PDA

Pokaži Full Verziju : Shure SLX24/Beta 58A


Dovijarski025
26.05.2009, 21:12
Kupio sam ovaj bezicni mikrofon.
Besprekoran je, ima odlican domet, koristi dve baterije od 1.5v, ima 16 grupa sa po 8 kanala za frekfencije.
Displej na mikrofonu.
Displej na bazi.

I sve je to super, ali mi nesto ipak ne odgovara.
Sve je kristalno i mozda jos ostrije i bolje nego kod starijih modela, ali ipak nesto ne pase na moj glas.
U skymusicu je bio 690e.
Ima li neko kakvo iskustvo sa ovim mikrofonom?
http://www.uniquesquared.com/eBayImgs/shure_slx24_beta58_thumb.jpg
Deo teksta koji se odnosi na menjažu sam izbrisao,ako bi ga menjao postavi u oglase za razmenu.

gagy
27.05.2009, 22:12
A da se poigras malo sa ekvilajzerom na mikseru?

svrakan
27.05.2009, 22:56
Ma Dragan sem sto je odlican muzicar poznaje rad sa opremom i zvukom,jednostavno mu ne pase,mada dobro bi bilo da ljudi napisu iskustva sa ovim modelom,ipak moze uvek nesto novo da se nauci.

Dovijarski025
28.05.2009, 00:52
Hvala Svrakane, stvarno bih voleo da cujem neka iskustva sa ovim mikrofonom.

vladimir68
28.05.2009, 12:19
Pa ako ti se nešto na njemu nesviđa menjaj ga.Lova ti verovatno nije problem,razumeš se u opremu itd .....i šta ˝Juriš imidž,ime-firmirano,da je što skuplji,ili....˝ .Lično kupujem ono što meni zadovoljava ukus.Nemam iskustva sa ovim mikrofonom a koristim betu58 (sa kablom).

aleksandar72
29.05.2009, 23:35
Koji mikser koristite?

Pozz

Dovijarski025
02.06.2009, 13:05
Koristim DYNACORD 1000/2.

aleksandar72
02.06.2009, 18:27
.....I sve je to super, ali mi nesto ipak ne odgovara....

A sta je to sto ti ne odgovara??
U sustini Beta58 kapsula je dobar standard....cime nisi zadovoljan?

kreso
02.06.2009, 20:07
Prema specifikacijama ovo bi trebao biti vrhunski profi daljinac.
Imao sam ga prilike vidjeti, ali ne i isprobati pa nemogu suditi o samom mikrofonu. Slušao sam čovjeka koji ga koristi i njemu zvuči super.
S obzirom na cijenu mora biti mrak, no sad ako tebi ne zvuči dobro možda je samo stvar ukusa tj naviknuo si uho na stari model. Eto, ja svoj stari provjereni Shure SM58 nebi dao za ništa na svijetu. Znam ga poštimati na svakom mikseru i zato mi se sviđa. Nije sad da sam "konzerva" i da me ne interesiraju ovakve novotarije, al brate ipak sam kljaver/harmonikaš pa toliko nit ne obračam pozornost na mikrofon (kako se kaže drž se provjerenog ;)).
Prijatelju, mislim da bi bilo najbolje da preko Hundbitea postaviš ovdje neki snimak pa da svi zajedno odgonetnemo što ne valja i što te muči.

hajro
02.06.2009, 21:39
moj sin koristi shure PG 24/PG 58 dok ja radije pjevam na betu 58 sa kablom.mogu reci da se pokazao dobar ovaj pg 24/pg 28 u odnosu na cijenu jer je 300 eur .on ipak nema pravu shurovu glavu nego je kapisla i trosi 9v bateriju i nekako izdrzi moju svirku od 8-9 sati,sto znaci da je taj tvoj slx sigurno bolji pa me cudi da nesto ne stima.

anastasija30
30.06.2009, 17:39
Cao kolega... Ja koristim mikrofon akg wms 40 i necu da ga menjam dokle god se bavim pevanjem. Trosi jednu bateriju od 1.5 i to mi traje 5 svirki! Postoje predrasude da je shurka samo za narodnjake.... Meni stvarno surka ne odgovara...... Nekako mi je tesko da pevam na njega. Moj kolega ima takav,ali.... Ne znam. Mozes samo da se pravis da imas mikrofon koji puno kosta :) opet zavisi koja je mixeta u pitanju,kako je nastelovana...itd. Probaj sa ovim,definitivno je najbolji.

aleksandar72
01.07.2009, 16:32
Ne postoji uporedba mikrofon za narodnjake i zabavnjake!
Mikrofon je mikrofon, ako vam kapsula odgovara,izaberite jos kvalitet transmisije i sve OK,jos ako vam cena odgovara,pun pogodak...ali:
Uporedjivati WMS40 sa SLX Beta58 je cista zabluda, ja bi iskreno rekao utopija.Mozete slobodno uporedjivati WMS40 sa PG serijom Shura ali nikako sa SLX Beta58! Ipak treba malo objektivnosti kod uporedbe.
Nemojte pomisliti da gotivim Shure kao brand, ja sam ljubitelj AKG i Beyer mikrofona ali ostanimo u domenu objektivnosti.

Veliki pozdrav

spreco
15.07.2009, 09:28
Pozdrav.
S ovim mikrofonom nemam nikakvog iskustva, ali mislim da cijena govori za sebe. Osobno sam fan ove firme i koristim Betu 58a i Betu 87a. Dobri stari kabal. Ovaj drugi je po meni top mikrofon. Kondenzatorski je i trazi dodatno napajanje, ali i onako vecina danasnjih miksera ima tu mogucnost. S 87 - icom je malo problematično u malim prostorima kada hvata svaki sum, tad nakacim 58-cu, ali na otvorenom i u vecim dvoranama......strava.
S druge strane, izbor mikrofona je potrebno napraviti prema glasu. Ne treba padati na cijenu i firmu. Probati sve sto je dostupno, pa onda odluciti. ;)

banex
15.07.2009, 11:21
Pevac koji radi samnom ima tu betu SLX.Jednom prilikom dao mi je da otpevam jednu pesmu.Tu je toliko bilo srednjaka i visokih da je to bilo strasno.Ali onih metalnih srednjaka.Morao sam na mikseti i srednjake i visoke u minus.Sad sve zavisi na sta se radi od opreme.Mislim da je taj mikrofon dobar ali definitivno nije dzabe toliko para.I mislim da svaciji glas trazi poseban mikrofon koji njemu odgovara.Ali u sustini treba znati pevati i treba namestiti ton na mikseti.

Dovijarski025
15.07.2009, 11:31
Mislio sam da samo ja imam problem, ali ustvari taj mikrofon i jeste vrhunski i preosetljiv.
Izgleda da smo mi svi navikli na SM58 i da zbog toga imamo predrasude prema ovom modelu.
Sto ga duze koristim sve vise pocinje da mi se svidja.
Hteo sam da ga menjam, ali ce izgleda ostati kod mene.
Videcemo sta ce biti.
Pozz...

spreco
16.07.2009, 08:29
S tim se slazem. Daj si malo vremena. Nakon kupovine Beta u bendu vodio sam par mjeseci pravi rat s kolegama pokusavajuci ih oduciti od toga da se zalijepe za mikrofon. Cak smo morali vjezbati izgovor pojedinih slova. "P" recimo, svako malo se cuo udarac na zvucnicima. Imas vrhunski mikrofon! Bez dvojbe. Morate se sprijateljiti. He, he....:D