PDA

Pokaži Full Verziju : ZASTO SE CUJE NA KLAVIJATURI I NA KOMPJUTERU?


11.02.2005, 21:04
KADA PRIKLJUCIM KABLOM KORG PA80 ZA KOMPJUTER ODMA POZINJE NESTO DA PUCA! MISLIM DA NIJE DO KABLA VEC JE ONO ORGINAL! E SAD ME INTERESUJE DA LI ZAVISI OD TOGA DA SU KLAVIJATURA I KOMPJUTER BLIZU POSTO SU KOD MENE JEDAN DO DRUGOG! UNAPRIJED HVALA! POZDRAV!!!

Vaxter
11.02.2005, 21:12
MISLIM DA NIJE DO KABLA VEC JE ONO ORGINAL!

Pa sad...

Zavisi shta mislish pod tim original... :D


Ne. Ne bi smelo da bude zato shto su blizu.
Meni su se pucketanja u snimcima javljala zbog CD-a.
Kad sam njemu iskljuchio audio vezu pucketanja vishe nije bilo...

A o kakvom je pucanju rech?
Blago pucketanje ili shto bi narod rekao PUCA KO TOP!?!?

I kako si povezao klavijaturu?
Na linijski ulaz ili preko midi-a?

12.02.2005, 12:22
na klavijaturi je povezana kablom dvije banane za rigt i za l/mono a na kompjuteru je samo jedno kablo ono malo rozo za slusalice! to ocu da snimam zvuk posto imam neke programe za snimanje zvuka ali cim ukljucim klavijaturu i stavim ta dva kabla to pocne da puca nenormalno i onda sam to prikacio na kompjuter i ostetio mi zvuk na kompjuteru! i to nije pokvario zvucnike vec je nesto u kompjuteru a zvuk citavo vrijeme na kompjuteru krci? da li bi znao i ovo kako da popravima? unaprijed hvala! nadam se da ti je sad jasno! ovo je bilo midi kablo! pozdrav!!!

DinO74
12.02.2005, 13:33
Koliko sam mogao da shvatim tvoj problem, imas pucketanje audio signala (zvuka iz KORG-a). To moze biti problem do zvucne kartice ali i do driver-a koje koristis za nju. Posebno to mislim ako koristis integrisanu karticu sa maticne ploce ili neku Cmedia ili slicnu nizerazrednu zvucnu karticu. Ako koristis Cubase kao program za snimanje zvuka onda je vjerovatno to i problem . Moj ti je savjet da pokusas nabaviti CREATIVE ili neku malo kvalitetniju zvucnu pa da onda pokusas ali sa smanjenim nivoom ulaznog signala na zvucnoj prilikom snimanja. Puno srece jer ima more stvari koje mogu da to prouzrokuju (moje licno iskustvo od prije 4 godine :D )!!! Pozdrav

Vaxter
13.02.2005, 00:51
Pa Dino....
Shta da kazem?!?!

Nemam shta da dodam! :wink:

korguser2005
17.03.2005, 02:14
Dobro ti je čovjek reko, kupi zvučnu karticu a ne neki shit!

Preporučujem ESI WamiRack 192L - imam je i odlična je za te novce - 400€

i nema više brige oko pucketanja !