PDA

Pokaži Full Verziju : tc helicon i pa50


vaxy
15.05.2009, 22:03
ovako kolege imam pitanje, na nekim ritmovima vokoder mi nece pratiti akorde koje odsviram na kljavi zasto? i kako to rijesiti?

makso68
16.05.2009, 12:42
Nisi rekao kako ga povezuješ sa klavijaturom?Mislim da je najbolje povezati midi kablom,pa u klavijaturi podesiti u midi setup-u,da tc helicon sluša komande aranžerske pratnje.Možda ti je u tim ritmovima,kad si ih učitavao u klavijaturu,na performansu upisan drugačiji midi setup.Provjeri to.Nisam siguran,ali mislim da performansi pamte i midi setup.Ako griješim,oprosti,davno sam imao PA 50.Pozdrav!

vaxy
16.05.2009, 16:03
ma da povezujem ga preko midi kabla, svi ritmovi normalno rade znaci helicon ih dobro ocitava osim nekoliko zato me i zanima zasto samo na nekoliko ritmova se tako ponasa?

svirko
17.05.2009, 20:50
Pozdrav prijatelju Vaxy!

Ovako, imao sam taj problem isto , a rješava se na jednostavan način.
Ne znam na kojem kanalu imaš naštiman TC Helicon, ja sam ga imao na 14-tom kanalu, i na Korgu sam na MIDI OUTPUT, isto na 14-tom kanalu stavio opciju LOWER.
E,sad, s obzirom da u nekim ritmovima ne prepoznaje akord, radi se o tome da u svakom STS-u, moraš imati uključen taj LOWER.
Na primjer, imaš STS-1, u kojem imaš zvukove, odozgo prema dolje, recimo..... Casotto, String, Flute, Dark Pad.E,taj Dark Pad bi trebao biti kao podloga ACC, u ritam sekciji ( tepih ), a vjerovatno ti je on isključen.
Znači sve te doljnje zvukove pratnje moraš imati uključene.

vaxy
18.05.2009, 11:22
hvala svirko ali ja sam to uspio rijesiti da sam sve stavio na chord i sve radi odlicna
svejedno hvala prijatelju