je 120eura! A Svadbe, Diskoteke, i sve privatne zabave je od 200eura pa i do 300 zavisi!!! Pozzz svima

intersite
23.06.2009, 18:31
Radim u trojci,gitara,aranzer i pjevacica,oprema je vrhunska i ne koristimo matrice,znaci sve ide uzivo.Svadbu naplacujemo 300-400 eura u zavisnosti
od trajanja i lokacije(ukupno,da nebi neko pomislio da je po glavi),a lokal ili diskoteku radimo za 130-150 eura.Preko toga se ovdje ne moze dobiti,jer ima ljudi koji dolaze i 300-400 kilometara da bi odradili svadbu za 200 eura ili radili vikend u restoranu (pet i sub) njih 6 za 120 eura po noci a da ne govorim koliko su se nakotili fajlasi i laptopasi koji veze nemaju od muzike i nastupaju za cevape ili u najboljem slucaju 20 eura.
Nije mi samo jasno kako se pojedine kolege hvale stotinama eura po gazi a sviraju klavijature koje su izasle prije 15 godina.
Ja da toliko zaradjujem imao bih na stalku barem 2 nova ketrona=))

milanche007
24.06.2009, 05:14
moguda kometarisem samo za srbiju.ljudi ovde je muzka prsla skroz.evo ja nema gde nisam svirao i svirao po srbiji i sire.ko svira u bg-u,mislim na klubove( tezge ne bih da komentarisem jer je to stvar pogodbe koliko ko koga zakolje) i ima 100e taj je car.znaci mnogo je vise nas koji radimo za manje pare.necu dalje nista da komentarisem

josipv
24.06.2009, 08:30
Kod nas je situacija ovakva:(radi se o cetveroclanom bendu)
trenutno sviramo najbolju gažu na nasem podrucju tj.najbolje plačenu,a to je 400kn po glavi ili cca 55eur. sto je vrh vrhova,inace svi placaju oko 250-300kn sto je realno premalo!!
Svatovi se krecu od 800eur.pa na dalje,ovisno o putovanju,trošku i vremenu sviranja!
Znaci mjesecno dvoje svatova i gaža zaradi se oko 500-600eur.i uz stalni posao da se malo i zaradit.......

stevo.trucker
06.07.2009, 15:11
Pozzzzz kolegama....



Eto,našao sam ovu meni veoma zanimljivu temu,pa,rekoh,da kažem i svoja neka iskustva.Sviramo aktivno od 1993 po kavanama,svatovima i svim ostalim mogućim prigodama i ono s čim se slažem je da je cijena za nas muzičare sve lošija i lošija,ali je u regiji ipak najbolja lova za muzičare koji sviraju u Hrvatskoj.Trenutno sviram u tročlanoj postavi i mogu vam reći otkako sam u trojci imam puno više posla nego kad sam bio u petorci.Svaki vikend po 2-3 svirke nekd i u tjednu.N.pr:
-vatrogasne skupštine,krštenja zaruke,rođendani i slično su 500kn po glavi(oko70€)
-svadbe bez pratnje mladenaca(crkva,matičar i slično)5000,00kn(oko 230€ po glavi)
-svadba s kompletnom pratnju do 50 km od kuće 6500,00kn(oko 300€ po glavi s tim da to traje često i cijeli dan-od 8-9 ujutro pa do.......)

Najinteresantnije mi je što većina ljudi na početku svečanosti s nevjericom gleda u nas i obraća nam se s komentarima u stilu a što ćete vas trojica odsvirati i slično dok nam pred kraj prilaze i komentiraju u stilu pa vas trojica svirate puno bolje nego oni ili oni kojih je 5 ili 6.........Da,i još jedna stvar.Gotovo ni jedna mala svirka(npr krštenje i sl.)ne završi bez da uzmemo još najmanje jednu do dve svirke.Eto toliko zasad od mene iz centralne Hrvatske.:)

sinisa35
14.07.2009, 14:46
Stevo jel imate bubnjara u bendu?pitam iz razloga jer si naveo da vam poslije svirke cestitaju i kazu da bolje zvucite i svirate nego neki kojih ima 5 ili 6.ako je u pitanju aranzer to se ne poredi sa zivom svirkom pa zato pitam.pozz

medino
14.07.2009, 15:41
to je meni u zadnje vreme jako diskutabilno pitanje...do skoro sam mislio da i najgori bend zvuci bolje od najboljeg aranzera , i igrom slucaja odem na jedan splav da slusam bend mog druga(klavijaturiste)..svi muzicari iz tog benda su stvarno dobri muzicari i svaki za sebe je prica,ali jednostavno kao bend to zvuci uzasno lose,ma da ne verujes...pitao sam ovog ortaka o cemu se radi , i rekao mi je da sa bendom mora mnoooooooogo da se vezba,kaze,ako noga od bubnja i bas se ne slazu za manje od sekunde to zvuci uzasavajuce,kao da nikad niko od njih nije svirao...blagi uzas. a sad pre neki dan odem na neku svadbu (kao gost) i slusam...ma ljudi bubanj je bubanj i to je jednostavno to...kakvi semplovi,kakvi bakraci...tako da nemam vise pojima...:D

makso68
14.07.2009, 18:37
Pa,to se podrazumjeva.Aranžer je nužno zlo.Ne može semplovan bubanj(pa,makar bio i vrhunski)svirati dinamički kao dobar bubnjar na akustičnom bubnju(napominjem-akustičnom bubnju,zato što se i kod elektronca radi o semplovima).Bas gitara(i to pasivna)zvuči puno bolje nego bilo koja semplovana.Nije mi jasno zašto je,u posljednje vrijeme,sve više bendova koji angažuju klavijaturistu u funkciji basiste.Bez uvrede,ali nije to ni blizu bas gitari,i to pasivnoj.Pozdrav!

milanche007
14.07.2009, 20:28
zato sto je tesko naci dobrog basistu,ovako klavijaturista se priuci skine par figura i cepaj...i lakse se uklopi u svirku,plus drzi linije(moze nesto i da odsvira) i svira bas,a ovkao sa bas gitarom moras da imas kompletnog klavijaturistu,koji bi non stop morao da vuce linije i da svira solo,a da ne govorim o forspilima gde se preplicu dva instrumenta sa razlicitim temama(maskarada od cece,forspil idu violine na pocetku pa se nastavlja lead).jbg malo sam skrenuo sa teme.pozzz

alen248
20.07.2009, 00:23
Vidim da u ovoj temi ima svega i svacega, a to je inace kod muzicara tako uvjek se neko voli hvaliti u fazonu "joj ima posla nemogu glave dignut" pa onda "dnevnice po 100-200 e" govorim za Bosnu. Ma dajte kakve gluposti pricaju pojedinci. Pa se onda desi da se meni jedan kolega hvali kaze: imaju 20 svadbi u mjesec dana:mad: halo kako je to moguce pa ne zene se ljudi ponedeljkom i utorkom itd. Ja znam da se kod nas zna raditi i za 10-15 e, a sto neko u temi rece sto da ne kad neko zivi samo od svirke jbg neko citav dan irgetuje za 7 e. Ipak cinjenica je da je posao muzicara danas podcijenjen tu nema govora a za sve su krivi nadri muzicari koji sebi kupe laptop ili aranzer i pustaju fajlove, a pravi muzicari nemaju posla ili rade za male dnevnice.
I da kazem svoje misljenje: Nek se svako snalazi kako zna i umije i nek svira za koliko god on misli da treba to je individualna stvar. Takva su vremena ljudi, tesko ce iko kucu napraviti od svirke kao sto su nekad muzicari radili u ona zlatna vremena! :(

caka012
20.07.2009, 23:02
@stevo.trucker

Prijatelju, imas organizovan cenovnik kao da radis u banci a ne u kafani. Svaka cast ako u svakoj prilici uspevas da odrzis cenu i sacuvas tezgu.
Ja sa pogadjanjem uvek balansiram i kalkulisem, u zavisnosti od toga kakav baksis ocekujem od svirke, sto opet zavisi od sastava gostiju. Neki put idem i za baksis ako je proverena ekipa, ako smo im vec svirali i uzeli dobru kintu...
Desi se i da pogresim pa bude mrsavo, ali sve je to deo posla i rizika. Vrlo cesto baksisa bude mnogo vise nego pogodbe.

mamula
01.10.2009, 08:51
Interesantan post, tek sam ga sada pročitao.
Moram priznati da u Crnoj Gori bar u ovom dijelu gdje sam ja nema prvih bendova. Uglavnom su to aranžeri koji 90% puštaju na fajlove a i oni koji sviraju su ispod prosjeka. Za sve je to kriva kriza.
Interesantni su komentari pojedinih muzičara, što se tiče plaćanja pojedinih tezgi u drugim nam republikama bivše države. Imao sam prilike da upoznam dosta muzičara i vjerujte da je sve ovo tačno! Tu prvenstveno mislim na hrvatsku koja ima najbolje plaćene tezge. Pričao sam sa kolegom iz Dubrovnika. Kaže da njih 4 za ispraćaj svatova do restorana uzmu 600€ (2-3 sata svirke). Ja ne mogu sam uzeti više od 50€ (harmonika), i to kad kažem toliko nije im svejedno. A ako im pomenem gitaristu odbijaju sa zgražavanjem!
Crnogorcima je važno samo da se nešto čuje, nije važno šta i da bude što jeftinije.

murtson
01.10.2009, 09:42
@mamula
taj kolega ti je sigurno rekao istinu.dvojka (harmonika i gitara)u dubr. uzimaju po 200€po glavi.(3000kn.)za "ispraćaj svatova" .

olympya
01.10.2009, 10:46
evo ja i kolega neke obične večere, lovačke fešte i drugo slično tome sviramo za 800 kn(cca110e), vjenčanja za 3000 kn(cca 415e), a ako sviramo u nekom restoranu petak, sub i ned onda za nekih 600 kn po večeri, sve je stvar dogovora, naravno cijene koje sam naveo su ukupne...tu kod nas u Istri (Hrvatska) konkurencija je strašna....ima jako puno bendova a duo-trio da ne govorimo mada je sve to na midi i kad ih čujem prođe me volja za ikad više svirat ali jbg šta je tu je, svatko se bori na svoj način. Za mene pošto još idem u srednju s tim novcima sam glavna faca šta će poslije bit neznam ali zasad sam više nego zadovoljan jer kupim si sve što trebam platim si i puno mi ostane sa strane mada se sve to popije prije ili kasnije:D...ima jedan duo kod nas koji imaju neki ugovor sa Draženom Zečićem i Jasminom Stavrosom i sviraju uvijek kad je koji od njih u Istri, oni su face i berba im je 4000-5000 kn na večer a rade kao ludi stalno sviraju imaju "šleper" razglasa i sviraju uvijek kad je neka veća faca kod nas....možda uspijem i ja do toga jedno dana...hehe...pozzz

mamula
01.10.2009, 10:57
@mamula
taj kolega ti je sigurno rekao istinu.dvojka (harmonika i gitara)u dubr. uzimaju po 200€po glavi.(3000kn.)za "ispraćaj svatova" .
E moj kolega, znam ja da je tačno! Nisam ni sumnjao, samo sam konstatovao. Pitam se gdje sam tu ja!?:(

TomyCroSound
05.10.2009, 10:36
@mamula
taj kolega ti je sigurno rekao istinu.dvojka (harmonika i gitara)u dubr. uzimaju po 200€po glavi.(3000kn.)za "ispraćaj svatova" .

cijene se kreću od-do, ima bendova koji svatove sviraju za 3000kn a ima ih i po 13000kn, (1eur=7,2kn) sve ovisi od mjesta do mjesta, kvalitete benda i opreme, ali i repertora. Oni koji rade isključivo zabavnjak, rok, fanki, domaće, strane, po potrebi i jazz, takvi bandovi su skuplji. Konkretno mi uzimamo 7000kn (cca1000 eur) s tim da imamo svoje dečke za "pratnju" i njima dajemo 1000kn. Njih je 5, nas je do nedavno bilo 6, sada 5.

kreso
05.10.2009, 15:40
Evo, situacija je sve gora i gora ...
Gaža skoro više pa i nema. Rijetko tko uzima muziku za vikend na period 3-4 mjeseca. Ako te i angažira, onda je to maximum 2-3 vikenda da vidi kakav će mu biti promet. I onda kad mu se pročuje da ima muziku i počne punit lokal, onda on odustane jer mu razbijadu, pa problemi s murijom, premali mu je promet i sl ... Ma daj stari, malo sam previše prošo u životu da bi meni prodavo muda pod bubrege.
A što se tiće svadbi, cijene su počele padat. Eto, najjači bend je kod mene spustio cijenu za 500 € i sad im je cijena s pratnjom 2.000 € (ekipa je ranga HOT-LINEA, ako ne i bolja).
Ja sam za sad spustio cijenu svadbi na 250 € po glavi bez pratnje, ako je pratnja onda 300 €. Ispod toga ne mogu.
A i gaže iznad 350 Kn više nema. Ako idem na svirku kao dvojac nitko više neda od 100 € + cuga i klopa pa ne znam kako dobro da sviraš i koliko da nas je u bendu.
Eto, neki dan me mole stari frendovi gitarista i basista da ih uzmem na svirku, da će svirat noć svaki za samo 150 Kn (20 €), inaće dobri pjevaći i svirači. Al, eto jedva nalazim solidno plačen poso za sebe i frenda s kojim inače radim, a kamo li da idemo kao četvorka.
Btw, pitajte Svirka (trebo je ovaj vikend sa mnom svirat) čime mi plaćaju lovci zabavu. :lol: (veprovinom na kile) =))

CraZyKORG
16.02.2010, 17:00
Ima nas troje. Pevac,pevacica i ja klavijaturista - prateci vokal.
Nasa cena je : 150-180e.
Nekada radimo za 40,a nekada i za 50e.
Iskreno,najvise puta se desi da dobijemo svi po 45e.
20e uvek odvajamo za iznamljivanje ozvucenja i 10e za gorivo.
To nas ubija! Jbg. Nemamo svoje ozvucenje...
Eto,ukratko.

caka012
18.02.2010, 23:29
Nemoj to da te ubija, ja imam svoje ozvucenje, pa uvek odvajamo po 20 evra za ozvucenje. Skupi se tu neka parica (posto su to pare koje ne idu u kucni budzet), pa uvek moze da se napreduje u opremi. To i jeste namena, pravljenje nekog "fonda" za napredak razvoj...

Dell
19.02.2010, 01:44
evo i ja da se upisem, sviram svatove po danu sa jos trojicom kolega. Ja sviram harmoniku, jedan stariji kolega harmoniku, sin njegov gitaru i jos jedan kolega bas prim i svi zajedno sviramo za 500 KM, znaci oko 250 €

zeljko
19.02.2010, 03:01
@deli znaci odprilike za nekih 60 euroncica po glavi...sta ces,bolje ista nego nista.Ja ponekad dobijem od zene kad joj nesto odsviram ali ne pare:confused:

Dell
19.02.2010, 03:03
oprilike zelja, nije to malo prijatelju, pogotovo za mene u mojim godinama ;)

zeljko
19.02.2010, 03:07
Nisam ni mislio tako...dobro je kad vec zaradjujes sam...To mi se svidja i u potpunom si pravu.Svaka cast.Pooooz

negovan
19.02.2010, 03:24
sve zavisi od mesta gde sviras. Kada sviram u beogradu,naplatim i do 80 evra za vece,i uzmem od kolege za ozvucenje posto je moje. A kada sviram u provinciji moze i 50,jbg.ne mozes ljudima da uzmes,treba i oni da zarade. Sve stvar dogovora.

armin
19.02.2010, 12:23
Ja kad sviram po restoranima ovda oko mene u austriji inace bude po 300e ja i pjevac...

A kad su svadbe u pitanju u nekoj sali onda oko1000e...

Sijela radim za 500e kad smo ja i pjevac sami a kad pratim nekog sa estrade onda opet druga cjena...

Sa pjevacem radim vec oko petses godina jos svog mikrofona nema.... sta rec...

Igorčina
22.02.2010, 00:57
1200-1300€ za bend...svadbe i ostale manifestacije sličnog karaktera.

harepa50
28.02.2010, 16:02
Sinoc sam sa pjevacicom odradio svirku u kaficu za 200KM, nekih 100 €, moje ozvucenje i sva oprema. Prevoz od pjevacice je bio. 50 € meni 50 € njoj

drakan
28.02.2010, 16:32
Hare legenda! I mene su prije vozili dok nisam položio vozački.:)

yamahapassion
01.03.2010, 00:01
Meni je najjaca tezga bila oko 160e i 10 svajcarskih franaka (gde bas oni franci upadose hehe) Tako smo podelili medju sobom. Bio neki rodjendan i slucajno me zvali da idem s njima, trebala im ritam masina, tako da je aranzer radio svoj deo posla i eventualno se ja ubacivao sa tercom ili stringsom, ali sam zato imao harmonikasa koji je razvalio. Radili ja, harmonikas i pevac oprema komplet njihova, ja isao samo s klavijaturom. A repertoar je bio otprilike da 70% pesama nisam nikad ni cuo (stare bosanske), sreca pa me harmonikas izvlacio, jel je to njegov stil muzike bio. Inace ne radim uopste aktivno, nego bas tako s vremena na vreme kad uleti nesto.

harepa50
01.03.2010, 16:59
@drakan
Heh druze sta se moze, otac mi ima vozacku dozvolu ali sta cemo kad nemamo auto. Valjda cemo se tako vozati dok ne polozim vozacki :)

Dell
01.03.2010, 17:31
pjevacicin prijevoz, a ko je pjevacicu vozio :)

munjabend
02.03.2010, 15:02
vidim ljudi da imate lepe cene.ja cu da se pozalim da kod nas u nasem lepom gradu necvetaju ruze i da se ovde radi za sitnu kintu tj. za tepsiju burka ili za pljeskavicu....:) ovde za kafansko vece ako se dobije 1000 din po clanu orkestra to je premija a ima ljudi koji rade za 1000 njih 5 plus se odbije za razglas od pogodbe tako da posle neostane ni za kiflu :(:mad:

harepa50
02.03.2010, 19:05
@d3llbQy_DM

Pjevacicu vozio ko i mene, njen otac. :)

jeftabgd
03.03.2010, 00:01
-munjabend-Brate moj,pa,koje je to mesto da ga zaobilazimo u sirokom luku.To je bas tanko.

milanceshow
03.03.2010, 00:30
Neznam sta da vam kazem,ali ja sam povecao cenu za duplo!!!! :)

svrakan
03.03.2010, 00:33
Bogami i meni skocila vise nego duplo,bogu hvala.

milanceshow
03.03.2010, 00:36
Samo da ne bude duplo-golo!!!! =))

svrakan
03.03.2010, 00:41
Ne brini,sve je pod kontrolom.

milanceshow
03.03.2010, 00:45
Ma ne sumnjam za tebe kad te finansira JK!!!

munjabend
03.03.2010, 01:09
jeftabgd prijatelju u zrenjaninu je pustos totalna dok vama skacu cene nama ovde padaju mozes da sviras ko kemis kad nevredi.ima ljudi koji jos uvek drze cenu i oni ili sede kuci ili rade sastrane.namnozilo se ljudi koji rade na fajlove.orali njivu i resili vise nece,kupili spravu i nafatirali se midija za dzabe.odrade celu svadbu sa midijima.tako da se neki puta zapitam vredili uopste svirati i vezbati ko ludak svaki dan.dodje mi da prodam klavijaturu i da kupim zlatnu motiku :mad: i da kopam njivu =))

zeljko
04.03.2010, 03:17
Ja cu i dalje da se drzim kosenja trave i pranjem stepenica 8x2 sata u mjesecu 400 eurona mjesecno:)

zillavi
04.03.2010, 11:47
Moja dnevnica je 119000 e, ali jos nisam imao svirku.

vladimir68
06.03.2010, 19:37
˝tezgice˝ idu po 50E , svadbe po 150E po muzičaru.Oprema je naša,sviramo 2.-3. kako kad.;)

Vule
06.03.2010, 20:11
Moja dnevnica je 119000 e, ali jos nisam imao svirku.

Ma i jednu u tri godine da ubodeš za te pare pa si na konju :D

zeljko
07.03.2010, 05:28
Ma i ja sam sanjao dok sam bio mladji da zaradjujem svoj kruh muzikom,ali kad cujem i vidim sta se desava i kako je placeno u zadnje vrijeme:rolleyes:
Jos se muzicari otimaju za tezgu...zaboravio sam da sviram i ono sto sam znao i samo sam radio svakojake poslove a muzika i vjezba sve manje i manje:(

romario
08.03.2010, 10:06
Ma i jednu u tri godine da ubodeš za te pare pa si na konju :D

Ali treba naći svake tri godine takvu gažu ...

Emilio25
17.03.2010, 14:46
Mi smo iz Linza (Austrija) i sviramo Zabavni-, Narodni-, Rock- i Diskoprogram. Nas je pet u bendu (Band "Ko Smeta?" Pogledajte na Youtube :-)).

Za diskoteku izmedju 1000 - 1500 EUR (za novu godinu cak 2000 - 3000 EUR)
Za Kafice izmedju 500 - 800 EUR (itekako rijetko sa 5 clanova)
Svadbe nesviramo. Sviramo po programu.

I ja mislim da je veoma bitno da se podcjenivas. Bolje je ponekad odbiti svirku nego svirati za bagatelu. Bolje je jednom odsvirat za 200 EUR nego pet puta za 40 EUR (transport, benzin, vrijeme itd.)
To znaci! Umri dostojanstveno .-)

driftkiller
17.04.2010, 21:43
Nije ovo nista kad bi vam ja rekao, da me pjevacica zeznula, ona uzela 75 eura, a ja pet eura.Umal poludio nisam!!!

dexter
18.05.2010, 08:17
Heh... Kod Mene u kraju (Dubica, Prijedor) kad uspijes dobiti 50Km po glavi to je milina, ovi manji rock bandovi sviraju za 15-20KM.... muka ih natjera.

hajro
11.06.2010, 03:04
hm dozivo sam fijasko,pozvali su me da ispratim mladu i da sviram 2-3 sata ispred bas moje zgrade i fixno su mi odredili 50 eur sto sam naravno odbio odmah, jer su me pitali pa kolika je to moja satnica kao da sam ja zidar hhe,slaba vremena dosla za nas nazalost

vujanov
11.06.2010, 11:03
Mi se borimo sa cenom od 50 eura po clanu. Nas je trojica i 150 eura je nasa cena! Vrlo cesto, ustvari sve cesce nas pitaju da li moze jeftinije...i sta cemo...nekad spustimo, a nekad odbijemo...

energy
11.06.2010, 17:10
E ovako.Jednom prilikom u neko nedoba recimo 11h uvece neki nebitan dan,sreda npr,zove nas pevacica(mene i pevaca)da se spakujemo da idemo da radimo neku privatnu zurku (spontanu valjda) i to bez gaze s'obrazlozenjem da su ti neki likovi puni kesa.s'obzirom da pevac i ja nismo imali nesto pametnije da radimo otisli smo da odradimo to.Situacija je bila sledeca:Njih 20ak su se okupili u tom nekom malom lokalu i posle neznam koliko pica su ustanovili da bi sve bilo lepse uz muziku i pozvali pevacicu tj.nas.Ovako je teklo vece nakon sto smo dosli :Niko nista netrazi od pesama samo daju pare! i to je to.Svirali smo sta smo stigli.To vece smo izasli odande sa po oko 500e,ukupno sa 1500 e.Odusevljeni zato sto nismo trazili gazu tj zapeli za neku cifru bez koje necemo da radimo zvali su nas jos 2 puta i odprilike je isto tako bilo.

Sa druge strane dosta puta se desilo da smo isli da radimo za "fiksnu gazu"a da od baksisa nebude nista
Inace radimo pevac i ja retko sa pevacicom cena za nas dvojcu se krece od 0 pa nadalje.radimo samo preko preporuka tako da vec u startu znamo koja ce ekipa biti i da li ce biti baksisa pa na osnovu toga i koliko para ima taj neko pokusavamo da nadjemo realnu cenu.
a inace neam je najcesce 120e za obojcu jer je realno velika kriza i mnogo bolji muzicari od nas nemaju u posla.

armin
11.06.2010, 23:28
Ja neradim pre dogovora nikome pa ni ocu svom da se zeni... a dogovor je kaparaa...

inace uvijek dobro pogodim tako da nemoram misliti hocel biti ili ne baksisa al je meni sreca sto smo ja i pjevac sami a moja sva oprema...

hvala bogu godinama se tako radi samo da bog da zdravlja svima nama...

jeftabgd
12.06.2010, 01:04
Najveca gaza za jedan dan mi je bila 500e i dobio sam je samo jednom u zivotu a najmanja je naravno 0e,i vise puta sam radio za DZ,za prijatelje,kolege isl.Sve to zavisi od situacije i prilike.

Burli
12.06.2010, 02:33
Mi smo prošle godine radili svadbu u Obrenovcu gdje nas je angažovao mladin otac koji je naše gore list, inače je svadba zajednička bila. Došli smo bez pogodbe ali na njegovu garanciju da ćemo zaraditi najmanje 2000 evra. Ekipa je brojala 6 članova(pojačali smo se i harmonikašem i violinistom) plus jedan poznati pjevač sa estrade kojeg je doveo taj naš domaćin.
Elem svirka je bila od 16 do 23:00 taj naš zemljak je sam dao bar 2500 plus ostatak svatova kako mladini tako i mladoženjini, zadnjih pola sata svirali smo samo zabavnjake i to za ples(Čola, Dugme i sl.) i svi su sretni i zadovoljni otišli kući(osim tog sa estrade jer je pjevao za nekakav dug prema gazdi) a mi smo podijelili po 830 evra plus troškovi prevoza!!!:-O

Generalno se slažem sa Jeftom da treba imati "sluha" prilikom dogovaranja i da sve zavisi od situacije...

Dell
12.06.2010, 02:40
kako ja stvari u mom okruzenju razumijem, u sto bolju kucu dodjes i sto su bogatiji slavljenici to ces s manje para kuci otic od baksisa ;)

hajro
12.06.2010, 04:00
haha Dell ova ti je najbolja do sada i istinita prica nazalost

Millan
12.06.2010, 07:28
Kod bogatog na glas, a kod siromasnog na cast, kaze jedna stara...;) A, ja idem danas kod bogatog....:(:lol:

mamula
12.06.2010, 12:26
dell*
pogodio si u srž, nije pravilo ali statistika je neumoljiva:winking:

sstipa
02.07.2010, 15:11
Kod mene u SR Mitrovici je grozno stanje - dosta muzicara rade za dz. samo da bi oni radili i niko vise pa kad mi koji za dz. sedimo kod kuce kazemo neku cenu - e to je onda teska trgovina - na misice dodjes do placene svirke i neke pristojne cifre od nekih 50€ po osobi !!!

ljubaaaaa
07.07.2010, 20:33
tolko se najrazlicitijih skotova nakotilo,pa nije ni cudo da se i pare ne uzimaju na svirkama. a i ovi aranzeri su upropastili ama bas sve! misli se imam aranzer sviracu ja i pevac i necemo morati da delimo mnogo. e pa nije tako u le ima bendova koji ne uzimaju mnogo para ali bre sviraju ko vanzemaljci. mnogo bolje a ne sa aranzerima svi su danas ko klonirani. obicni klonovi i zombiji. nije samo bezparica u pitanju

neconix
07.07.2010, 21:42
Kolega @ljubaaaaa

obratite paznju na izrazavanje,na ovom forumu ima mnogo clanova koji sviraju aranzer i mnogi od njih su vrhunski muzicari.
Nije na vama da sudite da li je neko ko svira aranzer klon ili zombi.

Pridrzavajte se teme,jer ce svako vase sledece odstupanje od teme biti kaznjeno i sankcionisano.

caka012
09.07.2010, 00:08
Ovo nije van teme, obzirom da ima veze sa cenom svirke, mada je vec vise puta pisano o tome. Naime, racunari i elektronika su se uvukli u sve vrste zanimanja. Bilo da je u pitanju proizvodnja, prodaja, umetnost ili bilo sta drugo. Ne vidim zbog cega muzika treba da bude izuzetak. Nisam ja od onih koji zastupaju "robotsku" muziku, ali mora da se prizna da je sviranje aranzera - ipak sviranje, ni taj aranzer ne svira sam, vec neko mora da ga svira. Naravno, izuzimam midi fajlove koji na ovom forumu svakako nisu popularni. Mozda ta svirka nekome nije po volji jer nije bend u pitanju, ali i neki proizvodi koji se serijski proizvode pod nadzorom elektronskih sistema mozda nisu onakvi kakvi bi bili da su pravljeni rucnim radom, ali cesto kvalitetom i funkcionolnoscu ne zaostaju ni malo. I u auto industriji mnogi ljudi izgubise posao zbog uvodjenja kompijuterskih linija u proizvodnju, ali cilj je bio pojeftiniti proizvodnju. Slicnost je mozda surova ali istinita. Ko hoce da plati, kupice "Bentley", kazu da ga jos uvek proizvode kao pre. Ko hoce skuplje da plati, dobice i bend od 7-8 clanova, a ne aranzer. Pa neka uziva, svakako je bolje. I niko nikome nije kriv, cist zakon ponude i potraznje. Ko za sta ima pare, to ce i da dobije.

Simke
14.08.2010, 21:56
Cisto radi statistike pitam,koliko aranzeristi naplacaju i koliko izlaze sa sve baksisom?
Eto ja sam se malo izbezobrazio pa sam digao cenu za moj band 800e...jbg ima nas mnogo(7),podosta posla ima,i uzimamo sa sve baksisom u proseku 150-200e po tezgi!

nesaband
14.08.2010, 22:12
svako od nas ima svoju cenu.Ja sviram aranzer i cena zavisi od toga kakva tezga je u pitanju.ako je svadba manja i treba da nas bude recimo cetvoro,ena je od 350-500 eura.ako je zurka za klince,ena za duo je 300eura i vise.ako je punoletsvo onda je cena za duo 200-300 eura.

Ako je tezga radnim danom onda je cena niza za oko 30 posto.

drago mi je da neki bendovi kao sto kaze @simkeres imaju posla i da bog da ga svi mi imali,ali je velika kriza,ljudi nemaju para tako da ce opstati samo pravi muzicari bili oni u bandu ili svirali aranzer.

Marco7
14.08.2010, 23:00
@ljubaaaaaa

1.Ko god radi posao kako treba ima posla i uvek kapne lepa zarada . . . Ne znam jos da su negde ''vanzemaljci'' bez posla prijatelju . . .
2.Mozes ti svirat kola i kolica do sutra ako ne pratis novitete i desavanja opet ti dzaba ''vanzemaljska'' krv . . .
3.Naravno da ne pricam koliko moras biti u trendu,da imas dobar i moderan sound posto je muzika mnogo napredovala i da budes dobar covek jer to veruj mi prece nego svirka!Jebes ti ''vanzemaljca'' ako je los covek . . .

Ima tu jos faktora da ih ne nabrajam sad . . .

nesaband
14.08.2010, 23:18
=D>.
Marko,ma samo opusteno.Ko zna-zna!!!!
Mlad si lep si,a sto je jako vazno pametan si.
Za prave muzicare uvek ima posla

Dr.Abdul Ihmet
15.08.2010, 11:45
Sto se tice aranzerista i spustanja gaza i One man bendova situacija je veoma prosta . Po meni prvo i osnovno je bitno je finansijsko stanje jednog Homosapijensa u zemlji srbiji....odnosno da ljudi imaju samo malo vise para sve bi bilo bolje ,sve je vezano za to .
Pa i Kinezi rade sve za 99 din ,jos malo pa ce napraviti auto za 99(nije iskljuceno-)) ),svaki grad pun prodavnica i kineza sto ne znaci da ih treba anulirati . Ko hoce da kupi Gace (tri kom za 200 din ) moze da ih kupi ,mozes kupis i armani za 200 jura komad. . Sve u svemu znaju ljudi sta jedobro samo je pitanje koliko je spreman da plati a i ako ne zna sta je dobro zna sta je skupo tako da ...

Sto se tice cene svirke to je relativna stvar i nemislim da svako ovde ima svoju cifru ...uostalokm znate i sami .

Moja cena je od 50 -150....u zavisnosti skim radim i gde i da li radim sam ili ne . Neka zlatna sredina otrpilike.

gega
15.08.2010, 12:10
[quote=Emilio25;126489]Mi smo iz Linza (Austrija) i sviramo Zabavni-, Narodni-, Rock- i Diskoprogram. Nas je pet u bendu (Band "Ko Smeta?" Pogledajte na Youtube :-)).

Za diskoteku izmedju 1000 - 1500 EUR (za novu godinu cak 2000 - 3000 EUR)
Za Kafice izmedju 500 - 800 EUR (itekako rijetko sa 5 clanova)
Svadbe nesviramo. Sviramo po programu.

Emilio ...i ja sam iz okoline Linz-a ali ova tarifa za jedno vece u diskoteci...to ako ste dobili,svaka cast..... onda napravi i fotku za uspomenu jer to june nece vise da te mune.....=))

LOLE01
15.08.2010, 12:24
...
Dodato:
Svadba 1200-1300eur (trio)
kafana 2500-2800 kn (trio)

zeljko
16.08.2010, 02:40
Svaka cast ako tako zaradjuju..onda nema zime za njih i ne moraju da rade u kanalima na bausteli:confused:Eeee za te pare bih i ja prosvirao a uz to i propjevao:)Pozdrav i puno srece u daljem poslu

VUNIMRAV
16.08.2010, 07:03
Uh,koje cifre,da te glava zaboli,ali ima ona narodna "bice toga i manje".Da se ne lazemo,ovaj lebac jedem 25g,ali odgovorno tvrdim da nikada nije bilo losije vreme za muzicara,bilo kog formata,ja jos uvek imam solidno posla,ali daleko od vremena kad se ponedeljkom islo na pecanje,a sve ostale veceri 'dimilo" u razno-raznim "prostorijama".Sviram-radim i cekam ako bog da muz penziju,od 0 do 700e,sam ili od 2-6 clanova,nama pravila,kameleonski i bice dobro.Pozdrav svima!

nelica2002
16.08.2010, 11:19
kako kome radim sam manje fešte nekome je 100€ puno a nekom 150€ čisto ok.

LOLE01
19.08.2010, 17:41
Tako je kod nas u Splitu...ne kažem,ima iznimki i jeftinijih i skupljih al slažem se i sa kolegom koji je napisao da je pao posao...to je istina...samo kod nas svi neki glumci,pa ih sramota reć da nemaju svadbu svaku subotu,navodno svi puni do 2018.god. a onda ih vidiš subotom na plaži sa ženom i djecom,kao navodno,otkazana svadba...smrtni slučaj...bla bla

caka012
19.08.2010, 23:24
To si u pravu, vole ljudi malo i da lazu na tu temu. Nisam siguran sta im to znaci, valjda sebi dizu cenu, sta li... Sta god da pokusavaju, pokusavaju na pogresnom mestu. Ovde je do pre nekoliko godina petkom pre podne u hotelu bio spontani skup svih muzicara iz ovog kraja, kao tu se pogadjaju tezge i tako to. Ja sam retko tamo isao jer sam shvatio da je tamo samo cilj ko ce koga bolje da slaze koliko je para prosli vikend uzeo. Definitivno sam prestao da odlazim kad sam cuo da sam ja prosle subote zaradio 250 DEM na nekom ispracaju, a ja ustvari zaradio jedva 100 DEM. Pricu lansirao neki harmonikas koji je taj dan samnom radio, bilo ga, valjda, sramota da kaze da je radio za 100 DEM, ispalo bi da najgore laze od svih muzicara.

milanceshow
19.08.2010, 23:55
Ja sam nacuo da ce od novembra ekonomska situacija biti na visokom nivou,tako da sam resio da podignem cenu za 120%........ ;)

armin
20.08.2010, 00:09
+Porez :D

zukae
21.08.2010, 21:19
Eto nesto sam nacuo da se radi na tome da se u BiH mora placati masinska licenca za izvodjenje pjesama, ali vjerovatno ce to placati samo lokali.

LOLE01
23.08.2010, 20:54
armine +topli obrok :-)

kusonja
06.09.2010, 04:46
Pravilo Br 1. Je da nema pravila! :-)
U sustini 50e po coveku + 50e ozvucenje to je u principu fora :-) Radimo ja i brat! Kafici su danas zeznuti, ranije je bio standard pratis Lukasa Bulata i Dzenana i nema greske, sad se klinci u fazonu neznaju sta hoce a baksisa nema pa se treba ograditi sa bar 100e po coveku.
Za privatno napravis svoj cenovnik>
Ja pitam...
1. koliki je prostor ( znaci koliko zvucnika cu poneti itd...)
2. Koliko je ljudi
3. Hoce pevacicu
4. hoce jos jednog pevaca
5. Ugovorim 5 sati aktivne svirke ako hoce duze malo vise uzmemo
6. Sator je skuplji
7. Ako je neko moj ili stalna musterija i poznajemo se (ko razume shvatice) to je drugo.
Uglavnom kad se dogovaramo ispadne kao da kupuju racunar: hocu ovaj procesor ovoliko memorije, itd :-)
Inace pored klavijature sviram, gitaru, tamburasku kontru i harmoniku, Pa imamo i tamburaski sastav i trio verziju gitara, harmonika i kontra... Sto bi rekli od 7 do 77 za svaku priliku gde god zelite, sve moze :-)
Ajd, u zdravlje.......

gagy
06.09.2010, 20:43
Slazem se sa kolegom,posto danas generalno nema para na svirkama kao sto je bilo onda su potpuno opravdana ova pitanja pri pogadjanju svirke.Jedino tako mozes na neki nacin biti siguran da ces i koliko profitirati.Sve sto dodje naknadno-dobro doslo.

MuzicarJasko
07.09.2010, 22:20
zavisi dali je svadba ili kafana ? blize ili negdje dalje ? sve to ima utisak na cijenu :) pozz

kizo
19.09.2010, 23:00
150 € za noć (nas smo dvojica) - to je za kafić. Svadbe su po dogovoru.

lagunabend
19.09.2010, 23:08
Kafici i diskoteke oko 50-100 zavisi kako gde
Svadbe od 100-200 po osobi ako je repertoarska onda 200-250

(po osobi)

zabac86
20.09.2010, 00:38
video sam dosta nerealnih cena ovde slusajuci demo snimke.
100e kafana.
slavlja 200. mislim da je to objektivno za prosecan 2men bend

Milan$
20.09.2010, 00:40
@zabac86
potpisujem kolega tvoj post...pozzz

Tishaa
20.09.2010, 13:02
Slazem se sa zabcom. Mnogi pretjerivaju na forumu, al eto ako lazu, onda sebi lazu. Moj full band uglavnom radi svadbe i uzimamo 150 eura po osobi, a kad radimo trojica sa aranzerom (uglavnom kafici i neke proslave) uzimamo 150-250 eura za nas trojicu ovisno o troskovima puta i sl.

jura20
25.09.2010, 02:27
evo mi sviramo svadbe na domacem terenu to zovemo do 25km za 600€,
a ako dobijemo narudjbe u toj svoti Mladozenja ne placa nista ,a ako je vise onda pododimo i krstitke za pola cijene ,a krsteneje djeteta za badava ali uvije se nesto zaradi ,a na vise od 25km sve zavisi gdje ,kome i sta?da sad ne nabrajam.

To je nas moto vec vise godina i isplati se ,ali nismo bas pohlepni za novcima jer sviramo iz ciste ljubavi prema muzici i nasem rasterecenju da zaboravimo svagdasnjicu .A takvim konceptom i sebi radimo reklamu tako da se uvijek tu nadje mjesecno cak nekad po 2000€ pa to je lijepi novac i jos imas jesti i piti badava:) Znam jedan bend necu ga imenovati koji trazi 1800€ za njih tri sviraju neke midi filove ali imaju dobrog pjevaca koji je na glasu i imaju posla da su rezervirani cak i do 2g.

xxl
26.09.2010, 12:38
e koliko ja znam u bosni je dnevnica 20 -35 eura po clanu negdje u vecim objektima po 50 e
svadbe cca 100 eura po clanu e sad ce neki da ovdje pricaju kako uzimaju duplo vise, pricaju a znam kako stoji na terenu. Neki koje ja poznajem pricaju da uzimaju neke cifre a posle saznas da uzimaju 3 puta manje nego tako pokusavaju ometati konkurenciju na lokalnom nivou. Najbolje o ovome ne pricati svak u principu uzima koliko moze i nek to zadrzi za sebe..

hadisen
26.11.2010, 12:31
citam komentare i cudim se ja s bendom sviram bez ni jedan dinar placa ju nam samo za ozvusenje svako vece po 10 eu zivimo od baksize al hvala bogu ima ga dosta za sad

zeljko_mo
13.12.2010, 17:39
dok smo svatove radili uzimali smo 1000 eura nas 5... sad odkad smo se raspali.. duo radimo, pa sad zavisi... oko 60eura po glavi...
(zavisi i od situacije kafica... ako je za mirnu situaciju, tj. slavonske dalmatinske, oliver, gibonni i to... stoji cijena, .. a ako je vec narodna halid, haris, sinan, saban, ... onda vise...) btw. u Mostaru sam

buco bass
14.12.2010, 11:34
evo citam vase komentare i vidim vecina vas dobro pogadja svirke i dobro zaradite bogami kod nas u bosni nije ni blizu tako em su male pogodbe em ljudi sve manje iprave svadbe ,proslave rodjendana itd. nema svijet para mada ponekad zna seuhfatit i neka dobra svirka ali to je stvarno rijetkost

mojjmbg
14.12.2010, 11:44
u biti najvise ovisi koja je svirka..
1) ako je svadba od 1300e do 1800e od 4 do 6 ljudi...

2) kad radim kao duo sa pjevacicom 200e plus trosak ako su dva dana onda spavanje i klopa ako samo jedan onda gorivo i autocesta to je za Hrvatsku van kad se ide austrija, svicarska,slovenija ,bosna isto kao u hrvatsko puta dva znaci 400e...

3) ako pratim nekog afirmiranog koncertna verzija 2 puta po 45min do sata
400e


4) gaza na tezgi tri ili vise dana npr more ljetna gaza 80e plus smjestaj za mene, zenu i klinca

i na taj nacin i po tim cjenama radim vec 4-tu godinu

zeljko_mo
14.12.2010, 16:01
onda vi duplo bolje gore zaradjujete na svirkama... vamo nas jedino svatovi izvlace...ovako po kafanama i nije neka zarada...:(

buco bass
14.12.2010, 18:43
nije duplo nego troduplo al neka hvala bogu meni je drago cut da makar negdje ima posla

etko
14.12.2010, 20:07
Zavisi i od benda koji se nudi.
U Bihaću 50 eura po članu za običnu svirku i 100 eura za svadbe
i mašanla ova godina kao i prošla.

Ustvari vlasnik te uzima više puta (više krugova) ako prodješ prvu svirku.
Ako te "raja ne puši" ili ako nisi zadovoljio raznorazne ukuse
onda te nema u drugom krugu.

Danas je sviranje jedan veliki šou i ako nisi u tom fazonu
i ako nemaš frontmena da to izvede džaba ti sviranje.

Pozz

whaddeva
20.02.2011, 12:50
He, he, he ja zivim u Australiji vec 15 godina i mozda moj odgovor nije relevantan ali evo da se zna.
Standard svirka za noc u restoranu (Baklan music) cista lova sve na crno :) Ja sam $400, / Duo $200-$250 po clanu.
Krstenje / Svadba (Balkan Music) cista lova sve na crno :) Ja sam $600 - $ 800 Duo $450-$500 po clanu. Trio ili quartet $350-400 po clanu

Pub (100% Za Australce) Ja sam $260 kroz agenciju (porez se placa extra :( ) Duo $200 po clanu kroz agenciju.

Krstenje / Svadba (100% Za Australce) Ja sam $380 kroz agenciju (porez se placa extra :( ) Duo / Trio / Quartet $220 po clanu kroz agenciju (porez se placa extra :( )

nikimusic
30.07.2011, 04:21
Mi sviramo dvoje u bendu, kada su u pitanju kafici, zurke ispod 100e za ne idemo.... A kada su u pitanju svadbe tu idemo nas cetvoro, i ispod 350 - 400 eura ne idemo... Pozz kolege... ;)

hadisen
01.08.2011, 16:09
u macedonii trenutno mi sviramo svadbe i ostalo iskljucivo kao bend radimo evo full cijelo ljeto nas bend cini 5-orucu prosek po 100 eura po clan + baksis ko je odlican otprilika min-1200 a max nas rekord je 3000 eura za jedno vece sto je vise nego odlicno

sinisa
01.08.2011, 16:41
Ovde niko ne radi ispod 50 eu po clanu u kaficu.
Pitam se otkud onda onoliko njih po NS i okolini koji rade i po 1500 din za vece???

smuchac
01.08.2011, 16:57
Vamo kod nas bandovi sa npr. 5 instrumenata uzme 500 € a za svatove i 1000.
Svirke nisu nešto specijane jer ja kad sam tamo,odmah slušam i snimam koju opremu imaju,kako sviraju,kako pjevaju i još nisam naišao na band koji zaslužuje tu paru. Cjena jest normalna,ali ima ih dosta koji ne zaslužuju jer brat-bratu nisu neki svirači. Nema veze...
Ja i kolega kad smo krenuli,početna cijena je bila kad preračunam u € do 110€,ilitiga 55 po glavi jer smo vidjeli da isti bandovi poput nas gone i po 200€. Za svatove nismo još ni blizu kapaciteta pa se još neko vrijeme nećemo tamo gurat.Sad nakon godinu dana se je desilo da smo najjeftiniji od svih i svi nas zovu a štimung napravimo više i bolje nego svi ostali pa smo stalno po svirkama,nekad i 4 tjedno. Cijenu smo podigli na 150€ i ide ko podmazano,mada nas sada ostali bendovi zovu i kažu nam da još podignemo cijene jer oni nemaju posla zbog nas kad smo dosta jeftiniji od njih. Sad ti budi pametan... Ako zapapriš cijenu,neće zvat ni nas ni njiha mi znamo koliko znamo i toliko naplatimo i ne precjenjujemo se ko neki pa smo sad ovakvi ili onakvi jer smo jeftiniji...
Ovu zimu ćemo vidjet šta će bit pa možda odemo do koji € gore al nećemo puno da ne bude katastrofalnih posljedica.
S vremenom smo uzeli nešto opreme i kontamo počet stavljat pare u džep sad kad se rješimo zadnje investicije koju imamo da više i mi krenemo zarađivat...

skoricnik
06.08.2011, 14:03
Generalno, svugde je udarila kriza. Dosta ljudi radi i bez pogodbe, ono, daj sta das. U mom slucaju, generalno od 60e pa navise (kad radim sam). Svadbe kad se rade onda ekipa 4 clana, 100e po glavi.

bianconero
08.08.2011, 03:41
Ja sa klavijaturistom i pevacicom uzimam 50e po glavi i s obzirom da posla imamo hvala bogu ja sam zadovoljan...Naravno baksis ne racunam...nekad ga bude fino a nekad sipak...

alenbar
08.08.2011, 03:57
u crnoj gori uzimamo na svadbama od 200 do 250 eura nas dvoje nekad upadne pjevacica za nju jos 100 eura.a ljeti kad radimo u kaficima svaku noc dnevnica je od 30 do 40 eura po jednome.

zeljko_mo
08.08.2011, 15:23
kod nas u Hercegovini (Mostar)
dok sam svatove radio oko 150-200 eura po glavi... 4 nas bilo...
sam dok sam radio za 70-100 eura
trenutno u pauzi ( trazi se gitarista i jos jedan klavijaturista)

smuchac
08.08.2011, 21:09
Nisam napomenuo da kod nas nitko ne zna za bakšiš. Jednostavno nitko ništa ne daje, naručuju pjesme ko mahniti a ni bobu da ubace...
ako smo u 40 svirki dobili 30€ jebes mi sve.

mirandess
09.08.2011, 12:57
Kad sam radim(radio), radim za 75€-25€ za ozvucenje.... a kad sam s kolegom, 100€-25€ za ozvucenje.... sad su ozvucenja po 70-120 km, jeftinije ne mogu naci... pa sam malo stao... a inace kroz par dana pocinjem sa svojim ozvucenjem :)

milence
15.10.2011, 20:15
kadame neko pozove na svirku ja sam zahvalan i ostalo je moja briga kolko ko da to je moj moto ne oguliti narod nego ko se lati za novcanik taj i srcem daje toliko sam sviro ali jos cijene nisam reko danas sam sviro u svatovima u becu na girtlu kafani bivseg boksera sekovica i za 3 sata dobio 430 eura pa sta reci nego hvala gazda sto si mene pozvao pored toliko konkurencije veoma jake ali ja sam nesto posebno nisam profi nego amatrcina zesca samo sviram dusom i pjevam srcem ne ZARADIM NEGO DA BUDE VESELO OOK A SVE TO NAROD ZNA OCJENITI ZATO SMATRAM DA NIJE BITNO ZNATI SVIRATI NEGO ZNATI POKRENUTI MASU I DRZATI NAOKUPU DA SVI PJEVAJU MALO NESKROMNO ALI MALI BOG SAM ZA TAKVE SVIRKE JA I MOJA DALAPPA VREDNIJA OD MERCEDESA IMAM SVOJU PUBLIKU I DOSTA ZAISTA KAD SE ZASITIM SNIMICU CD ZA MOJU UNUCAD I DOSTA STO SAM SANJAO TO I OSTVARIO ZELIM SVAKOM MUZICARU DA VOLI ONO STO RADI I KAD KRENE DA SV IRA NEK TO RADI ZATOSTO VOLI SAM SEBE DA SLUSA I NEMOJTE SE TRPATI TAMO GDJE NISTE DORASLI POSTUJTE BOLJE OD VAS NE ZAVIDITE NIKOME I ETO USPJEHA HVALA NEMOJTE NISTA RUZNO SHVATITI MENI JE SVEJEDNO DAL SVIRO U STANU ILI U KAFANI JA VOLIM MUZIKU I UMRECU SA NJOM

Enzzo32
15.10.2011, 23:15
Niko ti i ne brani da volis muziku,ali brate Ti i Takvi kao ti skacu u stomak drugim kolegama koji se profesionalno bave ovim poslom(citaj:zive od svirke).Svaki posao treba da se plati,pa tako i ovaj.I ja volim muziku,cijeli zivot mi je vezan za nju,sviram oko 25 godina i nema stila muzike u kojem nisam bio,ali uvijek sam upravo zbog kolega imao svoju cijenu.Hvala bogu posla jos uvijek ima,dnevnica mog benda je za noc u diskoteci 500€(rok muzika je u pitanju) i mi ne idemo ispod.Radije cemo odsvirati besplatno,ali to naznacimo da gazda ne misli da sviramo posto-po to.Zato,razmisli malo o ovome sto sam napisao.Vjerujem da ovo ne radis namjerno.U pravu si za ovo zadnje sto si napisao,samo sto treba godina i godina svirke da bi se doslo na taj nivo da preneses emocije na publiku i ne razmisljas jesi li pogrijesio u svirci,da li te slusa neki muzicar u publici,itd.Pozdrav iz Sarajeva.

romario
16.10.2011, 12:03
kadame neko pozove na svirku ja sam zahvalan i ostalo je moja briga kolko ko da to je moj moto ne oguliti narod nego ko se lati za novcanik taj i srcem daje toliko sam sviro ali jos cijene nisam reko danas sam sviro u svatovima u becu na girtlu kafani bivseg boksera sekovica i za 3 sata dobio 430 eura pa sta reci nego hvala gazda sto si mene pozvao pored toliko konkurencije veoma jake ali ja sam nesto posebno nisam profi nego amatrcina zesca samo sviram dusom i pjevam srcem ne ZARADIM NEGO DA BUDE VESELO OOK A SVE TO NAROD ZNA OCJENITI ZATO SMATRAM DA NIJE BITNO ZNATI SVIRATI NEGO ZNATI POKRENUTI MASU I DRZATI NAOKUPU DA SVI PJEVAJU MALO NESKROMNO ALI MALI BOG SAM ZA TAKVE SVIRKE JA I MOJA DALAPPA VREDNIJA OD MERCEDESA IMAM SVOJU PUBLIKU I DOSTA ZAISTA KAD SE ZASITIM SNIMICU CD ZA MOJU UNUCAD I DOSTA STO SAM SANJAO TO I OSTVARIO ZELIM SVAKOM MUZICARU DA VOLI ONO STO RADI I KAD KRENE DA SV IRA NEK TO RADI ZATOSTO VOLI SAM SEBE DA SLUSA I NEMOJTE SE TRPATI TAMO GDJE NISTE DORASLI POSTUJTE BOLJE OD VAS NE ZAVIDITE NIKOME I ETO USPJEHA HVALA NEMOJTE NISTA RUZNO SHVATITI MENI JE SVEJEDNO DAL SVIRO U STANU ILI U KAFANI JA VOLIM MUZIKU I UMRECU SA NJOM

Stvarno misli da nije bitno znat svirati ?

Enzzo32
16.10.2011, 12:40
Covjek bi trebao biti dj a ne harmonikas:)

radex
16.10.2011, 14:48
ja sviram aktivno 2-3 godine ali idem i u skolu, sviram samo iz ljubavi prema muzici, ne planiram da zivim od muzike, samo dodatno pored posla zelim da sviram.. uglavnom idemo po glavi 30-40e kafice te svirkice.. svadbe jos ne radim i ne planiram jos da ih radim dok ne zavrsim fax (koji sam tek upisao) uglavnom radim redovno.. :) imam za lep dzeparac i za opremu, vise mi i ne treba...

jurica
09.11.2011, 15:12
Moj bend dolazi iz Varaždina, ima nas 5. U našem kraju je dosta grda situacija, grad od 50.000 stanovnika i 20 bendova. S obzirom da radimo kvalitetno preferiramo svadbe 20+ svadbi na godinu, cijena je 1000eura za naš kraj, ZG i okolica 1500eura. Neki kafići imaju korigirano plačanje, odnosno, dajem 300 eura za noć i nema pregovora, dok su većina varijabilni po dogovoru. Uglavom ispod 200eura bend ne svira gažu po danu. Šatori i neke veće fešte su cca 300-500eura, ovisno gdje se svira i pred koliko ljudi.

smuchac
09.11.2011, 16:12
Moje mišljenje je da je za 5 ljudi 300€ jako malo para.

jurica
16.11.2011, 00:35
300eura za 5 ljudi je mala para, al kad nedaju vlasnici više. Mogu ja tražiti i 500, al neću svirati, jer ima bendova koji sviraju i za 150 eura noć (5 članova). Ovih 300-400 eura je stvar potencijalno dobrih bendova, pa ako se uspiješ izboriti.

Marko90
16.11.2011, 01:21
Svaka cast na velikim pogodbama ;)
U mom kraju nije slucaj da se svadbe pogadjaju za po 1500-2000e.
Sviram obicno sam i pevam, imam svoje ozvucenje.
Dodje lik i pita me da mu sviram 18-ti rodj, ja mu kazem 50e od 11h do 2h a on koluta ocima i jedva da prihvati cenu, sta reci.
Nemam stalan bend, ima ljude koje me zovu, mahom su to pogodbe od 100 do 200e za svadbu od 150 gostiju pa navise, plus baksa i izadje svako od 80 do 120e po clanu. inace smo cetvoro.
Znam bendove ovde u Nisu koji slobodne veceri u kafani sviraju za po 100e po vece i to njih 6-7 u ekipi, i to su kvalitetni bendovi.

acikadj
16.11.2011, 01:54
Nije to samo u Nišu tako , mislim da je tako u čitavoj Srbiji, besparica, svadbe sa dva do tri muzičara. Realno kod nas ako nisi član benda koji jako ulaže u sebe i u marketing, opremu, vežbanje, tj ako se u potpunosti ne posvetiš tome, teško možeš uzeti više od 100 EUR po članu, pa i to je extra. Realno je i to da ljudi kad angažuju muziku sve više obraćaju pažnju na cenu a ne na kvalitet muzike....u stvari ko više zna šta je realno...ako kažem nisku cifru podcenio sam se , ako kažem visoku precenio sam se... a razlika između niske i visoke 50 EUR.

jurica
23.11.2011, 10:39
U HR je gadna situacija, konkretno iz primjera. Svirali svadbe za 900 eura. Došao peti član, povisili cijenu za 200 eura, pali sa 25 svadbi godišnje na 15. Znači da ljudima baš i ne paše promjena cijene, a kvaliteta je neupitna!!!

log
06.12.2011, 01:29
@medino
jeste, malo jesam bezobrazno napisao, ima ljudi koji nemaju drugi posao pa će svirat glavno da nešto je, ni nama uvijek ne cvjetaju ruže, al velim meni nije volja ić svirat za ukupnu plaću od 40evra... i mi imamo loše gaže gde se slabo zaradi al jbg šta ćemo...Nekad su ljudi s gaža radili vile na moru i šta sve ne, a sad..hm...Idemo pokrenemo nekakvu muzičku bunu koja će kazat da ne sviramo ispod 100e :)
Slozio bih se sa svima koji suza to da se uvede neka minimalna cena po svirci bez obzira koje je vrste.Veliki je problem sto ima sve vise "sviraca" pa samimi tim je i ponuda veca a cena niza za sve nas sto niko zapravo ne shvata...
Kada bi oni najlosiji ili najjeftiniji (da se ne uvredi niko) kostali npr. 100 eur minimun onda bi najbolji uzimali i po 200-300 pa i vise. I tako bi svima bilo mnogo bolje nego onaj komentar : bolje i 40 eur nego nista...
Samim tim je skocio u stomak sebi samom , sto me bas i ne pogadja , ali je skocio u novcanik svih nas ostalih koji ne bi pristali na tako nisku cifru za tezgu.
Ponovio bih jos jednom : bez obzira da li ste pocetnici , dobri ili losi , mladi ili stari , to ne bi trebalo da imalo veze sa cifrom za koju radite jer bi to onda bila neka vrsta diskriminacije i prema vama i prema ostalima , zato borite se za sto vece gaze i istovremeno radite sto vise na sebi da biste taj novac opravdali.

gliamanti
06.12.2011, 02:34
Ja i drugar radimo samo kafice svako po 50 eura u Beogradu to je minimum,e sad ako je neki malo bolji kafic onda po 80 :)

Sesirdzija
11.12.2011, 20:18
Ja koliko god da kazem gazdi lokala njemu mnogo :)

harepa50
11.12.2011, 23:31
A ti njemu fino kažeš da od tih para koliko mu nije mnogo plati struju da pušta muziku sa računara :D

nikadvisekorg
12.12.2011, 01:27
Ko hoće muziku i treba da plati, nikoga ne bijemo po ušima da mu sviramo, kome je skupo uvek je tu DJ i usluge puštanja muzike na laptopu.

zeljko_mo
12.12.2011, 15:29
u petak sviram džaba :) duo, ja i pjevac... cijel vecer (od 21:00 do 02:00)
(džaba pojest i popit ako nista), bit ce mnogo žena :D :D :D

sinisa
12.12.2011, 16:22
Ovo danas je katastrofa muzicari nikad gore nisu prolazili,evo cist primer jednog kafica u NS. Odemo na dogovor u Euro Cafe i kazemo cena je 100 eu u za nas dvoicu ako ide i koleginica onda 150,a on ni pet ni set nego imam ja za 50 dolaze dvoica i jos ne mozes da mu doneses snimak vase svirke na disku nego mora da vas cuje uzivo kao dolazili mu svakavki pa rasterivali goste. Za docek nove godine + jos repriza i dan posle reprize znaci za 3 dana svirke daje 500 eu.

I da se ne poverujes momci iz Kokos Band koji solidno rade pristali na cenu.:mad:
Ja znam da se nema para,ali pokopavamo sami sebe. Moje je misljenje da niko nije trebao da pristane na tu cenu.

nikadvisekorg
12.12.2011, 18:20
Ne znam ljudi, ja znam za sebe ispod koje cene neću da idem, i ako treba sedeću kući kao prošle godine, al da sviram za džabe jok.
A dosta je mlađih koji samo zbog riba i pića sviraju na neke bagatelne cene, pa kad se pojaviš sa nekom normalnom cenom, možeš da sediš kući....

ja razumem da je kriza, ali cene lokala, dočeka i pića su sve veće a na štetu muzičara.... jedino mi imamo niže cene iz godine u godinu...

VUNIMRAV
12.12.2011, 22:06
Ovo je uvijek bila vruca tema na koju se moglo i moze diskutovati do u beskraj.
Vremena su i sami vidite teska,pa zasto onda da ih mi sami jos otezavamo?Nikad nisu bili "jednaki", {a pamtim i radio sam toliko davno da se mnogi sa ovog foruma nisu ni rodili}momci i ozenjeni,zaposleni i nezaposleni,lepi i ruzni bogati(sa lovom) i bez love,uvek je bilo razlike,ali je uvek bilo i posla za SVE!
Kvalitet je uvijek dobro prolazio zar ne?Jeste,onda kad su isvi drugi dobro prolazili i zaradjivali i dobri i losi i spori i brzi.bilo je para kod naroda,po cijele plate su ljudi ostavljali u kafanama,o svadbama i pogodbama zz njih da i ne pricam!
Znaci lako je bilo raditi i Kurti i Murti kad je vecina i to velika imala pare.A sta danas?
Ma druze moj vecina nas se moze i naopacke okrenuti i biti i mali Mocrt i mali Pavaroti, ali narod NEMA para!Ne treba gledati i suditi po pojedinacnim primerima,i ja sam letos odradio jednu svadbu svaki od nas 5 uzo preko hiljade,a kad ce se to ponoviti???
Zato svako neka se snalazi kako zna i umije jer drzava prezivljava pa kako neci i pojedinac unjoj,a pogotovo ako je poslednji u "lancu ishrane".

sinisa
13.12.2011, 01:02
Ako ces ti da radis u kaficu za 2500 din onda tebi svaka cast. Sto kaze kolega nikadvisekorg cene idu gore,a mi nase spustamo dole. Reci sta mozes danas da kupis za 2500 din nista. Ja sam za 2500 radio zadnji put 2004, to je onda bar bilo nesto.

VUNIMRAV
13.12.2011, 10:57
Pa,kolega rcunica je jasna!Onom kom je potreba,taj ce i raditi,a onom kom nije taj naravno nece.Petak subota i nedelja po 25e i jos sve to puta 4 vikenda,plus baksis.Dolazimo do cifre koja je nedostizna za pola nacije bilo da je Srbija ili Bosna u pitanju nebitno a radi se 12 veceri!!!
Ne zelim polemiku na ovu temu,ja samo govorim realno.Naravno i ja sam radio za dnevnice koje su bile i do 70DM,ali to je proslost,nazalost.Uostalom malo je Ceca,Sabana,Aca i Miroslava,a i oni vise ne mogu uzeti para koliko su uzimali.
Ali dobro,papir trpi svasta.

sinisa
13.12.2011, 12:25
Lepa je to racunica kolega ali oduzmi od toga gorivo,ozvucenje i sta ti ostane na kraju veceri 1000 din.:)

zoric
13.12.2011, 13:04
A sta ako Decko svira u svom mestu i nezivi daleko od lokala,i jos ima i svoje ozvucenje?znaci da mu je lova cista......nebitno kolika ona bila....:)pozzz Markane.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

smuchac
13.12.2011, 17:47
Vamo se je kod mene u zadnjih mjesec dana nakotilo bandova da ne povjeruješ,a cijene su im da te Bog sačuva.
Ja i kolega smo svirali prošlu zimu za 120€ a sad zbog konkurencije idemo na 200€ i opet smo skoro pa duplo jeftiniji i opet smo u dva,najviše 3 kafića koji nisu skropz full subotom. Uzeli su konkurenti maha i naplaćuju a glupi gazde plaćaju. Kvaliteta ne prolazi jer te malo tko stvarno sluša. Samo ti daj nešto veselo i brzo da se lomi i kralj si. Ovu subotu sam imao slobodno jer kolega svira samnom i još u jednome drugome bandu i imali su svirku i ja došo s curom da poslušam,popijem koju i zabavim se jer tko zna kad ću opet imati subotu za izlazak...
Čujem priče da je svaku subotu tučnjava i razbijanje i tako smo ovu subotu i ja i cura umalo dobili po ušima kad je krenuo degenek... Ošlo sve u MP3 lagano...

Dell
13.12.2011, 18:01
Da kucnem u drvo ja sam se dobro "uvalio". Kako smo ja i gitarist (varijanta ozvucenje, ja klavijatura) trazili pjevaca jer uskoro krecemo svirat svatove, a ja ne mogu to sam iznijeti uz pjevacicu, nasli smo ga na jednoj momackoj u jednom selu blizu mostara i pristao je da radi s nama. Taj isti osim sto dobro pjeva, sredio nam svirku u jednom kaficu u tom selu redovnu. E sad, svi na spomen tog sela odmah cuckaju i masu glavama kao nije dobro, tu odmah nered u kafani i te sheme. Ja kontao kakav ce to bircuz bit, kad tamo sve fino sredjeno, ima cak i bina za nas i sve. Sviramo nas 4 svaki za po 70 maraka (35 eura), malo jeste, ali kako sada radimo i petak i subota redovno, da se izdrzat, a radimo evo vec mjesec i po i gotovo uvijek bude baksisa. Gazda posten, uvijek isplati, dao nam aktivnu kutiju iz kafica da je koristimo ko monitor i nabavio nam bezicni mikrofon. I sto se toga tice, bude skoro uvijek puno ljudi, svira se pravo narodno bez komercijale, osim mozda malo ispocetka i do sada niko ni case nije razbio, niti ruzne rijeci uputio. Ekipa koja se skuplja tu je korektna skroz i do jaja su, osim sto se pjevacica nekad zali da je smaraju, ali to je standard i ne obracam paznju na to :)

harepa50
13.12.2011, 18:19
Neka je sretno Dell, da se što više para zaradi i bez problema, i svima ostalima isto :)
Evo ja sam dobio 3 ponude dosad za Novu godinu, i svaku sam odbio, jer mi se ne docekuje Nova na svirci sa kojekakvim gostima, a i dogovorio sam se sa svojim prijateljima za doček već. A ova pjevačica što je radila sa mnom kaže da radi Novu u Stuttgartu za milju eura. Sad dal ona laže ili ne u to neću da ulazim. Kad smo se dogovorili ako bude ponuda za reprize nove godine kod nas, pošto je ona za sebe tražila 250 ojrića, misleći da pjeva ko Aneta, onda i ja za sebe isto 250 misleći da sviram ko Kosmajac :lol: Ne uzdižem se u nebesa, ne daj Bože, samo neću da ona uzme više od mene :D Ipak je Nova godina.

A više ne želim da radim za male pare niti za neku siću... ne da mi se. Naravno, uredu varijanta za redovne svirke kao kod Della i ostalih.

VUNIMRAV
13.12.2011, 18:58
Dell'
to sto kazes je jako lijepo i kamo srece da ima toga vise.Vjeruj mi,koliko sam dugo po kafanama vec sam "odimio",to uopste nije losa cijena,pogotovo za ove danasnje prilike kad kukaju i oni sto su do juce nas kersirali.Na takvim mjstima gde su gazde OK, gde je sredjeno,a gosti uglavnom mirni(mada tu nema pravila)ja bi svirao i za manje para,jer j...s pare kad gledas glavi mjesto i gde gazda u slucaju frke cuti kao da nekazem sta.Zato,samo napred!

Dell
13.12.2011, 20:01
Kad smo se dogovorili ako bude ponuda za reprize nove godine kod nas, pošto je ona za sebe tražila 250 ojrića, misleći da pjeva ko Aneta, onda i ja za sebe isto 250 misleći da sviram ko Kosmajac :lol:


Za ovu imas koje god hoces pivce kad se ponovo nadjemo u rajvoSa :lol: :lol: :lol:


Jbg, znate kako, ja sam jos mlad, zivim sa roditeljima i studiram, tako da mi ovo ne dodje kao zaradjivanje za zivot, nego kao lijep dzeparac sad kad nema svatova po danu do proljeca. I ja sam mislio da ce gore bit guzve, ali stvarno do sada su svi korektni, ljudi dolaze i dobro im je, sto mi je u biti veca nagrada od para.

harepa50
13.12.2011, 20:25
Javi kad budeš dolazio :lol:

Ma sve je dobro dok nema belaja, hvala Bogu. Džabe još jedna nula na dnevnicu ako ne izvučeš živu glavu. I to da je gazda korektan i da fino isplati, i to se rijetko nalazi. :D

vaske88
21.12.2011, 11:00
Ovo je prava tema svaka cast za temu,ajde da budem iskren.
Trenutno radimo ja i pevac za 120e na vece restoran samo 3 sata svirke,ali znam likove koji rade za 1000din po glavi na vece i to mi je strasno kad cujem,ali konkurencija je strasna i sve je vise klinaca koji obaraju cenu u mom kraju. :(
Tacno me to sve tera da se zaposlim negde i batalim sve sem svadbi gde jos ima para bar nesto.

VUNIMRAV
21.12.2011, 12:10
Brate,svaka tebi cast kad ti mozes naci lokal koji ce dvojku platiti 12000din,a da lokal nij NS-BGili SU,ja da tako mogu nikad ne bih trazio nista drugo.

vaske88
21.12.2011, 13:25
Da brate ali zato i novu godinu radim za iste pare u istom lokalu,i nije to stalno ima i kad radimo kao dvojka za 8000din.Nije bajno uopste zato kazem da cu sve da napustim ne mogu vise da skrpim kraj s krajem jer dolaze klinci koji obaraju strasno cene :S