PDA

Pokaži Full Verziju : Pa50 i promena ritma??


stefan72
12.02.2005, 14:28
Dali neko ima iskustvo ili zna kako da na Pa50 promenim ritam u jednoj pesmi kao naprimer iz orijentala u dvojku.Problem je taj dok ja promenim iz ritma u ritam moram da sacekam nekoliko taktova da bi on prebacio u zeljeni ritam.Ima li mogucnost to da se promeni ritam bez da sacekam taj takt kao sto je pre bilo na Roland e-86.
Zahvalan sam za svaku pomoc.
Hvala unapred!

laky
12.02.2005, 20:20
Koliko je meni poznato ako u okviru jednog takta pritisnes novi styl on svira od sledeceg takta.Nema govora da moras cekatti par taktova.

marco
12.02.2005, 21:07
Ja mislim da na svakoj klavijaturi moras da sacekas da zavrsi takt (ali ne nekoliko taktova,nego dok ne zavrsi jedan takt-dok npr.bubanj ne odlupa ceo loop orijentala)da bi prebacio na nov ritam.A i bilo bi nelogicno da isece ritam ko nozem.Koliko ja znam ni jedna pesma ne zahteva to.Ali ako ti na korgu moras da sacekas onoliko taktova u koliko je ritam sniman,onda ga bolje prodaj sto pre.

stefan72
16.02.2005, 19:08
Da mislim nisam se dobro izrazio moram jedan takt sacekati ali na roland n.p.G800/1000 to nije bilo vec si upisivao novi performance sa tim ritmom n.p broj 11.
U toku svirke stisnes jednom keca i sacekas kada je promena ritma ti samo dodajes drudu jedinicu i doso si istog momenta do promena ritma bez cekanje jednog takta.
To sto kazete da nema pesme koja menja odma ritam niste u pravu ima n.p od jasara ahmedovskog(Navodim to kao jedan od primera) Pesma"Jednoj zeni za secanje dugo".
Mislim da se to izvesti i n.p da jedan takt pre stisnem promenu ritma ali je to uzivo sa mnogim Pevacima prosto nemoguce uraditi.
Mora da postoji neka Fora ili neki stos koj ja nisam jos otkrio da se to moze izvesti.
Ako neko nesto zna zeleo bi da mi to kaze.
hvala

laky
17.02.2005, 20:05
Stefane NE MORAS sacekati jedan takt.Vec u okviru trenutnog takta koji sviras pritisnes novi style.Znaci mozes pritisnuti ako je 4/4 takt u pitanju bilo kad ali u okviru tog takta.Sledeci takt ce ti vec biti novi ritam.
Proveri kod sebe da li ti je ukljucena lampica na STYLE CHANGE.
Sto se tice Rolanda cuo sam da kod njih postoji half-bar opcija koja takt skracuje na pola, mozda si na to mislio.

rale
18.02.2005, 02:21
Dali neko ima iskustvo ili zna kako da na Pa50 promenim ritam u jednoj pesmi kao naprimer iz orijentala u dvojku.Problem je taj dok ja promenim iz ritma u ritam moram da sacekam nekoliko taktova da bi on prebacio u zeljeni ritam.Ima li mogucnost to da se promeni ritam bez da sacekam taj takt kao sto je pre bilo na Roland e-86.
Zahvalan sam za svaku pomoc.
Hvala unapred!

EVO DVE "CAKE":
Da promenite ritam,kad god pozelite,cak i u AUTTAKTU;

SYNCHRO START-i STOP ukljuceni - Pritisni ritam koji zelis da promenis - i ... onog momenta kad pritisnes taster TAP zeljeni ritam ce se promenuti. :wink:

ILI...Sve isto, samo umesto TAP tastera udariti ponovo akord(tj.podici prste sa klavijature ,pa spustiti).

19.02.2005, 12:49
:lol:
Dobre cake Rale, dobre. :wink:

laky
19.02.2005, 12:55
Ovaj gost sam ja, izgleda da se nisam ulogovao :lol:
Jos jednom pozdrav za Raleta i sve clanove foruma.

rale
20.02.2005, 04:28
Ovaj gost sam ja, izgleda da se nisam ulogovao :lol:
Jos jednom pozdrav za Raleta i sve clanove foruma.

Otpozdtavljam Lakija - Korg legendu!