PDA

Pokaži Full Verziju : Potenciometar za BOSS pedalu


zsimonovic
21.05.2009, 23:47
Kolege,zna li neko gde mogu da nabavim potenciometar za BOSS FV-500L pedalu.Koju god zovnem od muzickih kuca ili nemaju ili me upute na nekog Nesa u Beogradu sto popravlja klavijature i navodno je samo on zastupnik za Rolanda.Cuo sam se sa tim Nesom ali me laze 2 meseca da ce mi nabaviti potenciometar.Kao da trazim deo za formulu pa ne moze da mi nadje.Zna li neko gde moze da se nabavi?Unapred hvala!

milanche007
22.05.2009, 01:15
procitaj koja je vrednost otpora na pootenciometru ili izmeri instrumentom (ommetrom),kupis u u nekoj radnji potenciometar te vrednosti ili priblizne stavis i cepas...ovaj ce te odrati bez veze.
Dodato:
mozda i nece,ali to su fore na kojima se uzimaju pare.potenciometri mikroprekidaci i tako to....

zsimonovic
22.05.2009, 02:01
Problem je sto nije obican potenciometar nego neki dupli sa zajednickom osovinom posto je ovo i redna i ekspresn pedala.Problem je zbog kacenja.Da sam znao ne bih je kupio nikad al otkud znam,u prodavnici izgleda lepo spolja,siva,super mi se slaze uz stalak i triton le,a sta je unutra ne mozes da znas dok se ne desi neki kvar!A nije ni dugo izdrzao potenciometar,godinu dana i poceo da krci.Zem ti takvu pedalu.

Marko_kraljevic
22.05.2009, 08:07
ja sam menjao sam potenciometar dok sam imao boss pedalu,a deo sam kupio na Pančevačkoj pijaci,za 50 dinara.Trazi stereo kruzni potenciometar,20 kilo oma.on ima 2 reda po 3 nožice,kao i originalni potenciometar.moze i neka priblizna vrednost otpora kao zamena.

nikolakg
22.05.2009, 12:22
Problem je sto nije obican potenciometar nego neki dupli sa zajednickom osovinom posto je ovo i redna i ekspresn pedala.Problem je zbog kacenja.Da sam znao ne bih je kupio nikad al otkud znam,u prodavnici izgleda lepo spolja,siva,super mi se slaze uz stalak i triton le,a sta je unutra ne mozes da znas dok se ne desi neki kvar!A nije ni dugo izdrzao potenciometar,godinu dana i poceo da krci.Zem ti takvu pedalu.
imao sam i ja problema sa tim potenciometrima od 10-20 din.Za dan propadne.Nego imas u Bg radio klub pa tamo narucis tkz.zicani potenciometar ili grafitni (stereo)...kosta oko 250din a traje vec dve godine.A pre toga pogledaj dobro vrednosti svojeg potenciometra da bi znao da objasnis jer tamo narudzbine prima neka devojka koja se bas ne razume u te stvari.
pozz.

casi
04.03.2011, 13:15
Moras da otvoris pedalu i zapisi model potenciometra.Potenciometar na pedali nije isti kao oni sto se prodaju .Vec je napravljen specijalno za tu namenu.Ja sam imao isti problem sa Yamahinom pedalom FC7 i dan danas nisam uspeo da pronadjem originalni potenciometar.

nikolakg
04.03.2011, 13:40
Malo je tema starija....