PDA

Pokaži Full Verziju : Sum zbog MIDI kabla


Milan$
22.05.2009, 19:36
Pozz svima....Povezao sam klavijaturu sa komjuterom kako bih koristio Vsempler za boje,a ritam i dalje vukao sa klavijature...E sad u muxetu idu dva ulaza,znaci jedan sa komjutera iz muzicke,koji koristim za boje,a drugi iz klavijature,klasican izlaz,kako bih koristio ritam sa klavijature,a u klavijaturu ide MIDI kabli iz komjutera....Medjutim kad god su istovremeno ubodeni u klavijaturu i kabli za izlaz i MIDI kabli,ukljuceni,izlazi na mixeti uzasan sum koji bas para usi...U sustini sve radi dobro,ritam izlazi dobro,i boje sa kompa,malo zatanim jacinu na mixeti a pojacam jacinu na klavijaturi i u kompu i koliko-toliko prigusim taj sum da moze da se svira,ali je i dalje tu,cuje se....E sad cim iskopcam jedan od kablova sa klavijature,bilo kabli za izlaz,bilo MIDI kabli,taj sum skroz nestaje,a kad god su oba kabla istovremeno u sint,odmah se javlja SUM..Sve sam zivo probao,i da iskljucim-ukljucim filtere za MIDI set na sintu,i cackao podesavanja na kompu ali nista..Uzgred sint je VA 5......Jel se desavalo to jos nekom,i ima li neko ideju kako da resim ovo?Hvala i pozz....

vingula
22.05.2009, 21:09
Najvjerojatnije te zeza neispravna masa na napunu od struje,izgleda da ti se proširila na sve uštekane uređaje,ja sam imao sličnu shemu sa laptopom,ali sam nabavio adapter u koji uštekam laptopov adapter,znači bez ona dva limiča sa obje strane utikača od laptopa (adaptera) i time sam odvojio komplet masu,i šum je nestao,tako sam uzeo 8 tih adaptera za maknut masu,pa sam spojio sve uređaje na to (sve najpotrebnije) i nigdje nemam šum,ni na klavijaturama,ni na kompjuteru ni na mixeti.
Probaj nabavit takav adapter za masu u HR (Zagrebu) košta 12 KN (1,3 eura).

Milan$
22.05.2009, 21:25
To je druze koliko ja razumem adapter bez uzemljenja,jel tako?

vingula
22.05.2009, 21:52
Da

gega
22.05.2009, 22:19
Zdravstvuj...
Samo da se nadovezem na temu....Stime sto si presao na ,,adapter,,nisi
resio problem samo si ga odgodio...;)
Kod klavijatura koje imaju pljosnatu uticnicu (znaci standardnu bez dva ,,limcica,,)i nije predvidjeno uzemljenje jer imaju plasticno kuciste a
trafo je obicno exteri (yamahin modeli kao i laptop koji si vec spomenuo)

Klavijature koje imaju predvidjen prikljucni kabal sa uzemljenjem MORAJU
biti uzemljeni ne samo zbog staticnog elektriciteta vec i zbog toga sto je minus pol na trafo elementu povezan sa ostalim elektronskim delovima (platine itd)zbog stabilnosti otpora masse.
Sto znaci...ako si spojio dva instrumenta preko bilo kojeg kabla (u ovom slucaju midi) prenosis smetnje koje su nastale na citav razglas.

U tvom slucaju se vise nego vjerovatno radi o stekdozi ili produznom gajtanu koji ima nulovanje (instalacija bez FI zastitne sklopke) ili je pak sa ..ali je uzemljenje katastrofalno lose.

To mozes proveriti tako sto pritisnes ,,test,, dugme na FI sklopki,ako ne reaguje-nemas uzemljenje ili je sklopka crkla pa ne reaguje na napon dodira (30ma)
A ako je nemas uopste sto je skoro nevjerovatno ali se desava,moze ti pomoci ako jednostavno sve stekere ustekas na isti polaritet . Znaci svugde nprm.desno nula levo faza ali na svim uredjajima.
Moguce je da neki od uredjaja ili kablova ima krratak spoj prema masi sto se kod jednosmerne struje ist ispoljava sumovima ili pak tihim brujanjem.
Najbolje je ipak proveriti mernim instrumentom.
veliki pozdrav:)

vingula
23.05.2009, 01:34
Da...ali recimo G70 nema ta dva limića na kablu i nema externi adapter,pa naravno i ne zuji.
Ali ja sam svoje probleme recimo riješio tim adapterima za uzemljenje.

Pozdrav.

Milan$
23.05.2009, 02:30
Dobro drugari kontam,ali i moj VA 5 nema ta dva limica i nema eksterni adapter,pa opet zuji...Aj vi malo to prostije recite kako da ja to sredim....Mislite da odem ovako na svirku da tamo ne bi zujalo,zbog drugacijeg(boljeg)uzemljenja?

dalabu
23.05.2009, 04:39
Najprostije:mislim da sum dolazi od kompjutera pa zato probaj na stekeru od kompjutera navuci foliju od kutije cigara recimo onaj celofan.znaci na plus i minus od stekera jednostavno navuci celofan i ubodi u stekdozu.Nece se nista desiti ne plasi se.Ako si me razumio probaj.Mislim da ce pomoci!!!

Milan$
09.09.2009, 00:22
DA ne otvaram novu temu...imam pitanje...Zbog cega se javlja struja na kablovskom mikrofonu?Ima drug situaciju da mu se povremeno javlja struja na mikrofonu,i to bas jaka struja,udara...Znam da dolazi preko mixete ali zasto,kako?Kako resiti?