PDA

Pokaži Full Verziju : Mogucnosti sa midi interfacom


mr_eko
29.05.2009, 13:02
Kupio sam midi interface M-audio MIDISPORT UNO...interesuje me sta sve mogu da radim kad povezem pa80 sa racunarom ili triton le???hvala svima na pomoci..

grandia
30.05.2009, 01:20
ciao ...

ako hoces da prikljucis obe treba ti jos jedan normalan midi kabl. a naravno bi trebao da prkljucis obe, taman imas super kombinaciju.

e sad za jednu kljavu moras da se odlucis da ti bude master a druga slave. znaci na jednu sviras i njene i boje od druge kljave. "slave" ti sluzi u tom slucaju samo kao neki expander ako hoces da snimas u cubase ili neki drugi sekvencer ... mozes i slave dalje da koristis ali ako na nju sviras to sekvencer ne snima posto ne dobija midi-signale. imas 2 kombinacije: pa80 povezes sa kompom a midi thru ide iz pa80 u midi in triton kad bi imao sad jos neki expander onda midi thru iz tritona ide u sledeci expander, itd. ne moze se to mnogo tako nastaviti jel suvise midi signali. ili triton je glavni a pa80 prima signale ... neznam dal je druga varijanta korisna posto ti je pa80 aranzer a triton solo ... tu moras sam da resis problem

da ne dodje do frke izmedju pa80 i tritona moras svakoj kljavi da odredis svoj midi kanal. jedino ako hoces da kombinujes boje oba syntha....

ima tu vise mogucnosti, zavisi sta hoces da uradis ... imas li neki sekvencer za kompu?

pozdrav

ekoslav
31.05.2009, 11:34
imam i ja interface ali me interesuje da li se moze koristiti kao usb izmedju kompa i pa80....da li se mogu boje i ritmovi prebacivat...

kreso
31.05.2009, 11:45
To neće iči, jer Pa80 i Le nemaju u postavkama softwarea mogučnost dumpanja.

ekoslav
02.06.2009, 15:54
imam ja jedan problem oko ovoga.....kasni mi zvuk na kompu...inace radim u programu za pisanje nota....i kasni mi...jel to moguce sto mi je obicna karta pa kasi zvuk ili treba nesto podesit...

Marco7
02.06.2009, 16:00
Probaj da podesis latenciju u samom programu!

ekoslav
03.06.2009, 16:13
podesio sam ali opet isto....

driftkiller
13.06.2009, 14:00
zeznuto je to,latencija ti je velika i meni se to desavalo samo sto ja koristim kartu sa midi ulazom