PDA

Pokaži Full Verziju : gigant 5


aaaaa
17.05.2009, 08:58
kolege zna li neko kakva je mikseta dinakord gigant 5

Zlatek
17.05.2009, 14:51
Vrlo stara mixeta...

RadeKOKI
17.05.2009, 15:32
To je kolko znam negde iz 70-tih godina koristili su TAPE traku za eho :) matoro je to druze to jedino da negde nadjes po nekim garazama, tavanima ili u muzeju muzickih instrumenata. Posle giganta su poceli eminent serije da prave EMINENT 200 .... do 90-tih zadnji je bio Eminent 8.

aaaaa
17.05.2009, 18:44
mora da gresite kolege nije bas toliko stara ,jedan kolega je ima kaze da je vrlo mocna ,2 oma je na izlazu ,400 w .

aleksandar72
17.05.2009, 20:29
Mozda su kolege pomesale Gigant I-IV, koje su bazirali na lampasku tehnologiju,(ECC81/83 u predpojacalu i EL34 kao izlazne lampe),mikseri 60/70tih godina.
Za razliku od svojih predhodnika,Gigant V je bila highend power mikseta :)
Tacno je 400W sinus,tj 2x200W i nije "trakas" nego ima u sebi digitalni efekt procesor,8 kanala i vrlo podseca(vizuelno) na PowerMate 500 iz 90tih godina,s'toga sto je bila krem boje,slicno kao i PS serija 80tih.
Mislim da se proizvodila sredinom 80tih godina i za to vreme bila "cudo tehnike"!Svakako "mocna" mikseta za svoje vreme,danas samo muzejsku vrednost.
Nadam se da sam ti bar malo priblizio karakteristike ovog miksera.

Pozdrav

rale
17.05.2009, 23:56
Imam je je, odlicna mikseta. Kupljena 1987. godine ( tada je pocela da se proizvodi).
"Tlacim" je od tada i do dan-danas radim na njoj, i mislim da je jos daleko od muzeja, i da radi bolje od 90% mikseta koje se proizvode danas.

Znam samo da je nikada necu prodati!

mykeli
18.05.2009, 00:11
Rale, nemas ni poterebe da je prodajes, jer bilo koju normalniju cenu ne mozes da izvuces za nju...

Mixeta je "MEKA" sa lepim toplim tonovima koji ne mogu da se izvuku iz bilo koje novije Dinacord porodice. Znaci, kao sto je Aleksandar rekao priblizno PS seriji, sto je po meni najtopliji (tezgaroski) ton koji je ikada napravljen...

Beethoven
18.05.2009, 00:26
:(

jeftabgd
18.05.2009, 01:11
Odlicna stara masina.

makso68
18.05.2009, 15:11
Slažem se sa Jeftom,mislim da je ,što se tiče mekoće zvuka,jedino uporediva sa čuvenom italijanskom serijom Bell mixeta.Pozdrav!

aleksandar72
18.05.2009, 15:33
Jel mislite na firmu 'Bell Audio Systems' iz Nemacke ili postoji jos neka firma Bell iz Italije??
Pitam iz edukativnih razloga,MOLIM VAS nemojte misliti da vas zelim provocirati.
Mozda sam nesto propustiio??
Hvala unapred

Beethoven
18.05.2009, 17:55
Ja sam prevrnuo net naopacke da nadjem nesto u vezi Bell mixeta ali nista.Ako neko zna,neka pise...Imam lepo iskustvo sa tim mixerima...

Pozdrav.

RadeKOKI
18.05.2009, 18:04
:) BELL nekad davno sam radio na MDX 600 jednostavno neunistiva mixeta, snage kolko oces, jedino je malo eho bio cudan al mnogo zahvalan mixer, kao sto rece kolega alexandar to je nemacka firma, skoro sam nesto cackao po netu tj. po nekim nemackim muzicim radnjama (sajtevima) i nasao sam na jedno mesto BELL al je u cenovniku mnogo skup mixer cak skuplji od nama najpoznatijeg i jedinog velicanstva DYNACORD :D cak se bije sa cenom ko je skuplji dal BELL ili Montarbo (moja najomiljenija firma sto se tice pevanja nema joj ravne bar za mene).

mimiki
18.05.2009, 18:10
te stare stvari su do jaja ja imam pojacalo Technics SA-190 kupljeno sedamdeset i neke godine,cale ga je platio dosta,ali radi i dan danas ja to koristim i nikad se nije nista kvarilo a gruva kao ludo i upotrebljava se svakodnevno i nosi se svuda...;)

aleksandar72
18.05.2009, 18:35
Firma Bell proizvodi sa punom parom! :)
Za informacije pogledajte:bell-audio.de, ne znam jel smem postaviti link,dal je to u skladu sa pravilima foruma?
Njihove cene su najmanje 30% jeftinije od Dynacorda a ne bi sad direktno uporedjivao,neka svako sam isproba i da svoje misljenje.Njihova "V" serija mi se mnogo dopala,rade savrseno sa B&C drajverima.

Pozdrav

RadeKOKI
18.05.2009, 18:50
Procitajte pazljivo pravilnik posebno obratite paznju na tacku br.15 u vezi reklamiranja sve lepo i citko pise !!

aleksandar72
18.05.2009, 19:12
U pravilniku pise:Forum nije mesto za besplatno reklamiranje Vašeg posla, sajta, firme,.....to me je iritiralo,zato sam i pitao.
Moja namera je bila samo informativnog karaktera,posto Bell nije "moja" firma nit je to moj sajt....ali da ne gnjavim, tu smo da postujemo pravila!

Hvala za informacije

Pozdrav

RadeKOKI
18.05.2009, 19:50
Naravno bolje je da se pita da nebi bilo posle ;) inace sve vrste reklamiranja poput mail adresa, web stranica (nebitno licna ili tudja), brojevi telefona su zabranjene. Tako da kao sto kazete vracamo se lagano na temu koja je ocito veoma interesanta i vredna paznje ;)

Beethoven
18.05.2009, 19:57
E da,taj bell sam nalazio i ranije ali sumnjam da je o taj bell za koji mi znamo...Ovaj mi nije toliko interesantan,power mixeri su slabi...Male snage,na to mislim....

Hvala i pozdrav.

P.S. Pardon,to je bas taj Bell,sad sam video logo...Jos da imaju neki powermixer od 2x1000w pa da pravimo poso...:)

RadeKOKI
18.05.2009, 20:05
Mada sam nekad davno radio na onoj sound craft POWERSTATION medjutim problem je bio DELAY na njoj nikakav (nesto kao ping pong totalno bez veze) al je imao Hall superiska kolko se secam upitanju je bio Lexicon procesor, imao je finu snagu ne sad za neko przenje al sasvim solidna snaga za neke srednje svirke. Samo zbog tog Delay efekta sam je i prodao mrzelo me da vise vucaram externi Lexicon efekat.

aleksandar72
18.05.2009, 23:02
Stari dobri Spirit PS600/1200!!!
Joj koja secanja si mi probudio!
Power mikser mileniuma :)
Strasno dobra predpojacala iz Sx serije,gde svaki milimetar daje drugu tonsku sliku,tipicno za Soundcraft, solidan Lexicon procesor,steta sto nije bio dupli i stvarno 2x350W real power,gde je svaki watt precizno izmeren!
Njihova danasnja Gigrac serija je.....ne smem reci,ostacu kulturan :mad:
Zamislite kombinaciju za novi soundcraft power mikser:
Predpojacala iz GB serije(GB30)
Lexicon MX200 kao FX sekcija
Ugradjeni dbx EQ i noise reductor
i Crown pojacalo,eto da ne preterujem,neka bude XTI 4000
A sve od jedne firme Harman i cena ispod 2000EUR!
Koja inspiracija ;)
Odmah saljem Harmanu mail :)

RadeKOKI
19.05.2009, 02:16
sto se mene tice posalji mail i za to da osveze staru POWERSTATION seriju samo da ubace dupli procesor nista vise, nema te sile da me spreci da je kupim ponovo :) ne onako realno stvarno kvalitetan mix jedino sam morao da se rastanem od njega samo zbog tog delay efekta koji jednostavno nemoze da se namesti to sto je fabricki u presetu to je to :) mada jedna serija ako se nevaram je mogla da steluje taj efekat al to je samo zadnja koja je izbacena. Ako gresim nek me neko ispravi da ne sirim dezinformacije, davno sam listao te kataloge ....

aleksandar72
19.05.2009, 16:42
Na powerstejsenu su bili programi od 9 do 12 upotrebljivi i normalno program N° 8(Hall).Problem je bio sto su to bili fabricki preseti i mogao si samo na P1 da promenis Delay Time i na P2 Reverb time,to je bilo sve.Isti FX procesor kao i kod FX8/FX16-1 serije.Kod FX16II mozes promeniti 3 algoritma ali isto fabricki preseti,koji su preuzeli iz MX400 serije,tu se vec nesto moze odraditi da zvuci kao sto bi trebalo.

Pozz

P.S.Je si'l pogledao specifikacije Yorkville Powermax serije?Power mikser koji gruva sa 2150W i ima sve sto nema "velicanstveni" ;)

RadeKOKI
26.05.2009, 16:42
auuu :) yorkville nema sta da se prica medjutim ovde u srbiji nemozes nikako doci do njega jer ovde se radi klasika samo dynacord, medjutim ovaj yorkville nimalo nije naivna igrackica. Kako se krece u nemackoj posto si ti u tom svetu???

aleksandar72
27.05.2009, 00:41
Yorkville je ozbiljan brand sa tehnikom novog mileniuma,jako zastupljen u severnoj americi kao i u EU.Steta sto cujem da se tesko nabavi u Srbiji.
Najbolje probati preko BEYERDYNAMICa,posto su oni ovlasceni dileri za EU.

Cena PM16 je oko 2300EUR,mada se nabavi i za ca.2100EUR.Znaci to je onaj mikser sa 12 mono + 2 stereo ulaza.Sledeci model PM22 sa 18 mono 2 stereo kanala dodje odprilike 300-350EUR vise.

Jako dobra stvar je Speaker Processor Curve 50/80Hz za basove i posean EQ za monitoring,sa posebnim routing za efekte.
Quad pojacala,tj. 4 zasebna pojacala,2 za front i 2 za monitring.Ako nekome ne treba monitoring,zasto ne iskroristiti i C,D unit za front ;)
Negativno:mogli su da ubace 24bitni FX procesor i tezina....31KG!
Ali ugradjeni torodial transformator i quad pojacala su velika i teska,ali zato stabilna.....u redu ;)

Video sam ga u februaru na NAMM Show(muzicki sajam) u Frankfurtu,izgleda mocno i vrlo dobre izrade.Nisam ga probao,posto me power mikseri u sustini ne interesuju(komercijano)....sa strane elektronike...uvek!


P.S.necu ga uporedjivati sa Dynacordom, necu sebi stvarati neprijatelje na forumu :D