PDA

Pokaži Full Verziju : Koliko ritmova...


vingula
13.05.2009, 13:54
Zanima me koliko ritmova odprilike koristite na svirkama, i dali više koristite USER ili tvorničke ritmove...naravno i kojeg sve tipa ritma (Rock,Beat.Dance...Rumba...)???

mimiki
13.05.2009, 14:02
hmm...:confused:,pa koristim dosta fabricke ritmove mozda i vise razlicith fabrickih koristim nego ovih nasih,mada koliko se puta desi da imam pripremljene namenske ritmove pa me mrzi da menjam na svirci pa opicim sve po rumbi:D ili kao sto dosta narodnjaka umem da sviram s nekim fabrickim disco ritmovima,volim fabricke ritmove jer su mi nekako kompletniji s instrumentima i prelazima od onih sto recimo skinem s ovog sajta...

svirko
13.05.2009, 14:13
Evo, ja koristim:

Valzer-tvornički
Valzer - User
Estam, dva komada -User
Soft Beat , Rock ballad, Folk Ballad2, GuitarBld, Unpluggd8, Beguin, ChaCha, i još desetak ritmova za zabavnjake - tvornički,
7/8, 9/8, Beguin, Sirtaki, CroBeat i još jedno 5-6 ritmova-User

sinisabar
13.05.2009, 14:23
1 rumbu
1 disko 1 dvojku
1 beat "moj" 1 beat "fabricki-spori" 1 beat "latino fabricki"
1 1 "hard rock fabricki"
1 7-8
poneki namenski za one "uvati me za dupe" pesme..zeljko vasic sergej dado glisic vlado g itd,mada ne mora

dakle nema begina orjentala 9/8 6/8 i svih drugih mrvih ritmova
sta da radim takva vam je danasnja neka moderna svirka.

*na veseljima je vec druga prica.

kreso
13.05.2009, 14:27
Koristim isključivo svoje rađene ritmove i to sve s HDD-a. Znači sva 3 HDD set-a na Pa80 (123, 456 i 789 SET). Ful su mi isprogramirani i prilagođeni za rad s bilo kojim SET-om i performancama koje koristim. Isprogramirao sam 140 ritmova u raznim varijantama (estame, dvojke, rumbe, polke, valcere, begine, sase, 7/8 u jedno 15 verzija ;), pop beatove, 16-beat, par rock i tehno ritmova, tango, 9/8, sirtaki ... )
Na user mjesta (1,2,i 3) stavljam namjenske (rađene ritmove) i obično su vezani za 10 banaka (80 performanci) za određenu pjesmu. Gornje (1-10) banke su mi za boje i samplove i vezane su za HDD stylove, a doljnje (11-20) su orginalne performance gotovih pjesama i pravim ih po abecedi (od A-Z) obično po 80 komada.
Ako nije zahtjevna svirka tada očitam obično set s 160 gotovih performanci (nisu sve orginal) al su barem spremne da se odmah opletu. Obično ih preko SW napravim iz boljih MIDI fajlova, promjenim malo trake i na foršpile stavim da mi svira tercu neki beck sound dok ja pletem lead sound iz prvog glasa. Ako su pjesme slične tada na Intro 1 jedan foršpil, a na Intro 2 foršpil od druge pjesme. Mada znalo mi se je desit ako nisam set dulje vremena koristio da sviram foršpil od pjesme i stisnem krivi intro, pa da vidiš onda belaja ...
Gledano na standardni ritam koristim maksimalno 24 različita ritma, samo kako sam napomenuo svaki ritam pored osnovnih varijacija ima još jedno 5-6 različitih varijacija (razlika u aranžmanu, bubnju, brzini tempa i sl.).

I to sam sad toliko iskomplicirao da kad me netko traži SET, onda mu on nije od nikakve koristi jer mora imat ama baš sve postavke iz SET-a indentične s mojima posebno USERDK i samplove s FMC-a jer inaće ima posla da zaboli glava.

dado-m
13.05.2009, 14:39
Koristim 90% svoje ritmove sa HD na pa1x.
Znaci: 3 dvojke
4 disko
5-6 rumbi
2 sa-sa
1 7/8
1 9/8
3 begini-ja
2 grcke
3 beat-a i rocka.
Mada imam i namjenski dosta koje ponekad ubacim.

caka012
14.05.2009, 20:05
Kad je zabavnjacka svirka u klubu ili slicno, uglavnom fabricke ritmove, po neki namenski ili pravljeni. U fabricke ritmove racunam i one koje sam skinuo sa Tyrosa i drugih masina, ali fabricke. Kad je tezga, onda mesano. Cak vise pravljenih i namenskih od fabrickih.

harepa50
14.05.2009, 20:24
uglavnom za narodnjake koristim user ritmove, cak sam i namjenske ritmove snimio preko nekih fabrickih koji mi ne trebaju posto nisam imao mjesta vise na user. zabavnjaci - isto fabricki ili neki namjenski.

nurfet
14.05.2009, 20:39
kod mene je sve zavisno kakav je stim u lokalu,volim namjenske ritmove ali ako se zapali lokal,prihvatim se rumbe,disca,i nekog bita malo jaceg i udri,u sustini znaci miksam sve.

mimiki
15.05.2009, 01:19
taj fazon;)

makikorg
15.05.2009, 02:27
moram da pitam bubnjara :D

mimiki
15.05.2009, 02:29
pretpostavljam da koristi samo fabricke=))

makso68
15.05.2009, 09:18
Za zabavnjake,u glavnom,koristim fabričke rimove,a za narodnjake user ritmove.Namjenske ritmove izbjegavam,nekako ne volim da svirka zvuči kao na originalnom CD-u,čak šta više u dosta slučajeva promjenim i ritam da pjesma ne zvuči baš kao original.Po meni bi svi trebali ovako da rade,jer se tako izgrađuje prepoznatljiv stil svirke svakog izvođača.Često znam reći;ako ću zvučati kao CD,onda gazdi i ne trebam,neka pušta CD-ove.Pozdrav!!!

svrakan
15.05.2009, 09:35
Ja kad sviram svadbe i zabave tog tipa sve mi je svedeno na dvadestetak ritmova i sve iznivelisano sa istima postavkama bubnja ,basa i kontre,a svirke tipa rodjendani,kafici,banketi e tu koristim svasta i fabricke koje sve malo prepravim tj pojednostavim i sve namenske sto mi trebaju,trenutno ih slazem jer su mi razbacani =)) =))

mimiki
15.05.2009, 16:25
slazem se milion posto s Maksom!
meni su slozeni samo osnovni ritmovi ali ovi ostali namenski itd na FIND pa kucas da ti nadje...:p

medino
15.05.2009, 17:03
e ovako...
HD - 123 set,tu su mi univerzalni ritmovi ,slozeni redom ...skroz pun set.
- 456 set,tu su mi namenski narodnjaci,slozeni na muske i zenske (po strani) skroz pun set
- 789 set,tu su mi slozeni namenski zabavnjaci,skroz pun set

kartica- AUTOLOAD set...pun do kraja ,muski i zenski namenski,pred kraj novije zabavno,

USER - 123set skoro pun ostavljeno samo malo mesta za neke tek izasle stvari koje trenutno pravim

performans - banke od 1 - 10 zabavnjaci,a od 11 - 20 narodnjaci ( po pesmama) ..sve slozeno,sve jasno,izludjuju me nesredjene klavijature sa razbacanim ritmovima,za to sam picajzla.

Misa91
18.05.2009, 00:35
Ja dosta koristim fabricke ritmove, od namenskih samo narodnjacke i one koji su bas neophodni za pojedine pesme.

Enes-am21
21.05.2009, 23:04
kod mene ima svega... fabricki su pretezno one balade, lagani beatovi ili neki pop funk i slicno... u narodnjacima su univerzalni, osim onih nekih pjesama u kojima se i ne zna tacno koji je ritam, tu je naravno aranzman...